Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska piłka (temat zbiorczy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 czerwca 2010 - 08:57

2 kwestie chciałem poruszyć : seniorska kadra odpala wszystkim blamaż w Murcii, a dziś nasza genialna kadra u21 przegrywa z Luksemburgiem....

Meczu u21 nie widziałem to wstrzymam się od komentarzy, ale wczorajszy mecz z Mistrzami Europy wywołał u mnie śmiech... Nasi nie potrafili wymienić 5 podań po ziemi na 2-3 kontakty w środkowej strefie boiska, a ponoć filozofia gry Smudy to gra piłką? ktoś mydli nam oczy? czy na rodzimych ME czeka nas klęska po całości jak w Austrii i Szwajcarii? Nie zdziwie sie...
  • 0
Dołączona grafika

#2 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 09 czerwca 2010 - 09:05

Żeby coś się zmieniło w naszej "kopanej" to potrzeba rozwalić PZPN.


http://sport.onet.pl...,wiadomosc.html

Mądrze gada.... pzpn pzpn j^%$ć j^%$ć pzpn!

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 09 czerwca 2010 - 09:06

  • 0

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 czerwca 2010 - 09:09

ale co od pzpnu chcesz? wybrali smude, dali mu wolna reke, przeciwnikow z najwyzszej polki? co w tej kwestii sie zmieni?

pomijajac aspekty szkoleniowe o ktorych tu nie rozmawiamy, pzpn poszedl na reke opinii publicznej i wybrał Franza.

Wstydze sie, czytajac newsa, że Polska U21 przegrywa z potęgą światowej piłki - Luksemburgiem :O
  • 0
Dołączona grafika

#4 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 09 czerwca 2010 - 09:17

A co ma pzpn do tego jak oni grają ? Obrona to śmiech, bramkarze w sumie też, za to co Fabiański odwalił w Arsenalu (został chyba nawet wybrany najgorszym zawodnikiem Arsenalu :P) nie powinien w ogóle brać pod uwagę jeśli chodzi o kadrę. Lewandowski ? Chyba najbardziej przereklamowany zawodnik reprezentacji, ciekawe czy odejdzie z Lecha po tym co pokazał w 3 meczach reprezentacji :wink: A Smuda miał poparcie kibiców i mediów i dlatego został wybrany. Ja to i tak od dłuższego czasu patrze sceptycznie na te mecze, jak sobie przypomnę Janasa i wciskanie na siłę do składu Rasiaka zamiast Frankowskiego to słów brakuje :8 Co do Tomaszewskiego - wiecznie gada i narzeka. Niech sam zostanie trenerem i niech "naprawi" naszą reprezentację.
  • 0

#5 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 09 czerwca 2010 - 09:18

Ja tu o kadrze seniorskiej sie wypowiem, w u21 nie jestem w temacie.

Reprezentacja jest w mocno przebudowanym skladzie, teraz jest czas na szukanie zawodnikow i rozwiązań taktycznych, wierzę że Smuda odpowiednio przygotuje zespół na ME2012 i przy dopingu wspaniałych kibiców i wypełnionych stadionach nasi powalczą i pozostawią po sobie bardzo dobre wrażenie.

Odnośnie wczorajszego meczu i porażki dotkliwejto powiem tak, co nam dał ten sparing? Doświadczenie? Ogranie? Czy też zgranie? odpowiedź brzmi NIE. Jedynie co dostaliśmy to porządne lanie, ale nie ma się co dziwić, chłopacy zagrali na tyle ile mogli, podłamały ich te 2 pierwsze bramki, bo z początku wyglądali nie najgorzej na tle hiszpanów.

