Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Gra Po Csie? Przyszłość Tawerny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kolejna gra po csie (87 użytkowników oddało głos)

Grą którą chcielibyście zobaczyć na tawernie powinna być:

  1. Americas Army 3.0 (5 głosów [3.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.38%

  2. Battlefield 2 (24 głosów [16.22%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.22%

  3. Głosowano Call of Duty 4: Modern Warfare (18 głosów [12.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.16%

  4. Głosowano Call of Duty World at War (5 głosów [3.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.38%

  5. Call of Duty Modern Warfare 2 (38 głosów [25.68%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.68%

  6. Counter Strike Source (13 głosów [8.78%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.78%

  7. ET: Quake Wars (2 głosów [1.35%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.35%

  8. GTA San Andreas (RPG) (21 głosów [14.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.19%

  9. Insurgency (3 głosów [2.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.03%

  10. Prey (1 głosów [0.68%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.68%

  11. Team Fortress 2 (9 głosów [6.08%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.08%

  12. Unreal Tournament 3 (6 głosów [4.05%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.05%

  13. Pasjans Pająk (3 głosów [2.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.03%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 19 września 2009 - 05:33

Ja jestem za TF2, na alledrogo za ~25zł.
GTA SA, to tak bardziej 4Fun, ale kiedyś spędzałem nad nią nocki
No i najnowszy COD MW2, jestem ciekaw co z niego wyjdzie.


PS W pierwszym poście jest błąd nie "Team Forstess 2", tylko Fortress

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 19 września 2009 - 05:35

  • 0
Dołączona grafika

#22 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 19 września 2009 - 06:43

Piszecie o Battlefieldzie 2 ;] Ludzie Polska scena Bfa2 upadnie, tak jak upadła scena Bfa 1942. Nie dość, że jest BF 2142 (czy tam ile :P) to do tego nie długo wychodzi Bf 1943 w którego WSZYSCY wyjadacze ze sceny bfa maja zamiar grac, bo będzie on tylko do gry w necie i ma kosztować grosze, bo ~50 zł (grosze w porownaniu np do nowego coda), tak więc jak dla mnie pomysł Bf2 jest naprawde spalony. A akurat tutaj troszkę się orientuje bo swoje kroki w grach internetowych zaczynałem własnie tam i zostało potem 10 aktywnych polskich klanów.

Jak dla mnie tylko i wyłącznie nowy Cod modern warfare 2 - dla tej gry odmowie sobie kilku rzeczy i nazbieram te ~150zl (na gre+jakas skadka zapewne na serwer tam 10-20zl).
No może jeszcze Source - no, ale chodzi tam o jedno i to samo co w 1.6 do tego ma duże dosyć wymagania, więc osoby, które nie maja kompa strasznie go krytykują :P
  • 0

#23 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 19 września 2009 - 08:13

Ja głosowałem na ET: Quake Wars i CoD: MW2.

ET jest dość tanie bo nawet 25 złotych można w empiku zakupić i nie ma dużych wymagań... Graczy też dużo na razie nie ma i gra jest w jakimś stopniu podobna do cs i do cod'a.

No i na MW2, nie ma się co oszukiwać będzie to jedna z lepszych wersji gier FPS...

PS. Nie zapominajmy o tym że jest w planach Counter Strike 2.0 ^^ Ale tez nie wiadomo kiedy oficjalnie i czy w ogóle będzie.
  • 0

#24 blEEE

blEEE

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 20 września 2009 - 04:23

Ja głosowałem na MW2 ponieważ pewnie to będzie jeden z ciekawszych tytułów w tym roku oraz na CS:S z tego względu, że praktycznie nie ma dobrych polskich serwerów CS:S.

Użytkownik blEEE edytował ten post 20 września 2009 - 04:23

  • 0
Dołączona grafika

#25 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 21 września 2009 - 08:15

Ja liczę na MW2 dlatego zagłosowałem na to cudo rowniez na wersje poprzednia :]
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#26 fantazja

fantazja

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 254 postów
  • Ską…d:okolice Bstoku

Napisano 21 września 2009 - 09:00

imo css predzej pojdzie w zapomnienie niz cs 1.6 wystarczy spojrzec na druzyny ktore graja w ta gre , a duzy oficjalny turniej w css? chyba tylko jedno eswc ? wiec wybaczcie ale to beznadziejny pomysl , przypominaja mi sie slowa pewnego czlowieka "wczoraj stalismy nad przepascia , dzis zrobilismy krok naprzod" tym krokiem z pewnoscia bylby css :), jezeli o rozwoj csa to wszyscy czekaja na promoda bo on tylko bedzie w stanie zniesc z piedestalu csa , do dzis zaluje ze kupilem css-a :)

