Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katastrofa w Katyniu 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:12

Nie piszę tego tematu zeby stawiac te swieczuszki jak na onecie czy wpisywac miasta ktore lacza sie w zalu.


Chcialbym po prostu tutaj podyskutowac o dzisiejszym wydarzeniu, a z shoutboxa nam ucieknie


W sumie teraz bedzie się u nas dzialo skoro tyle osob "najwyższych" (tu bez sarkazmu) w naszym państwie zginęło. Zastanawiam się powaznie co teraz się będzie dziać?
Oczywiscie zadnych wojen nie będzie, ale taka sytuacja na pewno wywrze ogromny wplyw na naszą przyszlość.

Jakby nie patrzec czy go lubimy czy nie to zginąl nasz prezydent....
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:13

W ciągu 60 dni odbędą się przyspieszone wybory jak Prezydent nie żyje, a osób było 132 i wszyscy nie żyją.
  • 0

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:14

Wiele nowych osób na posadkach, nadzwyczajne zjazdy, całkowita reorganizacja, wcześniejsze wybory, strach, żal, smutek, ale i u niektórych radość mimo, że etyka nie pozwala na to.

Dyskutować będzie można za pare dni dopiero o skutkach, tak na gorąco to nic się nie wydarzy. SZOK!

I nie postawie wirtualnej świeczuszki...
  • 0
Dołączona grafika

#4 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:16

Teraz zostało tylko tą czarną skrzynkę znaleźć, ale znając życie i tak jej nie znajdą.
  • 0

#5 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:25

Jaki miałem stosunek do aktualnego prezydenta taki miałem, ale kvrwa... Prezydenci nie umierają w taki sposób, do tego w chvj znanych osobistości z kraju też tam leciało. Aktualnie przeżywam lekki szok i się zastanawiam czy iść dzisiaj gdzieś na GD, bo w końcu to był nasz prezydent i w ogóle w takich okolicznościach to chyba nie wypada nigdzie iść. Może jeszcze nie na chłodno, ale śmiem twierdzić, że to jak do tej pory największa tragedia naszego kraju w XXI wieku
  • 0

#6 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:31

Tak jak napisałem na górze ze to przede wszystkim nasz prezydent czy go lubimy czy nie, jednak w samolocie byla tez masa innych osob. Chociazby jak Skrzypek czy Kochanowski, Szmajdzinski - to są pierwszoplanowe postaci w naszym kraju...

A nawet jakby nie patrzeć na te konkretne osoby to przecież zginęło tam tyle osób, (osób takich jak my) plus załoga o której zazwyczaj się nie pamięta.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#7 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:37

Teraz to Komorwski sprawuje najwyższy urząd w państwie. Będzie strasznie trudny okres teraz dla naszego kraju przez te pół roku.

Użytkownik dudson edytował ten post 10 kwietnia 2010 - 09:42

  • 0

#8 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:42

http://www.nytimes.c...1poland.html?hp

tak ciagle patrze i patrze i se mysle - to dopiero rocznica anm wyszla...

A w tym tygodniu czytalem w polityce ze ten rok powinien byc jednym z ostatnich w ktorym katyn jest wciaz rozdrapywany, powinna byc to sytuacja zamknięta i wyjasniona. To nie oznacza, że zapomniana... Rozchodzilo się o nierozdrapywanie ran i o nieklocenie się z innymi krajami o to, co wydarzylo się juz jakis czas temu. A teraz ....
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#9 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:42

Był jaki był, przez nie których lubiany przez innych nie , no ale to był k**wa w końcu prezydent RP...
Nie rozumiem ludzi, którzy mogą z tego szydzić (demotywatory.pl)

Wiele również ważnych osób zginęło, nic nie wspominają o bracie prezydenta. Ciężko cokolwiek mówić na gorąco, jaka sytuacja będzie teraz w naszym kraju.

Ponoć nawet 132 osoby miały lecieć tym samolotem

Użytkownik abras edytował ten post 10 kwietnia 2010 - 09:43

  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#10 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:43

Ta Skrzypek to ten z NBP.