Ja rozumiem, że trzeba grać z mocnymi, ale trzeba też do tego z głową podejść.
Ostatni mecz mistrzów Europy przed wyjazdem na mundial, pożegnanie z hiszpańska publicznością, równorzędna kadra 23 zawodników (jaki skład by nie zagrał i tak dostalibyśmy lanie), wielkie nadzieje przed MŚ, 30 tys. widzów oglądających mecz na trybunach. Wiadomo, że hiszpanie chociaż troche museli podejść do tego meczu poważnie.
Czy to jest rywal dla Nas na tą chwile? Dla polskiej druzyny będącej w przebudowie i przygotowaniach do Euro 2012, grającej praktycznie większościa graczy z polskiej ligi, która lata świetlne jest za hiszpanska, dla kadry pozbawionej doświadczenia i też mocno osłabionej?

Wiadomo, że nie. Według mnie głupotą było rozegranie takiego sparingu, który nic nam nie daje, jedynie srogie lanie. Trzeba mądrze wybierać przeciwników, z góry było wiadomo że lanie będzie duże. Osobiście obstawiałem 3:0, może 4:1 , no ale bylo 6:0.
Mistrzowie Europy tuż przed MŚ to jest przecież kompromitujący pomysł na mecz w tym okresie. Rozumiem taki mecz na otwarcie któregoś ze stationów, owszem trzeba grać z Światową czołówką, ale to już trzeba mieś wyselekcjonowaną kadre, która bedzie się zgrywać na ME2012

Dziękuje , to na tyle ode mnie ;]
  • 1
"Nigdy się nie poddawaj"

#6 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 09 czerwca 2010 - 09:24

ale co od pzpnu chcesz? wybrali smude, dali mu wolna reke, przeciwnikow z najwyzszej polki? co w tej kwestii sie zmieni?

pomijajac aspekty szkoleniowe o ktorych tu nie rozmawiamy, pzpn poszedl na reke opinii publicznej i wybrał Franza.

Wstydze sie, czytajac newsa, że Polska U21 przegrywa z potęgą światowej piłki - Luksemburgiem :O



Nie wiem, kto chcial Smude na szkoleniowca, nic do niego nie mam, ale wydaje mi sie, ze, aby cos osiagnac z ta reprezentacja ktora mamy, potrzebny bylby wybitny taktyk, cos jak Hiddink, wiem ze jego pensja, na polskie warunki bylaby kolosalna, ale wydaje mi sie, ze efekty mogly by byc. Poza tym Smuda chce grac ofensywna pilke, ciekawe kim, skoro wczoraj widac bylo, ze nasi po kilku podaniach gubia pilke, odskakuje im, albo leci za linie, poza tym wydaje mi sie, ze grajac otwarty futbol z kims z TOP 20 dostali bysmy baty jak wczoraj..

Przyklad z Rosji, wiem ze inny ustroj polityczny, ale Putin sie wk***il, rozwalil caly tamtejszy zwiazek pilki noznej, powolal nowy, zatrudnili Hiddinka i chyba nie trzeba mowic jaki byl efekt.
  • 0

