Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Football Manager (Temat Zbiorczy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 12 lutego 2010 - 04:54

z6922255O.jpg


Aż dziw bierze, że nie ma tematu o tej rewelacyjnej grze wydanej przez Sports Interactive podlegającej marce SEGA!
Wcielamy się w postać menedżera drużyny piłkarskiej bądź też wybranej reprezentacji. Losy rozgrywki mogą mieć przebieg zupełnie nieprzewidywalny. Jest możliwość startu z wybraną ulubioną ekipą, można zacząć także jako bezrobotny i szukać pracy na światowym rynku piłkarskim. Gdy już znajdziemy miejsce, gdzie nas chcą i my chcemy pracować trzeba się skupić na obowiązkach. Do naszych kompetencji należą:

- zatrudnianie sztabu szkoleniowego;
- opracowanie programu treningowego dla zawodników;
- sprowadzanie oraz sprzedawanie graczy;
- wyszukiwanie talentów z całego świata;
- ustalanie formacji oraz taktyki na mecz;
- kontakt z mediami, konferencje prasowe, wywiady, wypowiedzi na temat piłkarzy oraz innych osób ze środowiska futbolowego;
- spotkania z zarządem i wiele innych;

Co tu dużo opowiadać, nie wierzę, że nie słyszeliście o tym przeboju na rynku gier, bo niewątpliwie Football Manager takim hitem jest! Odwieczny konkurent Fifa Manager ze stajni EA SPORTS (niegdyś Total Club Manager) ciągle depcze po piętach, jednak ciągle, ciągle czegoś im brakuje i większą grywalnością cieszy się wytwór SEGI.

Odkąd tylko pamiętam jestem fanatykiem menadżerów, pierwszego kupiłem mając 10 lat, był to Championship Manager 99/00 i od tej pory złapałem bakcyla na ich punkcie. Gdy tylko nadarzy się chwilka, obowiązków nie ma odpalam bez wahania Football Managera 2010.

Nigdy nie byłem fanem prowadzenia wielkich drużyn pokroju Barcelony czy Chelsea, bo to żadne wyzwanie - skład jest skompletowany, finanse oraz obiekty na najwyższym poziomie to co to za frajda cieszyć się ze zwycięstw? Potrzebuje się wykazać i uruchamiając najnowszego FMa wybrałem sobie jako klub Auxerre - typowy francuski średniak, stadion niewiele ponad 20000 miejsc, przeciętna baza treningowa, przeciętne również finanse w porównaniu z innymi drużynami Ligue 1.

Obecnie jestem w roku 2013 (piąty sezon), osiągnięć ligowych nie mam zbyt wiele (dwukrotnie 6. miejsce w Ligue 1, raz 11. i raz 4.), w pucharach bywało już lepiej (finalista Pucharu Francji i Pucharu Ligi, 1/16 Pucharu Uefa teraz zwanego Ligą Europejską). Mam za sobą epizod w reprezentacji USA, ale po roku zrezygnowałem (nie wiedzieć czemu...). Dotarłem do półfinału Pucharu Konfederacji (eliminując Anglików w grupie!), zakwalifikowałem się do MŚ. Teraz postanowiłem skupić się tylko i wyłącznie na pracy w klubie i chyba wychodzi to na dobre, oto kilka screenów z mojego save'a.

Obecna sytuacja kadrowa: auxerre1.jpg
Najlepszy wg mnie zawodnik Jonathan Cristaldo: cristaldo.jpg
Tabela ligowa: ligue1.jpg
Liga Europejska: uefa.jpg

Co tu dużo mówić, temat rzeka, każdy ma swoje gusta i guściki, pochwalcie się jak Wam idzie, kim gracie, jaki macie skład.
W razie jakichkolwiek pytań odnośnie gry bez problemu można zwrócić się do mnie, pozdrawiam.
  • 2
Dołączona grafika

#2 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 12 lutego 2010 - 05:32

no mi akurat tej gry przedstawiac nie trzeba :P gralem w wszystkie czesci poczawszy od FM2005 :D gra jest poprostu GENIALNA. wciaga jak malo ktora :) ale trzeba rowniez dodac ze najnowsza odslona nie jest tak rewelacyjna jak fm2007 :) (przez wielu uznawana za najlepsza czesc ).

