Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska piłka (temat zbiorczy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2010 - 10:14

rapol co do Globisza to miał jeden konkretny sukces, jeśli dobrze pamiętam to w 2007 roku u20 wyszla z grupy mś, wygrywając z Brazylią. Teraz zmienia tylko kategorie wiekowe, ale może nie ma gość podejścia do młodzianów?

Co do całej reszty sprawy. Mecz z Serbami wyglądał bardzo optymistycznie, podania mimo ciężkiej pogody wychodzily, kilka akcji nie do powstydzenia...
Wracając do Murcii jeszcze to kluczowym aspektem był brak podań w środkowej strefie, wyglądało jakby Hiszpanów było 20 i obstawili podwójnie każdego naszego grajka, nogi się trzęsły i grali jak dziewczyny, a Smuda tłumaczy, że skład jest zmęczony sezonem, NO WYBACZ PANIE SMUDA, nasi przeciwnicy grali 2x więcej meczy (i to na jakim poziomie) i jakoś potrafili grać!

Co do PZPN - była szansa na młody nurt, odcięcie się od 'leśnego dziadostwa'.najpierw porażka Bońka z Lato - typowo ustawione głosowanie, miał dokładnie tyle, ile potrzebował, aby wygrać w I turze, przypadek? Nieeee Zbyt wiele obiecywał Boniek, zbyt podobało się to kibicom, aby to mogło być prawdziwe. Nagłaśniana sprawa w Cafe Futbol, problem widzi każdy, ale przed sądem przecież ich się nie postawi. Lato nawet mówił, że niejednemu prezenty przed głosowaniem kupował, ale tłumaczył się, że ze szczerej sympatii.... Dla mnie brak słów.
Druga szansa była przy walnym zgromadzeniu 20 grudnia, rewolucja pod przewodnictwem Grenia (de facto bardzo w porządku gość) niestety nie przeszła i ostało się jak było.

Wnioski? Gdyby Zibi z Greniem przejęli władze w związku mogłoby się dziać wiele dobrego - dobre kontakty za granicą, dyplomacja, rozsądek...
  • 0
Dołączona grafika

#22 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 10 czerwca 2010 - 10:47

Mecz z Serbami wyglądał bardzo optymistycznie, podania mimo ciężkiej pogody wychodzily, kilka akcji nie do powstydzenia...Wracając do Murcii jeszcze to kluczowym aspektem był brak podań w środkowej strefie, wyglądało jakby Hiszpanów było 20 i obstawili podwójnie każdego naszego grajka, nogi się trzęsły i grali jak dziewczyny, a Smuda tłumaczy, że skład jest zmęczony sezonem, NO WYBACZ PANIE SMUDA, nasi przeciwnicy grali 2x więcej meczy (i to na jakim poziomie) i jakoś potrafili grać!


Proszę Cię. :)
Po 1
Poziom naszej piłki poziom- piłki hiszpańskiej zauważ, że w składzie byli głównie zawodnicy z naszej ligi, której kluby(łącznie ze stadionami niejednokrotnie) są warte tyle co pojedynczy piłkarze z Hiszpanii.

Po 2
Prawda jest w tym co Smuda powiedział, nasi piłkarze są zmęczeni sezonem , większość z nich jest na etapie roztrenowania posezonowego- Hiszpanie są po etapie przygotowań do mistrzostw(oni zachowali ciąg treningów, 2 sama infrastruktura odnowy biologicznej Hiszpania-Polska - nawet nie trzeba o tym pisać)

Po 3
Mogliśmy co najwyżej dorównać im kondycyjnie i gryźć trawę(technicznie nigdy im nie dorównamy- no chyba że wyślemy reprezentacje polski do lat 14 na szkolenie w Barcy to za 8 lat przyjadą nie co słabsi ale już całkiem całkiem sobie radzący), ale wyklucza to podpunkt 2 mojej wypowiedzi.

Po 4
Każdy kto spodziewał się dobrego wyniku z Hiszpanią jest marzycielem. Realnie było niemożliwością nawet zremisowanie z nimi(zdejmijcie różowe okulary, puśćcie sobie mecz ligi angielskiej czy hiszpańskiej , a po nim od razu spotkanie ekstraklasy -to jest porównanie poziomów wyszkolenia naszych piłkarzy). Niestety nie zmieni się to szybko gdyż większość szkółek piłkarskich jest prowadzonych w naszym państwie przez wuefistów, a tu trzeba zaczynać od korzeni .

