Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Left 4 Dead


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 21 lutego 2010 - 12:22

Dołączona grafika



Jedna z bardziej popularnych gier Valve, mistrzowska robota wg mnie jeśli chodzi o ujęcie tematu zombie :) w grze obowiązuje teamplay, nie ma żadnego polowania na zombi samemu bo najzwyczajniej przegrasz. Charakteryzuje się czterema trybami rozgrywki:

KAMPANIA

Sens tej gry. Czy czterech graczy jest w stanie sobie poradzić z hordą półmóżdżków? Czy dadzą radę dobiec do kolejnego zabarykadowanego punktu kontrolnego? Sprawdzcie sami.

campaign_template.jpg left4deadx-large.jpg Left-4-Dead-campaign-poster-art.jpg

Wg mnie 3 najlepsze kampanie do przejścia. Od punktu kontrolnego do punktu kontrolnego..



TRYB KONTRA

4 vs 4 - 4 ludzi jak normalnie plus 4 graczy jest zombiakami. Losowo przydzieleni, Bloomer, Smoker, Hunter lub rzadziej Tank. Oraz specjalny zombi, dostępny praktycznie na każdej mapie to Witch (czarownica), sterowana przez AI. Omijaj ją, bo jak się obudzi to uch...

Dołączona grafika
Od lewej: Witch (Czarownica), Hunter (Łowca), Bloomer (Rzygajka), Tank (po prostu Tank) i Smoker (Śmierdziel).


TRYB PRZETRWANIE

typowa naparzanka, ustawiają Cię na najlepszych miejscówkach na mapie i zlatuje się horda. Genialne na typową strzelankę :diablo_mini:

jak dla mnie - świetne na 20min przerwy między nauką a telewizją :D wchodzisz, ustawiasz się, nie musisz chodzić nigdzie (ew. kogoś podnieść i takie tam).. super :)


TRYB JEDNOOSOBOWY

Jak sama nazwa mówi. Cała radość z gry idzie w bok bo grasz z 100% botami..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A może chcesz zagrać zombie?

W opcji kontra jest możliwość grania po jednej stronie bądź drugiej. Wiadomo, że wprawa czyni mistrza, dlatego też zabierając się za zombie po raz pierwszy trzeba wiedzieć parę rzeczy.

Hunter

Łowca. Wysoko skacze, szybko się porusza ale raczej wyczekuje. Średnia ilość życia, niezbyt mocny ale jak Cię złapie, powala na ziemię i tnie Ci kiszki dopóki ktoś z współtowarzyszy go nie zabije bądź ściągnie. W skrócie, jeśli jesteś sam i dasz się złapać, możesz tylko pomachać.


Bloomer

Nazwana przeze mnie rzygajka :D wolno chodzi, bardzo mało życia, za to ma w całym ciele dziwny zielony płyn.. jeśli zdąży Cię opluć tymże płynem bądź zastrzelisz go zbyt blisko siebie, Twoja postać jest nagle cała w zielonej mazi i w dodatku działasz na hordę jak lep na muchy, zlatują się z wszystkich stron.. Pomoc drużyny jest konieczna w tym wypadku, tym bardziej że to idealny moment na atak innych zombie.


Smoker

Śmierdziel, ponieważ wybucha zostawiając po sobie gaz, trochę szkodliwy ale szału nie robi. Za to ma inną ważną zaletę - długi język, którym łapie ludzi. Jak Cię dorwie na odległość bądź zza rogu to konieczna jest pomoc graczy, w innym wypadku śmierć..

Tank

Jak sama nazwa wskazuje. Dużo HP, dużo zdeformowanych mięśni, idealny na team-play'owe naparzanie. Konieczne jest by uciekać cały czas strzelając, bo jak Cię pacnie to odrzuci na dość dużą odległość. Nie wspominając o budynkach, wyrzucenie za barierkę jest równoznaczne ze śmiercią.. Zaletą jest fakt, że nie tak często jest on przydzielany graczowi/komputerowi. Nie zawsze też występuje w normalnej rozgrywce. Za to w trybie przetrwania regularnie się pojawia :D



Nie jestem dobry z pisania tego typu tekstów, dlatego dla zainteresowanych dorzucam świetny filmik obrazujący typowy gameplay:


  • 4
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#2 fasterbiq

fasterbiq

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Ską…d:Brzesko

Napisano 21 lutego 2010 - 11:38

To jest spózniony artykuł po 1. Kto by tej gry nie znał ? Z tawerny każdy chyba zna bo jak się wchodzi na serwa to jest reklama z Left 4 Dead

A jeśli o gre chodzi to polecam, bo mam Left 4 dead i Left 4 dead 2 super gierki :)

http://www.youtube.c...rom=PL&index=35 - filmik klanu w L4D warto oglądnąć :)