aktualnie gram malo w fm, ale za druzyne obralem sobie ManC :) niby kasy na poczatek sezonu duzo, ale w brew pozorom nie jest tak latwo :P wiadomo: sredniak, nie kazdy dobry zawodnik chce przyjsc do takiego klubu :) chociaz kadre maja bardzo, bardzo mocna z Adebayorem, Tevez'em, Robinho i Elano na czele :)

teraz planuje zaczac gre od poczatku, i wybrac opcje bezrobotnego :) zobaczymy co z tego wyjdzie :)
  • 0

Dołączona grafika

#3 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 12 lutego 2010 - 06:08

Ja gram od Championship Managera 4 :happy: Najbardziej podobała mi się czesc Championship Manager 03/04.
W nowego Fma grałem Jagiellonia Białystok bodajże 4 sezony, zwycięzając w czwartym sezonie w ekstraklasie, a w 2 i 3 sezonie zdobywałem puchar polski. Frankowski+Grosicki>oll
Rozegrałem 2 sezony Atletico Madryt, ale przerwałem bo było za łatwo, Aquero i Forlan miażdzyli wszystko i wszystkich w napadzie. W 1 sezonie nie miałem żadnych większych sukcesów w pucharach, ale zająłem 2 miejsce w lidze. W 2 sezonie odpadłem w półfinale LM, ale zająłem 1 miejsce w lidze.

Grając Atletico rozegrałem mecz życia - chyba trzeci - czwarty mecz w sezonie, przeciwnik Barcelona, na wyjeździe. Do 60 minuty przegrywałem 0-3, ale Barca zrobiła zmiany. Z boiska zszedł Messi, a po minucie kontuzje złapał Xavi. No i się zaczęło , Aquero na 1-3, po chwili znowu on na 2-3. W ~75 minucie Forlan wali bombe i już się cieszyłem z remisu, a tu w 92 minucie faulowali Aquero w polu karnym i Pernia trafił z karnego ;D Byłem w totalniej d*pie w ważnym meczu, bo Barcelona zawsze walczy o tytuł i wyszedłem na prostą dosłownie w ostatniej chwili :D Piłkarze Atletico często grali na początku słabiej, dopiero na ostatnie ~30 minut kosili wszystko i wszystkich.

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 12 lutego 2010 - 06:10

  • 0

#4 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 12 lutego 2010 - 06:14

to ja się pochwale jak grałem w 9. Przejąłem zespół Southampton i od razu wywalczyłem awans do 1 ligi (dużo czytałem, sciągnąłem największe talenty fma i dlatego taka bajka). Później przez 4 sezony zajmowałem miejsca na dole tabeli. (Saganowski nawet niezle sobie radził z Bogdanem Stancu w ataku :D, nie zapomne meczu o wszystko jak grałem na koniec z Arsenalem i do przerwy było 0:2 i pamiętam, że po rozmowie motywacyjnej wygrałem 4:3, a Arsenal przegrał mistrza u siebie w tym meczu, więc naprawde znakomity mecz ). 5 sezon to przełom był, 9 miejsce oraz wygrna intertoto i wyjscie z fazy grupowej p uefa. Później targałem się na pozycjach 5-7 az w koncu wskoczylem do 3 i zdobyłem mistrza. Zawodnicy to więszkosc już nowe talenty ( nie prawdziwi piłkarze), którzy byli brani pod uwage mimo swojego wieku do reprezentacji. Moj napasnik w wieku 19 lat miał skille (moge się troche pomylic) strzał 20, szybkość 19, przyspieszenie 19, gra głową 20 i cwiczyłem mu siłę aby mógl się przepychać, mial już chyba 13, był kotem krótko mówiąc) a zawodników miałem takich jak Matias Fernandez z Villarreal, Nani (obydwoje za darmo przyszli), Welliton, Blaszczykowski, ale nie miescil się do 1 składu, Distel Zola, Toams Sivok( przegrywal rywalizacje z Zolą), bramkarz Adrian Murcia ( mial już lepsze skille od Casillasa). Reszta to młodzi, którzy nie istnieją w realnym swiecie. A w FM 10 wygrałem Legią lige europejską (choć nie ma czym sie chwalić bo grałem load->save :P )A zawodników miałem Makukula, Binya, Bonin, Carbannaro (talent), Bianco, Diomande (ale szybko mi go zabrali) i nie pamiętam.
Ja zawsze byłem królem polowan na rynku transferowym, wszystkich przejrzałem, którzy byli zwolnieni z kontarktu :D )

