Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bukmacherka - Poradnik Dla Początkujących


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 GarezZ~?

GarezZ~?

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 03:06

*
Popularny

W bukmacherce siędzę już trochę czasu, ale typuje okresowo bo praktycznie co zima i w wakacje mam przerwę. Nie wiem czy ktoś z was też typuje, ale chcę poradzić, tym najbardziej początkującym co i jak, może komuś się przyda :)

Zakłady bukmacherskie


No więc co to takiego? Jest to zakład pomiędzy klientem, a firmą bukmacherską, która oferuję zdarzenia głównie ze świata sportu, o to czy np. mecz zakończy się określonym wynikiem. Istnieją 2 rodzaje bukmacherów, oba mają plusy i minusy:

-naziemni, to po prostu tacy którzy mają swoje oddziały w określonych miejscach, aby coś obstawić musisz się do nich pofatygować. Dużym minusem „naziemnych” jest pobieranie 10% od twoich wygranych ( przypuśćmy stawiając 100zł , i wygranej 150zł , odejmujemy 15zł i możemy odebrać swoje 135zł.) Plusem jest to, że po prostu do nich idziesz, wybierasz zdarzenie i wnosisz zakład bez zakładania żadnych kont i innych dupereli.

-internetowi, bukmacherzy którzy nie mają swoich oddziałów, po prostu zakładasz konto na określonej stronie, wpłacasz pieniądze i możesz typować. Bardzo dużym udogodnieniem takiego typowania jest to , że nie żeby sobie coś „puścić” nie musząc wychodzić z domu, a typować możesz o każdej godzinie dnia i nocy. Mają bardzo bogate oferty, rożno rodne zdarzenia, których na razie nie możemy ujrzeć u naziemnych, można typować LIVE, czyli w trakcie rozpoczętego meczu. Gdy wpłacisz do nich pieniądze, prawie każdy internetowy bukmacher podwaja ci ją przy pierwszym depozycie( maksymalnie 150zł, zależy gdzie, jedni mają trochę więcej, drudzy mniej) , ale nie myślcie, że wpłacicie do nich 100zł, oni wam dadzą kolejne 100zł i będziecie mogli kasę wyciągnąć :D Trzeba obrócić pieniądze 4 razy ( przykładowo, jeśli wpłacasz 100zł, oni ci dają kolejne 100zł, to musisz obstawić 4 zakłady po 100zł, albo 8 zakładów po 50zł itd. po określonym minimalnym kursie ) i wtedy pieniądze można wypłacić.
Osobiście gram u naziemnych i internetowych, zależy od sytuacji. Co kto lubi, ale jak wygrywasz u naziemnego to kasa jest od razu w ręku, a nie na ekranie monitora :P

Typowanie

Typujemy bardzo dużo różnych zdarzeń, ale podstawowe to tzw. 1x2.
Posłużę się tutaj przykładowym meczem
Real Madryt (gospodarz) – FC Barcelona(goście) kursy: 1 – 2.20 x – 3.50 2 -2.40
1 – obstawiasz, że zwycięży Real Madryt, kurs 2.20, stawiając 10zł wygrywamy 22zł.
X - obstawiasz, że będzie remis, kurs 3.50, stawiając 10zł wygrywamy 35zł
2 – obstawiasz, że wygra FC Barcelona, kurs 2.40, stawiając 10zł, wygrywamy 24.
Są także inne zdarzenia, które można obstawiać w meczach, np. under (poniżej) i over (powyżej) 2,5 gola ( określona linia, są też linie 1,5 ; 3,5 itd. ) A co to znaczy , że np. będzie poniżej 2,5 gola, skoro 0,5 gola nie da się strzelić? A to, że jeśli padną 1, 2 lub nie będzie bramek to będziemy mieć under 2,5 i nasz zakład będzie wygrany. Tak samo w przypadku over 2,5, jeśli będzie więcej niż 2 gole ( 3,4,5,6 itd.) wtedy wygramy.

