Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja współpraca z Tawerną


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ox!d3

Ox!d3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 05 maja 2008 - 04:15

Witam :)

Dla tych, którzy jeszcze mnie nie znają, jestem Ox!d3 z klanu LaR (LaResistance), założonego ponad 1,5 roku temu. W CS 1.6 gram ponad 3 lata. Jestem zastępcą założyciela klanu i zajmuję się sprawami technicznymi, czyli głównie poprawnym działaniem serwerów. Ale do rzeczy...

?ycie Tawerny obserwuję już od dłuższego czasu. To co podoba mi się w Tawernie i sprawia że lubię na niej grać to poziom gry i klimat jaki tworzą na niej gracze. Oprócz tego za kumplowałem się tutaj z kilkoma adminami oraz graczami, z którymi grywam dość często mixy :D Z życia forum wiem, że Tawerna ma drobne problemy finansowe w utrzymaniu serwera. Jak wszyscy pewnie wiedzą długość wynajmu nowego serwera z GamesNeta jest na razie ograniczona do 3 miesięcy a jego dalsza przyszłość nie jest pewna z powodu braku kasy. Koszt utrzymania publicznego serwera z Shootersów czy z GamesNeta nie jest wcale taki mały. Przez ostatnie dwa dni na forum zagęściła się trochę atmosfera z powodu małego zamieszania z adminami.

Dlatego aby rozładować napięcie oraz z powodów wyżej wymienionych chciałbym pomóc TAWERNIE składając ADMINISTRATOROM propozycję współpracy, polegającą na DARMOWYM wypożyczeniu Serwera gry na cele Tawerny.

Oto szczegóły oferty:
- Serwer, który chcemy użyczyć Tawernie jest hostowany przez firmę big4.pl Firma ta zajmuję się ISP (Internet Service Provider), czyli rozprowadzaniem internetu na terenie powiatu żywieckiego.
- Jest to publiczny serwer demonstracyjny oddany do użytku klanu LaR i utrzymywany w całości przez firmę big4.pl. Postawienie serwera ma na celu między innymi wypromowanie firmy big4.pl, wykorzystanie niewykorzystywanego uploadu ale przede wszystkim stworzenie niepowtarzalnego klimatu dla maniaków CS 1.6 :D Obecnie firma big4.pl ma postawionych około 10 serwerów. Większość głównie pod CS 1.6 ale są też serwery CS Condition Zero oraz CS Source.
- Czas użytkowania serwera nie jest ograniczony żadną umową! Tak więc serwer będzie działał dopóki istnieje firma big4.pl
- Serwer podłączony jest do 80 Mbit światłowodu.
- Jest to serwer publiczny z możliwością ustawienia dowolnej liczby slotów !
- Serwer jest w pełni konfigurowalny dzięki pełnemu dostępowi przez FTP, także można go dowolnie skonfigurować wedle uznania H@ Tawerny.
- Niestety nie udało nam się rozreklamować i rozkręcić serwera więc stoi on pusty od 2 miesięcy, gotowy i przeznaczony do gry TP. Konfigurując go włożyłem tam sporo swojej pracy. Wiele pluginów jest przeze mnie zmodyfikowanych oraz spolszczonych. 95 % komunikatów wyświetlanych na serwerze (również te oryginalne nie związane z AMXX) jest w języku polskim.
- Serwer postawiony jest na Linuxie i ma wgranego MetaModa v.1.19 oraz AMXX v.1.8.0.3660
- Na serwerze gry ustawione jest przekierowanie na serwer zewnętrzny o przepustowości 8 Mbit (wynajmowany przez klan LaR pod www z firmy nazwa.pl), dzięki czemu mapy oraz wszystkie inne pliki mogą mogą być ściągane z serwera przez graczy z pełną prędkością ich łącza, czyli nawet do 6 razy szybciej !!!
- Serwer posiada wiele ciekawych i przydatnych pluginów, aczkolwiek nie jest nimi zaśmiecony !
- Oczywiście serwer jest włączony 24H 7 dni w tygodniu.
- Firma big4.pl udostępnia również gratisowo 100 slotowy serwer TeamSpeak2, który przeznaczony jest do użytku dla osób wynajmujących serwery z big4.pl
- Serwer może bez problemu generować 180 FPS !
- Na serwerze panują całkiem dobre warunki do gry TP, czyli serwer się nie "wiesza", nie resetuje sam, nie ma na nim lagów czy tzw. przycinek. Średni ping utrzymuję się na poziomie 40 ms. Wszystkie osoby, które grały już na serwerze posiadały Loss oraz choke na poziomie 0 ! Tak jak już wspomniałem serwer testowany jest już od 2 miesięcy i sprawuje się bardzo dobrze.