Użytkownik rapol edytował ten post 12 lutego 2010 - 06:16

  • 0

#5 fasterbiq

fasterbiq

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Ską…d:Brzesko

Napisano 12 lutego 2010 - 08:35

Ja nie lubie managera moj brat w to grywa bo tez ma

Ja sie pochwale ze grywam w Left 4 dead i Left 4 dead 2 polecam i tez polecam FEARA: ]
  • 0

#6 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 lutego 2010 - 10:09

kurde a ja po raz kolejny napotkalem sie na ten denerwujacy i zniechecajacy mnie do gry problem...otoz przejalem Lazio jako bezrobotny, i wszystko fajnie zaczelo sie juz ukladac, zaczalem wychodzic powoli z kryzysu, az tu nagle wyskoczylo zgloszenie skladu do rozgrywek UEFA. i tu jest cholerny problem gdzy tak: do zespolu musze zglosic minimum 4 zawodnikow wyszkolonych w klubie, ale nie wiecej niz 25 zawodnikow. jak wiekszosc grajacych wie w trakcie sezonu mozna zrobic tylko 3 zmiany w stosunku do skladu ktory sie wybralo na samym poczatku sezonu (oczywiscie nie ja wybieralem zawodnikow bo zaczynalem jako bezrobotny). i sa trzy opcje takie jak: zatwierdz wybor, automatyczny wybor, i anuluj wybor.

po daniu anuluj wybor mam niby 4 zawodnikow wyszkolonych w klubie, ale 29 wybranych...

screen: 1.JPG

po nacisnieciu wybor automatyczny mam wybranych 25 zawodnikow, ale nie mam wybranych 4 zawodnikow wyszkolonych w klubie...

screen: 2.JPG

jak widac na ss, po daniu wybor automatycznuy nie mozna juz nic zmieniac w skladzie, a po nacisnieciu anuluj wybor mozna dokonac tylko 3 zmian... ale do %&#&$!@ jasnej mam wybranych 29 czyli pozostaje 26. i za %^&#@ nie moge dalej grac :( spotkal sie ktos kiedys z takim bledem??



znalazlem sposob :) poszedlem na jedne dzien na urlop i zawodnikow mi samych zglosilo :) tylko nie wiem jakich :P

Użytkownik se lamie se edytował ten post 14 lutego 2010 - 10:35

  • 0

Dołączona grafika

#7 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 14 lutego 2010 - 01:29

nigdy nie widzialem takiego bledu jak zyje i gram - patchowales gre?

moj post zniknal jak sie chwalilem ze doszedlem do finalu Euro League i 1/2 PF :(
  • 0
Dołączona grafika

#8 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 lutego 2010 - 01:37

tak, mam najnowszego patcha 9.3.0 :) ale tak jak pisalem juz sobie dalem rade :) kiedys w 2008 mialem podobny problem gry prowadzilem rep.Kamerunu. wtedy musialem powolac jakiegos zawodnika w miejsce kontuzjowanego ale nie moglem nikogo nowego powolac :P ale wtedy zrezygnowalem w prowadzenia rep. bo mialem jeszcze swoj klub ;)
  • 0

Dołączona grafika

#9 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 14 lutego 2010 - 01:44

najgorzej raz mi się stało, że save nie dało się wczytać i ostatni zapis miałem półtora miecha wcześniej, odstawiłem grę na dosyć długo, ale później ustawiłem autosave co 2tyg i jeszcze raz ten okres przetrwałem :D
  • 0
Dołączona grafika

#10 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 lutego 2010 - 01:52

tez tak raz mialem i dlatego teraz mam zapis ustawiony w 3 plikach :)
  • 0

Dołączona grafika

#11 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 16 lutego 2010 - 11:40

sorki ze post pod postem. jestem troche znietrzezwiony, ale juz nie wytrzymalem...

k***a mac czy mieliscie kiedys wrazenie ze mecze sa z gory ustawione??!! bo jak to k***a jest ze gram z 15 Bologna u siebie, prowadze 3-0 a mecz konczy sie wynikiem 3-3... i takich przykladow moge podac MNOSTWO!! DOSLOWNIE wiem kiedy padnie bramka...
  • 0

Dołączona grafika

#12 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 17 lutego 2010 - 04:01

to jest częste i to zależy od tego jak zmotywujesz swoich zawodników w przerwie. Zazwyczaj ja tak miałem, ale na moją korzyśc.
  • 0

#13 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 17 lutego 2010 - 04:15

Pamiętam Cię se lamie se. W sumie kilka razy mieliśmy przyjemność rozmawiać właśnie na temat tej gry ; ) Zarzucę tutaj swoją karierą. Obecnie mam sezon 2015/2016, ale wrzucę tutaj swoje posty z innego forum dotyczące wcześniejszych sezonów.

