Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawa Jakości Gry Na Serwerach Cs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marurban

Marurban

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 12:10

Tu jest wlasnie problem bo wiele osob mysli ze jak ktos ma slabe staty to jest zerem, a w rzeczywistosci zerznol by cie na mixie jak psa. Gdyby statami mialy by sie kierowac najlepsze klany na swiecie to glownym typem rozgrywki bylby DM.

Problem z taktykami jest taki ze nie zawsze ktos jest. Stali bywalcy wiedza na kogo moga liczyc i kto sprawdza sie w takiej roli(pozdrawiam wujka). Mozna by zastosowac cos takiego ze gra z taktykami np rozpoczynala by sie od 17-18 do 24. Zebralo by sie liste osob chetnych(sprawdzonych!!!!) ktorzy chcieli by sie podjac tego stanowiska i np jezeli by bylo kilka osob chetnych to ulozylo by sie harmonogram kto, kiedy, do ktorej prowadzi rozgrywke na serverze.

Użytkownik Marurban edytował ten post 03 lutego 2010 - 12:13

  • 0

#22 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 12:18

Chłopaki nie rozmywajcie tematu. Trzymajmy się tematu gry zespołowej i ventrillo. Może byśmy zrobili na dniach spotkanie ADMINAÓW i osób chcących pomóc w realizacji owych pomysłów na team speaku?
  • 0

#23 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 12:39

omg... w co wy wierzycie ?? to się ma przerodzić w jakiś mecze... vt ocb? po co?

nie ma serweru prawdziwego TP na, którym by nie było ffa, to tak jakby chciało się powstrzymać deszcz podczas burzy -.-[słabe porównanie ale nie mam innego]
nieczego nie zmienicie... a skargi wprowadzą tylko burdel, który akurat w tym momencie jest mało potrzebny...
  • 0

#24 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 03 lutego 2010 - 12:55

Ramzi, źle myślisz. Da się zneutralizować grę FFA, czarnowidzów tutaj nie potrzeba...

Co trudnego jest we wprowadzeniu zasady słuchania prowadzącego i dla adminów żeby siedzieli na vt podczas gry ?
  • 0

#25 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 01:01

Siedzenie podczas gry na vt to złamanie regulaminu :) hymmm używanie komunikatorów to łamanie regulaminu ;P

Równie dobrze gracze mogą siedzieć na vt i sobie podpowiadać i można potem uznać taką osobę za czitowanie jak koledzy są w przeciwnych timach :) i jakie to sprawiedliwe dla osób, które nie mają kolegów co chcą grać na publikach i podpowiadać sobie na vt??
  • 0

#26 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 01:11

Nie kazdy admin ma mikrofon. Nie kazdy admin wie co to znaczy gra TP.
Ostatnia skarga, mozna przeczytac ze cala druzyna gdzies biegla a on sam gdzies polazl i wylatuje z serwera. Na tawernie panuje taka zasada - wbita od razu na dany bs jedna droga w 10 osob = TP. Ktos sie wylamie i pojdzie w druga strone, troche wyczeka = ffa. kiliman_jaro proponuje abys najpierw napisal jakis poradnik dla adminow dotyczacy gry tp, bo dla wiekszosc jest to tylko twardy rasz. Nie powiecie, ze Wy nigdy nie mieliscie dość takiego TP. W terro przegrane pistole na inf i druga runda to jest praktycznie ZAWSZE mały i twardy rasz i runda przegrana w 20 sekund bo tam idzie najwiecej ct wlasnie na fragi, ktos woli isc na duzy wyczekac domek czy srodek bo od razu skracaja i pozbawic chociaz jednego ctka broni, niz bezmyslnie zginac - tak bezmyslnie, bo sa flesze granaty i taki maly/poche na nuku/b na d2 na eko zazwyczaj ct czysci w sekunde.
Zreszta co tu duzo gadac, lepsi gracze nigdy nie biegaja w jednej kupie z druzyna, chyba ze biegnie pierwszy bo ludzie po prostu nie ogarniaja i wiecej przeszkadzaja niz pomagaja. A jak jeszcze ktorys admin palnie ze np wszyscy domek na inf w 9 osob, no to sorry gdzie rozum gdzie glowa :sleep:

Plaj czytaj jak czlowiek
Oczywiscie to co Ty opisales powinno byc tepione, ale banowanie osoby ktora raz czy drugi albo nawet cala mape NIE BEDZIE chodzila za super prowadzacym tylko bedzie grala wolniej, troche wyczeka czy pojdzie nawet na okolo i wyrobi sie z czasem JEST GŁUPOTĄ. Ile razy pisaliscie na serwerze dla typa gdzie zostaje 40-50 sekund "Czas" albo "paka ?". I co ma byc zbanowany bo nie wszedl za reszta i nie zginal w ciagu 20 sekund ? I po co sie oburzasz "jak tak ma wygladac to ok". Sam sie walnil w leb, mozesz zostac 1vs5 i mozesz wykorzystac czas co do sekundy i wygrac runde i nie mowie tu o typie ktory kampi resp cala runde albo zachowuje bron 30 sekund przed czasem.

