Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwer i co dalej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 23 października 2008 - 08:50

jest serwer i co dalej ? trzeba popracować trochę, żeby inwestycja-wyłożona kasa nie poszła w tzw. "pizdu".

1. konfiguracja - wstępne ustawienia zostały zrobione. dalej nie wiem co robić bo to musi wyjść w praniu. jak sam latam po serwerze to nic nie zobaczę. założyłem tematy o konfiguracji i mapach. beNdą głosy to się coś pozmienia.

2. admini - ja i Owi mamy pełny dostęp do wszystkiego. Administracja serwerem odbywa się przy pomocy Rcona. Ale nie ma potrzeby pisania niczego ręcznie. Dla wygody stworzono kilka narzędzi z interfejsem graficznym. Wg. nas najlepszym jest ModernRcon, zwłaszcza, że jego najnowsza wersja ModernRcon_v0.8 pozwala na definiowanie uprawnień dla adminów.
Proszę zatem kolegów SWIREQ i Stoper o zainstalowanie tego narzędzia. Niebawem otrzymacie dostęp. Będzie potrzeba więcej adminów, ale narazie nie ma nawet graczy ;p. Oczywiście admini Tawerny mają pierwszeństwo.
Nie ustaliliśmy jeszcze tego z Owim, ale myślę, że nie będziemy robić tu żadnych wymogów płacenia składki. Pozostawmy to każdemu. Serwer oczywiście będzie jak będą fundusze.

3. regulamin serwera - niektóre reguły będą takie jak dla TP, ale są na pewno specyficzne ustalenia dla CoD4. mógłbym oczywiście coś poszukać i dostosować, ale prawdę mówiąc chyba zrobiłem już przy tym wystarczająco. niech ktoś inny się tym zajmie i nie mam tu na myśli Owiego ;]

4. reklama serwera - trzeba przejrzeć różne serwisy cod'owe i popisać jakieś tematy. widziałem na wielu serwisach działy gdzi można zareklamować swój serwer. coś jak na cs-bordzie. również nie zamierzam tego robić.


po 5 i chyba najważniejsze. GRA?! jak będzie serwer pusty to nikt obcy na niego nie wejdzie.

chcieliście serwer, pomogłem na starcie, resztę musicie zrobić sami. ;]
  • 0

#2 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 23 października 2008 - 09:51

serwer moge zareklamowac na kilku forach o tematyce cod4, tylko jak ma wygladac ta reklama?

co do regulaminu to ja bym jeszcze z tym poczekal az sie serwer troche rozwinie.
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#3 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 23 października 2008 - 10:35

przede wszytkim grac trzeba zaczac na nim. zacznijmy panowie
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#4 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 23 października 2008 - 11:55

serwer moge zareklamowac na kilku forach o tematyce cod4, tylko jak ma wygladac ta reklama?


nie wiem. jakoś ;p
trzeba zobaczyć jak napisali inni i napisać tak samo, albo ciekawiej....
  • 0

#5 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 11:09

Wedlug mnie podstawa powinno byc tak jak to sie robi w publikacjach gier MMORPG na Gamecenter.pl czyli pisanie przez kazdego gracza w publikacji 1-2 posty dziennie tak aby ciagle bylo na gorze ;] Nawiazac moze jakas wspolprace z jakims serwisem czy cus i powymieniac bannerami ;]
  • 0

asdasdas


#6 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 listopada 2008 - 11:12

no fakt, ale przede wszystkim to trzeba grac. Jak nie bedziemy sami grali to nikt na pusty serwer nie wejdzie
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#7 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 listopada 2008 - 11:39

dzis sie ladnie gralo. i po zmianach z tymi ustawieniami na podstawowe wartosci jak ludzi nie wywalalo to nawet serw raz full byl :D

tak jak mowi Owi. najpierw musza byc ludzie ktorzy beda grac bo ja sam bym nie wszedl na pusty serw

Użytkownik KoRniK edytował ten post 16 listopada 2008 - 11:40

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#8 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 grudnia 2008 - 03:02

2 tygodnie i konczy sie wykup serwera. Ciagniemy zabawe dalej czy nie? Bo jakos wielkiego zainteresowania z waszej strony oprócz paru osób nie widzę. Namawiac codziennie kazdego juz mi zbrzydło. Jezeli tak to musimy sie troszkę zrzucić.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#9 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 11 grudnia 2008 - 03:09

ja juz ciape rzucilem btw mnie nie trzeba namawiac jedno slowko jestm przeciez. TYlko ludzie zdecydujcie sie,m na tym serwerze potrafi byc 13 -14 osob tylko musi byc z 4 -5 zeby rozkrecic gre potem sami przychodza. ktos nie wierzy ?? wysle screeny.
myslalem tylk0o nad zmiana hostingu bo gn nie pozwalaja na wprowadzenie pewnych modow uruchomienie botow, co by moglo cos zmienic w serwerze. ale to kwestia drugoplanowa puki co decydujcie

Użytkownik plaj edytował ten post 11 grudnia 2008 - 03:11

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#10 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 11 grudnia 2008 - 03:16

Jo ni mam tyla czasu ostatnio, trza zimnioki w piwnicy lobiroc. Zima tako jako ni zima, ni mrozu, snigu to i nie lobrodzilo w tym roku. Ale ja mysla, ze jak mlyko sie dobrze sprzydo to ja rzuca cosik na serwer ni?
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#11 QK

QK

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisano 11 grudnia 2008 - 05:29

Nie wszyscy z tawerny maja coda a ci co maja to graja :) trzeba jakas reklame dobra zrobic i bedzie git
  • 0
(;

#12 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2008 - 10:57

30 zetkow moge rzucic, nie mam juz tyle czasu na granie co kiedys i nie ukrywam, ze nie ciagnie mnie juz do tego tak jak kiedys... wole ten czas przeznaczyc na zycie z dala od kompa, czasem wpadne tak jak dzisiaj ale nic poza tym.

Użytkownik stoper edytował ten post 11 grudnia 2008 - 11:11

  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0