Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkretne wnioski z wieczorku dziwnych map 02/06/07


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 czerwca 2007 - 11:26

A wiec wczoraj odbył się wieczorek, albo nocka (chociaz gralismy prawie do 3) na niestandardowych mapach.

Zagralismy na tych oto mapach
de_cpl_overrun
de_clan2_fire
de_cpl_mill
de_celtic
de_russka
de_cpl_strike
de_czl_freight

Chciałbym aby kazdy z was przy mapie napisał jak ją ocenia i czy zyczy ją sobie w naszym MC.
Oczywiscie istnieje mozliwosc ustawienia tak ze np do 22 jest normalny MC a po 22 z niestandardowymi mapkami, ale moim zdaniem jest to chybiony pomysł. Ludzie tacy jak moj brat(mr Diablo) niigdy (albo b rzadko) nie beda mogli zagrac na drugim MC z powodu poznej godziny - to się tyczy wielu osó http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/cool.gif Poza tym skoncentrowanie sie na samych mmniej znanych mapach moze doprowadzic do pustek na serwerze. Dlatego mogą byc dwa MC jak najbardziej ale muszą to być mapy wymieszane.

oto moje typy - daje przy mapach numerki - numerek jeden to mapa ktora najszybciej chcialbym zobaczyc w MC numerek 2 to pozniej itd.

de_cpl_overrun - mapa bardzo zakrecona. Duza i naprawdę aprawdę trzeba na niej myśleć. Jestem za umieszczeniem jej w MC. Numerek dla tej mapy to 2. noi dwie kosy pod rząd ;D
de_clan2_fire - duza fajna mapa posiadajaca ciekawy klimat - nie wiem tylko czy nie rozwazycz je wiekszej wersji. Numerek to 3
de_cpl_mill - mapka jest MC i niech tak zostanie - ewentualna wymiana tej mapy na clan2-fire
de_celtic - Bardzo ciekawa mapa jednak ja na niej sie zagubilem straszlowie, ale mozna by ją dodac do MC bo jest świetna jednak nie za szybko. Numerek to 4
de_russka - Jestem za dodaniem tej mapy do MC. Nic dodać nic ując - bardzo bardzo ciekawa. Numerek 1
de_cpl_strike - byla w MC - fajna mapa ale usimy poczekac z jej powrotem
de_czl_freight - mała fajna szybka mapka - mozna rozwazyc jej dodanie ronorzednie z Celticem - numerek 4

czekam na wasze komentarze
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 11:33

de_cpl_overrun- moze byc: nr 3
de_clan2_fire- od razu dodac do naszego normalnego MC!
de_cpl_mill - zostać
de_celtic - moze kiedy być nr 3
de_russka - musi byc szybko w mc http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
de_cpl_strike - moze tam kiedys byc 3-4
de_czl_freight - 3-4 moze byc tez keidys

to czyli clan2_fire i russke dodac juz normalnie do MC a reszte do tego innego mc ;p
  • 0
Dołączona grafika

#3 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 11:34

napisałem osobny temat i byłem pierwszy ale H@ mi kazał tu wkleić... niech ma;p

wczoraj na Tawernie odżyły emocje, które towarzyszyły mojemu przystąpieniu, na zaproszenie rahha, do inicjatywy Owiego utworzenia serwera.
serwer na kompie u Owiego był super, ekstra ekipa, fajne mapki, zabawa.

teraz mamy serwer public TP, więc mamy obowiązki, ale nie powinniśmy zapominać po co to robiliśmy. "od graczy, dla graczy". jesteśmy również graczami, którzy lubią tę grę.

czasem powinniśmy również zrobić coś dla siebie, co oczywiście będzie z pożytkiem dla wszystkich graczy odwiedzających ten serwer.

granie wciąż tych samych standardowych oklepanych map, powoduje znudzenie, myśli o rezygnacji z tej gry, poszukiwanie alterantywy. wiem bo ja tak mam. wciąż chodzę na inne serwery, szukam innych wrażeń, innych map, innych form rozgrywki.