Część 1

FM 2010 półmetek pierwszego sezonu, oczywiście Metalistem. W sumie to miałem grać Dynamem Kijów, albo Dnipro, ale Dynamo ma strasznie mały stadion (kilkanaście tysięcy miejsc), a Dnipro ma 30, ale to i tak się umywa do 40 tysięcznego giganta z Charkowa ;b

Same screeny, bo co tu pisać.

LIGA:
Dołączona grafika

Puchar Ukrainy:
Odpadłem w trzeciej rundzie po blamażu z Metalurgiem Zaporoże, więc wstyd dać nawet screeny. Szkoda, bo chciałem bardzo wygrać te rozgrywki.

Liga Europejska:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Transfery:
Dołączona grafika
Skład:
Dołączona grafika

A więc byle do przodu KVRWA !
część 2
Koniec sezonu, screeny :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jakie założenia na przyszły sezon ? Po prostu ma być lepiej niż w pierwszym, szczególnie w Pucharze Ukrainy kiedy odpadłem już w 2 rundzie.
cześć 3
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
część 4
Zakończyłem sezon 11/12 świetnie, mimo że po pierwszych kolejkach otarłem się nawet o strefę spadkową i znając specyfikę tej ligi (Ukraińska Wyższa Liga) byłem przekonany, że pierwsze i drugie miejsce, które premiuje awansem do LM zostało już stracone. O dziwo przeżyłem pierwszy raz taki sezon w tym kraju, że w całej lidze był niesamowity ścisk. Dochodziło nawet do sytuacji, że po jednej kolejce można było skoczyć 5 pozycji do przodu i na odwrót, dlatego to pozwoliło mi osiągnąć mój cel minimum, czyli awan... Zwycięstwo. Tak takie cele przed sezonem sobie zakładałem. Dynamo Kijów w ogóle gra i grało padakę, także wystarczyło tylko powalczyć z Szachtarem. O dziwo mogło się wydawać, że dwie drużyny z Doniecka (Szachtar i Metalurg) Odskoczą od tych wszystkich drużyn walczących o jak najwyższe pozycje. W marcu myślałem, że karty zostały rozdane. Szachtar pewnie szedł na majstra, Dynamo i Ja(Metalist ) goniło tę dwójkę i dwie pierwsze drużyny nie wytrzymały presji. Ogromne spadki formy drużyn z Doniecka pozwoliło ułożyć tabelę w inny sposób. Ja po kilku ostatnich kolejkach zacząłem okupować pozycję lidera, którą raz mogłem stracić(po remisie z Dnipro 3:3), ale Szachtar okazał się zbyt słaby by to wykorzystać i stawał się jeszce słabszy, dlatego odskoczyłem aż na 6 oczek. W LM też zacząłem słabo, ale As Monaco sprawiło mi kilka prezentów i oddało pozycję premiującą awans. Potem trafiłem na Real i pechowo przegrałem u siebie 2:1, a na SB nie miałem czego szukać(2:0). W Pucharze Ukrainy Szachtar i Dynamo odpadły we wcześniejszych fazach, dlatego nie wyobrażałem sobie innej możliwości niż zwycięstwo w tych mało prestiżowych rozgrywkach. Transfery to oczywiście moja pasja (:D) Zawsze wykorzystuję budżet transferowy, ale teraz zakupiłem kilku młodych zawodników i zamierzam kupić kilku graczy z Brazylii, dlatego w tym celu sprzedam Roberta Lewandowskiego ponieważ mam dosyć jego j**anych wahań formy. Jakby co to zarzucam jeszcze screenami.

11 sezonu
:
Dołączona grafika
LIGA:
Dołączona grafika
LM:
Dołączona grafika No i potem w d*pę z Realem.
Puchar Ukrainy:
Dołączona grafika
Skład:
Dołączona grafika
No i transfery, ale screenów nie dam bo po co. Zakupiłem młodych zawodników, większość newgenów, którzy będą się ogrywać w u21.
Aha no i szukam jakiegoś środkowego obrońcy dalej.

