Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popychamy Tawerne o 1 krok dalej.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 11:00

Chciałbym osobiście, aby tawerna rozrosła się mocniej. Teraz osobiście dzięki pracy na politechnice mam nowe znajomości (wiem fajny jestem ;) ) i możliwe że uda mi się dość tanio załatwić serwer dedykowany.

Ale nie o tym mowa.

Teraz jest odpowiedni moment aby pomyslec o przyszlosci serwera. Wiadomo, że nie ma mowy o tym aby tawerna pozostała tylko csowa. Musimy mieć możliwość pójścia w inne gry. I aby serwer przetrwał potrzebujemy funduszy. Coraz bardziej męczy mnie kwestia tego, że wszystko tu sie rozbija o kasę.
Więc chcialbym podyskutowac z wami na 2 aspekty

1. Sponsoring
Czy nie znacie NIKOGO? Zadnego sklepu, firmy, producenta? Kogokolwiek kogo interesowałby sponsoring naszego serwera?
A moze znacie kogos z firmy hostingowej, z firmy ISP (dostawcy internetu) czy gdziekolwiek moglibysmy serwer TANIEJ postawic?

Wiadomo, że istnienie tawerny widze tylko i wylacznie na zasadzie stawiania dedykowanego serwera. Głupotą byloby pchanie się w kolejne serwery na jakimś gamesnecie gdzie nie mamy wpływu praktycznie na nic.

2. Koszulki, kubki itp

Czy bylibyście zainteresowani zakupieniem takiego kubka z logiem tawerny i ewentualnie (to moze byc drozsze) waszym nickiem? Koszt takiego kubka oscylowalby zapewne w granicach 30 - 40 zł z czego około 30-40% (caly zysk) szło by na utrzymanie serwera. Koszt takiej koszulki oscylowalby w granicach 50-70zł (zależnie od jakości)
przykładowa koszulka
http://img232.images...35626wa6kc2.jpg

Podsumowując:
Byłby ktokolwiek tym zainteresowany?
Musimy uderzyć ostro w promocję i rozwój serwera albo ten obecny wykup będzie jego ostatnim. Mnie i Tyra mało tu już trzyma a i gracze powoli się wykruszają, albo ruszymy do przodu albo możemy powoli zbierać się do zakończenia.

Prosilbym o RZECZOWA DYSKUSJE BEZ SPAMU



To jest wygląd przykładowego kubka, napisałem do tej firmy już zapytanie o wycenę. Oczywiście na tym byłoby jakieś logo tawerny.

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 szarY

szarY

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 14 postów
  • Ską…d:Rumia

Napisano 10 lutego 2009 - 11:08

Mysle ze to dobry pomysl i ja osobiscie jak bedzie koszulka i kubek odrazu kupuje, to bedzie bardzo dobra promocja serwera. A jakie gry proponujecie dla dodatkowych serwerow?
  • 0

#3 GloSu

GloSu

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Ską…d:WWA

Napisano 10 lutego 2009 - 11:21

A więc tak ( Wiem, że nie powinno się tak zaczynać wypowiedzi :P ) Ja osobiście piszę się na kubek i koszulke :D !! Dobry pomysł graczy mamy sporo i za pewno spora część chciałaby mieć jakiś gadżet z Tawka a spory pieniądz idzie z tego na serwer.

Z serwerami dedykowanymi nie wiem jak to jest więc nie będę się wypowiadał ale zapewne jest to dobry pomysł :)

A co do innych gier to trzeba by nad tym poważnie pomyśleć, ponieważ nazwa naszej społeczności pasuje aby było w niej kilka różnych gier. ( Troche zamotane ale mam nadzieje że zrozumiecie) :P
  • 0

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika

HardStyle is my way of life !!


#4 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 11:22

generalnie wszystko mi sie podoba... ale...

jak sie kiedys orientowalem co i jak i kiedy i z czym jak planowalismy postawic serwer l2 to tak kazda mniejsza firma mowi ze to nieoplaca a w wiekszych nastepuje slowo co bedziemy z tego mieli... nawet gdzies jeszcze u ojca w firmie zalega komputer na ktorym serwer mial stac... generalnie najlepszym pomyslem jest to co zrobili chlopaki z inei pogadali z providerem dali kompa i po sprawie tylko to bylo wuchte czasu temu i nie wiem czy teraz by takie cos przeszlo jeszcze pamietam jak w icp dawna inea gralem z nimi po lanie...