Bliźniak został w krajum ale w sb wypisałem tych najbardziej znanych, totalny chaos bedzie przez jakis czas teraz.. Ilu tam kapelanów, weteranów to szkoda gadać, nie zasłużyli na pewno z orderem Virtuti Militari na taką śmierć. Ludzie z zasługami i to niemałymi...
  • 0
Dołączona grafika

#11 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 10 kwietnia 2010 - 09:47

to jest coś strasznego, przecież tam oprócz prezydenta i żony oraz tych ludzi którzy z uprzejmości tam lecieli, to zginęli też dowódcy naszych wojsk. Nigdy małego nie lubiłem, ale naprawdę w takim momencie... straszne to jest

Użytkownik plaj edytował ten post 10 kwietnia 2010 - 09:48

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#12 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:01

tak dla jasności:
Art. 131. Konstytucji RP

1. Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie może przejściowo sprawować urzędu, zawiadamia o tym Marszałka Sejmu, który tymczasowo przejmuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej. Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej

2. Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej w razie:

1) śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej,

2) zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

3) stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,

4) uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,

5) złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu.


  • 0

#13 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:38

nie lubiłem go, wielokrotnie jak latał tym tupolewem myślałem sobie w duchu, że też się nie rozbił. teraz żałuję tych myśli.
długo będziemy o tym pamiętać.
  • 0

#14 WinnersOM

WinnersOM

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 5 postów
  • Ską…d:Stalowa Wola

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:44

[*] poprostu dramat dla calego naszego kochanego kraju :(
  • 0

#15 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:45

tak jak teraz patrze ciagle w ta liste... ile znanych osob, waznych urzedników. Ze wszelkich opcji politycznych. Madrych i tych mnie madrych... Matki, ojcowie, zony, dizeci... ech...

Na pokladzie zginal tez ojciec mego dobrego kumpla ze studiów - Putra, razem nieraz imprezowalismy, bylem u niego tez pare razy, widzialem jego rodzenstwo... jest ich bodajze osmioro... bieda....
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#16 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:46

lubiany czy nie to raz nasz prezydent dwa człowiek jak każdy inny, a nikt nie zasłużył na pewno na taką śmierć ... i to samo można powiedzieć o pozostałych osobach które leciały tym samolotem, a wg najnowszych wiadomości było ich 88
  • 0

#17 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:47

ale kto u groma wszystkich "najwazniejszych" na raz wsadzil do jednego samolotu... ekhem przepraszam starego grata
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#18 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 10 kwietnia 2010 - 10:51


  • 0

ws2xe1.jpg


#19 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 10 kwietnia 2010 - 11:03

Tragedia ogromna i szok, na początku nie mogłem uwierzyć. Oglądam TV od rana i musze powiedzieć, że jak 20 lat żyje to nie pamiętam sytuacji żeby na wszystkich kanałach dokładnie to samo leciało. Nawet przy okazji śmierci Jana Pawła II.

Swoją drogą myślałem, że najwieksze debile zachowają powage sytuacji, ale wystarczy wejść na demoty. A najbardziej to mnie rozje**** nasza-klasa, wstyd i hańba
http://nasza-klasa.p...fie_w_smolensku O_o
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#20 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 10 kwietnia 2010 - 11:09

Szok oO niezla pobudkę mialem z tego powodu dzis, bo obudzilo mnie glosne ' O JA PIER.." ojca..
Straszna tragedia, ale jak zwykle Polak madry po szkodzie. Juz od dawna mowilo sie o wymianie samolotow rządowych, ale oczywiscie to niepopularna decyzja, wiec nikt sie na to nie zdecydowal. Teraz oczywiscie zakupia nowy sprzed, tylko ze na to troche juz za pozno.
Oprocz wspolczucia mam tez moze troche nie poprawna mysl w glowie, ze moze taki szok i taka tragedia zmieni w państwie na lepsze.
  • 0

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0