Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy Z Lagami, Spadkami Fps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 13 lutego 2009 - 10:35

Tutaj piszemy swoje problemy z lagami, spadkami fps w grach czy innych programach.

Inne tematy zakładane o problemach o podobnym temacie będą karane ostrzeżeniem

Gdy wejdę na jakiś serwer w counter-strike Np. Tawernę to tak po 15 minut lagi zaczynają mi skakać od 26 do 40 i przez FPS spadają mi do 20-30. Normalnie powinienem mieć ping w od 16 do 20 max, a FPS tak z 60-80. Czy przyczyną może być przeróbka XP, która nazywa się MX7. Neta mam1 mb/s. Proszę o pomoc : )


------------------------------------------------


Ostatnio wpisywałem sobie do cfg jakieś komendy na poprawienie FPS. I tak stało się coś takiego, że mam rozmazane ikonki:
-życia
-kevlara
-amunicji
-to co pokazuje, kto kogo zabił z czego

Macie tu 2 screeny:

Screen #1
Screen #2

Użytkownik Juri edytował ten post 17 grudnia 2009 - 05:21

  • 0

#2 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 13 lutego 2009 - 11:03

Jeżeli chodzi o pierwszą sprawę to raczej nie powinna być to wina Windowsa bo sam przed 4-5 dniami jeszcze miałem MX7 i CS naprawdę hajtowo śmigał jak na mojego Kompa.Elegancko miałem z FPS a ostatnio jak zainstalowalem XP to masakra :X FPS poszło w dół, wogle CS nie jest taki "fajny" jak na MX7 :P MX7 jest okrojoną wersją XP co samo mówi że powinien być szybki :P I u mnie faktycznie taki był :P

Jeżeli chodzi o drugą sprawę to zrób sobie coś takiego, nie wrzucaj nie pewnych komend ponieważ one potrafią naprawdę namieszeć w CS'ie gdy ja się takimi komendami "zwiększającymi FPS" pobawiłem musiałem całego configa od nowa robić :P Zrób tak ja ja :P Usuń wszystkie configi w cs jakie masz :P UserCFG, CFG, w innych katalogach też masz ustawienia w CFG to też pousuwaj i wejdz do swojego CS'a ustaw w nim wszysto co sie da: Radar type, crosschair type, i te inne pierdoły a resztę dopisz w normalny sposób lecz pamoiętaj aby uzywać tylko pewnych komend ustaw sobie dobrze raty i styka, ja sie bawiłem z tymi wszystkimi komendami i one tak naprwdę gówno dają :P podst.cfg plus kilka komend tych co znasz i bindy.That's OLL :D
  • 0

#3 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 14 lutego 2009 - 04:47

haha no pewnie lepiej wywalic calego niz siedziec i go skonfigurowac.... google nie bola tez mialem ten problem ale masz:
gl_max_size 512
  • 0

#4 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 14 lutego 2009 - 05:45

Poszedłem za radą robaka i usunąłem CFG userCFG i zrobiłem wszystko od początku. Problem z rozmazanymi ikonkami znikł. FPS już tak nie spadają, ale ciągłe ping podskakuje do 20 :/ Chyba będę się musiał skontaktować z moim dostawcą internetu.

Mam takie pytanko jeszcze, czy mógłby ktoś podać parę dobrych komend na FPS, wiem że na necie jest tego wiele, ale po prostu boje się że znów coś zepsuje :)
  • 0

#5 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 06:06

Oj ShataN ale ty szukasz kłopotu...Żeby coś skonfigurować trzeba wiedzieć co do czego służy i jakie będzie następstwo jego zmiany, Snifer może nie być taki biegły w tych komendach bo po co mu to, dlatego ja odpowiednio do jego problemu i poziomu na jakim się zna na CS'ie dałem mu odpowiednią radę.Przecież mogłem mu dać wykaz wszystkich komend i ich opis i na samym dole napisać "MASZ I SOBIE SKINFIGURUJ" ale popatrz nie jestem takim ujem i napisałem mu w jaki sposób może to lekko poprawić.Sam nie jestem mistrzem, Alfą & Omegą CS'a więc na początku zrobiłem tak samo oczyściłem CAŁEGO CS'a i utworzyłem sobie CFG od podstaw czyli najpierw wszystko co można ustawić z poziomu gry potem odpowiednio rejty i na końcu poczytałem jeszcze parę rzeczy i dodałem co nie co :P

