Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawa Jakości Gry Na Serwerach Cs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 11:57

Lol, dobrze że nie mam admina na serwie bo to paranoja.... 1 nie ma serwerów TP.... sa serwery FFA z antyrushem..... Serwer TP to powinien 10 slotów mieć jak na mixie ^^ 2 prowadzacy lol, i nie pojde za nim to ban/kick hahaha :X To przecie to bezsens totalny 6-7 osob ma ciagle chodzic za prowadzacym w jedno miejsce? To juz lepiej wprowadzić plugin przegrywa team = padasz lub niewykonywanie celów mapy = padasz..... o wiele lepsze by to było. Poza tym ja nigdy jakiś banów, kicków za ffa nie dawałem jak miałem admina na cs, co najwyżej pisałem upomnienie. Poza tym FFA to pojecie wzgledne..... czesto takie FFA jak u niektórych sie widzi wypomina a potem samemu sie tak gra ;) O ile moje zdanie sie liczy ja bylbym na nie na te wszystkie pomysly, nie mamy robic pr0 gamerowego serwera dla pr0 gamerowych graczy ktorzy graja same mixy lany z hajtami i jada ich 12:0 tylko ma to byc tez nie zapominajcie serwer dla zwyklego kowalskiego ktoremu moze zdarzyc sie gra FFA czasami i chcialby normalnie pograc bez zadnych problemow i wykonywania polecen innych..... A co do akcji typu d2 dluga 4 a B 5 to co robic....... to przeciez jest idealna taktyka... o ile ktos madrze ja wykona, tj ta 5 na b wyczekuje, 4 wbija dluga i robi halas, wracaja sie z B CT i wbijaja i BS zajety...... Ogolem te zmiany sa chyba na pogorszenie jakosci gry i na zmniejszenie liczby graczy, tak aby zostaly same hajty i pr0 ktorzy graja ponad 5 lat w csa....
  • 0

asdasdas


#42 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 lutego 2010 - 03:07

to jak bedzie zrobione cos z tym??? jezeli chcecie moge uczestniczyc w dyskusji, ale zabierzcie sie za to w koncu i ustalcie cos.


Chcecie obowiazkowego komunikatora? Dobrze.
1. Mamy dwa do wyboru. Ts3 i mumble. Oba stoją u nas. Musimy się zdecydowac z ktorego korzystamy. Teraz proszę sie jakoscią nie suygerowac gdyz na mumble jest dwukrotnie lepszy kodek ustawiony. Zbeirzemy się w 20 osob wejdziemy na jeden i na drugi. Sprawdzimy, zobaczymy, zadecydujemy.

2. Ja wprost nienawidzę tsów za to, gdy gram i mi ktos pierd..zieli smutki o tym co zezarł dzis na obiad, albo inne pierdoły. Staram sie grac na sluch, staram sie skoncentrowac. Pierdzielenie o dupie maryni gdy wszyscy padli nie pomaga w tym. Jarek proponowal ustawic dwa kanały głowny do gadania oraz drugi dla tych co tylko i wylacznie chca komunikowac się w grze.
Więc dobrze. Nic nie trzeba w obecnej konfiguracji zmieniac.
mamy teraz taka hierarchie

-kanal serwera gry
--- Ci dobrzy
--- Ci zli

Czyli tak naprawde trzy kanaly. Na ogolnym serwera niech siedza wszyscy ktorzy chca budowac atmosfere i pieprzyc co się chce, zas do poszczegolnych kanalow niech wchodza Ci ktorym zalezy na komunikacji i przede wszystkim rozgrywce.

3. Dodatkowo musza byc ustalone zasady takie jak:

zakaz przeklinania notorycznego,
zakaz podpowiadania
zakaz przeszkadzania w grze przez niewyparzoną jadaczkę ;)
I wiele innych ktore byscie ustalili podczas dyskusji


Tylko repsektujac powyzsze zasady wprowadzenie komunikatora ma sens.