MW2 w tej kwestii nie moge sie wypowiedziec bo nie gralem w ta gre , z opisow wynika ze jest fantastica :) tyle ze ja juz sobie na nia nie pozwole ;) na ta chwile nie mam kasy na rozbudowe kompa na tyle by moc cieszyc sie gra

AA3
gra jest ciekawa ale imo dla duzych zapalencow :) przez duze przestrzenie traci na dynamizmie , chociaz napewno beda mniejsze mapy

jesli chcecie integracji to moim zdaniem ciekawym pomyslem jest owe GTA w RPG , napewno duzo ciekawsze pozycja od cssa i AA , gra na tawernie nabrala by nowego wymiaru :) no ale wybor nalezy do was :)

ja glosowalem na GTA i AA
pozdro z mlekovity :]
  • 0

#27 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 21 września 2009 - 12:44

ta ale jak cs 1.6 upadnie to wszyscy pojda na sorca nie boj sie , dla mnie to sorce i mw2 to jest najbardziej realne.
  • 0

Dołączona grafika


#28 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 21 września 2009 - 12:50

ta ale jak cs 1.6 upadnie to wszyscy pojda na sorca nie boj sie , dla mnie to sorce i mw2 to jest najbardziej realne.

juz od ilu? 5 lat przechodza na sourca bo 1.6 ma upasc? jedyna mozliwosc zeby 1.6 upadl jest taka, ze wyjdzie cs promod, ktory nie jest robiony przez valve.. bo jak valve zrobi nowego kantera to znowu bedzie porazka;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#29 KoNoPiA InDyJsKa

KoNoPiA InDyJsKa

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 21 września 2009 - 02:44

Battlefield 2 jest najlepszy po cs-e gram już rok i jest zajefajnie polecam grę ;_))
  • 0

#30 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 30 września 2009 - 09:31

a ja jeszcze myślę o left 4 dead , w listopadzie wychodzi left 4 dead 2, jedyny problem to ograniczenie slotów do 10 bodajże, a gra wciąga i wymiata.. i droga nie będzie
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#31 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2009 - 02:10

juz od ilu? 5 lat przechodza na sourca bo 1.6 ma upasc? jedyna mozliwosc zeby 1.6 upadl jest taka, ze wyjdzie cs promod, ktory nie jest robiony przez valve.. bo jak valve zrobi nowego kantera to znowu bedzie porazka;]


Rzeczywiście w Polsce CS:1.6 trzyma się mocno i na pierwszy rzut oka nie widać symptomów zbliżającego się końca. Co innego jednak, gdy sie spojrzy szerzej. Jeszcze rok czy dwa temu CS:1.6 był niekwestionowanym liderem wśród gier multi na świecie. Graczy i serwerów było kilkakrotnie więcej niż jakiejkolwiek innej gry. Teraz się to jednak zmieniło.

Liczba serwerów / graczy online CS:1.6 w Polsce : 218 / 2 524
Liczba serwerów / graczy online CS:1.6 na świecie : 2 944 / 31 434

Liczba serwerów / graczy online CS:S w Polsce : 85 / 908
Liczba serwerów / graczy online CS:S na świecie : 4792 / 45 305


Widać, że CS:S ma już zdecydowaną przewagę nad CS:1.6. W Polsce też to się zmieni. CS:PROMOD nigdy nie będzie poważną grą, bo ekipa, która go robi jest mało poważna. W tzw. międzyczasie powstało kilka modów do CS:S stworzonych przez solidne teamy. Zostały opublikowane na Steamie i mają dobre recenzje, a Promod jak był niegrywalny, tak jest i tak pozostanie.
CS 2 jeżeli powstanie, to z pewnością będzie następcą CS:S, a nie CS1.6. Oczywiście w CS:1.6 będą niektórzy grali jeszcze długo, tak jak niektórzy grywają nadal w Mario.
  • 0

#32 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 30 września 2009 - 02:45

Ogólnie to nie ukrywajmy.... mw2 przebije pewnie wszelkie wątpliwości... na starcie pewnie bedzie 0,5 mln online ciągle i 20 mln sprzedanych gier ;p
  • 0

asdasdas


#33 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 30 września 2009 - 03:23

Żadnej sportowej gry?
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#34 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 30 września 2009 - 03:28

bo jestesmy spolecznoscia na podstawie gier fps'ow ?