mając to na uwadze oraz bazując na doświadczeniach z WieczorkaCPL, który się odbył, proponuję:

wprowadzenie specjalnego mapcykla, zawierającego niestandardowe mapy, które jednak gdzieś są grane. taki mapcykl byłby wrzucany co jakiś czas, np. jeden dzień w tygodniu.

w pozostałe dni grany byłby normalny mc.

myślę, że gracze szybko, by się przyzwyczaili, że tu jest taki zwyczaj. myślę, ze wielu by się to spodobało. byłby to też pewien wyróżnik naszego serwera, a także sposób na przetestowanie nowości. mapki, które zdobyłyby uznanie, można by potem wprowadzić do normalnego mc.

map do cs'a są setki, nie można w nieskończoność grac tych samych dziesięciu, to tak jakby całe życie jeździć jednym modelem auta.

utworzyłem, tematy z kilkoma mapami, na których grałem. nie ma tam mapy cs_ , ale z tych które widziałem, żadna mi nie przypadła do gustu.

Użytkownik tyro edytował ten post 03 czerwca 2007 - 11:35

  • 0

#4 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 03 czerwca 2007 - 11:49

de_cpl_overrun- na NIE
de_clan2_fire- to samo co freight
de_cpl_mill- moze zostac, im wiecej map w mc tym lepiej (mniejsza monotonia)
de_celtic - Dawac mi tu jak najszybciej! 1
de_russka- J.w 2
de_cpl_strike- moze byc 4
de_czl_freight- dla mnie 3
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#5 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 03 czerwca 2007 - 12:22

Każda mapka była odskoczeniem od podstawowych map chociaż nie grałem na wszystkich:] Mi sie te mapki podobają i pomysł tyra jest naprawde świetny :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 12:54

tak na marginesie dyskusji. zauważyłem, że na wielu serwerach zamiast de_cpl_mill grana jest de_clan1_mill

jest to w zasadzie to samo, ale ta druga jest nowsza i poprawiona na jakieś mistrzostwa. strefy powinny być te same.

weźcie też pod uwagę, że aby dać mapę do standardowego mc potrzebne są strefy antyraszu oraz screeny.

jest to podstawowa kwestia. ponieważ tylko ulti umie zrobić strefy, jego zdanie jest istotne i na temat dodania tych map do mc, wypowiem się jak bedzie wiadomo, czy strefy będą czy nie.

do specjalnego mc stref nie musimy dawać, bo jest oczywiste że to jest gra ffa.

ja bym nie grzebał zbytnio w standardowym mapcyklu. uważam, że możemy na chwilę obecną dodać JEDNĄ MAPĘ.
jeżeli nie chcemy pustego serwera. już były o tym dyskusje wielokrotnie.

Użytkownik tyro edytował ten post 03 czerwca 2007 - 01:40

  • 0

#7 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 03 czerwca 2007 - 01:29

w sumie to ja i tak bede gral na wszystkich mapach ktore beda, ale napisze ktore mi sie podobaja a ktore nie..

de_cpl_overrun- hmm sam nie wiem 5
de_clan2_fire- ujdzie.. 4
de_cpl_mill - zostaje
de_celtic - tak 2
de_russka - tak 1
de_cpl_strike - nie
de_czl_freight - moze byc 3
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#8 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 02:16

