Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 21 lipca 2009 - 08:10

Jest już Release Candidate (RC) nowego Windowsa. Będzie się nazywał Windows 7 i ukaże się w ostatnim kwartale tego roku. Ale o tym wszyscy wiecie.

Do 20 sierpnia można pobrać go za darmo ze stron Microsoftu. Jest to wersja Ultimate, więc ze wszystkim, w pełni funkcjonalna, ale działająca tylko do 1 marca 2010. Pół roku to szmat czasu. Trzeba założyć konto Windows Live, wypełnić formularz i dostaje się linka do pliku obrazu ISO. Ma on 3.05GB, czyli trochę trwa jego ściąganie. Procedurę trzeba przeprowadzić w IE, w innych przeglądarkach nie działa. Trzeba pamiętać o zapisaniu klucza do systemu, który zostanie pokazany na stronie. Potem trzeba wypalić DVD i można zacząć instalować.
Link do strony: http://www.microsoft...7/download.aspx

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem. Wszystko pięknie i szybko (szybciej niż XP i Vista) się zainstalowało. Instalator jest zupełnie inny, trochę podobny do nowych Linuxów. Nie zadaje durnych pytań, po paru minutach jest gotowy do pracy. Mój sprzęt w całości został pokryty Microsoftowymi sterownikami. Np. do ATI są już firmowe sterowniki pod ten system.

System jest angielski, ale jest aktualizacja automatyczna-opcjonalna, która daje polski interfejs, więc w zasadzie większość rzeczy mamy po naszemu.
Trzeba uważać z instalowaniem aktualizacji opcjonalnych, bo system ściąga angielskie wersje programów. Jeszcze nie próbowałem, ale chyba ręczna instalacja polskich wersji jest możliwa.

Graficznie i funkcjonalnie Windows 7 jest podobny do Visty. Jednak bardziej uporządkowany. Wszystko co działa pod Vistą, będzie działać pod Win7. Co najważniejsze Win7 jest szybki. Na tym samym sprzęcie miałem Vistę i muszę powiedzieć Windows 7 jest o niebo szybszy . Instalowanie programów, uruchamianie czy kopiowanie plików jest błyskawiczne. Jestem pod wrażeniem. System ma ikrę, błysk, której brakuje zamulonej Viście.

Potrzeba jednak dobrego sprzętu. Mój to czterordzeniowy Athlon 64 3GHz, 4GB Ram, 2xRadeon 2600XT. (Dokładna specyfikacja jest tu gdzieś na forum) Minimalne wymagania to Procesor 1GHZ, Ram 1GB, 19GB miejsca i Grafika DX9. Sądzę jednak, że procesor powinien być 2GHz i co najmniej 2GB ramu. Inaczej to będzie męczarnia.

Jak ktoś ma sprzęt, zachęcam do spróbowania. Jest to dobra propozycja dla wszystkich, którzy są ciekawi co nas czeka w przyszłości, zwłaszcza tych co lubią dłubać w systemie.

(Minusem tego systemu jest to, że wysyła on jakieś informacje do Microsoftu o zdarzeniach zachodzących w systemie. Jak by nie było jest to wersja testowa i instalując ją decydujemy się na udział w testach.)
  • 1

#2 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 lipca 2009 - 08:43

testowalem na wirtualnej maszynie 7demke jakis czas i mi się spodobała.
W tej chwili rozwazam zakup oryginalnej 7demki
Stoję teraz przed dylematem - otóz przyjechał wreszcie mój zakupiony adobe cs4 i chciałem przeinstalowac system specjalnie pod Niego. I zastanawiam sie czy juz nie instalowac pod 7dmką, czy to będzie juz PEWNE rozwiązanie na stację roboczą. Z tego co słyszałem praktycznie wszystkie gierki śmigają bez zarzutu - jezeli by ktos o to pytał
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 21 lipca 2009 - 09:13

Czytałem ostatnio, że oficjalna wersja win7 wyjdzie na świecie 22 października, a w Polsce dopiero 18 listopada. Także jakby nie patrzeć jeszcze kupa czasu, kupa bugów pewnie do poprawienia. Też noszę się z zamiarem testowania tego systemu.

Co mi się bardzo podoba?

