Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co czytacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 26 czerwca 2009 - 10:42

Ja zamierzam się aktualnie zabrać za ''Ostateczne wyjście" autorstwa Natasuo Kirino
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#22 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 26 czerwca 2009 - 11:19

DAN BROWN !!!!!! A NIE DANN BROWN !!!!!!!!!!!

czytalem i kod i anioly i stwierdzam ze obu ksiazkom niewiele brakuje do PERFEKCJI !
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#23 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 czerwca 2009 - 01:23

A nastepną rzeczą co chce przeczytać to "Anioły i Demony" Danna Browna(chyba nie dobrze napisałem). Z chęcią też bym sobie przeczytał "Kod Leonarda da Vinci", bo podobno jest fajne.


Tylko bardzo Cie proszę - przeczytaj te książki zanim obejrzysz filmy, bo całe czytanie straci swój urok w 50%.

Anioły i Demony są lepsze od Kodu.
Na ekranizację A&D czekałem 1,5 roku.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 27 czerwca 2009 - 01:23

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#24 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 czerwca 2009 - 10:19

A ja czasem czytam Playboya, raz do roku Katalog Motocykli ( który wychodzi zawsze koło stycznia ) no i obowiązkowo Logo :D
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#25 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 27 czerwca 2009 - 12:42

noooo milczar ma racje !! te filmy byly by dobre dla osob ktore nie czytaly ksiazki tylko i wylacznie ! aniolom wiele brakuje w filmie kodowi rownierz :D
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#26 Xzibit

Xzibit

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 11:34

Ja tam Przeczytałem "Harry Potter więzień eskabanu :D(czy jak to sie pisze) xD ... ale tylko pierwsza strone bo już się zmeczyłem xD
  • 0

#27 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 04 lipca 2009 - 11:50

Więzień Azkabanu

@Milczar - ja zawsze czytam najpierw książki, a dopiero potem biorę się za filmy. Ogólnie ja tak za bardzo nie oglądam filmów, wole sobie coś poczytać.

@Konio zdublowała mi się literka, więc nie masz czego krzyczeć;p

Użytkownik ShataN edytował ten post 04 lipca 2009 - 11:51

  • 0

#28 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 04 lipca 2009 - 02:17

ja ostatnio w lutym przeczytałem "Dziady" A. Mickiewicza bo było to naszą lekturą :P
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#29 knp

knp

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 lipca 2009 - 02:21

Nie dawno skończyłem "Ojciec Chrzestny" - świetna książka. Jeżeli nie czytałeś to leć do biblioteki. Obecnie mam ochotę zabrać się za "Sycylijczyk" tego samego autora ;-)
  • 0

#30 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 07 lipca 2009 - 02:31

Ojca chrzestnego kilka razy miałem okazję przeczytać. Do tego Zielona Mila - Kinga też ze 3 razy. Kamienie na szaniec, wbrew temu, że lektura to bardzo mnie zafascynowała jak i podobne tego typu książki historyczno-patriotyczne. Dużo książek o III Rzeszy przeczytałem i Hitlerze, jak dostał się na stołek, czym się zajmował od urodzenia. Miałem okazje Mein Kampf też przeczytać - nie dlatego, że mnie to jara, tylko dlatego, żeby sprawdzić, co w niej takiego zakazanego. Okazało się politycznym bełkotem, aczkolwiek kilka rozdziałów było... na swój sposób interesujące. Co jeszcze ciekawego czytałem hmm.. Futbolowa gorączka o angielskich fanach piłki nożnej - lata 90te. Rewelacyjna. Poza tym było dużo innych, szczególnie tematyka i historia sportu, ale nie warto o nich raczej się rozpisywać. Jak mi się coś przypomni jeszcze to dopiszę.
  • 0
Dołączona grafika

#31 MaCho

MaCho

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Ską…d:Bytom

Napisano 07 lipca 2009 - 02:44

ostatnio przeczytałem anioły i demony ale i tak kod > anioły i demony, litości masakryczna fikcja koleś spada z wysokości 6km i przeżywa upadek..
  • 0
Dołączona grafika
szczelam we fszystkich, a co tam!

#32 buszujacy^

buszujacy^

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 01 sierpnia 2009 - 11:52

Witam

Ja namawiam do przeczytania ksiazki "Cien Wiatru" - Carlos Ruiz Zafon.
Mnie wciagnela choc mialem troche przerw. Latwo sie czyta a co najwazniejsze nie nudzi (chociaz wiadomo o gustach sie nie dyskutuje :P) i ciagle trzyma w napieciu.