Ze strefami nie ma problemu jedyna mapa ktorej sie nie tkne to cs_assault i wszystkie jego odmiany :> Z checia pozegnam sie z cpl_mill bo nudzi mnie ta mapa (a tuscan mi sie jakos nie podoba).
PS. to ze nie wypowiadam sie we wszystkich tematach z mapami to nie znaczy ze stref do nich nie zrobie. Niektorych map jeszcze nie gralem i dlatego nic o nich nie pisze, moglbym napisac po prostu "za" ale takim 1slownym postem to sie nawet podetrzec nie mozna.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#9 grrubaS

grrubaS

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 03 czerwca 2007 - 02:25

de_cpl_overrun- nie chcę jej doawać
de_clan2_fire- nie lubie jej specjalnie i nie chcialbym jej :)
de_cpl_mill - zostawić
de_celtic - nie gralem na niej wiec sie nie wypowiadam
de_russka - oczywiście duże ZA, niech już ulti bierze sie za strefy, bo trzeba ja dodać do MC
de_cpl_strike - nie
de_czl_freight - nie widziałem jej ale ze screenów wyglada spoko, można ją dac
  • 0

Dołączona grafika

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 06:39

Mój głos:

de_cpl_overrun - nie - 5 [ fajna mapka 4fun; można dawac na wieczorki; trochę za duża na 16 slotów]
de_clan2_fire - nie - 4
[ trochę się zawiodłem; za dużo awp - kolejny kabul ]
de_cpl_mill - tak - 0
[ niech zostanie; lepsza od d2, kabula, nuke; mozna zastapić nowszą wersją de_clan1_mill ]
de_celtic - tak - 3
[ fajna mapka, nastrojowa; ale teraz raczej 4fun; może kiedyś w mc ]
de_russka - tak - 1 [ można wstawić na próbę do mc; spoko mapka ]
de_cpl_strike - nie - 999
[ nigdy więcej tego koszmaru; więcej tego nie gram ]
de_czl_freight - tak - 2
[ dla mnie to ekstra mapka; wielkość, układ; wkrótce powinna być w mc ]

nadal potrzymuję propozycję regularnego grania specjalnego mc. dawanie z zaskoku dziwnych mapek zdezorientuje graczy.
a do mc jednocześnie można wstawić najwyżej jedną, no max dwie mapy.

Użytkownik tyro edytował ten post 03 czerwca 2007 - 06:43

  • 0

#11 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 06:54

ja to bym chcial w ogole taki serw zeby bylo z 50 map w MC i pomieszane niestandardowe ze standardowymi xD i do wszystkich strefy raszu i gramy TP na wszystkich mapach =)) Bo takich zwyklych serwow TP ze zwyklymi mapami jest sporo ;x nuda. A tak jest zabawa i chce sie grac x]

i tyro nie boj żaby na clan2_fire :/
  • 0
Dołączona grafika

#12 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 czerwca 2007 - 07:07

Mi sie wszystkie prawie mapki podobaly (celtic nie strawilem) i uważam ze mozna ten MC zaczac od godziny 20, bo jak już wczesniej powiedzial moj brat osoby ktore chca zagrac na serwie na tych mapkach po prostu nie moga na nich zagrac ze wzgledu na pozna godzine 22, ale jest to wasz wybor.

Mozna jak cos zrobic ankiete dla uzytkownikow/graczy i sie dowiemy czy chcą, aby ten oto niestandardowy MC sie zaczął wcześniej lub później ;];]
  • 0

#13 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 07:44

Gdzie chcesz Diablo ta akniete zrobic? Na forum jak narazie oprocz @ wchodzi pare osob, na palcach jedenj reki mozna ich policzyc.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#14 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 08:39

może jestem marudny, ale nie ustalilśmy nic konkretnego więc proponuję takie rozwiązanie:

1. mapcykl standardowy - grany codziennie (z aimami na rządanie)
2. mapcykl specjalny - grany w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 20-23.

ad. 1 do mapcykla standardowego dodać de_russka, bo co do tej mapki jest chyba zgoda.

ad. 2 na dzień dzisiejszy na pewno powinny w nim być : (3 godziny to około 6 map)

- de_czl_freight
- de_celtic
- de_clan2_fire
- de_forge
-
-

pozostają dwa wolne sloty. można dać którąś z testowanych np:
- de_museum
- de_sunny (robiona dla ESL).
de_cpl_overrun był nie wstawiał bo de_czl_freight jest klimatycznie zblizona ale znacznie lepsza.