Wprowadzenie TP na salony:


tutaj sprawa jest prosta. Walkowane wiele razy.
- Najpierw Admini musza grac TP a dopiero potem mogą wymagać tego od grających
- Musimy dobrac adminów do skladu (na oko moim zdaniem brakuje 6-8 sztuk)
- musza byc respektowane zasady kickowania i banowania. Nie ma cackania sie z graczami - nie gra TP - kick, dalej olewa sobie grę? BAN. I niech przyjdzie tu na forum się poskarzyc to szybko mu wytlumaczycmy w czym gra.
-admini nie grają na fejku
- przede wszystkim rowniez admini musza przemyslec co to znaczy gra TP. napoleonem nie bedize ten co bedzie kazal "rasz A, Rasz B" A to z czasów jak jeszcze grałem wydawało się jedynym słusznym TP uskutecznianym przez wielu. A kazdy dobrze wie ze nie ma nic lepszego niz wbicie na plecy niespodziewjacego sie przeciwnika. No tak, ale kto wbije jak wszystkich wyrzneli jak sie zabijali w 10 przez małe drzwi...


Najpierw trzeba troszkę rozumu potem mozna prowadzić grę.
Mozna tez wprowadzic jakies pluginy ktore byly wprowadzone na elite a sprawdzily się

Ustalcie hierarchię, obowiązki prowadzących. Czy będą to admini czy tez nominujemy jakie sosoby do tego? Czy macie jakies taktyki?



A teraz odnosnie paru pomyslow rzuconych w miedzyczasie:
- nie nikt nie zrobi grafiku, to nie jest praca - to ma byc przyjemnosc.
pozostałych nei pamiętam
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#43 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 03:23

"zakaz podpowiadania"

Wiec co niby beda robily te osoby na tsie/mumble ? Skoro kanaly beda porozdzielane na druzyny i jak ktos zginie to nie moze powiedziec ze np "3 dluga" ? Skoro tak to po co maja tam siedziec, tylko po to zeby uslyszec "idziemy drugi srodek" ? Głupota, chyba ze miales na mysli podpowiadanie dla osoby która jest w drugiej druzynie, ale i tak beda, a przynajmniej powinny byc na kanalach swoich druzyn.
Nie chce zniechecac ani nic, ale naprawde Owi wierzysz, ze takie cos sie uda ? Ze ktos oprocz admina+2-3 graczy wejdzie na kanal na tego glupiego tsa zeby posluchac taktyk ? Przeciez 3/4 gracze tawerny to nieznajome osoby, ktore nawet nie ogarniaja, ze istnieje forum tawerny. Wiadomo, możecie próbować, ale nie mogliscie ogarnac nawet znajomych ludzi na Tawerna Elite Tp, a co powiedziec o ogarnieciu tych wszystkich przygłupów co grają ffa.
  • 0

#44 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 lutego 2010 - 03:26

oczywiscie chodzi o zakaz podpowiadania miedzy teamami - no juz bez przesady - w timie mozna sie komunikowac jak zawsze ;D

Ja nie lubie tsa, ale jezeli bedzie taka wola to popowiadam jak to mozna zorganizowac
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#45 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 lutego 2010 - 03:29

wg mnie te komunikatory to niewypał - przykład? ptb przenosi z ct do tt - ktoś zapomnie, albo umyślnie zostanie w tym pokoju pod nieobecność admina i co wtedy?

odnośnie całego pomysłu - miałem rozmawiać z tymi żądnymi zmian, ale był tylko Ridlez, nikt inny nie zgłosił się do mnie do tej pory poza nim.

Mam pare koncepcji bardizej lub mniej realnych do wprowadzenia, ale tego ts/vt/mumble to powiem szczerze, że nie widze przy tp. O szczegolach pozniej napisze bo zaraz musze wychodzić.