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 03 lutego 2010 - 01:39

  • 0

#27 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 03 lutego 2010 - 01:15

nie chodzi o to , żeby wszyscy biegali jedną kupą, ale o to żeby nagle nie okazało się że paka pika na bsie A , a koleżka 4 rundę b zwiedza , jeśli w Twoich oczach tak wygląda gra tp na publiku to ok. Ale to nie jest dyskusja na ten temat moglibyśmy polemizować. Albo będzie tak, że będzie karanie za wszelkie objawy ffa, albo będzie zwykłe ffa na serwerze , bo rozumując tak jak ty Bodziu piszesz to co runde delikwent może napisać tyły kryłem, wyczekiwałem itp. Czy grając mixy taktyka nie jest tak jak zespół mówi?

Tak tylko na to nie ma złotego środka w dużej większości wypadków osoba, która biega sama ubije sobie jeszcze ze 2 fragi potem ginie, z zerowym skutkiem dla drużyny. Moje zdanie moje obserwacje.


Pomysł jara jast dobry, zarówno vertillo jak i karanie za przejawy gry ffa(ta wolniejsza gra, naokoło, nie zważając na zadania, tylko frag gaming) .

Ja się absolutnie nie napinam, mówię tylko , że jak pozwolimy na trochę to później będzie to wyglądało jak wygląda.

Użytkownik plaj edytował ten post 03 lutego 2010 - 01:25

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#28 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 01:42

Tu jest wlasnie problem bo wiele osob mysli ze jak ktos ma slabe staty to jest zerem, a w rzeczywistosci zerznol by cie na mixie jak psa. Gdyby statami mialy by sie kierowac najlepsze klany na swiecie to glownym typem rozgrywki bylby DM.


Zle mnie zrozumiales Marurban ,nie chodziło mi o staty, bo wiem, ze czesto ktos poprostu wbija pierwszy, poswieca sie dla teamu etc. ale o takich ludzi, ktorzy mowia info z d*py, typu 'maly maly maly pomocyyyyy' a na maly idzie 1-2 gosci, a reszta wbija srodek, o takie cos mi chodzilo :D

Moze daloby rade stworzyc jakies komendy, typu /taktyki byloby tam powpisywane co i jak i taktyk by poprostu mowil nazwe taktyki i jazda ;s

Użytkownik Ridlez edytował ten post 03 lutego 2010 - 01:44

  • 0

#29 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 01:57

Sporo było takich projektów, w których poziom gry TP miał się diametralnie poprawić. Jeszcze więcej chętnych do pomocy.To już nie zależy od pomysłu, czy ma się udać czy nie, tylko od czynnika realizującego. Jak będziecie znowu wymyslac kombinacje: taktyk, ustawien, a co jeśli zostanie 1 vs 120, to nie uzyskamy konsensusu. Pomysły typu: grafik spotkań, to też jedna wielka głupota ponieważ: zycie > cs . Zmieniło się podejście adminów do regulaminu oraz brakuje tego "czynnika ludzkiego". Admin = Gracz . Właśnie sobie uświadomiłem ile to ja czasu zmarnowałem na grze na tym serverze ile pracy w to włozylem (razem z innymi adminami, ktorzy juz tak czesto nie graja), a teraz wszystko sie pier..... rozmywa .



Co do pomysłu z VT: był .... bardzo mi się podoba. pozwoliłoby to porozumiewac sie adminom bez zbędnego pisania na @chacie i tracenia czasu w czasię rozgrywki rundy. Pomysł, zeby wchodzili na to vt gracze ubiegający się o @ jest też bardzo dobry.



PS: przestancie pieprzyc o tym kto ma pierwszy wbijac ;] to zalezy od admina i graczy jak min trzech wbiegnie na zawał to reszta automatycznie tez ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 03 lutego 2010 - 01:59

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#30 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 lutego 2010 - 02:13

Jedno sprostowanie.

