Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popychamy Tawerne o 1 krok dalej.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#41 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 06:03

Mam znajomego grafika, ale nie wiem czy zajmuje sie rowniez takimi grafikami ... Spytam
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#42 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 lutego 2009 - 06:09

Temat nie jest o znajomych grafikach tylko o postawieniu dedyka, znalezieniu sponsora czy tez materialach promocyjnych .

Blood odpisalem Ci tam duzo wyzej i zostalo to bez echa...

Grafików takze znam mase ale to nie o to chodzi.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#43 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 11 lutego 2009 - 06:13

no coż, trza siąść i zrobić... potrzeba tylko "szpecjalisty". No ale forum to tylko kawałek naszej społeczności ;)
  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#44 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 lutego 2009 - 06:19

Ale no Boze to jest do zrobienia- ale teraz jest to najmniej wazne.
Wystarczy ze ktos Narysuje ja to zaprogramuje, ale nie znam dobrych grafików którzy bez znajomosci zrobiliby cos za free...

Prosze tylko jzu nie wchodzcie na temat skórki i zajmijmy się tym tematem co jest. Jezeli chcecie coś pisać o skórce to
http://gamingcrew.pl...?showtopic=1591
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#45 pawzad

pawzad

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 07:16

Juz znasz, ja z checia cos zrobie. Tylko w nast tyg, bo teraz to zapracowany jestem.

@ sorry, nie doczytalem wszystkiego. Super grafik nie jestem, raczej nic nie wyczaruje ;)

Użytkownik pawzad edytował ten post 11 lutego 2009 - 07:18

  • 0

#46 solariS

solariS

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 08:55

Może za dużo nie udzielam się na forum, ale wtrącę swoje przysłowiowe trzy grosze ;)

Koszulki i kubki zostaną kupione przez starych graczy, którzy mają najwięcej wspólnego z serwerem.

Co do serwerów: Co jest do wszystkiego z grubsza jest do niczego, wiec nie ma co zbytnio kombinować z ilością serwerów oferowanych przez Tawernę. CS, COD4, COD5, CS:S.
Komp, na którym stał by prywatny serwer do gier Lineage2, WoW, PW, EVE, WAR czy jakiegoś innego MMORPG musi być w pizdu ostrą maszyną żeby uciągnąć te minimum 1000 osób na raz w grze. Drugą sprawą jest osoba która ma jakiekolwiek pojęcie o grze i stawianiu dobrego serwa np. L2. Nie moze to byc serw L2java, bo na drugi dzien po wystartowaniu serwa będzie od groma haxorow mających max level i all itemki :D Najlepiej jest postawić serw na oficjalnych plikach. I jak to teraz zrobić ? Kupić od ruskich za nie małe pieniądze albo wykraść je od NCsoftu (producenta gry) ;) Posiadanie prywatnego serwera opartego na oficjalnych plikach i pobieranie z tego profitów w postaci dotacji jest niestety łamaniem prawa autorskiego ;)

Dobra dość o serwach.

Tawerna mogłaby pójść w kierunku vortalu o FPSach z ogólną stronką gdzie pojawiałyby się arty + forum. Ale do tego potrzebna by była odpowiednia ekipa prowadząca ten cały "bajzel" tzn. vortal - tekściarze, tłumacze, graficy, szefostwo ;)

peaCe
  • 0
Dołączona grafika

#47 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 lutego 2009 - 08:58

Sprawy techniczne nie stanowia problemu - temat dotyczy spraw finansowo - organizacyjnych i prosilbym z Niego nie schodzic
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#48 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 11 lutego 2009 - 09:26

jezeli chodzi o finanse ode mnie 50 zl od raczki na poczatek oczywiscie na dydyka, kubkow dostatek w domu jak cus sobie markerem nabazgram nje, jak wiadomo zawsze mi zalezalo na tym by tawerna szla w strone bardziej rozwojowa, a nie tylko cs'a i cs'a i cs'a jak te konie z klapkami na oczach. Zastoje w rozwoju tego serwera+debilizm co niektorych sklaniały mnie tylko do całkowitego odciecia sie od niego, jezeli sa szanse na rozwijanie to ja jestem z wami chlopaki no i ty palacz;) oraz bubasek.

