Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Plugi & Modyfikacja Obecnych.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wariat

Wariat

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 27 lutego 2009 - 02:35

Chciałbym zaproponować parę zmian na serwerze.

Dorzucenie kilku pluginów

1. AFK bomb transfer. http://forums.allied...ad.php?p=209449

Jak wiadomo często zdarza się, że terro z paczką jest AFK. Trzeba wtedy czekać na respie chyba 30 sek. żeby wypadła mu paczka, co uniemożliwia skuteczny rasz na bs. Ten plugin po odpowiednim skonfigurowaniu, spowoduje, że jeśli gracz posiadający paczkę w czasie xx sek od zrespienia się nie wykona żadnych działan, paczka zostanie automatycznie przekazana innemu aktywnemu graczowi. Bardzo dobrą sprawą jest ustawienie na wymiar czasu mp_freeztime, dzięki czemu przy starcie z respa, przeniesie paczkę do kogoś aktywnego. Jest tam też opcja przenoszenia w czasie gry, co jest delikatnie "nie bardzo", jednak można ją wyłączyć i będzie działać wtedy normalny bomb drop.

2. Descriptive fire in the hole. http://forums.allied...ad.php?p=401813

Plugin pokazuję przy standardowym info radio "Fire in the hol" rodzaj rzuconego granatu. Jest to długi napis "granat wybuchowy, itp", jednak jeśli się zdecydujecie, to mogę przerobić .sma na "HE" "FB" "SG". Dobra sprawa, wiesz kto rzuca trefne granaty gdy np 10 osób rzuci, a jedna "przyfleszuje" tim.

3. Info zone. http://forums.allied...light=info zone

Świetny plugin na serwery TP. Polega on na stworzeniu na mapach stref, np na de_dust2 strefę "gala", "długa", "resp" . Po czym przy puszczaniu przez radio info np "Need backup", wygląda to tak: Wariat @ Dluga (Radio) : Need backup, Wariat @ bs A (RADIO) : Enemy spotted. Tutaj screen
Dołączona grafika

Wiadomo jest przy tym kupę roboty, jednak mogę zrobić koordynaty u siebie na serw. i przesłać je wam, wy tylko plugin zainstalujecie. Dodatkowo można spolszczyć pisemne info np : Potrzebuję wsparcia. Moim zdaniem jeden z świetniejszych pluginów na TP

4. Follow the bomb https://forums.allie...ead.php?t=47486

Kolejna świetna rzecz do gry TP. Ten plugin mierzy odległość między bombą a graczem ( czy ma ją gracz, czy leży ona na ziemi) i kara ich jeśli oddalą się zbytnio (ustawiane cvarem). Plugin wyświetla info, kiedy oddalasz się zbytnio oraz standardowo wyświetla info o podążaniu za paczką. Dodatkowo wyświetla info, "Nick podkłada paczkę, osłaniajcie go" i "Paczka podłożona, pilnujcie ją" - do zmodyfikowania. Dla CT wyświetla " Nick rozbraja bombe bez/z defem, osłaniajcie go" i "Bomba została rozbrojona"
Możliwe kary:
a : slap
b : zabiera 1 armor
c : wyrzuca broń
d : zabiera po 10 $
e : drastycznie zabija
f : bez kary, samo info
g : zabiera po 1 hp

Kary wykonuje co 2 sek.

Dodatkowo przy skonfigurowaniu zasięgu oddzielnie do różnych map, można uzyskać ciekawy efekt np: de_dust2 , paka leci prosto na b, to terro może polecieć środkiem i dolnym trupem, ale na długą już nie wejdzie.

5. Dużo obecnych pluginów jest w wersji angielskojęzycznej. Gdybyście mi podali wersję pluginów, lub .sma jak macie, to mógłbym je spolszczyć. Dodatkowo fajną sprawą jest zmodyfikowanie pluginów tak, żeby np zamiast [PBK] Gracz xxx został wykopany za bla bla bla, było [TAWERNA] Gracz xxx .... To też mógłbym zrobić w sumie nie mam co robić a weekend przed nami :)
  • 0

#2 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 27 lutego 2009 - 04:24

Z calej tej gromady jestem jedynie za info zone. Co do reszty byla lub nie jestem przekonany, ale szerzej sie rozpiszę jak wroce wieczorem do domu.

Oczywiscie info zone - jezeli wykonasz te koordynaty.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#3 Wariat

Wariat

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 27 lutego 2009 - 04:32

Ok biorę się więc za te koordynaty, a co do reszty czekam na opinię.