#7 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:02

zawsze za Smudy druzyny grają ofensywnie, lecz za tym idzie słaba defensywa. Smuda zmierza w dobrym kierunku....tylko kopaczy brak. Otworzyliśmy się na Hiszpanie i oni to wykorzystali. Genialny Iniesta! A chłopaki nie mieli już ambicji po 3 bramkach, bo co jak co, pierwszych 10 min takich jak z Hiszpanią to dawno nie widziliśmy(niezle grali przeciez). Mamy młody zespół, chłopaki w większości (obrońcy) grają w POLSKIEJ LIDZE, gdzie gwiazdą jest Cziniama, który biega jak czołg i kopie przed siebie.
kilimanjaro dobrze napisał, to wina PZPN! Ich gówno obchodzi piłka, tylko pieniądze. Kiedyś pisałem, że w szkolenie trzeba dać, bo talentów mamy mnóstwo! Tylko co z tego jak te talenty kończą na imprezach. Odniesienie do meczu U-21. Gwiazda Górski (Legia). Ostatnio mój kolega opowiadał mi, jak musiał jechać na Świętokrzyską odwieźc Górskiego, bo chłopak nie wiedział jak się nazywa. Ja rozumiem wypić, ale nie TAK i to będąc piłkarzem!, albo mój kolega co wiecznie ma kontuzje i gra w tej chwili 4 ligowej drużynie, tzn siedzi na ławce i gra w A klasie. Powiem tak, wyróżnia się, wyróżnia ale nie sądze, że jest wielkim talentem. (pali fajki itp) A to, że zna taką osobę jak Roman Kosecki oznacza, że w wakacje ma zapewnione testy w 3 klubach ekstraklasy. No kuźwa!, albo mi opowiadał, że w Młodym Bełchatowie trener jest tak posrany, że pościągał zawodników tych co kiedys trenował i tylko na nich stawiał. I pomyślcie sobie, że on jest juz trenerem 1 druzyny po Ulatowskim! Typ co się nie zna i zobaczycie, że ci młodzi co nie są wielkimi talentami będa walczyc jak równy z równym z Legią, czy Wisłą - to jest bolączka polskiej piłki. Polska liga to DNO DNO DNO i nadal nie możemy tego uświadomić, nadal żyjemy przeszłością jak kiedys Legia ograła Blackborn, czy jak Widzew walczył w fazie grupowej. Teraz dzięki Euro ruszyło się coś z stadionami, znajdują się sponsorzy co chcą coraz więcej inwestować kluby (Legia), tylko co do Legii to przykra dla mnie sprawa z tym konfliktem, że ITI robi coś, mówi, że nie może odwołąc, po czym okazuję się, że w koncu odwołują i są najlepszymi, bo odwołali sprawe i mamy za to ich kochać. łaaaał

Smuda zbiera fajnie chłopaków, którzy mają talent i chce im wbić do głowy, że MAJĄ szanse bycia najlepszym
  • 0

#8 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:07

POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POSLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


tyle mam do powiedzenia Wam wszystkim, na te Wasze tegie rozkminy ...
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#9 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:09

wodny, normalnie boki zrywać
  • 0

#10 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:40

wodny, nie masz nic do powiedzienia w temacie to sie nie wypowiadaj.

ja sie wypowiem w sumie glownie w odniesieniu do wczorajszego meczu.

Po pierwsze przez pierwsze 10 minut bylo naprawde niezle.
Po drugie kadra jest mloda i ma 2 lata zeby nauczyc sie ze soba grac, dajcie im czas a nie gadacie ze jest tragedia.
Po trzecie to sa mistrzowie europy i byc moze przyszli mistrzowie swiata, zrozumcie to. Oni musieli to wygrac wysokim wynikiem zeby dobrze nastawic sie psychicznie przed mistrzostwami.

Jedyne co mnie przeraza to fakt, ze nie przegralismy tak wysoko z nikim od ok. 60 lat, juz nie pamietam ktory to dokladnie byl rok kiedy 8:0 przegrali.
  • 0

Dołączona grafika

#11 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:44

dobra cos jednak napisze, zeby nie bylo, ze temat popsułem. polska pilka jest na bardzo ale to bardzo slabym poziomie i kazdy z nas jest tego samego zdania. pilkarze naszej reprezentacji nie potrafia ze soba grac. fatalnie podaja te pilke i ja przyjmuja. nie mozna ich porownywac z klasa pilkarzy europy zachodniej . miedzy nimi a nami jest ogromna przepasc. co to sie stalo, ze po odejsciu naszego kochanego trenera Gorskiego polska pilka leciala na leb na szyje ? czemu inne druzny pilkarskie od tamtej pory z roku na rok ulepszaly poziom swojej gry a my stanelismy w miejscu i zaczelismy sie cofac az do dzisiaj ? mozna tylko spekulowac czyja to wina? czy na poziom gry polskich pilkarzy ma wplyw PZPN ? oni dysponuja ogromna iloscia kasy, ktora w 90% powinni przeznaczyc na rozwoj poziomu polskiej pilki , ale pieniadze i tak wszystkiego nie zalatwia. pilkarz musi byc utalentowany. urodzic sie z tym "darem" kopania pilki . a jesli nie ma takiego talentu to musi sam na niego zapracowac, trenujac wiele lat po kilkanascie godzin dziennie . a moze to wina trenerow ? nie potrafia szkolic naszych pilkarzy ? bzdura, bo wielu mamy taki szkoleniowcow, ktorzy potrafiliby wyniesc nasza druzyne na sam szczyt .