Chciałem dodać, że na serwerze nie panuje może tak znakomity PING jak na Shootersach czy na GamesNet ale biorąc pod uwagę, że serwer ten możemy udostępnić Wam praktycznie za darmo, uważam że jest to oferta godna uwagi.

Myślę, że serwer ten będzie przydatny jako równolegle działający z GamesNet, zwłaszcza że liczba slotów została obecnie zmniejszona do 16, chętnych do gry na Tawernie cały czas przybywa a podłączenie się niekiedy do Waszego serwera graniczy z cudem :P

Adres IP serwera mogę podać w każdej chwili, gdybyście chcieli go trochę po testować. Nie uczynię tego teraz, żeby nie wyszło na to, że reklamuje jakiś serwer :P :D

Czekam na rozważenie naszej oferty oraz odpowiedź. Gdyby administracja serwera przyjęła naszą ofertę, to czekam na kontakt H@ (Owiego lub Tyro) na PW w celu ustalenia szczegółów współpracy, którą możemy rozpocząć od zaraz B)

Użytkownik Ox!d3 edytował ten post 05 maja 2008 - 04:30

  • 0

#2 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 05 maja 2008 - 04:36

Przemyslimy to i damy znac. Bylo juz pare ofert chociaz ta jest najkonkretniejsza.

Jedno jednak moge stwierdzic teraz ze bardzo sceptycznie podchodzimy do takich propozycji i oferta musi byc naprawdę super aby nas zainteresowac.
Wiem jak to brzmi, ale po prostu wolimy bawic sie swoimi zabawkami.


Dizeki za oferte. Daj nam pare dni na przmeyslenie i obgadanie
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#3 Ox!d3

Ox!d3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 05 maja 2008 - 05:05

Ok rozumiem. W takim razie będziemy czekać cierpliwie :P

Zapomniałem dodać że:
- Nazwę serwera możecie dać oczywiście dowolną np. Tawerna-cs.org 2 [TP] | big4.pl
- Będziesz miał oczywiście pełny dostęp do FTP a co za tym idzie, pełną kontrolę nad serwerem. Będziesz mógł konfigurować serwer wedle własnego uznania o każdej porze dnia i nocy, czyli dodawać pluginy, kasować zbędne itp.
- możesz być pewny, że nikt nie będzie mieszał w ustawieniach serwera, ponieważ dostęp do FTP ma tylko założyciel klanu, ja no i administrator big4.pl
- Możesz oczywiście wytypować własnych zaufanych administratorów, do pilnowania porządku na serwerze.
- Uzyskasz również dostęp przez www do panelu za pomocą którego można restartować serwer.
- Bardzo możliwe, że uda mi się załatwić HLTV, które na stałe było by podłączone do serwera gry.
  • 0

#4 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 05 maja 2008 - 06:43

Hmmm absolutnie darmowo do końca istnienia firmy ??? Oby żyli długo :F. Ciekawe to jakaś kopalnia złota chyba :P oczywiście trzeba sprawdzić pingi, ale jeśli będą ok to czemu nie możemy sprawdzic jak to działa, ale oczywiście decyzja należy do FF. Jakbyś mógł to podaj nam ip jakiegoś serwera z tej firmy, żeby sprawdzić pingi, czy są aż tak złe.
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#5 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 05 maja 2008 - 08:02

Drugie TP? A czemu nie FFA np? B)
  • 0
Dołączona grafika

#6 Ox!d3

Ox!d3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 05 maja 2008 - 09:25

Hmmm absolutnie darmowo do końca istnienia firmy ??? Oby żyli długo :F. Ciekawe to jakaś kopalnia złota chyba :P oczywiście trzeba sprawdzić pingi, ale jeśli będą ok to czemu nie możemy sprawdzic jak to działa, ale oczywiście decyzja należy do FF. Jakbyś mógł to podaj nam ip jakiegoś serwera z tej firmy, żeby sprawdzić pingi, czy są aż tak złe.