Aha od razu jeśli ktoś czyta ten temat, niech podaje slangowe nazywnictwo konkretnych rejonów map

Dodaję tutaj overwiewy do map, proszę o edycje choćby w paincie i jakieś podpisanie :) Ewentualnie mogą być same nazwy jakoś się połapię .

de_cpl_mill - http://ftpg.corbina....de_cpl_mill.bmp
de_piranesi - http://www.83d.fr/ph...de_piranesi.bmp
de_clan2_fire http://ftpg.corbina...._clan2_fire.bmp
de_prodigy - http://www.last-days.../de_prodigy.bmp
de_vertigo - http://www.last-days.../de_vertigo.bmp
de_train - http://www.last-days...ws/de_train.bmp
de_inferno - http://www.last-days.../de_inferno.bmp
de_aztec - http://www.last-days...ws/de_aztec.bmp
de_nuke - http://www.last-days...ews/de_nuke.txt
de_cbble - http://www.last-days...ws/de_cbble.bmp
de_dust2 - http://www.last-days...ws/de_dust2.bmp
de_cheateu -http://www.last-days.ru/download/games/cs_1.6/wads/overviews/de_chateau.bmp

NO i ta nieszczęsna tawerna :) Overwiew nie ma ale chociaż jakieś podstawowe strefy

Użytkownik Wariat edytował ten post 27 lutego 2009 - 04:49

  • 0

#4 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 27 lutego 2009 - 04:34

Odnośnie numeru 1 - można zmodyfikować obecny afk bomb kiss na czas krótszy, także ten transfer chyba zbędny. Nr 2 chyba też przydatny by aż tak nie był, nr 3 super sprawa, nr 4 mógłby być okej, ale tylko to info "gracz kladzie oslaniac" no i "rozbraja, pokryc dobrze", ograniczanie mapy ze względu na pakę nie ma sensu. To już z władzami serwera pozostaje ustalić i wprowadzić zmiany, fajnie, że się angażujesz :]
  • 0
Dołączona grafika

#5 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 27 lutego 2009 - 04:42

1.Zdecydowanie skrocic czas w pluginie i to wystarczy.
2.Wg mnie nie potrzebne.
3.Podoba mi sie, wreszcie Ci co nie maja mikrofonow beda mogli cos pomoc.
4.Wg mnie nie przydatne. Od takich rzeczy mamy adminow.
  • 0

ws2xe1.jpg


#6 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 27 lutego 2009 - 04:58

1.Zdecydowanie skrocic czas w pluginie i to wystarczy.
2.Wg mnie nie potrzebne.
3.Podoba mi sie, wreszcie Ci co nie maja mikrofonow beda mogli cos pomoc.
4.Wg mnie nie przydatne. Od takich rzeczy mamy adminow.

Zgadzam się :)
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#7 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 27 lutego 2009 - 05:04

Jakbyś miał jakiś problem z translacją to pisz do mnie :P
  • 0

#8 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 27 lutego 2009 - 07:24

Wariat co do infozone to mozesz to zrobic ;] A co do spolszczania pluginow to chyba wystarcza same pliki z lang ;] Bo raczej wszystkie sa opisane, bo jezeli bedzie tylko polski w .sma to z kolei jak bedzie jakis niemiec albo ktos to tez mu to bedzie przeszkadzac ;D
  • 0

#9 Wariat

Wariat

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 28 lutego 2009 - 01:13

Uff myślałem, że będzie tydzień roboty z powodu ręcznego liczenia koordynatów, jednak znalazłem myk na to :) Tak więc można tu zaszaleć. Zrobiłem strefy do de_dust2, jednak wymagają one uzupełnienia. I w związku z tym proszę was o pomoc. Kilka postów wyżej zamieściłem linki do screenów map. Jeśli ktoś ogarnia nazwy miejsc na mapach, bo u mnie z tym ciężko, niech byle jak, nawet obskurnie styra strefy na tych overview-ach, ja to poprawię żeby ładnie wyglądało i dorobię koordynaty. Wiadomo nie każdemu się będzie chciało, to niech wypisze chociaż znane mu nazwy miejsc na mapach, resztę trzeba będzie wymyślić.

de_dust2: Dołączona grafika

Można dodatkowo podzielić bsy na kilka części, i inne strefy jestem otwarty na propozycję. Jeśli chodzi o same koordynaty nie ma dużo roboty.

