Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawa Jakości Gry Na Serwerach Cs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 lutego 2010 - 09:35

Wiekszosc z naszych stalych bywalcow wie ile bylo takich tematów czy na otwartym czy w administracji przez te lata. jednak ostatnio sytuacja sie zmienila. Czesc z adminow odeszla, czesc nowych adminów przybyło, mamy dedyka, nowe rangi na forum itp.

Uwazam ze tez jest czas na wprowadzenie pewnych zmian na serwerach, a moze akurat teraz sie uda. Zwlaszcza ze napisal do mnie kiliman_jaro z paroma ciekawymi pomyslami i prosilbym o wysluchanie go.

Jak wiecie dobrze - ja juz nie gram dawno i duza czesc starej gwardii rowniez, nie mam pojecia jak wyglada teraz atmosfera czy TP na serwerze. Za "moich czasów" bylo zajebiscie. Teraz? Nie wiem.
Jednakze Propozycje Jarka trzymają się kupy i po odpowiednim przystosowaniu ich do naszych realiów mozna je z powodzeniem u nas wporwadzic.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 gu3r!lla

gu3r!lla

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 61 postów
  • Ską…d:Rybnik

Napisano 03 lutego 2010 - 09:47

Konkrety, konkrety :P
  • 0

#3 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 03 lutego 2010 - 10:00

O bardzo chetnie poslucham jakis pomyslow, moze sam tez cos wymysle, bo jakosc gry na TP kiedys-teraz (a pierwszy raz na tawerne jakies 2 lata temu wszedlem) rozni sie diametralnie. Niestety ale mocne ffa sie zrobilo, jak patrze na to, to nie mialem innych pomyslow niz banowanie tych wszystkich typow albo przenoszenie na ffa, ale w sumie to nie wiem co to mialoby dac na dluzsza mete. Dlatego dawac konkrety! :D
  • 0

Dołączona grafika

#4 Just Skill =)

Just Skill =)

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 38 postów
  • Ską…d:łódź

Napisano 03 lutego 2010 - 10:10

uwazam ze podstawowym pomyslem w tej sprawie jest reakcja adminow w szczegolnosci rano i po poludniu okolo 15-17

w tym godz graja same dzieci mowi sie do nich lecimy razem gramy tp nei kamp nei stoj na respie nikt sie nei slucha jeszcze odszczeknie ze co go toobchdozi..

piszac do admina nie raz z prosba wywal go za ffa czesto nawet nie otzymywalem odpoweidzi, nie tylko ja, a gracz dalej robil swoje

uwazam ze admini czesto pisac powinni na glownym ekranie ze to serwer TP ze przestrzeganie zasad i np rzucac gracza na pierwszy ogien.

np" kiliman_jaro, [poczatkujacy, bloomber jeszcze jedna takasytuacja ffa i przekierowani zostaniecie na serwer FFA tu jest TP zasay TP. i zeby kazdy to widzial ze admin reaguje a jak admini nie reaguja to akzdy ma to w dupsztalu bo mysla ze nie ma admina albo jak admin nic nie robi to sobie robia co chca bo admin mato gdzies

Użytkownik Just Skill =) edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:11

  • 0
Dołączona grafika

#5 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 10:11

Team play, czyli gra zespołowa na serwerze TP.

Jako, że jestem zwolennikiem gry zespołowej chciałem poruszyć pewną kwestie tzn prowadzenie gry miało by to polegać na tym, że jest jedna osoba w zespole (terro)która, pilnuje i pomaga w wypełnieniu celów mapy, aby nie było takich sytuacji, że na de_dust2 trzy osoby idą na B, dwie kampią na respie reszta gdzieś tam biega. Prowadzący wydaje komendę "wjazd b" "środkiem" czy jakąś inną taktykę w ten sposób na serwerze nie będzie bałaganu i FFA co niestety ma miejsce dość często. Niewypełnianie poleceń "prowadzącego" owocowało by kickiem/banem czy inną formą kary. Po wprowadzeniu obowiązku słuchania prowadzącego powstałby temat z taktykami, aby prowadzący nie musiał tłumaczyć za każdym razem skomplikowanych taktyk np. jak krzyknie na de_inferno robimy "obiegówkę" a nie idziemy drugim środkiem, rzucamy smogi na środek i cofamy środkiem na banan. Myślę, że to będzie korzystna zmiana na serwerze dla adminów i wszystkich graczy, w trakcie bytu owej reguły wyjdą inne korzystne zmiany dla serwera.