Po 5
Cieszy mnie, że Smuda dał szansę zagrać im z tak klasowym zespołem, bo jak to na nich nie zadziała mobilizująco to co zadziała, poza tym jaki jest sens grania ze słabszymi. Jeżeli chcemy cokolwiek(mówię tu o pierwszej 10) znaczyć w europie nie możemy iść w półśrodki , jak mają dostawać łomot to niech to robią z najlepszymi- wyciągając z każdego meczu jakieś dobre aspekty i doszkalając się.
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#23 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2010 - 11:40

po całkiem niezłym meczu z Serbią można było oczekiwać czegoś więcej. Bardzo przyzwoity występ z finalistą MŚ, kilka świetnych wymian podań, coś iskrzyło...

krajowi grali? Kuszczak, Dudka, Żewłakow, Murawski, Lewandowski (niedługo BVB lub coś innego), Peszko (niedługo Pana lub VFL), Błaszczykowski to nie są krajowi zawodnicy tylko trzon kadry obecnie. Chyba, że oglądaliśmy inny mecz.

Dobrze, że graliśmy z takim rywalem, sprowadził nas na ziemie. Okej Hiszpania przygotowywała się do MŚ, ale nasi nie pojechali na zgrupowanie wakacyjne tylko ciężko pracowali podobno...
  • 0
Dołączona grafika

#24 Strik3R

Strik3R

    Plutonowy

  • Recruit
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 01:48

Polska piłka nie istnieje. Tyle w temacie :)
  • 0

#25 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 10 czerwca 2010 - 04:32

Kluby:

* Liczba zarejestrowanych klubów: 5690
* Liczba zarejestrowanych zespołów młodzieżowych: 7555

Zawodnicy:

* Liczba zarejestrowanych juniorów: 184 617
* Liczba zarejestrowanych seniorów: 151 302


o popatrz jednak istnieje :O

Co do składu to zgodz sie z palaczem, w meczu zagrało 16 zawodników z czego 10 z ligi polskiej ;] (badz co badz, lewandowski i peszko jeszcze klubu nie zmienili, pewnie zrobia to niedlugo ale narazie to pilkarze krajowi :)) dudka ? jesli on ma tworzyć trzon kadry to ja dziękuje ;] , z serbią juz sobie nie radził. Nie ma co usprawiedliwiać, ale jeśli chcemy coś osiągnąc to trzeba grać takie mecze ale w odpowiednim momencie, i z pewnościa takiej kompromitacji by nie bylo grając u siebie na otwarcie któregoś ze stadionów.
Tutaj nie chodzi o to żeby grać z san marino, ale juz finlandia i serbia pokazaly nasze braki. Nie można bylo zagrać z drużyna z np 2 lub 3 dziesiatki z rankingu fifa? Na światową czołówkę przyjdzie czas.

Użytkownik abras edytował ten post 10 czerwca 2010 - 04:32

  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#26 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 10 czerwca 2010 - 05:29

krajowi grali? Kuszczak, Dudka, Żewłakow, Murawski, Lewandowski (niedługo BVB lub coś innego), Peszko (niedługo Pana lub VFL), Błaszczykowski to nie są krajowi zawodnicy tylko trzon kadry obecnie. Chyba, że oglądaliśmy inny mecz.

Po kolei:
Kuszczak - ława = lepiej jak by w Polsce grał
Dudka przeciętny sezon we Francji więcej ławy niż gry
Murawski - patrz kolega wyżej tylko Rosja
Lewandowski- jest po grze tylko w polskiej lidze skąd przekonanie, że jest na poziomie zagranicznej?? a może będzie z nim jak z matusiakiem?
Peszko- ta ma już kontrakt na ławce w Grecji.
Błaszczykowski no należałoby się cieszyć że mamy chociaż 1 zawodnika na poziomie bundesligi szkoda tylko że co chwila nękają go kontuzje.
Żewłakow bez kontraktu, po sezonie swoje już przegrał nie mam obiekcji dobry doświadczony obrońca:)


Co z resztą obrony pomocy i atakiem? Chyba jednak jeden mecz oglądaliśmy.
Co do kąpieli z Serbami to wydeje mnie się , że tylko dzięki pogodzie tak dobrze to wyglądało, były momenty , że obrona i linia pomocy cofnęła się i grała podobnie jak z Hiszpanami.
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#27 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:00

