Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Władca Pierścieni: Bitwa O Śródziemie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 lutego 2010 - 02:15

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie



Jakiś czas temu, znudzony szarą codziennoscią, która w moim przypadku oznacza ciągłą naukę do matury, z czystej ciekawośi otworzyłem swoją szafę gdzie trzymam wszystkie gry komputerowe. Moim oczom ukazał się istny burdel: powywracane płyty, opakowania po grach, karteczki z wypisanymi ręcznie kodami. Byłem przerażony. Muszę mieć wszystko uporządkowane i zapięte na ostatni guzik. Inaczej źle się czuję, a ten bajzel nie pomaga mi pracować. Zacząłem wszystko sobie segregować, najpierw płytki potem pudełka z grą w kolejności alfabetycznej i wtedy natknąłem się na grę kupioną 6 lat temu. Starłem warstwę kurzu z opakowania i wtedy przypomniałem sobie okres z mojego dzieciństwa kiedy to w Boże Narodzenie zamiast świętować z rodziną narodziny naszego Pana Zbawiciela, naparzałem orkami w twierdze Helmowego Jaru. Dobra, ale czas skończyć wywody i przejść do opisu tej wspaniałej produkcji.

[attachment=4223:5.jpg]



Gra strategiczna czasu rzeczywistego w klasycznym tego słowa znaczeniu (tj. walka + element ekonomiczno-gospodarczy w postaci pozyskiwania surowców i budowy baz) wydana w grudniu 2006 roku. Opracowana na podstawie znanej nam trylogii LOTR. Sam możesz zdecydować, która ze stron: dobro czy zło opanuje raz na zawsze Sródziemię.

[attachment=4225:3.jpg]


Na samym początku kampani wybierasz, kim chcesz prowadzic misje podboju: czy armią wielkiego Saurona, księcia zła czy może "sojuszem" ludzi, elfów i krasnoludów. Z racji tego, iż w The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth stajemy przed zadaniem kierowania w bitwach setkami oddziałów, twórcy postarali się o zaimplementowanie bardziej złożonego systemu dowodzenia niż to zazwyczaj ma miejsce w RTS-ach.


[attachment=4222:1.jpg]



W dużych potyczkach możemy bowiem zapomnieć o wydawaniu rozkazów każdej jednostce z osobna – tu w grę wchodzi jednie dowodzenie całymi ugrupowaniami, tj. batalionami i kompaniami (coś na kształt sterowania w serii Total War, tylko to nie jest gra turowa).


Jak przystało na nowoczesną, ambitną produkcję, gra pozwala na rozgrywkę jednoosobową oraz wieloosobową w sieci lokalnej i w Internecie. W trybie single player czekają dwie kampanie (łącznie około 30 misji), jedna po stronie „dobra” i jedna po stronie „zła” oraz cztery grywalne nacje, tj. Jeźdźcy Rohanu, Żołnierze Gondoru oraz Armia Isengardu i Legiony Mordoru. Każda dysponuje innym uzbrojeniem, różni się taktyką walki, wykorzystuje inne surowce - ogólnie rzecz biorąc posiada charakterystyczne dla siebie mocne i słabe strony. Przykładowo Jeźdźcy Rohanu wykorzystują szybkie jednostki kawalerii, Gondor dysponuje znakomitymi jednostkami pieszymi, przydatnymi zwłaszcza w defensywie, Isengard wystawia do walki Uruk Hai (krzyżówka ras ludzi i orków), zaś Mordor to setki plugawych orków czy trolli, a także takie groźne monstra jak Nazgule. W walkach wykorzystywane są różne machiny wojenne, takie jak wieże oblężnicze, trebuchety czy katapulty. Podczas oblężeń twierdź spotykamy się też z wrzącym olejem i licznymi pułapkami przygotowanymi przez obrońców. W produkcji tej występują też słynni i potężni zarazem bohaterowie (z własnymi specjalnymi czarami i mocami) jak: Gandalf, Gimli, Legolas czy Aragorn.




Zapraszam do wspólnej rozmowy na temat tej gry. Może ktoś z Was ma ją w swoich zbiorach?

Użytkownik wodny edytował ten post 13 lutego 2010 - 02:18

  • 2
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#2 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 13 lutego 2010 - 02:27

Jedna z nielicznych gier, które kupiłem. Zawiodła najbardziej budowa zamków. Nie wszystkie nacje miały mury obronne wokół zamku a nie dało ich się samemu zbudować. Dodatkowo było ograniczenie w budowaniu obiektów w zamku (8 z tego co pamiętam + wieże łucznicze). Na szczęście w części drugiej już nie dali z tym ciała.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#3 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 lutego 2010 - 02:46

Tak, też pamiętam, że ubolewalem nad tymi murami . To zależało od poziomu trudności misji i tych "bonusow", które otrzymywałes za wygrana, np: +10 do dowodzenia czy 20% zwieksza zasoby, lub ilosc wojsk, które mogles mieć w czasie potyczki i takie tam . Niestety drugiej części nie kupiłem, nawet w demo nie grałem, teraz troche żałuję, może jak będę miał więcej czasu to ruszę tyłek z domu i zakupie .
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#4 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 lutego 2010 - 02:49

Taki mały błąd popełniłeś ;]

i wtedy natknąłem się na grę kupioną 6 lat temu.


a następnie piszesz tak

Gra strategiczna czasu rzeczywistego w klasycznym tego słowa znaczeniu (tj. walka + element ekonomiczno-gospodarczy w postaci pozyskiwania surowców i budowy baz) wydana w grudniu 2006 roku.


Artykuł bardzo dobry a błąd ktoś tam poprawi ;]
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#5 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 13 lutego 2010 - 03:11

wodny na bazarze kupil...Na pudelku bylo ze to bitwa o srodziemie a w srodku settlers3 :]
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#6 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 13 lutego 2010 - 11:27

ja grałem dużo w Bitwę o Śródziemie (dużo wiecęj niż w 2) i mimo wszystko (mimo tych ograniczeń) wg mnie jest to jedna z lepszych strategii :) i polecam ją każdemu kto lubi ten rodzaj gry :D na prawdę warto :)
  • 0

#7 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 lutego 2010 - 08:31

jedynka byla poprostu swietna :) jedna z lepszych strategii w jakie gralem. bardzo podobaly mi sie nawiazania do filmow takie jak np. cofniecie wojsk na wyzszy poziom zamku w bitwie o Helmowy Jar :) niestety dwojka juz tak do gustu mi nie przypadla, a to wlasnie z racji tego ze nie bylo juz nawiazania do filmu/ksiazki :)
  • 0

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0