Ventrillo, czyli integracja graczy i adminów.


Każdy z nas zapewne zna program ventrillo. Nowa zasada obowiązująca adminów miałaby polegać na tym, aby podczas gry byli obecni na vt. Ułatwiało by to rekrutację graczy na adminów, gdyż chcąc zostać adminem musiałby podczas gry siedzieć na vt, jak wiadomo rozmowa zbliża i integruje ludzi(wymiana poglądów, rozmowy, pomoc itp).


Zapraszam do dyskusji, śmiało zadawać pytania co do nowych pomysłów. Jestem pewien, że owe zmiany, byłyby lepszymi zmianami dla wszystkich. Głównymi celami tych zmian ma być integracja graczy i adminów oraz gra TP.

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:11

  • 0

#6 Just Skill =)

Just Skill =)

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 38 postów
  • Ską…d:łódź

Napisano 03 lutego 2010 - 10:15

pierwszy pomysl dobry, ale jakbys go zrealizowal skoro weszlo by 10 dzieci i kazdy by biegal w swoja strone, wyrzucisz nagle 1/2 serwera?? awejda nowi i to samo??

w sumie poczesci dobrze powinni admini dawac ban za ffa,poczytaj zasady serwera=czas 3min


kazdy zeby nei czekac 3min bedzie gral TP po kicku wchodzi zaraz isie awanturuje za co kick


2 pomysl z vt bardzo dobry vt bysie przydalo bo czasami dzwiek rpzez mikrofon,lub rozmowy ze znajomymi natawernei przeszkadzaja w graniu, lepiej by bylo na prywatnym kanale vt



ps: moj maly pomysl zrobic maly terminarz adminow, ze ci graja rano ci po poludniu a ci weiczorami bo tak maja ogolny plan dnia,

np uszczelka chodzi do pracy na 12 to gra do godziny 11 na tawernie, amciek chodzi do pracy do godziny 18 to gra od 19 tak zeby zawsze byl admin, a czesto wizde ze jak cos sie dzieje an serwerze to admini w ogole na tawernei nie graja... czasami nie wiem poco adminowi admin jak siedzi 3godz na innym serwie zamiast na tawernie grac uwazam ze peirw trzeba ogarnac to co jest nei tak a dopiero potem wstawaic zmiany

Użytkownik Just Skill =) edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:17

  • 0
Dołączona grafika

#7 gu3r!lla

gu3r!lla

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 61 postów
  • Ską…d:Rybnik

Napisano 03 lutego 2010 - 10:22

Just trudne to bedzie do zrealizowania z tego wzgledu ze nie kazdy admin ma "stały" czas przebywania na serverze :). Ja gram jak moge. Teraz troche obowiązków mi przybyło.
Uwazam jednak ze pomysł Jarosława (nie nie Kaczyńskiego) jest pomysłem dobrym, może nie od razu bedzie widać efekty, no ale czy na samym początku wszsycy grali TP? Myślę, że ludzi da się przyzwyczaić. Jeżeli udałoby się to wprowadzić w życie mysle ze byłby to najlepszy server TP w Polsce (teraz już niezaprzeczalnie ;))
  • 0

#8 Just Skill =)

Just Skill =)

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 38 postów
  • Ską…d:łódź

Napisano 03 lutego 2010 - 10:25

ja uwazam ze podst to admini powinni reagowac !