co do kubkow koszulek itp itd pomysl zaj**isty ale tez ale :D

ilu nas tutaj sie udziela ilu zaglada na forum wszedlem sobie ostatanio na serwer na chwile i dobrze 3/4 nickow w ogole nie znam bo na forum ich nie ma a co za tym idzie wychodzi na to ze kasa z tych gadzetow pokryje jakies 2-3 wykupy serwera na gamesnet

byc moze tawerna mogla by pojsc w strone serwer + jakis portal esportowo/growy bo raczej chetnych do pisania by niebrakowalo i moze dzieki temu wiecej osob by nas odwiedzalo
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#5 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 10 lutego 2009 - 11:32

ahhahaha koszulka miazga cyckufff :D

pomysl mi sie podoba jak najbardziej, jak ktos lubi gadzety to pewnie sobie cos kupi

z mojej strony wyglada to tak ze osobiscie wolalbym wplacic np te 60 zl na serwer niz zeby kupic sobie koszulke i na serwer pojdzie 20

ale <brawo> za pomysl, mam nadzieje ze sie uda :)
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#6 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 11:33

GRY:

CS, CS:S, HALF LIFE 2, Battlefield 2, COD4, COD5.

Do tego jakis na lewo starcrafcik czy cus;]


CO do koszulek, kubków - to mogą byc jeszcze poduszki, podkładki itp - tylko musi być zainteresowanie


Co do pisania artykułów jezeli juz poruszasz ten temat - dzieki google analytics widze jak ludzie trafiaja na tawerne po wpisaniu jakiej frazy w google. Jezeli bysmy pisali poradniki dotyczace konfiguracji gry, komputera i innych pierdol okologrowych - niekoniecznie newsow - bardziej chodzi mi o artykuły, tutki.

Będzie komu pisać? Dam wam możliwosc z miejsca, tylko piszcie.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#7 wujek222

wujek222

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 280 postów
  • Ską…d:Stolica

Napisano 10 lutego 2009 - 11:38

Owi brawo switny pomysl ;] ja tez bardzo chetnie bym zakupil kubek i koszulke ale pod warunkiem ze moja koszylka nie bedzie z penisem ;] hehehe fajnie by tez bylo zeby napis nie byl prasowany ze w pierwszycz czy 2 praniu sie kruszy wiem za jakosc sie placi ale lepiej by bylo jak cos miec to porzadnego ;]
  • 0

#8 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 11:42

osobiscie ja moge jedynie niektorzy moga miec watpliwosci co do sposobu wypowiadania sie przez moja osobe...

a czy istniala by mozliwosc np zamiast hl2 serwera machnac do insurgency? http://insmod.net/ wiem zainteresowanie moze jest nie wielkie w porownaniu z codem czy csem ale brakuje dobrych polskich serwerow

co do koszulkow i kubekow zeby bylo zainteresowanie moim zdaniem musi byc wieksza promocja serwera i forum
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#9 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 12:09

Bedzie wieksza promocja jak bedzie wiecej serwerów. W tym wypadku uwazam serwer za maksymalnie wypromowany.

Dodam tez strone tawerny oparta na IPB (tak jak jest na Sterze) i tam bedziecie mogli pisac artykuly.

Ja na przyklad widze wormsa piszacego tutorial jak robic dodatki do csa (rekawiczki czy noz), ultiego piszacego jak zrobic strefy raszu. To są tylko przykłady.

Może ktoś pokusi się o charakterystykę broni?

A Ty dumbass o czym chciałbyś pisać?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#10 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 12:11

generalnie o grach co sie da nowosci zapowiedzi itp itd dalej jakies tutki odnosnie hardwaru np jak zrobic botujacego pendriva jak zainstalowac system przez siec moze jakby ktos byl zainteresowany jak pisac programy powloki pod linuxem jak konfigurowac siec...
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#11 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 12:16

No dobra mozna pomyslec, Ja w tych tematach moge CI pomoc jako, że też w tym pracuje przecież, także cos bysmy mogli popisać.