@down

jak taka gra wyjdzie to wtedy byłoby okej

Użytkownik KoRniK edytował ten post 30 września 2009 - 03:37

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#35 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 30 września 2009 - 03:35

Za jakiś czas wyjdzie pewna gra. Czytałem o niej z rok temu. Także first person, jak CS. Na tyle będzie odmienną grą od innych tego typu, że będzie to piłka nożna :)
Zamiast biegania z gnatem w łapie, będzie bieganie za piłką po boisku wraz z innymi użytkownikami.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#36 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 30 września 2009 - 04:12

CS 2 jeżeli powstanie, to z pewnością będzie następcą CS:S, a nie CS1.6. Oczywiście w CS:1.6 będą niektórzy grali jeszcze długo, tak jak niektórzy grywają nadal w Mario.


Valve to cwane bestie, nie lubią sie prosić graczy o przesiadkę na nowszą platformę, po prostu mogą ludzi do tego zmusić tak jak z 1.5 na 1.6, godzina zero i wszystkie v1.5 stały puste. Z resztą ileż to można grać w tego kwadratowego csa, nowy gracz z pewnoscia siegnie po cos nowszego, a przy starym będa siedziec do konca najstarsi wyjadacze.

1.6 do wora :ph34r:
  • 0
Dołączona grafika

#37 songoku

songoku

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ską…d:Rzeszów

Napisano 30 września 2009 - 04:41

Przeglądając gry znalazłem taki artykuł o grze ktora ma zastąpić cs 1.6



Tactical Intervention
(30-09-2009)
Premiera: 2009
Gatunek: gry akcji
Developer: Minh Le
Wymagania minimalne: PC

W tym roku w czerwcu minęła dekada od dnia, kiedy Minh Le i Jesse Cliffe wypuścili do sieci swojego małego moda do „Half-Life”, który skupiał się na rozgrywce wieloosobowej i starciach terrorystów z jednostkami specjalnymi i który nazywał się „Counter-Strike”. To co było później jest już historią. Twórcy popularnego ponad wszelkie wyobrażenie „Ceesa” zostali szybko skaptowani przez producentów „Half-Life”, firmę Valve i pracowali tam kilka lat, między innymi nad projektem „Counter-Strike 2”, który później z niewiadomych przyczyn został odłożony na półkę. Wkrótce potem Minh Le odszedł z Valve i zaczął myśleć o własnej grze...




„Tactical Intervention” to, według samego autora, gra, którą miał być „Counter-Strike”, ale być nie mógł. Gdy pojawiły się możliwości techniczne, by wprowadzić wszystkie zmiany, o jakich Minh myślał od samego początku i jakie chciał zaimplementować do gry, to okazało się, że „Counter-Strike” jest tak szaleńczo popularny i ma tak wierną i ortodoksyjną bazę fanów, że próba jakichkolwiek większych zmian spotka się ze zbyt silnym oporem. Co zresztą widać na przykładzie „Counter-Strike: Source” i tego, jak wiele osób w ogóle go nie przyjęło do wiadomości i nadal gra w „CS 1.6”...

Minh Le chciał jednak swojej idealnej gry. I to właśnie „Tactical Intervention” ma nią być. Wykorzystująca silnik Source i pod wieloma względami podobna do „Counter-Strike” jest jednak zasadniczo inna. Tak, tutaj też będą terroryści i zwalczający ich komandosi z oddziałów antyterrorystycznych. Będą też współczesne bronie i dużo strzelania. Ale gra ma być, na przykład, o wiele szybsza. Minh Le najbardziej nie znosił w „Counter-Strike” kamperów siedzących w bezruchu z karabinami snajperskimi wycelowanymi w konkretny punkt i czekającymi, aż ktoś im wejdzie w pole widzenia. I w „Tactical Intervention” tego nie będzie. Jeśli ktoś spróbuje siedzieć to... nie będzie grał. Rundki w nowej grze mają być bardzo szybkie i trwać przeciętnie dwie minuty, czyli nawet nie wystarczy czasu, żeby się porządnie przyczaić. I nie będzie też czasu, żeby się zanudzić, jeśli zginie się na początku. A dawniej, w „Counter-Strike” trzeba było czekać nawet do kilku minut, patrząc jak inni bawią się w najlepsze. Twórcy „Tactical Intervention” chcieli tego uniknąć.