Użytkownik Fikus edytował ten post 09 lutego 2010 - 03:29

  • 0
Dołączona grafika

#46 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 lutego 2010 - 03:31

tylko ze Jaro ma racje o roli ts w integracji uzytkwonikow. Jest to bardzo dobra forma i jako integrator postrzegane jest bardzo dobrze (co widac np na herkach)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#47 cwireq

cwireq

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 03:42

ale w csie tez mozna gadac o p*****ach jak sie zginie. Wiec tez jest sporo czasu, aby sie pokumac. TS na nie ; )
  • 0

#48 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 11 lutego 2010 - 09:59

Pisałem przecież, że komunikator miałby służyć do integracji między graczami a nie w ułatwianiu gry TP(o tym podpowiadaniu lepiej nic nie pisać po prostu integracja ;-) ) a poznać się bliżej też fajnie, prawda? w 100% popieram wprowadzenie tp na salony Owiego. Taktyki są bardzo różne i jest i masa, zależy jaka mapa i żeby nie było, że jak ktoś prowadzi i przegrywa terro 0-5 to wina prowadzącego, do dobrej gry tp musi być też dobry team! Temat z taktykami byłby ułatwieniem osób które mają małe doświadczenie z grą TP adminów oraz graczy.

- Najpierw Admini musza grac TP a dopiero potem mogą wymagać tego od grających


Najważniejszy podpunkt do którego Admini powinni być zobowiązani od zaakceptowania ich podania.


Teraz myśląc tak od góry, skoro jest to serwer TP to wszystkich łamiących zasady powinno się odgórnie wyrzucać. Niestety nauczono graczy, że gra się 4fun i to też jest spory problem.
  • 0

#49 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 10:25

Z reguły gra sie 4fun. no chyba, ze ktos Ci karze ;d
  • 0

#50 Lolcia!

Lolcia!

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 11:24

Pewnie wiekszosc z was wysmieje to, co napisze, ale moim zdaniem sprawa vt to nie jest najlepszy pomysl, jak to ktos wyzej napisal nie kazdy chce go uzywac, a poza tym, co ci to da, ze ktos ci powie jak i gdzie masz isc na danej mapie. Zas osoba prowadzaca i dyzury tych osob to juz chyba przesada, jak mozna narzucac komus, ze o tej i o tej godzinie, dzien dnia ma siedziec i grac, nie ma czlowiek ochoty nawet odpalic csa a tu trzeba wejsc i pilnowac czy stado baranow poslucha tego, co on mowi. Kazdy gracz, "nawet":D admin czy prowadzacy ma prawo do zycia osobistego i takim czym odbieracie to, czlowiek na piwo nie bedzie mogl wyjsc jak sie okaze bo bedzie trzeba grac.
Poza tym jesli na serwie bedzie oblezenie tylko przez tych adminow, ktorzy maja pilnowac nieposlusznych graczy i przez taktykow to gdzie bedzie wolny slot dla 'szarego' gracza, chyba juz nie bedziecie mieli kogo banowac bo zostaniecie w swoim wlasnym gronie, to chyba wlasnie wtedy rozwiaze sie prooblem zgodnosci gry TP na tym seriwe.
Wprowadzajac zasade obowiazku przebywania na vt i prowadzacych, odbieracie przyjemnosc z gry i wlasna, indywidualna finezje gry, taktyke, logike i umiejetnosc przewidywania i myslenia w grze. Jesli chcecie ogladac wytresowane malpki to idzcie do cyrku.
  • 0

#51 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 lutego 2010 - 11:56

ja do komunikatorow glosowych tez jestem nieco uprzedzony, jaka jest pewność, że pod nieobecność admina nie bedzie 2 osób w przeciwnych teamach podpowiadających sobie?

@Lolcia - ten grafik prowadzących to pomysł który już dawno został skreślony, bo tak jak mówisz, mamy swoje życie i nie przekladamy cs uber alles. Co do gry TP - prowadzący i współpraca w teamie jak najbardziej tak, ale jest też miejsce na wspomnianą przez Ciebie finezję gry, możesz zaproponować swoje rozwiązanie nawet pisząc je, możesz nieco oderwać się czasem od drużyny pod warunkiem, że do tego samego celu dążycie.