znam też jeszcze mapki (grane na polskich serwerach) :
- cs_rio,
- de_heat (coś dla sympatyków dustów),
- de_rats_2001 (lub którąś inną odmianę)
- de_westwood
ale nie wiem czy prezentować je. bo na razie to ja się tylko produkuję z tymi mapami.
Wy gracie przeciez w to długo pewnie macie jakieś ciekawe propozycje.
np. cars_n_robots proponowana przez ulti'ego....
lista map z pewnego serwera:

mapy których nie znam:
de_manila
de_roadhouse
de_scud
de_suntower
cs_bikini
de_vilage
de_pasta
de_westwood
de_pasta

Użytkownik tyro edytował ten post 04 czerwca 2007 - 12:11

  • 0

#15 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 09:54

No cs_rio bym zagral z checia. Mozna przejsc po calej mapie skaczac po dachach http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#16 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 04 czerwca 2007 - 03:25

Jeżeli chodzi o wieczorek specjalnych map i moje zdanie to sprawy się mają tak:
Jeżeli już ma być coś takiego jak specjalny MC to żeby był grany nie więcej niż 2 razy w miesiącu i wcześniej podana jakaś informacja kiedy i w jakich godzinach to będzie to tedy pójdę pograć w bierki albo coś.

Szkoda że nie chcecie cpl_strike imo to najlepsza mapa z cpl'i.

Użytkownik ScaR edytował ten post 04 czerwca 2007 - 03:26

  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#17 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 07:43

ScaR proszę, to zbyt rzadko.

ja grywam dłużej w weekendy, nie chcę czekać dwa tygodnie, żeby sobie pograć i mieć zabawę.
standardowe d2nukeinfernotrain mnie nudzą i nie chce mi się grać na nich.

te kilka godzin w tygodniu nie powinno Ci bardzo przeszkadzać. przez resztę czasu możesz grać standardy.

co do cpl_strike to już się wypowiadałem... koszmar - masakra. zresztą nikt jej nie lubi. wielokrotnie sie zmuszałem do grania na niej, żeby serwer nie był pusty, już więcej nie będę. ta mapa jest koszmarna. tekstury są nędzne, kolory psychiczne. mapa nie jest mała, ale układ powoduje, że rozgrywka toczy się w zasadzie tylko na bs'ach reszta mapy jest niepotrzebna. nuda nuda nuda nuda nuda nuda..........
  • 0

#18 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 04 czerwca 2007 - 08:30

Ja na strike z checia zagram np. raz na tydzien- NIE wiecej

1. Tekstury z d*py...
2. Psychodeliczne kolory jak to tyro wspomnial
3. I ogolnie takie dziwne "cos" co ogolnie odpycha od tej mapy
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#19 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 04 czerwca 2007 - 08:38

Rozumiem twoje stanowisko tyro i to że chcesz pograć na trochę innych mapkach ale w KA?DY! piątek,sobotę i niedzielę i to jeszcze w godzinach od 20 do 23... To jest czas kiedy gra najwięcej ludzi i fakt że serw był pełny na tych inszych mapach ale pewnie duża cześć nie będzie chciała ich grać ale to jeszcze poczekamy na wypowiedź reszty. A z mojego osobistego i egoistycznego punktu widzenia to wygląda tak że nie mam ochoty 3 razy w tygodniu w najlepszych godzinach uciekać z serwa bo ja na pewno grać na tych mapach nie zamierzam co najwyżej wpadnę na 5 min i wyjdę. Poczekamy na to co powiedzą inni i zdecydujemy.
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#20 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 04 czerwca 2007 - 08:53

W piątki i soboty lajtowo jakbyscie zrobili :)
Aha co byście powiedzili jakbyśmy zrobili kiedyś wieczór de_rats ? :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0