Dorzuce jeszcze są 4 tryby tej gry:

Tryb kontra - czyli grasz zarażonymi ale smokerem, tankiem, hunterem i boomerem. Niestety Witch nie mozna grać wielka szkoda
Tryb Kampani - no to chyba każdy wie
Tryb Jednoosobowy - Tylko Ty i boty
Tryb Przetrwanie - gra się na czas np 4 minuty to jest brązowy medal, 7 minut srebrny, 10 złoty i bronić sie trzeba całyczas bo to łatwe nie jest
nie raz przychodza 2 tanki na raz 3 huntery 2 smokery itp

Użytkownik fasterbiq edytował ten post 21 lutego 2010 - 11:41

  • 0

#3 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 lutego 2010 - 11:41

co w nim spóźnionego? przecież recenzja to to nie jest... tak więc nie czaje o co się czepiasz ;] opisał jedną ze swoich ulubionych gier i tyle...

jakbyś przeczytał całość to byś widział, że opisał każdy tryb...

Użytkownik KoRniK edytował ten post 21 lutego 2010 - 11:42

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#4 fasterbiq

fasterbiq

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Ską…d:Brzesko

Napisano 21 lutego 2010 - 11:43

no i co no i dobrze bo to tez moja ulubiona gra ale gra nie jest jakas nowa bo juz troche jest na tym swiecie ..

wiem czytałem ale ja tez pozwolilem se opisac :)
  • 0

#5 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 lutego 2010 - 11:45

to nie znaczy, że artykuł czy też opis gry jest spóźniony bo nikt wcześniej tego nie opisał na tym forum... zresztą nvm
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#6 fasterbiq

fasterbiq

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Ską…d:Brzesko

Napisano 21 lutego 2010 - 11:47

Mi nie chodzi o spóznienie na forum tawerny tylko ogółem bo ta gra ma ponad rok ;] nawet może wiecej, Left 4 Dead 2 nie dawno wyszło akurat

Użytkownik fasterbiq edytował ten post 21 lutego 2010 - 11:47

  • 0

#7 fasterbiq

fasterbiq

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Ską…d:Brzesko

Napisano 21 lutego 2010 - 11:52

Nie będę się kłócił..
poprostu polecam gierke i tyle ;)
  • 0

#8 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 21 lutego 2010 - 01:05

ee faster, to nie miał być jakiś opis nowości. Była informacja, że kto ma jakąś grę do polecenia, w którą gra, to niech opisze ją na forum ;] ja wybrałem l4d bo jest świetna, pomimo tego że jest część druga. Będę ten artykuł jeszcze aktualizował, dzięki tam za uwagi ale tak atakować nie musiałeś. :)



btw jeśli chodzi o l4d 2 granatnik > oll
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#9 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 lutego 2010 - 01:13

a ja mam zamiar opisać total annihilation - co z tego ze giera wyszła daaaawno temu i wyglada nie tak jak dzisiejsze gierki skoro grywalnoscia bije na glowe wiele tytułów i z chęcią bym z kimś zagrał.

Wiem ze to jest temat o l4dead ale gry===> nie muszą sie równać gry najnowsze. Bardzo dobrze ze Amciek opisal grę starszą, ale miodną - bo chyba o to tu chodzi, prawda?

//dla tych co nie widzą o co tu chodzi - wywiązała sie dyskusja rozpoczęta przez fasterbiga - dlaczego takie stare gry opisywać...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#10 Link

Link

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 9 postów
  • Skype:link113322

Napisano 21 lutego 2010 - 03:08

Mam, gra jest prze-ubr kozacka. Polecam.
Zoey, Boomer, Smoker, Pillsy - <3
  • 0

#11 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 22 lutego 2010 - 09:12

Mam taki pomysł, jeśli ktoś jeszcze posiada tą grę i ma chęć zagrania kampanii bądź survivala to wpisujcie się z waszymi nickami na steam - coś się zorganizuje :)
  • 1
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#12 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 lutego 2010 - 09:13

JA CHCE GRAC


ta gra miazdzy mi mozg :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#13 Gość_Milte_*

Gość_Milte_*
  • Guests

Napisano 29 grudnia 2010 - 08:14

Witam, zgodzę się z którymś z kolegów, który powiedział, że L4D jest jedną z najbardziej znanych gier Valve. Powiem więcej gdzieś miałem okazje przeczytać sondę na temat właśnie gier Valve. Większość ludzi rozpoznaję tą markę właśnie po L4D. A to znaczy, że produkcja gry się udała. Ja co do tego, żadnych złudzeń, ani wątpliwości nie mam. Sam lubię w tą grę pograć wieczorkiem :]




Pozdrawiam 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0