"Cmentarz Zapomnianych Książek, miejsce ukryte w samym sercu średniowiecznej części Barcelony. Letnim świtem 1945 roku uliczkami starego miasta dziesięcioletni Daniel Sempere podąża za ojcem - księgarzem i antykwariuszem – ku tajemnicy, która nieodwracalnie zawładnie jego życiem, ojciec prowadzi syna bowiem tam, gdzie znajdują schronienie książki zapomniane i przeklęte.
Zgodnie z tradycją rodzinną chłopiec musi wybrać dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów wybiera „Cień wiatru” nieznanego nikomu Juliusza Caraxa.
Mijają lata… Zauroczony powieścią, Daniel próbuje odnaleźć inne książki Caraxa, ale okazuje się, że niemal wszystkie zostały spalone. A komuś bardzo zależy na zniszczeniu ostatniego egzemplarza."

Nastepna polecam cos w rodzaju trylogii :D
1. "Jezdziec Miedziany"
2. "Tatiana i Aleksander"
3. "Ogrod Letni"

Ksiazke polecila mi moja matka ale niech was to nie smieszy. Jest naprawde super. Wlasnie koncze 3 chociaz i tak najlepsza moim zdaniem 1 i 2

"Leningrad, rok 1941.
17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera mówiącego z obcym akcentem.
Zakoc***e się w nim ku swemu przerażeniu, gdyż Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Miłość jednak nie wybiera - Aleksander odwzajemnia uczucia Tani, ale by nie ranić Darii, bohaterowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości. Gdy blokada zacieśnia się i miasto zaczyna głodować, śmierć dosięga rodzinę Mietanowów. Tania szaleje ze strachu - jej ukochany walczy w wojskach próbujących przerwać pierścień blokady...
Ledwo odetchnie z ulgą, już Aleksander znajdzie się w nowym niebezpieczeństwie, wyjaśni się tajemnica jego akcentu, a bohaterom zagrozi rozłąka...
Ile jeszcze przejdą, nim los pozwoli im być razem?
I czy okrutna historia w ogóle na to pozwoli?"


pzdr buszujacy :)
  • 0

#33 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 02 sierpnia 2009 - 09:21

ja ostatnio katuję trylogię o Reynevanie Sapkowskiego, czyli Narrenturm, Boży Wojownicy i Lux Perpetua ;) znakomita literatura, warta zgłębienia podczas wakacji. polecam :)
  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#34 suqri

suqri

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 07 sierpnia 2009 - 11:01

Anioły i Demony Brown'a były mega wciągające, natomiast ekranizacja... Spodziewałem się czegoś lepszego.
Ogólnie to polecam Harlan Coben - W głebi lasu - dla fanów thrillerów to będzie książka na jedną noc ;)
  • 0
Tysiąc osób ma sposób, Ty nie musisz nic mówić.

#35 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 07 sierpnia 2009 - 11:09

ooo cos nowego :D przeczytam jak skoncze tolkiena :P
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#36 bLade

bLade

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 28 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 31 maja 2010 - 08:12

Ja czytam mange tylko bo ksiażki to sa bee xD
  • 0

#37 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 31 maja 2010 - 08:17

Anioły i Demony Brown'a były mega wciągające, natomiast ekranizacja... Spodziewałem się czegoś lepszego.


To prawda. Mnie również ta książka wciągnęła na jakiś czas, a co do ekranizacji to został przeinaczono kilka zdarzeń, moim zdaniem bardzo ważnych.

Obecnie czytam "Ewolucja jest faktem" Jerry A. Coyne, natemat ewolucji wszelkiego życia na Ziemi.
  • 0

#38 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 01 czerwca 2010 - 01:05

A ja po raz nasty ale tradycyjnie co jakiś czas Małego Księcia ;]
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#39 Strik3R

Strik3R

    Plutonowy

  • Recruit
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 06:11

Moja ostatnia ksiazka jaka przeczytalem bylo Metro 2033.Naprawdę dobra książka trzymająca w napięciu.Polecam kazdemu kto lubi czytac ksiazki fantasy z odrobina grozy :D
  • 0

#40 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 czerwca 2010 - 11:46

Nie było takiej gry przypadkiem "metro 2033" ? Chyba na jakąś konsolę wyszła jakiś czas temu.

-
Czytał ktoś już kontynuację "Kodu Da Vinci" ?
Zastanawiam się czy wyposażyć się w tę książkę na urlop.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0