Ale aby nie zbaczac z tematu dogadamy się na gg/XF wieczorem.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#12 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 lutego 2009 - 12:26

my jak wiesz z Webberem bierzemy się za TT, co też pewnie może byc jakimś sposobem na promocję. CO do koszulek, dałeś przykładowe ceny, ale troche za wysokie, da rade już od 35 myśle jakoś załatwic. Podkładki też tanie (10-15). Wiem to, bo jestem kibicem klubu piłkarskiego, który takie gadżety właśnie załatwia. Pomysł super, jestem otwarty i jeśli coś potrafię co może się przydac to można na mnie liczyc, chociaz póki co skupiamy się głównie na TT, ale to na gg omówimy szczegóły.
  • 0
Dołączona grafika

#13 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 12:37

Moim zdaniem koszulki trzeba zaoferowac dobre albo nie zawracac se dupy scierkami do podlogi (ktorymi sie stana po pierwszym praniu)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#14 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 12:47

generalnie jeszcze kiedys za czasow moich wojarzy na innym serwie zrpbilismy wlepki i rozdawalismy je na PGA... ale szczerze mowiac nie wiem czy to odnioslo jakis skutek...
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#15 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 lutego 2009 - 12:50

vlepki jesli juz to jakis niski naklad, a jak mówie, mam koszulki klubowe, które nabylem po 35-40 i juz któryś rok i nic się z nimi nie dzieje, ale wiadomo, trzeba spokojnie sie za to zabrac, porównac ceny producentów. Pomysł bardzo dobry, nawet sam o tym myślałem. Podkładki pod myszkę na pewno dadzą rade, bo drogie nie będą :] można pomyślec zamiast nad zwykłymi koszulkami to jakieś polówki może? byłoby to coś innego :]
  • 0
Dołączona grafika

#16 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 12:51

Ja zasze widze wszystko na czarno więc cos napisze. Kto kupi te koszulki i kubki? Ci sami ktorzy teraz robią przelewy i wysyłają smsy. Jeśli bedzie info na serwie o mozliwosc kupienia kubka/koszulki to nie widze tego zbyt kolorowo że forum zostanie zalana masą użytkowników chcących kupic taki gadzet. Nie wydaje mi się zeby przynajmniej 5 osob spoza grona tych ktorzy regularnie są na forum chcialo kupic kubek (chociaz są osoby ktore grają regularnie na serwie ale na forum nic ich nie ciągnie). Pomysł z tutkami wydaje mi się lepszy (btw odkąd robienie stref wygląda calkowicie inaczej niz kiedys i nawet crazy z kupy tepe to potrafi to szczerze wątpię żeby ktos potrzebował do tego tutka ;P).

To co napisał dupas byłoby w miare dobrym rozwiązaniem. Zebrac kase na kompa i miec dedka u providera. Tylko nie można po prostu wziąść i sie spytac. Trzeba przedstawic konkretny pomysł i co ta firma bedzie z tego miała. Sama reklama na forum to troche za mało. Na serwach pcla, na scianach map są zrobione linki do ich strony. Jakbysmy pokazali potencjalnemu providerowi screeny jak link do ich strony bedzie wyglądał na ścianach jakichś mapek i ile osob przewija się przez serwer to może przemyśli to chociaż przez chwile zamiast od razu kasowac email.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#17 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 01:07

Ja wlasnie ulti z tym dedykiem probuje cos podobnego, ale zobaczymy co to wyjdzie.

Jednakze nie ma co bawic się w czarnowidztwo. Albo ruszymy do roboty albo powaznie mowie ze dni Tawerny sa policzone.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#18 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 10 lutego 2009 - 01:15

taaa oczywiscie sie zgadzam jak byscie fajne koszulki kubki kufle pierscionki podkladki wisiorki otwieracze zrobili to kupil bym :D swoja droga patrzcie na ten temat ;)

http://gamingcrew.pl...amp;hl=koszulki

btw kufel taki to fajna sprawa :D
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#19 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 10 lutego 2009 - 02:08

jestem totalnie "za" i bardzo chętnie nabędę jedną z tawernowych koszulek ;) kubków mam ze 45 w domu więc się nie skuszę :)
zresztą ja staram się promować Tawernę wszędzie, gdzie ktoś ma STEAMA i Csa, i poszukuje serwera to dobrych rozgrywek. pisze gg ip, namawiam ziomków w szkole, na NK profil naładowałem reklamą. Teraz jak już będę miał koszulkę, poczuję się spełniony :D
swoją drogą, może by stworzyć dywizje? np cs- a, cs- b, CoD4, css, wc3. To jest tylko luźna propozycja
pzdro

Użytkownik ChriS edytował ten post 10 lutego 2009 - 02:11

  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#20 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 03:01

Jak będziesz zamawiał te kubki to zapytaj Bubaska ile i jakie, szkoda by było jakby latami stały nieużywane w szafce. A rozmiary koszulek dopasuj dla siebie i Bubaska, to chociaż trochę ponosicie. Możesz tez trochę wziąć mniejszych, to na śpiochy przerobisz albo w ostateczności na pieluchy.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0