Że nie będzie wbudowanego, nie dającego się wywalić IE, którego mało kto używa. Jak pamiętam też, to będzie od oficjalnego wydania możliwość korzystania rok bez licencji - ciekawe rozwiązanie. No i ta szybkość, mój sprzęt jest słaby, vista często muli, nie mogę zainstalować SP.
  • 0
Dołączona grafika

#4 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 21 lipca 2009 - 09:17

Od 2 miesięcy mam Windows 7 RC jako mój system stały,jest kilka mankamentów, które mogą trochę drażnić ala "wyskakujący monit bezpieczeństwa [zezwolenia] na działanie danej aplikacji]system jest w trypie GOŚĆ! A wszelkie zmiany używa się poprzez "automatyczny" panel administratora, który za każdym razem pyta gdy chcesz dokonać jakiejś zmiany, czasami trzeba instalować program/grę 2 raz ponieważ wyrzuca monit o braku dostępu i czy zainstalować program przy wykorzystaniu odpowiedniego dostępu.Ogólnie Windows jest SZYBKi i STABILNY,znalazł wszystkie steroniwki od ręki nawet najnowszych czy najstarszych urządzeń,jedyny mankament ze sterownikami to DIRECTX! jest to wersja 11 ale tylko z nazwy i nie działa wstecznie, tzn, że directx 9.0c też trzeba zainstalować.W grach sprawuje się świetnie,duże możliwości konfiguracyjne,tylko nie wiem czy będzie wart swojej ceny.. ale cóż dokładnej ceny jeszcze nia znamy,w każdym razie jak wyjdzie w sprzedaży windows 7,to ze szczerym sercem polecam, najlepszy zaraz po win XP system i DUŻO! mniej awaryjny!
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#5 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 lipca 2009 - 09:45

Największa głupota jaką kiedykolwiek ktokolwiek wymyslil to dzialanie na koncie administratora podczas codziennej pracy dlatego działanie w trybie ograniczonym jest bardzo bardzo dobrym rozwiązaniem. Inna kwestia tego typu jest taka ze producenci aplikacji czasem ida na latwizne ale to nie wina samego systemu.

A co do XP - to w dobrych rękach jest mało awaryjny i bez wątpienia to najlepszy windows, tylko ze już troszkę leciwy.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#6 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 21 lipca 2009 - 10:22

Nie wątpie Owi, tyle, że raz tak zabezpieczyłem swojego XPka, że nie można było w pewnym momencie niczego sensownie uruchomić ani zainstalować gdyż było to związane z wilokrotnym przelogowywaniem się na konto admina.. Owszem jest mało awaryjny w dobrych rękach.. ale wystarczy jeden bład.. i leci w zapomnienie.. najdłuższe wspomnienie to 5 miesięcy bez awaryjnej pracy XPka.. ale spowolnienia dało się odczuć.
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#7 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 21 lipca 2009 - 10:56

Ja od dawna nie używam XP, na laptopie w pracy mam vistę i na domowym również, więc sie przyzwyczaiłem do tej 'kontroli konta', zwłaszcza, że można to wyłaczyć i wtedy się o nic nie pyta.
90% ludzi pracuje normalnie na koncie administratora, tak w XP jak i w Viście. Dzieje się tak dlatego, że większość programów wymaga uprawnień administratora do instalacji i do późniejszego działania, a gry w szczególności. Kiedyś to się może zmieni, ale póki co jak pisał Owi, producenci oprogramowania są na to zbyt leniwi.

Wersja RC jest już prawie ostateczna. To nie jest Beta. Jest to system już przetestowany. Jeszcze tylko ostatnie poprawki ukrytych błędów, jakieś poprawki polityczno-marketingowe i do produkcji. System, jak każdy inny program, będzie w pełni sprawny i stabilny dopiero po pierwszym Service Pack.

W tej wersji Internet Explorer jest w systemie tak jak w poprzednich wersjach i nie ma opcji instalacji bez niego. Ale to jest wersja przeznaczona na rynek USA.
Na rynek EU ma być podobno inna wersja, która będzie się instalować bez IE, żeby spełnić wymagania Komisji Europejskiej.
  • 0

#8 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 21 lipca 2009 - 01:28

Używam 7 od czasu jak wyszła w MSDNie Microsoftu. Muszę się na samym początku przyznać że pracy w Vistą unikałem jak ognia. Ale były potrzeby przyzwyczajenia się do tej "hehe wisty" i szło jak szło.