Możemy obstawiać także:

- wynik HT 1x2, czyli kto będzie prowadził do przerwy meczu

-połowa pełny czas, czyli jaki wynik będzie do przerwy , a jaki na koniec meczu, np. X/2 , czyli do przerwy będzie remis, a mecz wygrają goście, zazwyczaj takie zakłady mają największe kursy i takie najciężej trafić :)

- podwójna szansa, czyli tzw. zakład z podpórką, jeśli nie jesteśmy pewni że gospodarz spotkania wygra swój mecz możemy postawić zakład 1x, który będzie wygrany w przypadku wygranej gospodarzy i remisu

-dokładny wynik, to zakłady dla hardcorów, jest bardzo trudno trafić dokładny wynik aczkolwiek kursy zachęcają do takiego ryzyka :)

-dokładny wynik do przerwy, to samo co wyżej tyle, że wynik to przerwy

-bramki w sumie ( zależy gdzie, ale zazwyczaj mamy do wyboru: 0 lub 1 bramka, 2 lub 3 bramki, 4 lub więcej)

-gospodarze(lub goście) strzelą bramkę ? tak /nie

-Która drużyna pierwsza zdobędzie bramkę?

I można tak wymieniać bardzo długo, wszystko zależy od rangi spotkania i ligi, im większa ranga tym więcej zdarzeń.

Zakłady można łączyć w tak zwane kupony kombinacyjne, czyli składające się z więcej niż 1 zdarzenia, ale nie wolno posatwić np. 2 zdarzeń z jednego meczu. Można łączyć zakłady z różnych meczów,a kupony z jednym zdarzeniem nazywamy singlami. Istnieją też zakłady systemowe, np. 6/7, wybieramy 7 zdarzeń, i mamy prawo nie trafić 1 meczu, jeśli trafimy wszystkie wpadnie trochę kasy, a jeśli trafimy 6/7 to będzie to trochę mniej, ale nie przepadam za tego typu kuponami. Preferuję single, duble i triple, sporadycznie quadruple. Więcej niż 4 zdarzenia to tak zwane taśmy, potrzeba dużo szczęścia, żeby coś takiego trafić

Co obstawiać?

Nie polecam obstawiania Ligi Mistrzów w fazie grupowej i w dalszych fazach, gdyż po prostu nie da się przewidzieć co się stanie i są to najbardziej nieprzewidywalne mecze, tak samo z meczami na szczycie w poszczególnych ligach, tj. angielskiej, niemieckiej, włoskiej itd. Lepiej po prostu przeanalizować pojedynek średniaków z ligi, może w którymś jest plaga kontuzji, któryś zespół jest na fali itp. bo tak jak mówię, np. w meczu Man Utd – Chelsea może zdarzyć się wszystko , może być 4:0 i 0:4 , a kursy na przykład na 1 są zazwyczaj w granicach 2 – 2.40, dlatego polecam grać troche inne spotkania i omijać hity. Na wczorajszy mecz Lechii z Carcovią kurs na Lechie wynosił 3.30, więc to był prezent od bukmacherów i właśnie na takie mecze trzeba zwrócić szczególną uwagę.
I pamiętaj! Nie ma pewniaków, są tylko typy wielce prawdopodobne i nigdy nie ma 100% szans na jakieś spotkanie ( no chyba, że mecz jest ustawiony :D )

Stawkowanie

Najlepiej jeśli wyznaczymy sobie swoją stała, standardową stawkę. Powiedzmy, że nasz kapitał to 100zł. I teraz, możemy sobie wybrać, czy naszą stała będzie 10zł, 15zł czy więcej. Przykładowo, ja wezmę swoją średnią stawkę na 10zł. I tak, jeśli będę grał coś bardziej ryzykownego , stawkę obniżam do 5zł, a jeśli mam kupon naprawdę solidnie przemyślany to gram to za 15zł lub 20zł. I najlepiej ustawiać sobie właśnie w taki sposób stawki od własnego budżetu. Broń boże nigdy nie wolno grać za wszystko co się ma na koncie! To jest samobójstwo, raz ci się może poszczęścić, a na drugi raz nie zostanie ci nic. Nie rozważne jest też granie za połowę budżetu

Gdzie zacząć?

Dla początkujących najlepszym bukmacherem (mam na myśli internetowe) będzie bet-at-home. Przyjazna i prosta strona, pozwoli bez problemu zacząć obstawiać i poznać podstawy. Ten bukmacher ma dużą ofertę, są praktycznie wszystkie ligi te co oferują inni bukmacherzy, ale tutaj nie mają do jednego meczu wielu zdarzeń w przeciwieństwie do np. expekta. Ten oraz dwa inne, expekt i bet365 są dla mnie najlepszymi w necie.

