Skocz do zawartości


Zdjęcie

WARNING : Cl_Fl~


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 XaeL

XaeL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 01:40

Mam pewiem problem , otóż dziś na tawernie jak i na innych serverach mi sie to zdarza . Gram sobie gram i mi nagle dosłownie co 5-10 sec pokazuje sie w prawym gownym rogu na czerwono WARNING : Cl_FlushEntityPacket i dostaje natychmiastowego laga na dobre 5-10 sec . CZasami jest to taki lag krótszy a czasami niezła zwicha ( np na nuku stoje na respie ct jak sie zaczyna runda trzymam W pojawia mi sie to u góry ten szit i lagg niby stoje w miejscu ale jak odlaguje to jestem juz przy drabince)
Mam małe pingi i jak WARNING się pokazuje to skacze na 200-300 +.Od czego to może zależeć mam dużo fps etc.

To napewno wina neta czy czego ?
Prosze o pomoc nie moge z tym grać !
  • 0

#2 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 01:48

wina neta. masz neostrade? mialem tak kiedyś przez kilka dni jak coś robili na linni. dzwon i wyzywaj dziadUFFFFFFF
  • 0
Dołączona grafika

#3 XaeL

XaeL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 01:54

Nie, nie mam neostrady . Taka słaba osiedlowa siec 1 mega . Nigdy mi sie to nie działo. Ale często mam problemy z pingami tlyko rano i w nocy można spokojnie pograc.Mam zamiar zmienić neta na UPC Warto ? czy tez daremny?
  • 0

#4 Lisu

Lisu

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Ską…d:Ropczyce

Napisano 16 stycznia 2008 - 01:57

Cl_FlushEntityPacket - czyli twój net gubi pakiety.

Jakie masz łącze ?
Na pewno jesteś podpięty do jakiejś sieci osiedlowej albo radiowej, więc nie masz się co dziwić dlaczego takie coś dzieje się, skoro ruch na sieci jest generowany poprzez innych użytkowników.

FPS nic do twojego pingu nie mają.

Oraz może to być związane z złymi ustawieniami rate.

Opcja dla słabszych łącz:
rate "9999"
cl_updaterate "20"
cl_cmdrate "20"

rate "9999"
cl_updaterate "80"
cl_cmdrate "80"


wersja optymalna:
rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101

Zrób tak:

Kliknij Start--->Uruchom... ---->ping 62.181.0.218 -t ----> Jeżeli wartości będą się zmieniać np. 30 30 30 40 100 200 30 40 100 400 200 100 To porozmawiaj z twoim administratorem sieci albo jeśli masz neta z TPSA albo innego operatora zadzwoń na infolinię :)

powinno to mniej więcej wyglądać tak:
Dołączona grafika
  • 0

Dołączona grafika
Dołączona grafika


One death is a tragedy
One million is a statistic


#5 XaeL

XaeL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 02:18

Lisu zrobiłem tak jak powiedziałes zreszta zobacz sam
http://img86.imagesh...age=pingtg0.jpg

komend jesczsze nie zmieniałem ale gralem caly czas na
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101

i bylo dobrze

Użytkownik ^xL. edytował ten post 16 stycznia 2008 - 02:19

  • 0

#6 Lisu

Lisu

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Ską…d:Ropczyce

Napisano 16 stycznia 2008 - 02:48

Ale zmienne pingi się pojawiają wieczorami czy zawsze masz takie jak pisałeś wyżej 200-300. Bo tutaj na screenach masz bardzo ładne pingi do shootersa :D. Kiedy ja miałem internet radiowy miałem dobre pingi rano albo późno w nocy, ponieważ większość użytkowników to młode osoby, więc rano sieć była odciążona ponieważ wiara szła do szkoły, ale gdy wracała to popołudnie i wieczory mogłem sobie pomarzyć o niskim pingu. A późno w nocy to znów sytuacja się powtarzała ta co rano i tak wkoło.

Podaj mi parametry twojego łącza:

www.speedtest.pl

masz cl_updaterate 101, może masz zbyt mało uploadu żeby wysłać tyle informacji do serwera i stąd te czasy. Zmniejsz może do 50 i sprawdź pingi na serwerze.



Albo może coś ci się aktualizuje, jakieś wirusy typu spyware albo jakieś inne syfy.
  • 0

Dołączona grafika
Dołączona grafika


One death is a tragedy
One million is a statistic


#7 XaeL

XaeL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 03:04

Zmienne pingi tlyko właśnie wieczorami mam to samo co ty miałeś rano i noc super troche po południu do okolo 23 :00 lipka przewaznie w tych czasach to moj najmnijeszy ping to 80~ moze ktory jest przez 2 sec i znow 230 np xD a tak to najczesciej mam 120-200 ;/.

Parametry :
Download: 795 kbps
Upload: 364 kbps

Nic mi sie nie aktualizuje
  • 0

#8 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 07:12

nie masz czego szukać. twój operator ma za słabe łącze do sieci i za dużo podpiął pod nie użytkowników. Po południu jak wszyscy wchodzą do sieci, zwyczajnie jest za duży ruch i sieć staje.
Mam to samo w pracy. Teoretycznie łącze mam lepsze niż w domu i ping połowę mniejszy, ale jest tam 2o kompów z dostępem do sieci. Czasem jak ktoś coś zaczyna ściągać, albo jednocześnie kilka osób coś grzebie w sieci, to ping potrafi skoczyć do ponad 1000, za chwilę znów jest 17.
Są chwile, kiedy muszę restetować router żeby móc coś zrobić w necie. (na szczęście mam dostęp).

btw.

rate "9999"
cl_updaterate "20"
cl_cmdrate "20"

takich wartości nie dasz rady ustawić, bo nie są akceptowane przez serwer.
  • 0

#9 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 08:56

no a ja tyro mialem taki sam problem, zreszta nie tylko ja ale i wszyscy na serwie jakis czas temu na Tawernie MIX juz pisalem zreszta a opcja ze slaby net odpada.
  • 0

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 stycznia 2008 - 12:38

wszystko się zgadza bl00keRs. to na pewno jest wina neta. właśnie po Twoim sygnale czytałem na ten temat na steam support.

to jest wina neta albo po stronie klienta, albo serwera. przypadek bl00keRsa tyczył się MIX, a ponieważ wszyscy tam to wówczas mieli, więc problem dotyczył serwera. natomiast ^xL pisze, że ma to na różnych serwerach, więc to jest problem jego neta.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1