pisacn aglownym ekranie konkretnei nicki pisac co sie dzieje nei tak i dawac bana na 3mini pisac: ban za ffa poczytaj zasady serwera i wroc
  • 0
Dołączona grafika

#9 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 10:26

Za grę FFA należy się jakaś kara, za nagminne ffa ban na kilka minut a nawet dłużej. Przecież nie potrzeba nam osób grających ffa, prawda? Troche przesadziłeś z tymi liczbami, nazwa serwera to Tawerna TP wszyscy są świadomi gdzie wchodzą, a nowicjuszom się pomoże ;-) a poza tym jest dużo stałych bywalców z którymi się dobrze gra tp...

z VT chodzi mi o publiczny kanał dla wszystkich graczy oczywiście strefy dla gaduł i lubiących spokój podczas gry by były.


co do tego terminarzu to zły pomysł, nie można być niewolnikiem gry, przede wszystkim mamy grać dla przyjemności.


PS. Just Skill popraw pisownię :P
  • 0

#10 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 03 lutego 2010 - 10:29

Jak ja grywam to zawsze komuś tam nakazuje czy proszę, aby prowadził team, a ja zajme się pilnowaniem - i to działa. Ktoś nie słucha to leci, ale z reguły nie ma takich przypadków. Pisałem z resztą o tym nie raz już, że tak robię..

Just skill - terminarz? cs jest dodatkiem do życia - nie odwrotnie. Wypaść może coś raz, drugi trzeci i terminarz się sypie. Pomysł z innej galaktyki i wg mnie bezsensowny.

Co do vt itp to nie mam zdania, bo nie używam mic.
  • 0
Dołączona grafika

#11 Just Skill =)

Just Skill =)

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 38 postów
  • Ską…d:łódź

Napisano 03 lutego 2010 - 10:30

ja moge sie zajac adminowaniem porzadkiem na VT

VT wspanialy pomysl kary za ffa rowniez wspanialy pomysl

z checia pomoge nowicjuszom juz dwum pomoglem na tawernie ;p

z terrminarzem moze przesadzilem ale jestem cso maniakiem ;p


ja sie moge zajac prowadzeniem teamu nie ma problemu:)


ps: pomysl jeszcze mam taki ze moze jakby ktos mialsprawe do admina to zalozyc serwer MIRC tawerny ze jak ktos ma problem zmoe wejsc w kazdej chwilii porozsmawiac z adminami

Użytkownik Just Skill =) edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:34

  • 0
Dołączona grafika

#12 Marurban

Marurban

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 10:31

Jak juz macie zamiar wprowadzac zmiany to chcialbym poruszyc kwestie: "co powinna/ma zrobic osoba ktora sama na koncu zostaje, czy to z tt czy z ct"(W sumie dla tt sprawa jasna, jezeli lezy bomba to jej pilnuje, jesli nie to stara sie ja chociaz odbic). Czesto bywalo tak ze np na trainie tero robilo szybki wjazd, z tylu ludzi kosili i np zostawala jedna osoba z ct z awka. To wszyscy darli morde ze to nikogo nie obchodzi ze straci stuff za 8k, powiniene pchac sie na chama, nikogo nie zabic. Jak wszyscy zdychaja to wszyscy. Wg mnie skoro jest to server TP ktory poczesci(a nawet powinien w pelni) przypomina rozgrywke jak na MIXIE/SPARZE/LANIE to takie rzeczy sa chyba oczywiste, ze lepiej zachowac niz bezmyslnie stracic sprzet. Oczywiscie jezeli ktos przez cala mape lazi sam, nikogo nie informuje, kampi to nie ma sprawy, ban z miejsca. Przydalo by sie zebrac kilka opisow sytuacji co gracz powinien w nich robic.

Moim pomyslem jest zrobienie czegos takiego ze gracze z jednej druzyny ktorzy padna moga sie porozumiewac z graczami ktorzy zyja. Jednak wprowadzilo by to niezly zamet wiec nie wiem czy to nie jest za trudne dla co poniektorych graczy ktorym sie japa nie zamyka.