Odnośnie tych tresowanych małpek - główną ideą ts/mumble ma być integracja graczy z adminami, przedstawicielami GC, a nie programowanie rozgrywki, żadnej własnej inicjatywy. Rozgrywka jest 4fun, ale współpraca może powodować zadowolenie czyż nie? Nie czujesz sie pewniej jak ktoś abyś w plecy nie dostała kulki? O to tu chodzi, dyskusja jak najbardziej wskazana.
  • 0
Dołączona grafika

#52 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 12 lutego 2010 - 09:16

Najnormalniej w świecie brakuje Wam prowadzących teamy i najlepszego z nich - ShataN już nie gra w CS z tego co wiem... :D Zawsze poganiał TT oraz dawał im niezbędne taktyczne instrukcje... :)
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#53 Marurban

Marurban

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 13 lutego 2010 - 08:18

@Juri
Nie grales nigdy spara? Taktyk to nie osoba ktora kaze isc za soba wezem tylko rozwiazuje aktualna sytuacje teamu.
Gra na wysokim poziomie to tak naprawde gra umyslow (jak to powiedzial stary Kubski). I w 100% sie zgodze, bo w takich momentach nerwy biora gore a ktos musi nad tym panowac.
Rola taktyka jest prowadzenie i podpowiadanie graczom gdzie powinni sie ustawic. Do tego trzeba miec MOZG.

@Lolcia
Nie chodzilo mi o dyzury, a raczej stworzenie ramowki. "O jutro mam wolne, to pogram sobie, przy okazji bede mogl poprowadzic troche bydlo i ich czegos nauczyc to wpisze sie na godzine 18."
  • 0

#54 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 14 lutego 2010 - 12:02

@Marurban

Tak trzeba mieć mozg, ale tacy którym będziesz wydawał polecenia też muszą mieć MOZG i ogarniac mocno. A jak pisalem serwer ma byc tez lda kowalskiego, np bedzie mial dzwiek off albo cos takiego to ban, tak? Ja tam jestem dalej na nie co do tego calego prowadzenia jednej osoby. Lepiej atakowa cala ekipa lub kilkoma. Ktos nie poslucha sie = ban? Skoro to ma byc TP to powinien tez by anty-rush zdjety i CT powinno moc skracac skoro juz mamy tak isc w kierunku taktyki. Ale robcie jak chcecie ja juz nie gram na TP, a jak tak ma byc to tym bardziej nie bede gral ^^ Nie lubie jak bedzie 4-5 osob w 1 miejscu ;X Takie prowadzenie jest dobre ale gora na 5-6 osob, a nie 7/8/9 ;)
  • 0

asdasdas


#55 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 07 marca 2010 - 12:38

Pomysł z komunikatorem zupełnie nie przejdzie, ponieważ nie zmusimy gracza by na niego wszedł, możemy go zachęcić, ale jak ? Pojawia się kolejny problem... Kolejny problem to znienawidzony TS i mniej znane jakby nie było Mumble oraz potęga VT, wiemy też, że Ventrillo u nas nie wchodzi w grę to tracimy około 50%/60% zainteresowania samego wejścia na serwer... jak pisał Fikus : "wg mnie te komunikatory to niewypał - przykład? ptb przenosi z ct do tt - ktoś zapomni, albo umyślnie zostanie w tym pokoju pod nieobecność admina i co wtedy?" , albo "ja do komunikatorów głosowych tez jestem nieco uprzedzony, jaka jest pewność, że pod nieobecność admina nie będzie 2 osób w przeciwnych teamach podpowiadających sobie?" to wszystko to święta prawda, której nie da się uniknąć. Ciężki orzech do zgryzienia, sam pomysł, a realizacja niemożliwa praktycznie... chociaż nie ma rzeczy nie możliwych... Zmiana