Snifer Tak więc jeżeli chodzi o ping to pamiętaj aby dobrze ustawić rate, wyłącz zbędne aplikacje przed grą (wiesz niby na w menadżerze nie ma niczego konkretnego co zjada "coś" ale ja robię tak że z 35 procesów schodzę do 21.Bardziej jest to na FPS, ale pewnie znajdzie się też tam parę programów ssących z neta :D) Jeżeli chodzi jeszcze o zwiększenie FPS możesz coś popatrzeć o Zwiększanie FPS i Zbiór Komend Z tym że przed jaką kolwiek akcją najlepiej zapisz sobie gdzieś tego CFG co teraz masz jeżeli wg. ciebie jest w miarę dobry i kombinuj (Jeżeli masz taką ochotę) a w razie gdyby coś było nie tak to wrzucasz starego i po problemie.Ja osobiście nie bawił bym się już z komendami, no chyba że takimi oczywistymi jak wyłączenie deszczu na Aztecu czy zmniejszenie decalsa :P I ustawił sobie dobrzę kartę (Jeżeli tego nie zrobiłeś) Jak masz nVidie to ci mogę SS z ustawieniami podrzucić :P
  • 0

#6 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 06:18

ping podskakuje do 20 :/

to dużo? a wczesniej jak wszystko dobrze chodziło to ile miałeś? Poza tym odczuwasz ten wzrost pingu do 20 czy po prostu nie podoba ci sie że nie jest np 15? I jakie mniej więcej masz opóźnienie ms?
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#7 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 14 lutego 2009 - 06:23

Mam Radeona 9600 Pro. I w tej sprawie też mam mały problem. Przy normalnym XP, mogłem zainstalować sterowniki z Catalyst Control Center(to jest takie menu dowaodzenia karta graficzną). Na MX 7 mam problem i jak zainstaluje te stery z tym centrum dowodzenia, to mi po restarcie kompa nie wykrywa ich(pisze coś w style że sam jakoś sprzeczne). Wtedy muszę zainstalować same stery i jest wszytko git. Wie ktoś ocb w tym ?

edit.

A te centrum dowodzenia jest potrzebne do ustawienia poprawnie karty graficznej :/

@ulti

Pomyliłem się z tym pingiem :X on mi skacze do 30. I jak mi tak nie raz podskakuje po wyżej tego, to mi FPS spadają. Normalnie miałem przed tymi zdarzeniami ping 16-20.

Użytkownik Snifer edytował ten post 14 lutego 2009 - 06:27

  • 0

#8 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 06:51

w MX7 jest taki bajer że czasem aby "coś" działało trzeba we właściwościach pliku pozmieniać kompatybilność mi nie działały ze 3 Patche a wziąłem i na chama pozmieniałem kompatybilność do Windowsa NT/2000 i działało :X Więc to jest akurat ciekawa sprawa :P A jeżeli chodzi o sterowniki to najlepiej by było jakbyś mógł zainstalować te co dostałeś z kartą :P :D
  • 0

#9 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 14 lutego 2009 - 06:53

A jeżeli chodzi o sterowniki to najlepiej by było jakbyś mógł zainstalować te co dostałeś z kartą :P :D


Ano, nie mam ich.
  • 0

#10 solariS

solariS

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 07:06

no zazwyczaj stery dodane na płycie razem z kartą przy zakupie są nieaktualne, lepiej zassać z neta najnowsze ;)
  • 0
Dołączona grafika

#11 kEEK

kEEK

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 37 postów
  • Ską…d:Lubiszewo

Napisano 14 lutego 2009 - 08:05

hmmm co do tych sterownikow to w niektorych przypadkach to lepiej zainstalowac te starsze. Czytalem kiedys o tym na boardzie,ale niestety nie pamietam ;p ja w mojej grafice mam stare zainstalowane i jest GIT :]
  • 0
pozdro dla starej elity !