NIE BEDZIE ZADNEGO VENTRILLO. Powtorze nty raz - mamy mumble badz ts3. Innej opcji nie bedzie


Co do reszty zagadnien wypowiem sie w dogodniejszym czasie
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#31 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 03:01

może na początek coś o tych skargach wg mnie fatalny pomysł bo na 1h pewnie by przybywało z 20 tematów...
co do FFA było jest i będzie tego nie da się uniknąć a spowodowane jest to tym, że nie zawsze jakiś admin jest na servie a żeby to zmienić to chyba grono adminów musiało by się powiększyć 2-3 krotnie :O
adminów i tak jest dużo ale problem jest taki że zazwyczaj większość jest w tym samym czasie po za tym jak wodny wspomniał życie>cs więc nie każdy może być zawsze o jakiejś ustalonej porze a z tego co widzę oraz z własnego doświadczenia jak jest już jakiś admin na servie to zazwyczaj leci pare banów czy kicków za FFA
a co do tego, że adminów często nie ma nie zapominajmy, że oprócz tego że to też człowiek to tawerna otworzyła nowy server FFA w którego rozkręcanie zaangażowało się wielu adminów ja np od 2tyg na TP byłem chyba 2x a na FFA spędzam każdą wolną chwilę czy to po powrocie do domu czy wieczorem

a i jeszcze co do sytuacji kiedy ktoś zostaje sam a inni go oskarżają o FFA to wszystko zależy od sytuacji ... jak już Marurban wspomniał, że to głupota rzucać sie sam na 5 kiedy to ma się np sprzęt za 8k to się zgodzę bo to jest masakryczna głupota i nic tym sie nie udowadnia
ale co innego gdy np zostało sie samemu a w przeciwników jest 2 no jeżeli ktoś ma mało hp to ok rozumiem ale jak ktoś ma full to wybaczcie ale 2 to nie jest dużo i każdy potrafi :)
a jeszcze co innego jak ktoś regularnie nie chodzi np do paki czy po pake:) już nie raz się zdarzało, że kilka rund pod rząd ktoś sobie to olewał no cóż ale w takich sytuacjach chyba nic innego jak kick czy ban jeżeli już ostrzeżenia wcześniej były
no ale wracając do FFA
to jest pojęcie względne dla niektórych to może być jak to wspomniał Bodzio akcja gdy 8 idzie bananem a ostatni idzie domkiem hmm wszystko zależy od sytuacji bo tak na prawdę nie można jasno i z góry jak my teraz określić kiedy ktoś gra FFA a kiedy nie takie najoczywistsze objawy gry FFA to gdy 4 osoby zachowują gdy jest paka podłożona a w tt zostało 2 graczy (wiem głupi przykład ale chodzi mi o coś oczywistego co jest rzadko)

a co do prowadzenia to nie raz słyszałem jak ktoś przez parę rund prowadził a potem przestawał gdy widział że go przestają słuchać ... na ogół jest tak że gdy ktoś prowadzi i skutkiem tego jest zwycięstwo to wszyscy są zainteresowani dalszymi propozycjami lecz gdy raz osoba prowadząca pomyli się tzn przez niego niestety team przegra to nagle pojawiają sie osoby które przekreślają prowadzącego i mają go gdzieś że tak powiem i już go nie słuchają i tak jest często i przez to prowadzący rezygnuje z gry bo po co prowadzić gdy słucha cie jedna osoba?
  • 0

#32 Just Skill =)

Just Skill =)

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 38 postów
  • Ską…d:łódź

Napisano 04 lutego 2010 - 09:27

dobra to ogarniajmy panowie musimy znalezc okolo 15 prowadzacych zeby nie braklo na serwie jak cos !!!

ogarnijmy to bedziemy wszyscy wchodzic na TS3 podac wszystko co i jak z TS

ja zglaszam sie na prowadzacego bez problemu(np wczoraj prowadzilem wieczorkiem i caly team lecial za mna i sluchali sie gdzie smoki rzucac itd, procz 2 osob tylko) wiec nie jest tak zle da sie ogarnac ludzi :)
tylko znajda sie ludzie jak np wczoraj seer packi: ja nie bede za toba biegal ja przyszedlem sobie pograc i biegne jak chce;] cos tego typu uslyszalem odp przez mikrofon czemu nei biega z teamem;] ale to wyjatki jakies
  • 0
Dołączona grafika

#33 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 10:52

Zgłaszać zgłaszać się taktycy :P

btw. Może mi ktoś powiedzieć czemu nie można zmienic w mc de_tawerna?;x
  • 0

#34 gu3r!lla

gu3r!lla

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 61 postów
  • Ską…d:Rybnik

Napisano 04 lutego 2010 - 11:07

Sentyment nazwy :P
  • 0

#35 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 12:56

Admin = Gracz . Właśnie sobie uświadomiłem ile to ja czasu zmarnowałem na grze na tym serverze ile pracy w to włozylem (razem z innymi adminami, ktorzy juz tak czesto nie graja), a teraz wszystko sie pier..... rozmywa .



nie no nie moge musze po prostu musze :D

szeryf wodny :D



chociaz w tym wypadku lepiej to pasuje :D


  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#36 Marurban

Marurban

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 01:58

Co do tych prowadzacych, wg mnie powinny to byc osoby z doswiadczeniem, a nie ze raz prowadzili i teraz pro elo taktycy.
  • 0

#37 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 04 lutego 2010 - 03:42

miło, że ludzie nie będący członkami administracji chcą zaangażować się w poprawę jakości gry na naszym serwerze.