Przesiadka na Windows 7 - chyba najlepsza rzecz jaką mogłem zrobić. Mam mamę, która uczy dzieciaków w szkole i z komputerami jest na etapie włącz/wyłącz/a co to za okienko niebiesko-szare/gdzie jest ten START; tatę, który jest dość obyty w kompach (diagnostyka samochodowa,programowanie central alarmowych). Od czasu jak jest siódemka, i tata i mama sobie chwalą, że to będzie system, który w pełni kupią dla siebie jako taki stały oryginalny :) bo na prawdę pod względem wizualnym bardzo do Visty podobny, ale jednak to coś innego. Chodzi stabilniej i szybciej, jest ładniejszy IMO - polecam bardzo :)


PS. żeby nie było - mam oryginalne systemy w domu :8 wszystko licencje MSDN :P
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#9 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 sierpnia 2009 - 10:15

Przesiadlem się właśnie całkowicie na win 7. Tzn zrezygnowałem z wirtualizacji na xp i zrobiłem win 7 moim natywnym systemem.

Wybrałem wersję professional x64. Nie brałem ultimate z paru powodów. Chyba tylko u nas w kraju pokutuje taki pogląd ze nalezy brac wszystko co najlepsze (oczywiscie jezeli się kradnie, jakby przyszlo zaplacic to juz od razu kazdy inaczej patrzy) bez różnicy czy się to do czegoś wykorzysta czy nie. Ja uważam, że pro wystarczy mi z zapasem

Jak na razie większe problemy mialem jedynie z dograniem sterowników do dzwięku, ale tu mi pomógl Windows Update. Generalnie moze nie wszystko dziala z kopyta jak w xp, ale chwila zabawy i tak w zasadzie oprócz sterów to nie mam aplikacji która nie działa (a juz troszkę stuffu wrzucilem). Dzialam dopiero parę godzin na tym także jakies grubsze przemyslenia dam za parę dni.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#10 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 09 sierpnia 2009 - 11:44

Owi wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz :)
U mnie po instalce wersji RC od razu wszystkie stery wyłapał, :] Więc to chyba indywidualna sprawa :)
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#11 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 sierpnia 2009 - 12:06

noReflex z calym szacunkiem, ale co miales na celu pisząc ten post ?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#12 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 09 sierpnia 2009 - 09:26

Napisze raz jeszce bo ocyzwiscie dialog zawala sprawe.. pryeprasyam za forme ale zaraz opowiem dlaczego tak dziwnie pisze

Owi ywrocilem uwage na Twoje slowa, ye miales problem y wgraniem sterownikow ale udalo sie przez windows update, oznacza to iy jakby ktos mial watpliwosci czy system sobie poradzi no to wlasnie pokazujesz ze poradzi i problemow nie bedyie, oznacza to swietnie wyposazony system operacyjny gotowy na kazdej konfiguracji.

ja mam inny problem, gdy zalacze cs i zwine do paska to przelacza mi sie automatycznie jezyk na polski maszynowy a nie programisty... masakra..
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#13 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 19 sierpnia 2009 - 09:08

ja mam inny problem, gdy zalacze cs i zwine do paska to przelacza mi sie automatycznie jezyk na polski maszynowy a nie programisty... masakra..


Naciśnij PPM, na tą miniaturkę klawiatury z prawej, koło zegara. Wejdz w ustawienia na tym pasku co ci sie rozwinie i usuń polski(214).




System, bardzo dobry, większość rzeczy sprawuje się dobrze. Nie ma kłopotów ze sterownikami, choć Win 7 zainstalował, jakieś dziewne stery od dzwięku i musiałem ściągać je ręcznie. Ma większą kompatybilność z grami i programami, niż Vista.  :8


  • 2
Dołączona grafika

#14 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 24 sierpnia 2009 - 09:14

Naciśnij PPM, na tą miniaturkę klawiatury z prawej, koło zegara. Wejdz w ustawienia na tym pasku co ci sie rozwinie i usuń polski(214).




System, bardzo dobry, większość rzeczy sprawuje się dobrze. Nie ma kłopotów ze sterownikami, choć Win 7 zainstalował, jakieś dziewne stery od dzwięku i musiałem ściągać je ręcznie. Ma większą kompatybilność z grami i programami, niż Vista. Dołączona grafika



Dziękuję pomogło i nie mam już takich dziwnych problemów po zwijaniu gry do paska :] + dla Ciebie
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#15 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 października 2009 - 07:15

I jak tam wasze boje z win7?

Ja z jednej strony jestem super mega zadowolony. Zas pare rzeczy mnie denerwuje:
Cala organizacja pulpitu, paska zadan i tym podobnych rzeczy jest bardzo intuicyjna i się do Niej strasznie przyzwyczailem. Tu jest ogromny plus.