#12 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 08:06

lol :X Ale zonk właśnie te dołączone do karty są najlepsze bo są idealnie dopasowane wyłącznie do twojego modelu karty, a te multipacki co ściągasz z neta to jest bubel :X
  • 0

#13 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 15 lutego 2009 - 12:59

Wiem trochę lipnie z tymi sterami, jakoś mi się zagubiły :X

Ma w ogóle ktoś pojęcie dlaczego na MX7 nie się zainstalować Catalyst Control Center ?
  • 0

#14 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 01:15

Przecież ci napisałem wyżej :P MX7 jest okrojony i daltego ma problemy z kompatybilnością :P
  • 0

#15 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 maja 2009 - 04:29

Pisze tutaj, bo ciężko znaleźć odpowiedz w Waszym ulubionym google. Otóż w ostatnim czasie użytkownikom neostrady, nie wiadomo skąd ping skoczył do granic 70-100.
Nie jestem pewny, czy to prawda, ale jest duże prawdopodobieństwo, że Neostrada zmienia w całej Polsce porty: z fast(z tych co używaliśmy nie dawno), na nowe interlaved, w których ping jest strasznie wysoki.
ten tekst skopiowany jest z serwisu cscenter, i nie zycze nikomu aby ktos miał taki problem jak ten gosc, czy ja.

Neostrada przeprowadza takie akcje w całej Polsce, losowo- nie wiadomo kogo i jak to dopadnie.
Miałem to samo dzień po świętach ping z 20 zrobił się 60. Czekałem 4 dni, zero poprawy więc zadzwoniłem(bój toczył się 3 dni o czym zaraz powiem- i tak na koniec spierdo**** najprostszą sprawę).
Więc tak jeśli już chcecie dzwonić to sobie dzwońcie ale ja wam powiem: Zależy na kogo traficie, przedewszystkim jak rozmawiacie z typem/typiarą musicie być wygadani i sprawiać wrażenie ludzi ogarniętych- tzn. mówić komp dzień po formacie , zero wirów , sprawdzane na różnych komputerach itp. W moim przypadku trafiłem najpierw na typa który stwierdził że nie mogę nic zrobić ponieważ neo nie gwarantuje pingów ani transferu. Jako że transfer miałem dobry pożegnał mnie od razu. Za 2 razem odebrała babka która zrestartowała mi port i kazała wpisywać komendy na pingowanie i inne sieciowe(netstat). Od razu jej tłumaczyłem , że to gówno da bo wiem jak to wygląda 2 lata miałem neo i wszystko było ok. Po czym powiedziała że nie potrafi mi pomóc i pożegnała. Za 3 razem odebrał typek wytłumaczyłem mu że dzwonię 3 raz i powiedziałem mu że duperele w stylu resowania portów nie wystarczają i jeśli nie potrafi mi pomóc to proszę z kierownikiem lub osobą kompetentną.
Koleś jakby zmienił głos i stwierdził że przyjmie zgłoszenie(wyjaśniłem mu że powodem jest prawdopodobnie zmiana path mode- tzn działania modemu z fast na interlaved.) otrzymałem nr zgłoszenia i pan pożegnał mnie i stwierdził że usterka będzie naprawiona nazajutrz.
Na następny dzień czekałem do godziny 21 i zadzwoniłem- Oczywiście opowiedziałem mu całą moją historyjkę. Typ powiedział że faktycznie widzi zgłoszenie które zostało już wykonane. Powiedziałem mu że problem dalej występuje. Koleś powiedział że da kolejne zgłoszenie i poprosi montera o osobistą naprawę. Na następny dzień jak przyszedłem ze szkoły siora powiedziała że dzwonił koleś że u niego z netem wszystko ok i że zadzwoni jeszcze po 14.
Faktycznie zadzwonił zapytał się czy problem dalej występuje odpowiedziałem że tak- on na to że przyjedzie osobiście do domu.
Przyjechało 2 panów podłączyli się z laptopem i w trakcie rozmowy powiedziałem mu o wszystkim on stwierdził że dostał zgłoszenie o zły transfer- wyjaśniłem mu że chodzi o ping i że z tymi debilami z infolinii nie da się porozumieć.Typek naprawdę był spoko i ogarniety przyznał mi rację. Sprawdził co i jak zadzwonił tam do centrali ( właśnie tu mówił im tylko o pingu oni mu powiedzieli że nic nie mogą zrobić). Typek się zawinął powiedział że jedzie do centrali u mnie w mieście i przełączy mnie na inny port. Za 30 minut dzwoni i mówi że mam sprawdzić ping- magiczna liczba 20 Dołączona grafikaDołączona grafika
Podsumowanie:
Dążcie do tego aby zmienili wam tryb działania modemu z interlaved na fast, lub do wizyty montera- z tym że jeśli sami to zażądacie to jeśli traficie na tępego wora stwierdzi że transfer jest dobry to płacićie kare za nieuzasadnione wezwanie montera.
2 sprawa to parametry łącza- jest takie coś jak szumienie i tłumienie(zależne od tego jak daleko jesteście od centrali i łączy telefonicznych i ogólnej infrastruktury). Jeśli macie słabe te parametry to nie liczcie na nic - można je sprawdzić lub podadzą wam je na infolinii.
Powiem tyle powodzenia i cierpliwości - tylko to wam się przyda.
  • 0