Pamiętam jak zaczynałem w pierwszy dzień puściłem 20 kuponów po 1zł, i praktycznie na każdym powtarzały się niektóre mecze, to był taki mix, co 1 nie wszedł od razu wchodziłem na stronę i puszczałem nowy chcąc się odegrać i tym sposobem po pierwszym dniu już byłem na minus :) Także, trzeba być cierpliwym, nie wolno chcieć się odegrać zaraz jak coś ci nie wejdzie, i nie grać nic na siłę! Jeśli grasz dwa kupony, nie umieszczaj takiego zdarzenia z jednego meczu na 2 kuponach bo ten mecz ci może zawalić i dwa kupony do śmietnika. Nie ma nic ciekawego? Zostaw, nie graj, zaczekaj na następny dzień.

Jestem bardzo ciekawy czy ktoś z was typuje, jeśli tak to niech się wypowie. Zapraszam do komentowania.
  • 12

#2 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 03:25

Mądrze piszesz. Ja w typowanie na stsach bawiłem się już jakiś czas temu. Człowiek głupio robił, stawiał po 6-7 meczy za 2-10zł i żaden kupon nie wchodził "bo Lyon niespodziewanie ponosi porażke" albo inne tego typu rzeczy ;] Był moment ze naprawdę byłem w plecy w sumie ze 100 zl :P ale raz jedyny raz w życiu wszedł mi taki kupon, że za 5zł miałem sporo meczy i wygrałem 153 zł ;]potem juz postawiłem może kilka kuponów i przestałem grać żeby znowu nie być na minusie ;] Dobrze jest, jak się ma własnie ze 100zł do rozwalenia (albo pomnożenia :P) i stawiać kupon za 20zł, jakieś dobre, przemyślane mecze i zgarniać 40-50zł.
A no i czasami obstawiałem Hokej i właśnie jak miałem 2 mecze NHL na kuponie to wygrałem te 153zł :D
  • 0

#3 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 03:35

Ja obstawiam w STS co tydzień, a moje typy na ten weekend, a właściwie to sobotę są następujące: Werder - frankfurt 1 ( do przerwy 2:2 i Werder 2 razy już przegrywał ) hertha - Hannover 1 ) do przerwy 0:0 ) Le Mans - Lyon 2 i Rennes - Boulogne 1 za 3zł do wygrania 22.45zł

P.S. Bardzo dobry pomysł z tym tematem i proponuję go zostawić na zawsze i każdy będzie wpisywał swoje typy na weekendy w tym temacie ? Co o tym myślicie ?? Plusik ode mnie :)

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 08 sierpnia 2009 - 03:36

  • 0

#4 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 08 sierpnia 2009 - 03:53

Dobrze opisane :) Włożyłeś w to troszki pracy plus ode mnie leci :] A tak swoją drogą w wakacje to nie obstawiam meczów, ale jak chodzę do szkoły i z niej wracam to mijam po drodze STS więc czasem szkoda ominąć :P W domu sobie sprawdzam właśnie te średnie drużyny i z gotowymi typowaniami wchodzę i mam kupon :D Najwięcej jak do tej pory udało mi się wygrać na jednym kuponie 320zł :P A wrzuciłem 25-30zł nie pamiętam dokładnie...
A i jeszcze Wam powiem jak dwa lata temu się trafiło mojemu kumplowi, ten to ma farta. Nie wiem czy przez przypadek czy dla 'jaj' obstawił mecz koszykówki na remis :P, nie uwierzycie mi na pewno, bo ja sam nie wierzyłem do póki nie zobaczyłem kuponu i meczu, że był remis :) Ale miał farta wtedy. Nie widziałem nigdy remisu w koszykówce to dla mnie dziwne było :P

Pozdrawiam, mJm`
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#5 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 08 sierpnia 2009 - 04:13

dokładnie, wiem po sobie, że po porażce (u mnie na dość pokaźnych kwotach)człowiek chce się odegrać - największy błąd.

Mądre rozwiązanie, w przemyślany sposób powiększanie budżetu.

Gram na tobet raz z powodzeniem większym raz mniejszym, ale w 2 tygodnie wyciągnąłem 5 stówek także da się. Teraz planuje wpłacić trochę kaski tylko na tobet właśnie nie widzę otrzymania tego bonusu. Garez gdzie są aktualne takie promocje? Poszukam też sobie i wpłace chyba w poniedziałek jakieś nominały do pogrania, bo sezony ligowe się zaczynają w Europie.

W razie pytań odnośnie obstawiania zapraszam do siebie, gram kilka lat, ostatnio na poważnie dlatego jako takie pojęcie mam.

EDIT : widzę, że na expekt i betssonie są takie promki, zaraz tam podziałam :]

Użytkownik FFFF edytował ten post 08 sierpnia 2009 - 04:07

  • 0
Dołączona grafika

#6 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 04:14

A ja właśnie przegrałem, bo Werdrr 87min 2:3 :/
  • 0

#7 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 08 sierpnia 2009 - 04:18

bundesliga jest ciężka do wygrania to raz, a dwa to pierwszy mecz sezonu dlatego z reguły takie mecze się omija.