teraz jaki plan panie magistrze stawiamy dydka? serwerownia polska zagraniczna? dajta znać pomoge coś szukać kwestia sponsoringu proponowałbym posłać Owi po sklepach typu komputronik proline, progamer takich albo ze sprzetem komputerowym lub dla gracza szkic oferty oczywiscie z odnosnikiem do statystyk +wielkość reklamy na jaka sie godzisz wrzucic na strone/serwery a nóż ktoras firma odpowie wkońcu serwer ten nie stoi od wczoraj i przewija sie przez niego kupa ludzi. statystyki przedstawic wformie zachecenia nje ;)
Jezeli ktos mi napisze szkic to ja moge to wszystko porozsylac po sklepach tyle ze prosilbym o założenie maila na tawernie , zeby mi oficjalnego nie zbanowano za spam ;d

Użytkownik plaj edytował ten post 11 lutego 2009 - 09:29

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#49 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 09:29

Koszulki i kubki zostaną kupione przez starych graczy, którzy mają najwięcej wspólnego z serwerem.

Co do serwerów: Co jest do wszystkiego z grubsza jest do niczego, wiec nie ma co zbytnio kombinować z ilością serwerów oferowanych przez Tawernę. CS, COD4, COD5, CS:S.

Tawerna mogłaby pójść w kierunku vortalu o FPSach z ogólną stronką gdzie pojawiałyby się arty + forum. Ale do tego potrzebna by była odpowiednia ekipa prowadząca ten cały "bajzel" tzn. vortal - tekściarze, tłumacze, graficy, szefostwo ;)


rzadko mi się zdarza z kimś zgadzać, ale w tym przypadku nie mogę inaczej. uważam że to są bardzo dobre wnioski i w tym kierunku możnaby popchnąć Tawernę.
Na nowe serwery trzeba kasy i zapału, czego póki co jakoś nie widzę, na rozwój forum trzeba tylko zapału....
  • 0

#50 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 lutego 2009 - 09:47

Plaj jeśli chodzi o rozsyłanie to proponuje się wstrzymać do czasu powstania stronki i dopiero wtedy jakieś starania o pozyskanie sponsorów (zawsze to ładna stronka może przekonać ewentualnego 'inwestora'). Trzeba dobrze skonsultować, starannie wykonać stronkę, umieścić ciekawe poradniki, artykuły z esportu na bieżąco, zatrudnić jakichś newsmanów (jeśli tak miałoby to wyglądać faktycznie). Wtedy dopiero działać wymieniając banery z innymi serwisami czy też walczyć o sponsorów. Z tego co wiem Webber coś z Owim uzgodnił i przymierzają się do jakiejś www także wstrzymajmy działania póki co, ewentualnie co można robić to wykaz sklepów, przedsiębiorstw gdzie maile się wyśle (tyle, że to też musi być konkretnie napisane, poparte argumentami, że warto sponsorować nas, a nie innych, jakiś porządnie ogarnięty user musi się za to wziąć). Także nic nie robić na własną rękę, wszystko uzgodnimy myślę z czasem. Trzeba by jakieś konkursy robić sporadycznie, gadżety też oczywiście tak, taki sklepik gracza. Widać u co po niektórych ciekawe myślenie, ale trzeba troszku się wstrzymać, dopiąć wszystko na ostatni guzik. My postaramy się TT ogarnąć też żeby wszystko zaczęło ładnie współgrać. A wtedy może się coś uda, ja w to wierzę.

Użytkownik FFFF edytował ten post 11 lutego 2009 - 09:47

  • 0
Dołączona grafika

#51 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 10:28

artykuły z esportu na bieżąco, zatrudnić jakichś newsmanów

I bedzie to pewnie wyglądało tak: www.c-s.pl; kopiuj ; wklej. Z takim czyms to ja do czynienia nawet miec nie chce. A szczerze wątpie żeby ktoś wchodził na zagraniczne stronki i streszczał opisane tam wydarzenia. Poza tym na rynku liczy sie głownie to kto jest pierwszy a niekoniecznie lepszy a podróbek c-s.pl jest mnóstwo. Poradniki pisane przez nas samych owszem ale kopiowanie ich i newsów z c-s.pl stanowczo nie (tym bardziej kopiowanie poradników bez podawania oryginalnego źródła).

Użytkownik ulti edytował ten post 11 lutego 2009 - 10:53

  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#52 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 08:33

No ja już od ponad roku jestem redaktorem esportowym na jednym z największych serwisów w Polsce - Cybersport.pl - i powiem Wam z doświadczenia - jeśli się komuś za to nie płaci, to po miesiącu już się odechciewa pisania. Więc na długoterminowych redaktorów, raczej bym nie liczył ...