#16 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 09 maja 2009 - 05:54

powiem jedno jak zakladacie sobie neta ma wam przyjsc ciul do domu z urzadzeniem pomiarowym (nie pamietam jak to sie nazywalo w kazdym razie firma madex) i ma obowiazek przy was przetestowac lacze i spisac protokol z instalacji jezeli bedzie cokolwiek nie tak nie ma on musi sie z tym meczyc a pozniej jezeli cos bedzie dzialac gorzej macie protokol i nie ma ze boli ma byc lacze doprowadzone do stanu w jakim bylo jak kupowaliscie

po przygodach z moim starym isp i przestawieniu sie na icpnet przy zamawianiu podlaczenia powiedzialem ze chce miec pomiar i protokol spoko nie ma sprawy

i dla przykladu pcss odrazu robi pomiar lacz bez pytania a nawet jezeli u nich cos wykryja niedobrego sami sie zglaszaja czy cos jest nie tak
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#17 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 maja 2009 - 06:36

Ja mam taki sama problem co ten gość. Tylko mi podczas gry wyświetla się cl_flushentitypacked. Szukałem w necie, nic tam nie było. Okazało się że to wina dostawcy. Zaczęło się w trakcie ferii zimowych dla województwa mazowieckiego. Przeszło po miesiącu czy coś. Teraz zaczęło się robić to samo tylko, że w kwietniu zmieniłem sobie na liveboxa. Zaczyna robić się to samo... Spada prędkość a jak do nich dzwonie dziwnie przyspiesza... Więc już sam nie wiem co o tym myśleć. Jak macie coś to powiedzcie. Już mnie to zaczęło wkurzać powoli. Płaci się za inną szybkość a dostaje inną.

Pozdr.
  • 0

#18 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 09 maja 2009 - 07:55

to ci wyjasnie na przykladzie twoj ukochany isp wykupil sobie lacze 10Mbps i sprzedal 10 osoba po 1Mbps wszysrtko ladnie cacy ale ze isp jest chciwy wiec kiedy przyszlo do nigo kolejne 10 osob sprzedal im to 1Mbps bo i tak nie beda korzystac z tego wszyscy ale jednak czasami wszyscy wchodza i jest d*pa

pozatym z tego co mi wiadomo neo lubi lagowac jak i gubic pakiety jak do jednego hupa podlaczy sie naraz za duzo osob
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#19 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 maja 2009 - 08:03

w tym ze w neostradzie ten problem jest wiekszy niz u lokalnych ISP. Przy przekroczeniu pewnej liczby uzytkowników i ogolnej wielkosci dostepnego pasma udzial sprzedanego pasma a rzeczywistego waha się w granicach 1/10 - 1/8 . W neozdradzie jest niestety jeszcze gorzej...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#20 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 maja 2009 - 10:33

Teraz jestem u babci i jest w ogóle inaczej...

Ping 20-30

0 lagów...

Prędkość podobno 128 kb, nie chce mi się wierzyć jak a w wawie mam 512 i mi teraz laguje ;/
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0