Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona www Tawerny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 20 czerwca 2008 - 10:08

Ostatnio w wolnych chwilach bawie sie i ucze photoshopa i flasha i pomyslalem zeby wyskrobac jakas strone tawerny ;p
Z owim cos tam gadalem i wychodzi na to ze nie ma zbyt sensu robic jakiejs wielkiej strony. Mozna jedynie zrobic strone ktora bedzie jakby wizytowka serwera. Zrobie layout w psp i dodam animacje flashowe zeby glownie dobrze wygladala.

Właśnie co myslicie czy dobry pomysl taka strona i co by mozna bylo umiescic na takiej stronie? Ja narazie wymyslilem że bedzie na niej jakis jeden news na srodku, jakies witamy itp. a w menu będą opcje takie jak: Strona Glowna, Forum, Administracja, Regulamin i kontakt :] Nie wiem co jeszcze moze byc ;]

Taki szkielet na razie na szybko mi przyszedl do bani^^ W prawym gornym rogu bedzie menu, po lewej jakas grafika, baner a na najwiekszym bialym polu news i cos tam jeszcze.

Nie stękać że ten napis i logo w lewym gornym rogu jest huyowy bo to tylko na razie taka beta ;d

Dołączona grafika

Użytkownik Pawianek edytował ten post 20 czerwca 2008 - 10:09

  • 0
Dołączona grafika

#2 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 20 czerwca 2008 - 10:13

mi sie wydaje ze pomysl bardzo dobry :P wykonanie narazie tez choc bedzie jeszcze o wiele lepsze pewnie :) jak tylko macie checi do tego to robcie, napewno sie przyda :D
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#3 Goglin

Goglin

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 20 czerwca 2008 - 10:22

Ale co by było na WWW? Kto jest na serverze za ile zmiana mapy itd. Praktycznie bez sensu. No chyba ze rowniez bedziecie prowadzic NEWSY ze swiata CS'a to ok. Ale jak Strona ma byc TYLKO i WYLACZNIE o serverze to jakos nie nie przemawia to do mnie
  • 0
Dołączona grafika

#4 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 20 czerwca 2008 - 10:51

wedlug mnie strona jest zbedna, poniewaz juz jest forum i styka ale layout ladnie sie tworzy tylko ten kwadrat i napis TP w srodku jakos mi ten tego nie pasuje.
  • 0

#5 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 21 czerwca 2008 - 07:33

Też fakt, kiedyś robiłeś ładniejsze w photoshopie :P
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 09:07

nie wiem czy to forum nie ma czasem layota na stronę startową. nieraz widzę takie rzeczy. jak wchodzisz na adres domeny - tawerna-cs.org to lądujesz na takiej stronie. potem wybierasz z menu link do forum i wchodzisz na forum.

na takiej stronie wstępnej są zazwyczaj :
na boku:
- pole logowania,
- pole wyszukiwania
- menu linków do najważniejszych rzeczy np. forum, amxbans, psychosraty, regulamin, lista adminów, mapcykl.itp.
- statystyki forum, liczba postów, userzy online, lista top userów
- statystyki tematów - najpopularniejsze fora/tematy, najnowsze tematy itp.
- stan serwera - rozbudowany baner serwera z obrazkiem mapy i listą playerów, oraz linkiem do wejścia.

na środku:
- newsy. nie chodzi tu o newsy krajowe, ogólne, itp. choć jakieś istotne mogą być. chodzi o wydarzenia z życia serwera lub forum. jakieś informacje, które są istotne, ogłoszenia. np. o turnieju, o złapaniu cziterów wśród admnów, o nowych adminach, o nowych serwerach, o zmianie hostingu, o składkach. itp.
newsy nie muszą być co dzień pisane. robi się to jak coś się dzieje.

gdzieś tam, u góry, na dole lub z boku są banery sponsorów, reklamy google, partnerzy, zaprzyjaźnione serwery, informacje o dotacjach/składkach na serwer itp.



trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak zrobimy stronę, to ktoś musi ją prowadzić. nie widzę tu naporu chętnych do robienia czegoś. zrobimy stronę z newsami i bedzie martwa.

jeżeli wogóle stronę www to taką wstępną-przedforumową jak opisałem wyżej. tak ja to ewentualnie widzę. tak to jest zazwyczaj robione.
choć ja i tak zazwyczaj mam skróty bezpośrednio na fora.
  • 0

#7 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 21 czerwca 2008 - 09:12

jeżeli Pawianek zna PHP to może to zrobic, a tak to wątpie. On w takim razie zrobił by layout a Owi jak by miał czas by napisał kod pod strone :-]
  • 0