I chcieli też wprowadzić kilka własnych elementów. Takich na przykład jak szkolone psy policyjne, których będą mogli używać antyterroryści do atakowania i obezwładniania przeciwników. Bandzior z owczarkiem niemieckim uwieszonym u ramienia będzie o wiele łatwiejszym celem, prawda? Chyba, że zasłania się zakładnikiem. A całkiem możliwe, że tak właśnie zrobi, bo w „Tactical Intervention” cywili ma być sporo, jak to zresztą zwykle bywa przy okazji zamachów terrorystycznych. Będą się oni kręcili po mapach, wiarygodnie reagowali na rozgrywające się wydarzenia (uciekali i kryli w obliczu wymiany ognia) i... dawali się brać jako zakładnicy i żywe tarcze przez terrorystów.



Brzmi ciekawie, prawda? I na razie rzeczywiście jest ciekawe. „Tactical Intervention” ma spory kredyt zaufania z uwagi na swego twórcę, ale... nie należy też być bezkrytycznym. Ostatnie lata pokazały, że legendy sprzed lat nie wystarczą by stworzyć dobre gry, a fakt, że Ming Le poskładał „Tactical Intervention” razem z kilkoma współpracownikami w ciągu jednego roku nie wróży zbyt dobrze w czasach, gdy do stworzenia naprawdę porządnego tytułu potrzeba kilkudziesięciu osób i kilku lat pracy.

Czy mój ostrożny optymizm nie jest nieco na wyrost? Przekonamy się jeszcze tej jesieni.

Neithe

Użytkownik songoku edytował ten post 30 września 2009 - 04:41

  • 0

#38 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 30 września 2009 - 04:43

Songoku ja bym od razu odrzucił tę grę..... Wg mnie wogólę się nie sprawdzi, no może jedyną zaletą będzie to, że za free ma być ;p
  • 0

asdasdas


#39 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 30 września 2009 - 04:50

Ja bym tam chciał i większosć graczy COD6 :D
  • 0
Dołączona grafika

#40 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2009 - 08:01

jak zerkniesz kto głosował na mw2 to zobaczysz, że obaj czerwoni tam są.
również chcielibyśmy tą grę, najlepiej żeby serwer ruszył w dniu premiery :D
to niestety jest dość problematyczne, póki co nie ma na czym odpalić serwera. 99,99% serwerów chodzi na linuxie, a binarki linuxowe pojawią sie zapewne jakieś 4mce po premierze gry. tak było dotychczas i tak będzie teraz. żeby odpalić serwer od razu trzeba serwera dedykowanego z systemem windows. intensywnie poszukujemy takiego. oczywiście wszystko rozbija się o kasę. trzeba wydać paręset zł miesięcznie, żeby taki wynająć. nawet jak się pojawią binaria linuxowe i gamesnety, pukawki i inni zaczną oferować serwery mw2 to i tak nie bedzie to oferta dla nas. wszelkie pluginy administracyjne działaja na skryptach Pythona, MySqlu i takich tam rzeczach, których oni nie udostepniają. Tak czy siak do porządnego serwera MW2, BF2, czy zapowiadanego BF Bad Company, czy BF 1943, czy GTA SA-MP czy innej ciekawej gry, trzeba porządnego serwera dedykowanego.
Inna możliwość to tzw. kolokacja, czyli wstawienie do jakiejś serwerowni własnej maszyny. Teoretycznie powinno być taniej, zwłaszcza, że taka maszyna z porządnym 4rdzeniowym procem i 4gb ramem stoi u mnie za szafą nieużywana. Niestety z niewiadomych przyczyn serwerownie żądają kilkuset zł miesięcznie za mozliwość podłączenia tego do porządnej sieci.

To są problemy które obecnie staramy się rozwiązać. Narazie nam niezbyt idzie. Nagadaliśmy się sporo, przekopaliśmy w necie co się dało, popisaliśmy maile gdzie się dało, ale zawsze nam wychodzi kilkaset zł miesięcznie, więcej niż jesteśmy w stanie zainwestować, więcej niż to się wydaje sensowne.

Pisałem tu o css, bo taki serwer jest łatwo zrobić. można wynająć w gamesnet, są pluginy, można to skonfigurować podobnie jak nasze TP, uruchomić i poczekać, aż gracze będą się na niego pchać wszystkimi slotami. ;p

MW2 czy jakis nowy BF to znacznie poważniejsze wyzwanie...

Pracujemy dalej, mamy jeszcze trochę czasu do premiery MW2.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0