Kiedys juz zglaszalem taki pomysl, zeby postawic server wlasnie pod taka rozgrywke: TP+MIX+SPAR w jednym.


EDIT
Trzeba jasno okreslic reguly i zasady bo czesto jak gralem byla sytuacja ze jeden admin mowil tak drugi inaczej. Kogo sluchac?

Użytkownik Marurban edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:36

  • 0

#13 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 10:42

Marurban, masz rację w tym co napisałeś, ale takie sytuacje, że zostaje jedna osoba na na pięć zdarza się często wtedy zależy wszystko od okoliczności jaką ma broń, ile hp, jakie umiejętności. To jest temat rzeka ale ogólne zasady po wprowadzeniu zmian pewnie się pojawią.


Moim pomyslem jest zrobienie czegos takiego ze gracze z jednej druzyny ktorzy padna moga sie porozumiewac z graczami ktorzy zyja. Jednak wprowadzilo by to niezly zamet wiec nie wiem czy to nie jest za trudne dla co poniektorych graczy ktorym sie japa nie za


od tego będzie VT ;)

Wraz ze zmianami zapewne powstaną nowe reguły.


Na vt również mogłyby się odbywać spotkania adminów graczy odnośnie zmian na serwerze czy innych spraw organizacyjnych.

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 03 lutego 2010 - 10:44

  • 0

#14 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 03 lutego 2010 - 10:43

Co do Adminów, przede wszystkim ich brakuje. Jak już są to zazwyczaj reagują, natomiast za często ich nie ma. Nie wiem czy to kwestia tego, że jest ich tak mało, czy chodzi o godziny w których bywam na tawernie, tym niemniej sam często aż nie wyrabiam że nie mogę człowieka kicknąć, a bez Admina na servie najczesciej robi sie burdel.

Pierwszy pomysl kilimana w zalozeniu calkiem niezly. Natomiast problemy sa dwa, jak karac (np. sytuacja kiedy 9 w teamie i 4 poszlo ustaloną długa, a 5ciu poszło na b, wywalac 5ciu? Poza tym jesli pojdziemy wszyscy jedna ekipa to wystarcza 2-3 he zeby nie bylo polowy teamu. No jest to dosyc problematycznej jakie dokladnie zasady zrobic. Czy jakis system ostrzezen czy jak. Moze jakies konkretne pomysly na ten temat?) no i drugim problemem jest to, że czesto po prostu brakuje prowadzacego. Ja sam uwazam ze srednio nadaje sie do prowadzenia, nie jestem taktykiem, natomiast lubie jak ktos prowadzi i chetnie ide z cala druzyna wd. ustalen prowadzacego, tylko że malo takich osob. Czesto tez slysze zrezygnowane glosy ze maja dosc prowadzenia, widzac co ludzie robia.


Drugi pomysl.. no ok, chociaz nie wiem co ma to zmienic w grze tp.

Ciezko ogolnie bedzie zachecic tyle ludzi do siedzenia na vt/ts3, ale mam taki idealistyczny pomysl zeby chociaz polowa kazdego teamu siedziala na swoim kanale vt (tt lub ct) i tam dawala sobie info, bo tez czasem sie wkurzam ze nie moge po smierci krzyknac ze paka lezy, albo ze wchodzi domkiem miliard typa. Niestety ciezko z realizacja takiego pomyslu, bo nawet gdyby to jakos rozreklamowac i duzo osob by wchodzilo na vt/ts3, bylyby problemy z siedzeniem ludzi na drugim kanale i sluchanie info przeciwnej druzyny, lub po prostu zapominanie sie np. po przeniesieniu przez ptb albo zmianie mapy.