jedno mnie dziwi: czemu pilkarz grajacy w polksim klubie albo reprezentacji (procz wyjatkow) gra dziadowo, a wyjezdzajac za granice i podpisujac kontrakt z klubem z innej ligi, zaczyna grac jak z nut ? pierwszy mecz w nowych barwach: strzela bramke, zalicza asyste albo gra przez 90minut zabierajac kazdemu przeciwnikowi pilke spod nog . czemu tak nie potrafi grac z kolegami w polskiej druzynie ? co to kurna fatum jakies wisi nad nami ?

to wszystko jakies posrane jest. pamietam kiedy przyjechal do nas beehakker . cala Polska szaleje bo wreszcie druzyna ma trenera z wyzszej polki,a tak naprawde nic nie potrafil ugrac z naszymi chlopakami mimo, ze trenowal druzyne Trinidadu i Tobago i doprowadzil ich do finalow mistrzow swiata. po kilku przegranych meczach zaczelismy plakac, ze sie holender nie nadaje i trzeba go usunac. Przyszedl Smuda, trener Lecha ktory tak pieknie ich prowadzil do zwyciestwa w polskiej lidze. trenowal ludzi, ktorych nazwiska nie byly tak dobrze znane, ktorych poziom gry nie byl zachwycajacy a jednak cos mu sie udalo z nimi zrobic. przeszedl to reprezenatcji, w ktorej graja najlepsi pilkarze polskiej ligi i nietylko- taka zlota jedenastka i znowu d*pa. nic nie dalo sie ich ruszyc .

jesli w glowach pilkarzy nie powstanie mysl, ze sa zespolem i moga RAZEM wygrac mecz, wystarczy tylko przylozyc do tego checi, a nie poddawac sie po pierwszejstraconej bramce w meczu, to wtedy osiagna o wiele wiecej.

Użytkownik wodny edytował ten post 09 czerwca 2010 - 10:46

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#12 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 10:59

"jedno mnie dziwi: czemu pilkarz grajacy w polksim klubie albo reprezentacji (procz wyjatkow) gra dziadowo, a wyjezdzajac za granice i podpisujac kontrakt z klubem z innej ligi, zaczyna grac jak z nut ?" Powiem Ci szczerze, że tylko Augystyn za granicą daje radę, bo większośc co wyjechała...kurna, kto by chcial zawodnika który gra padake w lidze polskiej albo w s kadrze ?:D

pisałeś, że od Kazia Górskiego leci wszystko w dól. Była kiedyś taka olimpiada, że Polska zdobyła 2 miejsce. a tam gra się u 23. Powiedzcie mi jedno? Co sie z nimi stało?
otóz: Kowalczyk - cytuje trenera Legii Warszawa - 'wole miec naj**anego Kowalczyka jak 3 normalnych piłkarzy"
Juskowiak - przeciętniak w Europie, a tam na turnieju był najlepszy. Nie wiem jak to się stało

To przeszłośc i nic nie da się zrobić.

a teraz, powiedzcie mi czemu Globisz jest ciągle trenerem młodzieżówek, które za jego kadencji NIC nie osiągneły na skale swiatową. Nie patrzymy w młodzież i mamy za to.