Ja sobie nie wydaruje, że nie obstawiłem dwóch pewniaków - Górnika z KSZO i wyjazdu Wisły do Zagłębia. Dałem sobie ręce obie uciąć za te mecze, ale jakoś nie miałem funduszy niestety.
  • 0
Dołączona grafika

#8 GarezZ~?

GarezZ~?

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 04:41

FFFF praktycznie każdy buk ma promocję co podwaja depozyt, różnią się tylko maksymalne kwoty... Ja nie moge przeboleć wczorajszego kuponu , zagrałem tak trochę na wariata i odziwo, okazało się, że brakło nie dużo :/ Drugi kupon od 2miechów i byłoby na dobry początek :/ klik
  • 0

#9 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 05:31

Kumpel gra w to dużo tylko że on obstawia po pare kuponow za male stawki (od 3 do 5 zl) i przeważnie okolo 9 meczy. Pare razy wygral ponad 500 zl.

PS. albo ja ominałem albo nie dodałeś że jak obstawiasz kilka meczy to kursy sie mnożą.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#10 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 08 sierpnia 2009 - 06:03

Brat mego dobrego kumpla z ktorym razem bylem w LO, razem studiowalem i pracowalem zajmował się bukmacherką na poważnie.

Możecie mi wierzyć lub nie ale za to kupił sobie auto oraz mieszkanie w Białymstoku nigdzie nie pracując. Oczywiscie bukmacherka to była jego praca. Wstawał o 6 rano. Kawa prysznic i do netu. I tak z 10-12 godzin. Zapytany w każdej chwili był stanie wyrecytować Ci aktualny skład zespołu z 3ciej ligi francuskiej wraz z kontuzjami i tym podobnymi rzeczami. Po prostu traktowal to bardzo powaznie, jak pracę

Niestety jak to bywa na powaznie mial tez rózne problemy - a to go wypraszano z stsow i tym podobnych miejsc. Mial tam po prostu zakaz wstępu.

Jak to w życiu bywa mial wygrane i miał przegrane. Naprawdę mi to ryba czy wierzycie bądź nie, ale wdupione kupony za 20-30 tysięcy zł były u niego na porządku dziennym.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#11 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 sierpnia 2009 - 06:11

tak jak konkursy sms'owe co ludzie spedzaja 18 godzin dziennie wysylajac co godzine 200sms, gdzie idzie na to 25tys zl

jeden gostek na samych sms wygral 9mercow, kase z 40.000 , jakies ipody, laptop lamborgini, i inne duperele typy konsole do gier
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#12 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 08 sierpnia 2009 - 07:35

dla początkujących polecam stronkę http://www.bettingexpert.com/pl/
opisane mecze, rozpisane kontuzje, szanse, sparingi.

Jeśli chodzi o statystyki niezbędne do typowania to mam taką stronkę też bardzo fajną. http://www.soccerstats.com/

Mamy co prawda tylko te główne ligi, ale możliwości roztrzygnięć są procentowo rozpisane plus wyniki paru lat wstecz, tabele w domu/wyjazdowe. Jednym słowem niemalże wszystko.

Jeśli chodzi o livescoring to najszybszy w sieci aktualnie jest http://futbol24.com/...ow/LiveNow.html

gdyby ktoś skorzystał z tych stronek, to plusika poproszę :)
  • 2
Dołączona grafika

#13 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 08 sierpnia 2009 - 07:41

korzystam z nich już hoho nie pamiętam od kiedy :) Szukam teraz właśnie jakiś nowych projektów pomagających bukmacherowi wybrać jak najlepiej :D Plus ode mnie sępy jedne :)
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#14 GarezZ~?

GarezZ~?

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 08:08

Jeśli chodzi o statystyki to ze swojej strony mogę polecić:

- http://pl.soccerway.com/ - najelpsza wg. strona ze statystykami z różnych lig, jest ich baaardzo dużo, chociażby 2 liga Uzbekistanu
- http://www.betexplorer.com/ - także statystyki, tutaj większy nacisk na kursy ( te które spadają, rosną ..)
- do porównywania i spradzania kursów polecam http://www.oddsportal.com/
- zgodzę się z FFFF, że najlepszy jest futbol24, ale sam używam http://livesports.pl bo ten interfejs i prostota po prostu mi się podoba
- http://insiderbets.forumotion.net/ - jest to znakomite angielskie forum z typami, naprawdę dobrze typują, tyle tylko, że jest to forum zamknięte i żeby się tam dostać trzeba najpierw pokazać trochę swoich możliwośći, ja się już od pół roku zabieram, żeby zacząć coś tam pisać i do tej pory nic nie napisałem :D
- istnieją też takie serwisy, które obliczają procentowe szanse na wynik 1/x/2 ale nie polecam...