Jaro - Ciebie totalnie nie kojarzę z serwera, ale może dlatego, że rzadko grywam.

Najlepiej by było wieczorem zgadać się z innymi zainteresowanymi - z tego co tu widzę Marurban, Początkujący, Ridlez no i w/w Jaro i ustalić główne założenia do wdrożenia tego programu.

Niestety słuchawki mi spadły z dużej wysokości jakiś czas temu i nie dysponuje sprawnym mikrofonem (tak bo leniowi nie chce sie jechać kupić ;D), ale liczę, że wieczorkiem na steam się złapiemy i omówimy to. Kto jeszcze byłby chętny pomóc to koło 20-21 dodajcie mnie do friends " K4RLIK_Poland " - nick steam. Powinienem do tej pory już być ogarnięty i wstępnie porozmawiamy co i jak i przekażemy na forum ustalenia pod dyskusję/ocene.
  • 0
Dołączona grafika

#38 cwireq

cwireq

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 03:55

elo.
A moze poprostu zrobic takie TWARDE TP powiedzmy od 16-17 do 22-24? Zalezy jak tam sie wam widzi. Bo wymyslac jakies taktyki i prowadzacych o 12-13, kiedy wszyscy albo sa w robocie, w szkole na studiach i graja praktycznie same noname i minusy to jak wbije admin - to co wszystkich wyrzucic? Niech sobie graja, a po poludniu, powoli wywalac ich, az sie wykrystalizuje mocne TP. ; )
z Tym vt to jest problem, jak chcesz vt/ts uzywac podcza gry? Podzielic na kanaly ct/tt? A jak ktos sobie przejdie do przeciwnego teamu to bedzie chodzil plecy non stop.

Podrawiam.
  • 0

#39 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 04 lutego 2010 - 07:44

Tak jak czytam te wypowiedzi, to Bodziu tutaj przede wszystkim wykazuje rozsądek...

Co do tematu, moim zdaniem na serwerze nie ma TP i to wszytko wygląda jak wygląda ponieważ spora cześć adminów albo jest wychowana na ffa albo po prostu nie jest zbyt ogarnięta i dla nich ffa to sytuacja w której ktoś zachowuje bo jest 1v10, 20s do końca rundy, a do paki by biegł 15s. Druga i najważniejsza rzecz to gracze, kiedyś serwer nie był tak popularny i grali w większości sami swoi i ich znajomi, a teraz wchodzi dużo przypadkowych osób, dzieciaki jakieś, ludzie co graja po 2-3tyg w csa, albo przesiedli sie po 2 latach z NSa i wszędzie chituw widzą. A wniosek z tego taki, że nawet najlepsze starania i pomysły nic nie dadzą jeżeli nie będzie ogarniętych graczy na serwerze, takich którzy po prostu umieją grać. Dobrze to widać na mixach, jak się zbierze 5 lou to najlepsze info i prowadzenie nic da jak np. nie umieją wbic na górny. A wystarczy, że jest 5u ogarniętych graczy i nie trzeba nic tłumaczyć tylko każdy wie ze lecą standardowe fb za kratke, przez kurnik i takie tam. I to samo jest na serwerze co z tego, że wbije 8 typa jak nikt nie zaflaszuje, albo jakiś musk na końcu rzuci swoim mleko.
Dobra ide na obiad

Użytkownik ScaR edytował ten post 04 lutego 2010 - 07:45

  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#40 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 07 lutego 2010 - 09:15

Fikus - nie zawsze grałem pod nickiem jaki mam na forum.

Widzę, że większość czarno widzi prowadzenie gry Owi mówił, że ten temat był wałkowany X razy ja bym jednak spróbował wprowadzić twarde zasady TP - to gracze mają się dostosować do serwera a nie serwer do graczy. Fakt, że serwer jest oblegany cały czas tylko pomoże ludzie zaczną rozumieć grę tp polubią ją. W końcu wszyscy chcemy prawdziwego TP... prawda?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0