Jak ja to widzę? Do każdej mapy dorobić jak najwięcej stref, gdyż oprócz info na radiu, dodatkowo będzie to pomagać graczom nie znającym tego typu zwrotów dawać info timowi. Do każdej mapy dorobię screena jak wyżej, no i można by to wkomponować w strefy raszu np. Dodatkowo, można albo zmodyfikować obecne radio, albo dołożyć nowe. Jak wiadomo niektóre komendy jak np. "get in position" itp. nie są w ogóle używane. Zastępując je np "Mamy paczkę", można styrać ciekawy system info :) Nawet jeśli nie będzie on w 100 % przydatny bądź używany (w co wątpię), serwer będzie miał coś czego nie ma nigdzie indziej, a jak wiadomo takie "bajerki" utrzymują graczy :)

Ja np. po 5 latach gry w cs-a dowiedziałem się gdzie jest "szóstka" na trainie :)

Tak więc jeśli czytasz to, to dołóż swoją cegiełkę do nowych stref info B)

Użytkownik Wariat edytował ten post 28 lutego 2009 - 01:14

  • 0

#10 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 28 lutego 2009 - 09:40

Mialem sie rozpisac więc się rozpiszę.


1.Mamy te wyrzucanie paki, mozna skrócic czas. Teleportowanie paki do innego gracza nie jest naturalne, moim zdaniem lepiej jak wyrzuci.
2.Było, może przez 4-5 mcy u nas. Ma jakieś zalety. No ale właśnie - jakieś - nie uzasadnia dodawania kolejnego pluga do konfiguracji serwera.
3.Własnie pracujesz nad tym i to sie chwali.

4. Tu będzie problem - ten plugin można dodać z czasem jako wspomagający - ale najpierw admini muszą nauczyć graczy i przygotować ich do tego pluga. Możemy pospamować na sayu napisami o tym że tenpplugin sie pojawi.
O ile śmierć wszystkich terro jeżeli paka jest rozbrojona jest fajnym pomysłem. Śmierć wszystkich CT jak paka wybuchnie też może być. Chociaż też nie do końca z powodu o którym napiszę zaraz.
Chodzi mi o odległość od paki i kary. Przykład najprostszy lecimy A, paka poleci B bo się nie słucha. I połowa teamu zdycha. To samo tyczy się podkładania - ale tutaj akurat zawodnik ma czas zeby szybko dobiec do paki i wspomoc podkladajacego.

jednakzę uważam, że po jakimś przygotowaniu zawodnikow do tego możemy pomyślec nad takim pluginem na zasadzie - giną wszyscy w przegrywającej druzynie
all terr- gdy paka rozbrojona
all ct gdy paka wybucha
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#11 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 28 lutego 2009 - 10:40

o tym pluginie co ginie przegrywajaca drużyna było już gadane , ja jak zwykle byłbym za nim( tylko wiem ze zaraz placz sie rozpocznie) . niestety albo jak w komunie wprowadzi sie to prawie "wiekszoscia glosow" albo nie. ja bym tam kliknal on i tyle:)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#12 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 28 lutego 2009 - 11:39

Fajne rzeczy, według mnie można wprowadzić wszystkie te pluginy prócz tego z odległością do paki - zbędne - od tego jest radar.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#13 czapka style

czapka style

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 398 postów
  • Ską…d:Kalisz

Napisano 28 lutego 2009 - 11:51

hmmmm no pluginy fajne, ten 3 napewno i mysle ze bylbym wstanie troche pomoc w miare mozliwosci i opisac ci te miejsca 1578406 zagadaj na gg to pogadamy. Tylko ja nie robilbym calej mapy bo uwazam ze to zbedne najwazniejsze miejsca, zeby nie bylo tego az tak duzo.

Użytkownik czapka style edytował ten post 28 lutego 2009 - 11:53

  • 0

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 28 lutego 2009 - 11:52

1. noooo mozna by zrobic tak jak wy mowicie czyli ze paka wypada np po 6 sekundach ale czy wy myslicie ze ktos na poczatku rundy patrzy czy paka leci z teamem/team z paka ? dobra znajda sie wyjatki ja nie raz sie wracam z polowy drogi na bsa po pake bo na respie jest a pozniej dostaje opierdziel od teamu czemu afk bylem i tlumacz sie ;x pomysl jak najbardziej dobry popieram !

2. no mozna by to zrobic kopiowac opisu od wariata nie bede ;p bo ladnie opisal n adminom bedzie latwiej wyciagnac wnioski jak ktos specjalnie oslepil polowe teamu ...

3. TAK nie bede sie rozpisywac
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#15 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 28 lutego 2009 - 12:48

#include
http://gamingcrew.pl...wtopic=507&st=0

wszystko juz było, ale nie chce mi sie szukac.
żadne plugi nie pomogą dopóki WSZYSCY będą myśleć jedynie o fragach i statach, a tak niestety było, jest i będzie.
  • 0

#16 Wariat

Wariat

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 28 lutego 2009 - 01:17

4. Tu będzie problem - ten plugin można dodać z czasem jako wspomagający - ale najpierw admini muszą nauczyć graczy i przygotować ich do tego pluga. Możemy pospamować na sayu napisami o tym że ten pplugin sie pojawi.
O ile śmierć wszystkich terro jeżeli paka jest rozbrojona jest fajnym pomysłem. Śmierć wszystkich CT jak paka wybuchnie też może być. Chociaż też nie do końca z powodu o którym napiszę zaraz.
Chodzi mi o odległość od paki i kary. Przykład najprostszy lecimy A, paka poleci B bo się nie słucha. I połowa teamu zdycha. To samo tyczy się podkładania - ale tutaj akurat zawodnik ma czas zeby szybko dobiec do paki i wspomoc podkladajacego.