Przepraszam za moj wrodzony lekki pesymizm, bardzo chcialbym zeby cos sie udalo zrobic i tp wygladalo jak kiedys, ale mam swiadomosc (i wy tez powinniscie miec), że bedzie to trudne. Wydaje mi sie ze powinno sie zaczac od karania, przenoszenia na ffa i ogolnego wprowadzenia '0 tolerancji' adminow.
  • 0

Dołączona grafika

#15 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 10:58

Bloomber, źle odebrałeś pomysł z VT, vt ma służyć do integracji graczy i adminów a jak np z 19 graczy na serwie 6-7 będzie siedziało na vt to już można coś podpowiedzieć, pograć. Z taktykami różnie bywa, czasem gracze mają jakieś zastrzeżenia do prowadzącego bo terro przegrywa 0:5, więc grę TP trzeba po prostu przyjąć na serwer i takich co grają FFA pożegnać, z czasem to się wyrobi i nie będzie prawie w ogóle gry ffa. Wiadome, że czasem tatktyka nie wyjdzie, w ct mogą być jakieś ogary albo większość pójdzie tam gdzie taktyk zapowiada, wtedy się cofa i kmini coś innego w zależności od sytuacji i chciałbym poruszyć pewną kwestię, że admin też chce pograć normalnie czy inny prowadzący i zrozumiale ze po 2-3 mapach prowadzenia będzie chciał pograć w ct, jak go nie będzie miał kto zastąpić to przypomni wszystkim żeby w miarę ogarnęli tp.

Bloom, ma rację i jestem takiego samego zdania. Dlatego, prosiłem o założenie tego tematu i potraktowanie go poważnie, u mnie od pomysłu do realizacji jest bardzo krótka droga ;)
  • 0

#16 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 03 lutego 2010 - 11:10

Ok, w sumie cos widze w tej integracji, bo jesli gracze beda z adminami w miare zintegrowani, to i nie beda traktowac uwag adminow zeby cos grali jako obraza;>

No wlasnie najwiekszy problem ze nie ma tylu osobowosci, taktykow ktorzy poprowadza cala bande, widze to nawet po mixach, u nas 1 osoba na 7 z ktorymi gram prowadzi i wymysla taktyki, tak czasem z rzadka ktos wpadnie na jakis pomysl, a zazwyczaj jak sie prowadzacy nie odezwie to jakos sie tam wyczuwamy, podchodzimy na spokojnie bez calych ustalen.

Jeszcze sie odniose do pomyslu Marurbana, no wlasnie to bylby ideal, gdyby dalo sie tak wszystkich zdyscyplinowac, żeby po smierci ludzie jedynie dawali krotkie info a tak poza tym japa. No ale tez czasem chce sie pogadac, z drugiej strony od tego mogloby sluzyc vt. No nie wiem jak to do konca zorganizowac, ale jakos daloby sie.
Przede wszystkim krzycze o surowosc i bezwzglednosc adminow wobec typowego perfidnego ffa. Przy kickach za ffa pisanie konkretem, np. wejdz na forum i poczytaj o zasadach tp, gdzies lezy temat tyro o grze tp zdaje sie, moznaby do niego ludzi odsylac, jak nie pomoze, jest odpowiedni server dla takiego osobnika, wiec po co sie pcha na tp.

A tak poza tym cieszy mnie, że jest osoba ktora ma jakis konkretny pomysl i chce go realizowac, jesli w czyms moge pomoc, dawajcie znac;)