Niestety jego najwiekszą wadą jest kompatybilnosc wstecz i nie wszystko działa tak jak powinno. Duzo jeszcze specjalistycznych programów ma problemy z działaniem. O ile znakomita ich większosc dziala (z 90%) bez zarzutu o tyle te pare procent ma problemy. Proszę mi tu nie mowic ze mozna znalezc patche , inne wersje bądź też zamienniki. Oczywiscie pomoże to w paru procentach, ale nie zawsze skutecznie to po pierwsze. A po drugie i najwazniejsze - ja komputera uzywam do pracy i nie mogę sobie pozwolic na szukanie po 3 godziny jakichs fixów bądź tez zamienników. Zabrzmi to moze głupio, ale w moim przypadku system operacyjny ma działać. Niezawodność ma tu ogromne znaczenie.


W tej chwili do bezproblemowej pracy wybralbym winxp, ale zakladajac powiedzmy ze dzis jest marzec 2010 i do masy softu wyszlo ogrom poprawek, wiele programów zostalu juz napisane specjalnie pod win7 to moim zdaniem nie ma innej opcji jak windows7. Niestety XP jest systemem sprzed 9 lat i to widac.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#16 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 01 października 2009 - 07:42

Windowsa 7 używam od Builda ostatniego RC, [wiem, że później był jeszcze jeden, ale po update'ach ;)]Moje wrażenia.Wygląda niesamowicie, praktycznie zero zawieszeń i awarii, szybko się ładuję to ogromny plus, nie zjada tak dużo zasobów jak się spodziewałem.. ale są pewne mankamenty..Co ciekawe nie ma gry, który by nie śmigała na tym systemie [przynajmniej te nowsze],zarządzanie systemem z początku było trochę niezrozumiałe ale później nabrało jasności / a z Vistą nigdy do czynienia nic nie miałem / Co ważne, nie odczuwam wrażenia, że to system pół roczny już niemal, tzn że nie jest zaśmiecony, a jeżeli jest to łatwo go wyczyścić..Sterowniki:Nie wszystkie które ma w swojej bazie są najlepszymi dla danego sprzętu, głównie chodzi o karty graficzne, omega np. nie ma wsparcia dla Windows 7 [obecna karta MSI HD4850 512mb DDr3]Urządzenie wielofunkcyjne, Brother DCP-145, jest genialne, działa PEŁNA obsługa drukarki ze sterowników, które windows 7 posiada, udostępnianie również, jedyny problem to problem z obsługą oprogramowania Producenta, brak kompatybilności, nawet dla oprogramowania systemu windows Vista .. ale producent już pracuje nad updatemDzielenie pamięci, nie mam bladego pojęcia jak to wyłączyć, ani gdzie to zmienić, ale przy podpięciu karty graficznej, automatycznie przydzielony jest do niej ram fizyczny, miałem 2 gb ramu, to karta dostała 1gb, mam w tej chwili w dualu 4gb, karta nadal dostaje w prezencie 1 gb, czyli razem na karcie jest 1,5 gb ramu, 512 mb DDR3 fizycznej z karty i przydzielonej 1 gb z motherboarda.. Pytanie tylko czy coś to zmienia w wydajności karty? Niby uzyskuję wyniki lepsze lub porównywalne przy 3dMark Vantage do karty 9800 GT ale wydaje mi się, że karta jest mocniejsza lub porównywalna z tą od Zielonych... i to bez tego ramu,Mam ochotę zakupić windowsa 7 i na pewno tak uczynię, gdyż wsparcia dla XP już nie ma/nie będzie.. a jest to system godny uwagi, trzeba go tylko poznać..
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#17 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 01 października 2009 - 01:38

Ciekawe czy wszystkie gry będą działać na tym oprogramowaniu ?
  • 0
Dołączona grafika

#18 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 października 2009 - 01:56

Ciekawe czy wszystkie gry będą działać na tym oprogramowaniu ?

Większość, tak. Z tego co wiem to nawet 8-10 letnie gry działają.  oO sam parę staroci instalowałem.
  • 0
Dołączona grafika

#19 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 01 października 2009 - 02:10

oO to jest super chyba zmienię sobie na tą 7 :D

A tak diablolicue to l podobny do visty jest ???

Użytkownik Ex^it edytował ten post 01 października 2009 - 02:11

  • 0
Dołączona grafika

#20 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 października 2009 - 02:15

Jest sporo zmian, ale tylko na lepsze. Vistę użytkowałem krotko, więc dokładnie jej nie znam.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0