Co do Benhakera to dobry trener(miał ciekawy pomysł na reprezentacje, ale inni przeszkadzali mu, bo to nie polskie. Można mu zarzucić, że nie oglądał piłakrzy i sie zajmował Fenoyordem, ale przepraszam, jeśli mnie by mieli tak w d*pie jak PZPN Leo to tak samo bym robił) bo to i tak wielki szacunek za to, że udało mu się zmobilizowc grajków na przynajmniej 2 mecze! ( z portugalią u siebie i z czechami)
  • 0

#13 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 11:02

czyli jestesmy w czarnej d*pie i jedyne co nam pozostalo to dalej kibicowac polskiej reprezentacji, bo chyba tylkiem sie nie odwrocimy ?
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#14 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 11:09

To nadal nasz sport narodowy, w którym jeteśmy na szarym końcu. Nadal mistrzostwa z udziałem Polaków będą świętem narodowym
aczkolwiek smutno się robi, pisząc i czytając takie rzeczy. Powinniśmy brac przykład z Holandii, że młodzież najważniejsza, bo szkołki Ajxu czy PSV to mistrzostwo świata. Tam dzieciaki trenuja bardziej profesjonalnie niz w Legii.

choć, nie bez powodu trenerzy mówią, że w polskiej lidze jest dużo zawodników co poradziliby sobie za granicą, tylko oni nie maja normalnych warunków w Polsce, a za granicą ich nikt nie chce i kręcimy się w kółko.
  • 0

#15 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 11:16

no tak, te szkolki to bardzo dobre rozwiazanie- przyszlosciowe. tylko za to trzeba zabulic, a kto trzyma pieniadze na takie inwestycje ? niestety ten PZPN ale oni wola zajmowac sie wzbogacaniem wlasnych kieszeni niz zapewnianiem polskim pilkarzom wspanialej przyszlosci...
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#16 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 09 czerwca 2010 - 11:21

przyszlosciowe..., ale Polacy nie są cierpliwym narodem i najlepiej by chcieli żebyśmy już z Hiszpanią grali jak równy z równym ;)
choc ten luksemburg zmartwił mnie :/ chyba chłopaki żelu nie mieli i dlatego taki wynik.
koncze na dzis.
  • 0

#17 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 12:30

Przegraliśmy 6:0 to mówią że Hiszpania to super druzyna, skład w przebudowie, słaba forma itp ale jakby mecz był z San Marino i znowu by nasi 9 bramek wklepali to byłoby wielkie sranie po krzakach że świetny trener, że w kadrze same talenty i szczytowa forma, którą będą sie starac utrzymac do końca. I tak zawsze znajduje się wymówka albo za wczesna radość ale kończy sie zawsze tak samo. Pierwszy mecz jest kluczowy, drugi o wszystko a trzeci o honor (chociaz i tutaj czasami są nadzieje że jak sie wygra a inna druzyna przegra 10:0 to moze sie uda) i do domu.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#18 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:03

Fikus, nie chodzi o to, że pzpn wybrał Smude czy pozwolili mu tam wybierać czy coś tam - chodzi o władze pzpn'u (prezesa, zarząd i członków) byłem na spotkaniu OZSK w Warszawie, miałem styczność z częścią zarządu i samym prezesem. Ja jako Kibic mam inny punkt widzenia na to co oni robią z naszą piłką i wszystkie decyzje dotyczące naszej reprezentacji przechodzą przez nich więc jeżeli nie będzie dobrych ludzi w pzpn'ie, którym zależałoby na samej piłce to nie będzie dobrej piłki w Polsce.