Zgadza się. Dokładnie tak jak mówisz lol .gif' class='bbc_emoticon' alt=': lol :' /> Z serwera możemy korzystać praktycznie za darmo tak długo jak będzie istniała firma, ponieważ jest to serwer demonstracyjny firmy big4.pl dla CS 1.6, poza tym właściciel firmy jest dobrym znajomym naszego klanu :P Po prostu firma big4.pl zajmuje się serwerami gry "tak przy okazji", więc jeśli uda się ten temat rozkręcić i znajdą się na te serwery klienci, to zostaną wykupione wydajniejsze platformy, na których umieści się obecne serwery gry i wiele, wiele nowych. Co do IP to nie wiem czy mogę podać, ze względu na kryptoreklamę :P Wyślę IP na PW Owiego a on Wam poda na Waszym ukrytym forum administratorów.

Drugie TP? A czemu nie FFA np? B)

Myślę, że TP dlatego, ponieważ większość polskich serwerów to FFA a prawdziwych serwerów TP takich jak Tawerna po prostu brakuje na polskiej scenie CS. Poza tym serwery TP przyciągają graczy na wyższym poziomie, którzy ogarniają a na serwerach FFA panuje delikatnie mówiąc nieład i rozgardiasz :rolleyes: Myślę, że TP w przypadku Tawerny sprawdza się bardzo dobrze.

Użytkownik Ox!d3 edytował ten post 05 maja 2008 - 09:28

  • 0

#7 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 05 maja 2008 - 10:17

czerwoni zadzialajcie :)

oxide slowny i konkretny gosc wiec mozna mu zaufac
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#8 Ox!d3

Ox!d3

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 06 maja 2008 - 03:48

W pełni się z Tobą zgadzam Blindzior :lol2: lol .gif' class='bbc_emoticon' alt=': lol :' /> Słuchajcie Blinda, on wam prawdę wyjawi :friends: :drinks: lol .gif' class='bbc_emoticon' alt=': lol :' />
  • 0

#9 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 maja 2008 - 07:54

propozycja jest ciekawa. trochę szkoda, że nie pojawiła się wcześniej, zanim podjęliśmy decyzję o zmianie hostingu.
musimy to przedyskutowac z Owim. poza tym chciałbym usłyszeć głosy graczy i adminów.

więc w czasie gdy my będziemy "gdybać" napiszcie co Wy o tym myślicie.
  • 0

#10 bJszop

bJszop

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 381 postów
  • Ską…d:Bialystok

Napisano 06 maja 2008 - 08:21

hmm... no to mojm zdaniem mozna dać mu szanse .
oszust? tego nikt nie wie ...
lecz mysle ze mozna zaufać !
tak z mojej strony.
  • 0
Bądź dumny jesteś POLAKIEM

#11 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 maja 2008 - 08:58

zaufanie to jedna sprawa. w sprawach kasy ja nie ufam własnej żonie.

druga i ważniejsza sprawa to kwestia - Tawerna TP2.
Tawerna jest wyjątkowa, bo jest jedna i wyjątkowa. Ja nie gram więc trudno mi oceniać, jakby to było. poprzednio tworząc dodatkowy serwer Tawerna zdecydowaliśmy, że to nie może być TP, zrobiłem FUN-DM oraz małe AIM-HS. wyszło, ale nie mogło być kontynuowane - kasa.
Teraz mamy TP na GamesNet, będzie na pewno dłużej niż 3mce - sądząc po zapewnieniach chętnych do wpłat.
  • 0

#12 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 06 maja 2008 - 09:23

moim zdaniem pomysl jest super. dwa serwy to byla by dobra reklama. ale robic drugie TP?? z tym sie dokonca nie zgadzam. po co dwa takie same serwery?? mamy swoje TP i wydaje mi sie ze wystarczy. kiedys byl serwer 4fun z mapami typu aim, deathmatch i wydaje mi sie ze w tym kierunku powinnismy sie skierowac. na takich serwach gra duzo osob i badz co badz byla by to dobra reklama dla naszej Tawerki :)
  • 0

Dołączona grafika

#13 kaczoR

kaczoR

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 61 postów
  • Ską…d:Katowice