PS. Ulti, słuszna uwaga, ominąłem bardzo ważną rzecz, oczywiście, że kursy się mnożą..
PS2. Owi wierzę ci, bo wiem, że są tacy ludzie, czytałem niedawno artykuł (chyba na onecie) o jakimś Angliku, który zajmował się obstawianiem wyśćigów konnych i był w tym naprawdę dobry, a świadczy o tym fakt, że zarobił na tym ponad 10 mln funtów , a bukmacherzy po prostu się go boją i nie wpuszczają go do swoich oddziałów, ale on rozsyła po kraju swoich "agentów" którzy wiedzą co robić.. teraz to już jest dla niego zabawa z nimi i zazwyczaj okazuje się od nich sprytniejszy... Jak ktoś chce przeczytać cały artykuł, mogę podesłać na pw...
  • 2

#15 zed222

zed222

    Kapral

  • Oldie
  • PipPip
  • 60 postów
  • Ską…d:Turek

Napisano 11 sierpnia 2009 - 04:55

2 kuponiki na desperata potrzebna pewna kasa ;) :
1.
Radwańska-Sugiyama 1 (tenis)
Ferrer-Troicki 1 (Tenis)
Sheffield -Port Vale 1 (piłka)
Dundalk-Bray 1 (piłka)
Czechy-Ukraina 1 0 (kosz)

stawka :5
wygrana:14,60


2.
Cardiff-Dagenham 1 (piłka)
Reading-Burton (piłka)
Węgry-Estonia 1 (kosz)
Kuznetsova-Safarova 1 (tenis)
Stepanek-Golubev 1 (tenis)

Stawka : 4
Wygrana : 12,90

Użytkownik zed222 edytował ten post 11 sierpnia 2009 - 05:05

  • 0
Dołączona grafika

#16 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 15 sierpnia 2009 - 08:44

wpłaciłem sobie kaskę na konto tobet. Żałuje tylko, że nie zrobiłem tego przed weekendem, bo byłbym już dużo bogatszy.

Takie pewniaki były jak Widzew i Jaga kolejno wczoraj/dziś.

Ruszają ligi, jest wybór :)) jak nie zapomnę to kupony będę pokazywał :-)
  • 0
Dołączona grafika

#17 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 16 sierpnia 2009 - 07:46

A ja obstawiłem w milenium takie meczE: Aston Villa - Wigan 1, Sociedad - Real 2, Man.Utd. - Birmingham 1, Stuttgart - Freiburg 1, Schalke - Bochum 1, Lyon - Valenciennes 1 za 3zł 22 do wygrania. I już przegrałem, bo Villa wtopiła 0:2 u siebie :O
  • 0

#18 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:48

będę wklejał kuponiki co jakiś czas.

Doszła dziś kasa i chyba dobry początek (bo Orebro jeszcze gra, ale prowadzi 2:0).

Czysty zysk, 4 dyszki (oby!!)

Załączone pliki

  • Załączony plik  tobet.jpg   66,8 KB   22 Ilość pobrań

  • 0
Dołączona grafika

#19 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 18 sierpnia 2009 - 06:57

Ze mnie to tam żaden Bukmacher,ale trochę kasy się tam przetopiło w tym.Wygrać mi się nigdy nic nie udało,ale brat miał dużo szczęścia.Wygrał dużą kasę i postawił wszystko na 1 mecz (finał ligi mistrzów z tego co pamiętam).91 min spotkania sędzia miał gwizdać,ale pozwolił przeprowadzić ostatnią akcję i padł gol :D .Myślałem,że zaraz tv wyleci przez okno :P .FFFF barszcze mają szczęście, ja jak bym wygrał nawet 10zł to już bym się cieszył^^.

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 18 sierpnia 2009 - 06:59

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#20 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 18 sierpnia 2009 - 10:28

krew zalewa. 3 pewniaczki i jeden nad którym wahałem się do samego końca - niestety d*pa :/

Załączone pliki

  • Załączony plik  asdf.jpg   45,71 KB   18 Ilość pobrań

  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0