http://koniecpzpn.pl/

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 10 czerwca 2010 - 07:04

  • 0

#19 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:21

a ja wam powiem, że nic się nie zmieni i zawsze będzie tak jak napisał ulti.
wciąż czekam kiedy ten naród oprzytomnieje i przestanie się przejmować - kibicować, bo to jedyny sposób na poprawę sytuacji.
trzeba odciąć ich (piłkarzy, trenerów, działaczy) od kasy. stanie się to tylko wtedy kiedy ludzie przestaną uważać piłkę za sport narodowy, stadiony będą puste, nie będzie sponsorów i reklam. wtedy zaistnieje szansa na to, że pojawią sie prawdziwi sportowcy, którym będzie zależeć na wynikach, a nie tylko na szybkiej kasie. zobaczcie gdzie się pojawiają wyniki - tam gdzie dyscyplina nie jest zbyt popularna i nie ma łatwej kasy ( Kowalczyk ), a jak się stanie zbyt popularna to zaczyna się gwiazdorstwo, a wyniki zanikają. np. siatkarze.

w piłce kasa jest łatwa, tzw. "sport narodowy", nie ma prawdziwych sportowców, tylko gwiazdorzy. jak trafiają do zagranicznych klubów, które są prywatnymi przedsiębiorstwami i gdzie trzeba mieć wyniki żeby była kasa, to wtedy starają się grać, bo za grzanie ławy kasa jest słaba. chociaż tam też jak się pojawia zbyt łatwa kasa, to brak motywacji. u nas nie ma po co się starać , męczyć. wystarczy wyjść na boisko, pobiegać trochę i tak zapłacą, bo przecież głupie ludzie kupują bilety, domagają się transmisji za które tv słono płaci, reklamodawcy się pchają z workami pieniędzy.

to się tyczy nie tylko piłkarzy, ale i działaczy. cała ta klika w pzpn jest tylko po to żeby zgarniac łatwą kasę. bez jakiejkolwiek kontroli, bo jak rząd chciał to kontrolowac, to zaraz fifa zaprotestowała i postawiła ultimatum. to są wszystko kolesie, cała ta federacja to jedna wielka mafia, która kontroluje miliardy dolarów na całym świecie i nikt nie ma nad tym kontroli. oni są jak watykan, robią co chcą, gonią kasę i nikt ich nie skontroluje bo zaraz zagrożą sankcjami, a mają poparcie mas, więc nikt im nie stanie wbrew.

możecie uznać to za teorię spiskową, wisi mi to, fakty mówią same za siebie. od 20lat jest tak samo, kiedyś mieli motywację, żeby się wyrwać z komuny musieli pokazać że umieją grać ( taki Boniek i inni). teraz nie muszą, jest łatwo, wystarczy umieć kopać i już ma się transfer za €. a po co grac w reprezentacji, jeszcze się kontuzja trafi i w klubie trzeba będzie ławę grzać.

cieszę się że dostaliśmy w dupsko. każdy blamaż jest kubłem zimnej wody i lekiem na chorobę jaką jest polska piłka. bedziemy dostawać wpierdy na każdej poważnej imprezie, bo jesteśmy słabi, baaaardzo słabi. i tak bedzie równiez u nas w 2012. jeden wielki wstyd.

niestety kolejne porażki nic ludzi nie uczą, to jest niestety cecha narodu tego, od zarania tak było, bo jak pisał Kochanowski : "nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi"
  • 0

#20 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:31

Niestety zgodnie z tym co mowi Tyro - to jest przypadlosc wiekszosci rzeczy ktore zostaly u nas od zamierzchłych czasów - to samo tyczy sie polskich państwowych przedsiębiorstw.

Jedyna opcja to rzucic bombe, niedobitki wystrzelac, wszystko zaorac... i w sumie zostawic zaorane... bo jak widzę ile u nas zamykają boisk, ilu osobom chce się grac (jak ciezko jest kogokolwiek wyciagnac zeby pograc wiedzą niektorzy tu na forum ), ile mlodych osob zamiast za pilka zwykla gania za wirtualna to w sumie...ech

....a Ci co chcą grac to nie maja gdzie....

ot i takie bledne kolo...

a wiec znow wracamy do teorii bomby...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0