Lecz tak jak pisał Owi, powróćmy do spraw ważniejszych, czyli sponsoringu itd.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#53 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 12 lutego 2009 - 10:04

z doswiadczenia wiem, ze rozmowy z przyszlym sponsorem nigdy nie rozchodza sie o szate graficzna strony, tylko o przeplyw ludzi . Wiadomo reklama bardziej efektywana jesli zobaczy ja duzo ludzi.

@ffff
Wiekszość pomysłów i ulepszeń tego serwera powstaje tu z tego, że ktoś bierze wszystko na siebie czyt. we własne ręce, bo niestety tylko kilka osob potrafi cos zrobic(zmienić) i ma na tyle zapału, a reszta ładnie gada i czeka aż będzie pozamiatane.
Sklepik dla gracza rozumiem bryloczki, kubki i koszulki? bo chyba nie myszki klawiatury podkladki(eliminuje to sponsora zwiazanego z komputerami)

no i powtarzam głównym argumentem dla każdego sponsora jest statystyka odwiedzającyh dany serwer, więc zamiast marnować czas zapraszajcie tu nowe postacie z serwera na forum, sama reklama konsoli czasem to za mało.
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#54 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 12 lutego 2009 - 11:53

Nie wiem jak tu jest nie udzielam się i całkiem od niedawna jestem o i Witam od razu :) Reklamy Google + prośba o sponsoring np. gamesnet`u o serwer?;> Przecież jest tam taka opcja. a jeżeli za mało serwerów np. Tawerna ma w gamesnecie to można by było myśleć może nad drugim serwerem np. FFA :) Ale jak coś źle mówię to poprawcie mnie ; ) Pozdrawiam

EDIT:
Albo zrobić konkurs na forum :) Kto najwięcej zaprosi osób udzielających się na forum zgarnia REZERWACJE SLOTA np. pół roku :) Ale to osoba, która zaprosi najwięcej udzielających się osób na forum. ; )

Użytkownik B@rtAS edytował ten post 12 lutego 2009 - 11:59

  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#55 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 13 lutego 2009 - 08:35

Temat przycichl, czyli rozumiem ze jak my z Tyrem nic nie zrobimy to bedzie tak jak jest ......

(pomijam webbera i FFFF z Tawerna Team - chociaz juz ten temat tez byl walkowany wielokrotnie - ale tu chlopaki maja zapal - zobaczymy)

A no tak zapomnialem - nikt z was nie ma internetu. NIe wie jak znalezc tanią firme robiaca nadruki na kubkach. Tak wiem nikt tez nie ma czasu zeby sprawdzic jakies firmy z koszulkami. Ja wszystko rozumiem szkola, dom i jeszcze pograc trzeba. Sorry ze dupe zawracam
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#56 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 13 lutego 2009 - 10:42

sie dziewczynka nie stresuje myslalem ze gadzety 2 sprawa:)

jesli chodzi o nadruki to ta firma sie prezentuje calkiem niezle dlaczego??(link nizej) robia nadruki na wszystkim praktycznie , mnie zainteresowaly np kufle przy zamowieniu np 50 cena jednego kufla ok 10 zl do tego nalezy dodac zrobienie matrycy pewnie i prace graficzne czyli max 200 zl /50 = 4 czyli jeden kufel/kubek łacznie z pracami i przesylkami ok 20 zl

Link do kuflikufle

robia nadruki praktycznie na wszystkim(od zapalar dla palaczy nje:) po smycze dla pantofli :) koszulki bluzy z kapturem dla nygusow, torby dla sportowcow:) ) i to roznego rodzaju nadruki rozniace sie jakoscia. wg mnie jedna z lepszych ofert, dlaczego ?? biorąc coś zbiorczo można zawsze wytargowac jakiś upust.


Te magister jak ucichł ja tam czekam co z tym dydykiem rozgladnales sie przedstaw jaka kase potrzeba zebrac bo mi wraca chęć do cod'a a chcialbym pograc pod marka tawerny:)

Użytkownik plaj edytował ten post 13 lutego 2009 - 10:45

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#57 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 13 lutego 2009 - 10:51

Z kuflami bym poczekał. Jezeli mamy zamiar pisac gdzies o sponsoring to mozemy wtedy dodatkowo zaoferować nazwe i adres ich firmy na tym kubku czy kuflu z dopiskiem oficjalny sponsor tawerny czy cos podobnego. Mam jeszcze jeden pomysł ale zrealizuje go najwczesniej we wtorek bo teraz sie do egzaminu musze uczyc.