Co do prowadzących, ehh, można spróbować akcje przenoszenia ogarniętych ludzi podczas gry.
1. Chodzi mi o to, że admin zna ludzi, tym bardziej jak stanie się tak, że 2 osoby mające aspiracje prowadzących są w 1 składzie przenosi 1 np za jej pozwoleniem dogaduje się na przykład po przez amx_psay i jak się zgodzi przenosimy, żeby tamtej drużynie pomógł, oczywiście ów osoba najlepiej gdyby posiadała mikrofon... Wydaje się znowu, proste tylko nieliczne osoby zdecydują się przejść do drużyny, która przegrywa, ponieważ tu mam lepsze fragi.
2. Zawsze możemy przenieść bez zgody zawodniki, tyko wtedy nie wiadomo jaka będzie reakcja zawodnika...
3. Grafik odpada... co za dużo to niezdrowo.
4. Wyostrzenie kar... Chodzi o wy konkretyzowanie regulaminu. "Idziemy środek" / kolega idzie 2 środek czy tam domek cichy/ kick. Ponowienie sytuacji przerwa na 1h.
5. Większa współpraca w drużynie, naradzanie się jakieś, a nie tylko hasłami idziemy "rasz środek" potem pretensje... Co za tym idzie potrzeba wydłużenia freeztime, co może raczej nie wypalić. W tej sytuacji trzeba ustalić czy prowadzącego ustalamy 1 czy raczej jakieś tam naradzanie przez te 30 sec 1 rundy czy coś... co tez krzyżuje szyki, bo trzeba się liczyć ze skracaniem.

Tyle ode mnie.
  • 0

#56 Marurban

Marurban

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:38

W ogole na publicach wprowadzenie czegokolwiek to jest duzy problem. Bo za kazdym razem by trzeba kickowac polowe serva. Na ustawienie wszystkich przez taktyka/prowadzacego trzeba troche troche czasu. Wprowadzenie freeza do 30sec moze niektorych zniechecic bo oni JUZ musza grac. Poza tym nie kazdy sie zastosuje do tego co on powie. Ktos moze sluchac muzyki, inny nie miec mozgu.
Takie zasady to mogly by byc ale chyba na srv Elite co kiedys byl, bo osby ktore chcialy tam grac same deklarowaly gre TP. Cos mi sie widzi ze nic z tego nie przejdzie.
  • 0

#57 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 16 marca 2010 - 08:33

I Serwer teamspeak3

IP: 194.169.126.50:9987

Zapraszam do korzystania z niego podczas gry na serwerze Tawerna TP, myślę że na początek można łączyć się z pokojem ogólnym GamingCrew Tawerna TP.
Razem z Fikusem, jako że jesteśmy odpowiedzialni za serwer Tp postanowiliśmy dać szansę temu przedsięwzięciu. Jednak, jednomyślnie jesteśmy zdania , aby TS3 służył integracji graczy. Opcja podziału na teamy raczej nie wchodzi w grę. Przykład: wiadomo, że każdy gracz na TS nie będzie siedzieć, a 2 graczy omawiających taktykę tak , czy siak będzie musiało powtórzyć reszcie graczy w teamie.

Jest to temat jeszcze do dyskusji także mile widziane sugestie/propozycje.

II Kwestia prowadzących

Typowanie prowadzących jest zbędne, kto będzie chciał prowadzić to poprowadzi i nie potrzeba do tego żadnych deklaracji ani zapisów.

III Pluginy z Elite TP

Ktoś tam wspominał o wrzuceniu, jakiś pluginów z elite, jednak nie znaleźliśmy odpowiednich, aby takowe nadawały się na public TP

Użytkownik abras edytował ten post 16 marca 2010 - 08:33

  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#58 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 marca 2010 - 08:36

mozemy puszczac rasze ponizej np 1500dolców...

jednakze diametralnie zmieni to rozgrywke wiec musicie sie powaznie zastanowic.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#59 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 16 marca 2010 - 08:53

imo

rasze ponizej np 1500dolców...

może wypalić ale mózgu i tak nie doda
  • 0

ws2xe1.jpg


#60 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 16 marca 2010 - 09:39

imo może wypalić ale mózgu i tak nie doda


Tobie napewno :D

O tym pluginie pisze od początku tawerny chyba :D
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0