No tak, jednak flag kar jest wiele. Nie musi to być śmierć, może być po prostu samo info bez żadnych kar
. Dlatego moim zdaniem plugin jest interesujący. Dodatkowo info dla timu przy działaniach przy paczce. Ze śmiercią przegrywającej drużyny nie byłbym przekonany. No fajnie, że zostanie jeden gracz, np na gali i wie, że na środku czeka na niego 7 graczy. Nie poleci na pohybel, bo to nic nie da. Więc po mału skrada się do bs-a , no ale ubiję 4ech i paka wybucha i on ginie . No nie wiem może to tylko moje odczucia.

Teleportowanie paki do innego gracza nie jest naturalne, moim zdaniem lepiej jak wyrzuci.


No właśnie to jest minus. Jednak moim zdaniem nie ulęgało by to realizmowi, jeśli było by zrobione tylko przy repsieniu. Ustawiasz na mp_freeztime, i jak gracz nic nie kupi w tym czasie ani się nie ruszy to w momencie rozpoczęcia rundy leci do kogoś innego a potem w trakcie gry już normalnie dropp działa.

Tylko ja nie robilbym calej mapy bo uwazam ze to zbedne najwazniejsze miejsca, zeby nie bylo tego az tak duzo.


Jak już pisałem, przy robieniu stref jest najmniej roboty, mogę zrobić nawet 50 na mapie w 3d, czyli na górze będzie strefa a, pod spodem strefa b. No nie wiem jak uważacie, ale np moim zdaniem podziałka traina na 6-tki, 5tki, -fajna sprawa. Tak jak mówię, można menu radio zmodyfikować, bez zmiany dźwięków, lub z użyciem oryginalnych. Moim zdaniem np

XXXXX @ 6-tka Wagon (Radio) : Mam paczkę
fajnie by wyglądało. Do tego jest różnica czy np gracz jest na otwartym, przy odnodze czy przy drabce, bo wiesz wtedy którędy lecieć mu pomóc. Z resztą ja tylko robię, jeśli chcecie to można zrobić same BS-y respy i podstawy jakaś tam eska czy na inferno domek, ale i tak trzeba podzielić całą mapę na strefy, bo głupio by wyglądały "puste infa". Pozatym heh, tak jak pisałem wcześniej gdyby screeny dołożyć do motd ze strefami raszu, bądź w nowe wkomponować, to na bank by się przyjęły na serwie określenia i więcej ludzi by tak info na mikro dawało :) A ja np. wolałbym dostać info "Są na 6-stce torze" niż są na otwartym.

Aha i co do spolszczenia pluginów, np w Advanced swear filter trzeba by przerobić całkiem angielski na polski, jednak chyba mało gra niemców na serwie, a z innych krajów pingi nie puszczają więc wątpie by był tu problem.....

Użytkownik Wariat edytował ten post 28 lutego 2009 - 01:28

  • 0

#17 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 28 lutego 2009 - 03:57

Też mi się wydaje, że raczej ogólnikowe nazwy np. na d2 BS A, a nie roman, kwadrat, zielone skrzynki,pochylnia...
Tak samo na inferno mały bs, a nie rondo, grubas, wanna, matrix. Zresztą i tak 3\4 graczy nie będzie ogarniać połowy nazw...

A tak w ogóle jak ktoś umnie grać i ma radar to nie potrzeba tego need backup @ długa, bo widzi na radarze skąd jest need backup ;)

Użytkownik ScaR edytował ten post 28 lutego 2009 - 03:59

  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#18 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 28 lutego 2009 - 04:04

z drugiej strony nie wszyscy gapia sie na ten radar a jak juz zaczna to zanim zorientuja sie ktora kropeczka mryga to juz przestanie, bo to trwa przez 3 sekundy (trzy mrygniecia).
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#19 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 marca 2009 - 07:32

A co powiecie na plugin, który slapuje 5 razy jak ktoś wywali paczkę? Mógłbym napisać cosik takiego ...
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#20 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 08 marca 2009 - 07:41

najlepiej zeby go slapowalo jak mu afkkiss paczke wyrzuci

a co do tematu - potestujcie dokladnie, bardzo dokładnie plugin a my tu obczaimy jak go będzie mozna wprowadzic.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0