Użytkownik dudson edytował ten post 17 lutego 2010 - 04:17

  • 2

#14 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 lutego 2010 - 05:39

@dudson, w składzie mało kto znany, Soleya też na kontrakt brałem w pierwszy sezonie, ale żadnego meczu nie zagrał hahaha :D

opisana kariera jest niebanalnie, a i bardzo duży zapał masz widać (+ ode mnie) oby więcej takich FM-maniaków.

@SLS nie raz są piękne powroty do spotkań, a nie raz tracimy dużą przewagę - motywacja w przerwie jest kluczem, jak Rapol napisał. Czasem trzeba skorygować taktykę, a nie grać jak gdyby nigdy nic, ale ekspertom doradzać nie trzeba :D

Użytkownik Fikus edytował ten post 17 lutego 2010 - 05:40

  • 0
Dołączona grafika

#15 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 17 lutego 2010 - 07:45

No wiem wiem. Posklejałem kilka moich postów z innych for, dlatego może nie wygląda to jako jedna wielka całość :D Potem zarzucę też bliższego teraźniejszości czasu gry. Mam naprawdę teraz dobrą ekipę i przymierzam się do zdobycia LM. Na razie jedynie 2x doszedłem do półfinału, gdzie w meczu z Arsenalem i Realem nie miałem nic do powiedzenia na wyjeździe. Jeśli chodzi o Soleya to też u mnie dużo nie pograł. Potem było ciężko się go pozbyć, ale właśnie na początku kariery musiałem sprowadzić takich zawodników jak Soley czy Davids żeby jakoś wytrwać :D
  • 0

#16 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 lutego 2010 - 07:50

hahaha dokladnie, ja 3 sezony nie moglem go wywalic, nikt go nie chciał, a odszkodowanie 400k nie widziało mi sie, nie wiedzieć czemu kontrakt miał tak długi :D
  • 0
Dołączona grafika

#17 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 17 lutego 2010 - 07:55

U mnie chyba potem odszedł za 1 tyś ojro do jakiegoś ogórka z ligi :D Ciekawe czy w efemie 11 też będzie na wolnym. Jeśli tak to pewnie już mniejszy koks będzie z niego. Ale jak się nie mylę zawodnik ten nawet bez pracy gra w reprezentacji swojego kraju :D A skoro jesteśmy przy zawodnikach.
Sprzedali byście zawodnika niezastąpionego dla klubu,gwiazdę tegoż klubu, fantastycznego snajpera, którego nikt nie jest wstanie zastąpić za 30 mln euro do innego klubu? Gram Metalistem, takie pieniądze to byłby fantastyczny zastrzyk gotówki, ale strata takiego zawodnika to też duży cios w klub. Sam nie wiem....
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#18 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 lutego 2010 - 08:03

jest konkretny, ale jak zacznie sie buntować to będziesz miał z niego wielkie nic, bo obniży loty, a i cena spadnie. Za rozsądną cenę staram się sprzedawać, nie jeden już trafił do Barcy czy Interu z mojego Auxerre ;p
  • 0
Dołączona grafika

#19 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 17 lutego 2010 - 08:49

No właśnie dogram ten sezon i zobaczę czy mu przejdzie czy nie.Gra dużo,strzela bramki, asystuje jest 3 kapitanem, może akurat się zgodzi tym bardziej jeśli zajdę daleko w LM. Jeśli nie wtedy postaram się go opchnąć zapewne do Interu może za więcej niż 30 melonów.
A powiedz mi, jakie są ograniczenia co do wyjściowego składu, pierwszego zespołu we Francji? Nie więcej niż 3 spoza UE czy jak? Może kiedyś się skuszę ;b Aha, i tak w ogóle to prowadzę też reprę Ukrainy, którą awansowałem bezpośrednio do ME 2016. na bank wrzucę screeny jak mi poszło ; )
  • 0

#20 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 17 lutego 2010 - 11:24

4 spoza UE może być zgłoszonych do sezonu tylko, z tym, że do tych z poza UE nie są zaliczani Afrykanie - prawie wszystkie kraje Czarnego Lądu są traktowani jak 'swoi'.

Boli troche to, że mała ilość Brazylijczyków i Argentyńczyków może być w składzie, ale to ma swoje plusy i minusy.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0