Użytkownik BloombeR edytował ten post 03 lutego 2010 - 11:12

  • 0

Dołączona grafika

#17 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 11:12

wiem, że w adminach temat był często poruszany, ale napisze w tym temacie. Admini, grajcie na swoich prawdziwych nickach! Ile razy chciałoby się zgłosić typa za gre ffa a patrzysz na liste, że nikogo nie ma. a później się okazuje że nick jfsfha(dalem przykład) pisze na głownym czacie ( chodzi mi o ten @ i sie pisze) coś o pace. I bądź tu mądry, że to admin. Oczywiście, nie do wszystkich to kieruje. I drugi pomysł. Ludzie piszą skargi na gości, którzy są niekulturalni. ok. Ludzie piszą skargi na cziterów i też jest dobrze i dużo takich tematów, bo można punkty na forum dostać-ok.. A może wprowadzić w życie pomysł, że skarga gracza za FFA, będzie owocowała punktami na forum-oczywiście napisana wg wzoru i uzasadniona. ( nie musi być tyle punktów co za czitera, ale zawsze aby cos było ;) ). Ostatnio rzadziej zaglądam na serwer, ale uwierzcie mi, że już takie 2 pisałem, ale zawsze coś wypadło i nie publikowałem. brak czasu po prostu, a poźniej się zapomniało i po ptokach.
  • 0

#18 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 11:23

Bloomber, ja np lubię rozmawiać na vt podczas gry, ale przez przesady, dlatego jak napisałem wyżej pokój byłby podzielony dla gaduł i lubiących spokój. Wiadome, że do perfekcji nie ogarniemy gry tp, ale napewno w dużym stopniu zwiększymy.

Admini powinni mieć obowiązek gry na real nickach, nie na fejkach. Wydaję mi się że jest deficyt na dobrych adminów.

Bloom wspomniałeś, że nie ma taktyków, osób chętnych do działań, więc zbierzmy się i działajmy taktyków będzie pewnie chętnych.
Panowie! wszyscy piszący tutaj mają dużo racji i chęci nic tylko działać :8

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 03 lutego 2010 - 11:25

  • 0

#19 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 11:40

Admini powinni mieć obowiązek gry na real nickach, nie na fejkach. Wydaję mi się że jest deficyt na dobrych adminów.


Ahhh ile ja o to walczyłem ;] Ale się poddałem w 2-3os vs RESZTA.

Admina na CS już nie mam ale w chwili w której rzucałem CS było masakrycznie na serwerze... Mam nadzieję, że uda wam się to poprawić...

EDIT
@down

ja to nie wiem zawsze 1 wbijałem... Nie wiem czego się niektórzy boją... albo myślą, że jak zostaną sami to że zabiją więcej albo coś innego nimi kieruje... czasem wbicie jako 1 owocuje o wiele lepiej niż zostanie sam vs 4. Ale weź tu traf do tych wszystkich ''PRO''

Użytkownik KoRniK edytował ten post 03 lutego 2010 - 11:46

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#20 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 11:41

To teraz z zupelnie innej beczki ;> Kto miałby prowadzic? Bo jak widze czasami typa, ktory nic zabic nie moze, a sie wymadrza kto co ma robic to mnie krew zalewa :P
Jak wyobrazacie sobie wbijanie przykladowo na inferno bananem? Na sparach/mixach - ok, jest 5 osob dajemy rade, ale przy 7-8 osobach czesto jest blokowanie, wyzywanie bo ktos nie wbija i wtedy zaczyna sie celowe TA z emocji, bo ktos kogos przypadkiem uderzyl, a ten mu odda nieco mocniej to tamten musi rowniez oddac. No i oczywiscie pytanie, kto mialby pierwszy wbijac? Czy taktyk miałby prawo rozkazywac caly czas tzn. zalozmy po wbiciu na wybranego bs'a moglby mowic, co kto ma robic?

Moim zdaniem pomysł jest dobry, ale trzeba nad tym sporo popracowac, trzeba zaangazowac sporo ludzi czyt. nowych adminow jak i rowniez wielu taktykow, nowy regulamin etc itp :P

A pomysł ze skargami za FFA, mysle, ze nie wypali, bo kto by non stop pisal skargi, poza tym nie do konca mozna stwierdzic w niektorych sytuacjach, czy to bylo 'perfidne' FFA, czy troche mniej, dla kazdego to inaczej wyglada, no chyba, ze byloby jasno napisane w regulaminie co uwazamy za FFA, a co nie. ^^
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0