Użytkownik ulti edytował ten post 13 lutego 2009 - 10:53

  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#58 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 13 lutego 2009 - 01:22

Te magister jak ucichł ja tam czekam co z tym dydykiem rozgladnales sie przedstaw jaka kase potrzeba zebrac bo mi wraca chęć do cod'a a chcialbym pograc pod marka tawerny:)


o dedyku bez sponsora zapomnij. Potrzebne jest 10mbit z 50% CIR i transfer 1000GB/mc. To kosztuje jakieś 1000zł/mc a my możemy uzbierać max. 250zł. Znajdźcie firmę, która ma takie łącze i pozwoli nam się podpiąć. do tego potrzebny byłby jakiś sprzęt zdolny do uciągnięcia paru serwerów. gdyby to było niedaleko mógłbym jakiś sprzęt skombinować i wstawić.
  • 0

#59 Michał Webber Oszust Rurański

Michał Webber Oszust Rurański

    OSZUST

  • Member
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 13 lutego 2009 - 08:52

Jeszcze ja się na ten temat nie wypowiedziałem, a mam parę rzeczy do powiedzenia.

Sponsoring
Jak niektórzy wiedzą, jestem grafikiem w HP Polska. Nie chcę się tu niczym chwalić, broń Boże. Chodzi o to, że rozmawiałem z szefostwem firmy i są w stanie sponsorować Tawernę ale postawili kilka warunków.. Muszą widzieć, że to wszystko nie stoi. Spore forum (z tym akurat nie powinno być problemu), profesjonalną WWW, 2-3 serwery gier. Jeżeli zauważą, że wszystko będzie zmierzało w dobrym kierunku to mogą sponsorować Tawernę kwotą 500-570zł miesięcznie + 30zł za każdego setnego użytkownika. Oprócz tego postaram się o reklamę na paru stronach, które wykonywaliśmy na zlecenie. Jest to przyszłościowy pomysł ale inne teraz nie wejdą. Zawsze będzie ten warunek strony, użytkowników itd.

Tawerna Team
Sprawa oczywista, razem z FFFF mamy wiele pomysłów i dużo chęci odnośnie TT. Skład CS:CZ już skompletowany, chłopacy trenują przed ligą, a na dniach zostanie wybrana również dywizja CS 1.6. Jak już Kamil wspomniał, wyłożyliśmy parę groszy z własnej kieszeni, jeszcze teraz dostanę trochę kaski za parę zleceń na boku więc również się zainwestuje w TT. Myślimy optymistycznie.. Ale kupa pracy przed nami :)

Kubki, Shirty i te sprawy..
Hmm.. Koszulki? Jestem ZA. Z wielką chęcią włożę na siebie koszulkę z szyldem na piersi :D Co do kubków.. mam odmienne zdanie. Zamawialiśmy kiedyś z firmą wiele sztuk kubków z logiem "HP" i bardzo słabo to wyglądało, aż w końcu kubki były rozdawane dla klientów. Na początku jest takie halo, że fajny bajerek itd., a tak na prawdę to sprzeda się kilkanaście sztuk, a reszta pójdzie w kąt bo się to szybko znudzi.

Do tego mogę załatwić bardzo tanio smycze z szyldem Tawerny. Cena hurtowa, jeszcze dla mnie ze zniżką. Praktyczne, klucze na smyczy pewnie dużo osób nosi.. Jeśli pomysł by się spodobał to Owi, napisz na GG to Ci obliczę cenę X sztuk smyczy po mojej cenie.

Moje zdanie poznaliście :) Dołożę wszelkich starań żeby wyszło coś poważnego :)

Użytkownik Webber edytował ten post 13 lutego 2009 - 08:52

  • 0

#60 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 13 lutego 2009 - 11:01

@Webber, skoro jesteś z HP to może macie tam jakieś wolne gniazdo w jakimś routerze. Pewnie macie gdzieś jakiś sensowny węzeł. Tak mi się przynajmniej zdaje. Wtedy nie musielibyśmy brać kasy od firmy, tylko wstawilibyśmy jakiś sprzęt i na nim postawili serwery. Sprzęt mogę zorganizować i dostarczyć. Może nawet by to mógł być sprzęt HP. Jakiś admin wpiął by to potem w sieć, a resztę można poustawiać zdalnie. Mogę pogadać z kimś, niech zobaczą, że wyszedłem już z gimnazjum. Wszystko by było jako sponsoring HP, ale bezgotówkowo. Dla obu stron tak by chyba było najlepiej.

Edit /
nie wiem czy to ma sens, bo tak czytam i coraz mniej go widzę... ale może to ten płyn w szklance... ;f
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0