#8 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 21 czerwca 2008 - 09:17

jest forum ale taka strona jak by na to nie patrzec zwieksza prawdopodobienstwo trafienia na nasz serwer dwu krotnie :)
  • 0

Dołączona grafika

#9 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 czerwca 2008 - 09:21

Ale co by było na WWW? Kto jest na serverze za ile zmiana mapy itd. Praktycznie bez sensu. No chyba ze rowniez bedziecie prowadzic NEWSY ze swiata CS'a to ok. Ale jak Strona ma byc TYLKO i WYLACZNIE o serverze to jakos nie nie przemawia to do mnie


zgadzam sie z tym strona tawerny nie jest potrzebna szkoda czasu a jak widze checi macie jak juz sie tak upieracie to stawiajcie na home.pl

jest wolne wszystko "tawernacs" tawernacs.pl , tawernacs.eu itd ale tak jak goglin nie jest opotrzebna strona maloforum swietnie prosperuje zrobcie tylko bardziej przejzyste a bedzie wiiecej wiadomo nie raz nie moge czegos znalesc
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#10 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 czerwca 2008 - 10:05

Ja juz swoje zdanie wyrazalem nieraz.

1. Strona nie jest potrzebna wcale. Chyba ze bedzie o czyms wiecej niz serwer.
2. O czyms wiecej nie ma komu pisac.
3. Nie mam czasu teraz na zrobienie kodu pod strone.
4. Co juz rahhowi pare razy powtorzylem - forum inviisona ma funkcje portal gdzie generuje samo strone glowna na ktorej mozna dac jakies newsy, widac najnowsze posty z forum itp
5. A wiec robienie strony nad która sie ktos nameczy a będzie mniej funkcjonalna od standardowej jest głupotą i powinno być traktowane przez Rahha jako dobry trening.
6. Osobiście mam fioła na punkcie stron, nie mowie ze sam robie super duper ekstra, ale czegoś w połowie zrobionego czy niedopracowanego czy z błędami nie wpuszcze na serwer. Zapre się rekoma nogami a nie wpuszczę - ma być wycackane, zrobione do końca, bez błędów.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#11 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:20

Dołączona grafika


tam popisałem to na czerwono żeby nikt nie zayebau ;D

robiłem to już dosyc dawno ale jakoś straciłem wene :D teraz dokończyłem i chyba ujdzie ?:D
  • 0

#12 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:32

lol ,

robie swoj projekt dalej, pobawie sie, pokobinuje jak mi sie zechce i najwyzej sie niespodoba i nie wstawi owi ;]
nie mam zamiaru na niej robic systemu logowania bo po co. To ma byc strona taka reklamowa, która skupia najważniejsze rzeczy. ?eby kazdy wchodzac na nią wiedział podstawowe informacje że np mamy psychostaty ;]
nie trzeba bylo jej jakos szczegolnie prowadzic, raz na miesiac jak sie cos zmienia cos napisac i tyle moze x]
o wlasnie mapcykl tyro mi przypomniales ze mozna wstawic ;]

dobra ja sie bawie i kiedys moze skoncze ;] pokombinuje jakies animacje ciekawe we flash jak sie uda ;x
  • 0
Dołączona grafika

#13 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:39

no no wlasnie potraktuj to jako trening.
Uwierz naprawde ze jak zrobisz cala to Ci sie bedzie podobac. To potem jak zrobisz druga czy trzecia to na pierwsza nawet nie bedziesz chcial spojrzec...

http://www.sokol-asy.5o.pl/ to jest pierwsza ze stron ktora zrobilem 3 lata temu... paskudztwo...

ile tu bledow widze...

no ale kiedys mi sie podobala
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:44

owi robi strony na metry hehe :]
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#15 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 03:03

narazie tak IDO prace ;p
moze byc? :>

Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika

#16 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 03:05

no mi sie podoba :O elegancko teraz zrobione!
  • 0

#17 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 21 czerwca 2008 - 03:05

logo 1 z google ;X
  • 0

#18 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 21 czerwca 2008 - 07:06

jak juz to robcie layout pod ipb portal (tak wyglada przykladowy http://www.smieta.pl/) albo pod innego cmsa typu joomla itp

Użytkownik z0nk edytował ten post 21 czerwca 2008 - 07:07

  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#19 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 07:05

nie wiem co tu jeszcze zrobić? co zmienić? na lewej białej platformie np? co poprawić jeszcze? :F
bo nie wiem czy już przerzucać do flasha i zajmować sie animacją czy coś jeszcze tu poprawiać, zmieniać..

Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika

#20 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 24 czerwca 2008 - 07:26

moze dodac jeszcze odnosnik do statow na wc3
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0