Napisano 06 maja 2008 - 10:02

Tak jak pisał Tyro przy GamesNcie zostaniemy raczej dłużej;p
Oferta jest dobra, lecz stawiać 2 Tawerne O.o? po co ?;o
Proponuje zostać przy tym, co mamy
A w razie jakiś problemów finansowych dopiero skorzystać z oferty:]
Ale decyzja należy do tych panów na czerwono ^^
  • 0

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 06 maja 2008 - 10:27

zaufanie to jedna sprawa. w sprawach kasy ja nie ufam własnej żonie.

heheheheheheheh ^^ tyro :D dobreeeee
ale w sumie czemu nie macie oferte za freeeeeeee ;D to czemu nie zrobic tawerny np ffa albo jak tam ktos mowi fun ??
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#15 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 06 maja 2008 - 10:31

zaufanie to jedna sprawa. w sprawach kasy ja nie ufam własnej żonie.


Kobiety takie sa :D

co do tematu.. propozycja naprawde dobra, ale jak ju znie ktorzy pisali 2 TP nie ma sensu narazie trzeba ;nazbierac' osob na gamesneta bo sa przypadki kiedy serwer jest w polowie pusty, gdyby to mial bys serwer only hs + dm itd.. to bylo by to dobre bo wczesniejszy serwer FUN sie sprawdzil chyba w 100% i duzo osob pozniej zalowalo ze serwera juz nie ma. Wiec ja jestem za przyjeciem tej oferty przynajmniej n aokres probny i dac FUN a jak sie dochody skoncza i gamesnet padnie mozna by wtedy juz dac jako glowny serwer;)
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#16 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 06 maja 2008 - 10:54

narazie nie ustalajmy jaki serwer z czym robic, poczekajmy na czerwonych co tam zdecyduja,

ale zgadzam sie z tyro i innymi miszczami ze TP drugiej nie stawiac ! bo ani jedna ani druga nie bedize dzialac tak jak powinaa

cos sie wymysli jak sie czerwoni z oxidem dogadaja


@bjszop

oxide to nie oszust, daje sobie reke odciac.,..

pozadny gosc !
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#17 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 maja 2008 - 11:30

narazie nie ustalajmy jaki serwer z czym robic, poczekajmy na czerwonych co tam zdecyduja,

ale zgadzam sie z tyro i innymi miszczami ze TP drugiej nie stawiac ! bo ani jedna ani druga nie bedize dzialac tak jak powinaa

cos sie wymysli jak sie czerwoni z oxidem dogadaja


@bjszop

oxide to nie oszust, daje sobie reke odciac.,..

pozadny gosc !


czerwoni zdecydują, ale potrzebują waszych opinii, bo to Wy będziecie grać, więc od was zależy w co...
  • 0

#18 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2008 - 11:38

brac tylko żadnych TP ani FFA :-p

zrobic 'coś' z HSonly i jazda :P
  • 0

#19 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 06 maja 2008 - 11:42

Ja mysle ze drugie tp to nie jest dobry pomysl. Po pierwsze ludzie (jak bywalem na serwie czesciej) pytali o serw ffa bo chcieli sobie bez granic pograc. Jesli w nazwie serw jest ffa to przeciez nie musi to oznaczac ze kazdy robi co chce, biega gdzie chce a do bomby to nawet w pieciu sie nie idzie. Po drugie to zeby zrobic 2 serw tp to wtedy wszystko co jest na ftp obecnej tawerny byloby na drugiej i w przypadku GDYBY sie okazalo ze to walek i zrobiles/zrobiliscie to tylko dlatego zeby miec ustawienia takie jak na tawernie to byloby niefajnie. Nie mowie ze jestes oszustem ani nic takiego bo po twoim poscie niewydaje mi sie zeby tak to mialo wygladac, ale pod uwage przy takiej decyzji trzeba wziasc wszystko pod uwage.

W duzym skrocie jestem za tym zeby zrobic inny serw niz tp.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#20 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 06 maja 2008 - 11:46

Proponuje zostać przy tym, co mamy
A w razie jakiś problemów finansowych dopiero skorzystać z oferty:]

racja

A owi podobno miał dostać ip jakiegos probnego serwa z tej firmy na pw dostales owi ?
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0