Dudka rozegrał koło 20 meczy w sezonie, niewiele mniej niż w Polsce. Zawsze to lepiej grać w Ligue 1 niż na naszym podwórku, nie odstawał na pewno od Berthoda, który nie błyszczał formą.
Kuszczak bez problemów mógł grać w średnim europejskim klubie, ale trzyma się marki i łudzi się nadziejami, że pogra, chociaż w tym sezonie mimo wszystko bardzo wiele doskonałych występów (problemy rodzinne vds)
Murawski w rundzie wiosennej zagrał 11 spotkań w ruskiej Premjer Lidze na bardzo fajnym poziomie, rywalizuje w składzie z Noboą czy Semakiem, a te nazwiska mówią dość dużo...
Lewy skąd przekonanie, że sobie poradzi zagranicą? wybija sie zdecydowanie, z roku na rok rosną jego umiejętności i już u nas by się marnował gdyby został.
Peszko akurat kontraktu to jeszcze nie ma, ale jestem w 100% przekonany, że na ławke nie trafi. Jeden z niewielu charakternych zawodników w naszej kadrze - tacy nie grzeją dupska w czasie meczu.
o Kubie nić mówić nie będę, a Żewłakow przecież ma kontrakt w tureckim średniaku, ciekawe zakończenie kariery, stabilny przez wiele lat stoper, bez spektakularnych wpadek.

Abstrah**e tu już od tego meczu z Hiszpanią, ale chodzi mi o zawodników. Większość z nich grała porywające mecze z Portugalią czy Czechami, które wcale tak dawno się nie odbyły. Brakuje uzupełnienia i poskładania klocków. Jak widze Dudke wystawianego na lewej obronie to szlag mnie trafia, w AJA bardzo fajnie sobie radzi jako def. pomocnik, Pedretti ma wolną rękę do przodu, a on jest od czarnej roboty.

Użytkownik Fikus edytował ten post 10 czerwca 2010 - 07:01

  • 0
Dołączona grafika

#28 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:18

to teraz wypisz rozkładówkę graczy zmienników z Hiszpanii oraz użyj funkcji porównaj :) walka z wiatrakami naprawdę .:)

co do peszk to chodzi słuch , że poleciał do greków kontrakt negocjować, ale jest tam brany pod uwagę jako dobry zmiennik.

Użytkownik plaj edytował ten post 10 czerwca 2010 - 07:19

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#29 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2010 - 08:54

ale bez pisania rozkładówek każdy wiedział, że Hiszpania gra najlepiej na świecie i będzie zderzenie dawida z goliatem. Nikt nie spodziewał się takiego rozmiaru porażki. Po słabych wynikach Hiszpanów z Koreą i Arabią myślałem, że chociaż na ich poziomie przegramy delikatnie...
  • 0
Dołączona grafika

#30 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:04

ale Kamil, jest za wcześnie. Polacy się otworzyli, a Hiszpanie to wykorzystali. Mogłoby być tylko 0:2 grając anyfutbol, ale nie o to chodzi w meczach o pietruszke. Ja na koncepcje Smudy patrze z optymizmem i jest troche czasu aby coś naprawić, aczkolwiek to nasza liga musi pójść w górę, żeby było kim grać
  • 0

#31 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:08

Kapciu, ale koncepcji Smudy nie było w tym meczu. On chce grać piłką, ofensywnie, a widziałeś wymiany podań jakieś w środku pola? 5-6 celnych podań pod rząd? Ja nie doliczylem się tylu, chyba, że między stoperami...
  • 0
Dołączona grafika

#32 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 10 czerwca 2010 - 09:39

wiem, bo kopaczy brak, aczkolwiek nadal sądze, że ten mecz na dobre wyszedł, bo pokaże polskim gwiazdom gdzie ich miejsce. Ogólnie dla mnie 4-3-3 nie podoba mi się, ponieważ w takim systemie gry trzeba mieć zawodnika typu Inieste, nawet Rogera ( kiedy był w formie), który jednym podaniem dałby drogę do bramki, bo na razie Mierzejewski jest tylko dobry a sam nie da sobie rady z mocniejszym przeciwnkiem.
  • 0

#33 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 czerwca 2010 - 07:04

czekamy na Radka Majewskiego, ale czy sie doczekamy?? zbyt duże problemy z tyłu są przy 4-3-3, Kubie nie raz sie zdarzy nie wrócić i po nas, do tego jeszcze Peszko w środku to 4 ofensywnych z Hiszpanią grało...
  • 0
Dołączona grafika

#34 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 02:44

współczuję wam...
  • 0

#35 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 11 czerwca 2010 - 04:27

współczuję wam...


:D
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#36 Strik3R

Strik3R

    Plutonowy

  • Recruit
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 05:57

Moim zdaniem polscy piłkarze sprawdzą się tylko w POLSKIEJ LIDZE , w innych ligach albo siedzą na ławkach albo grają beznadziejnie(poza Błaszczykowskim).

Robert Lewandowski grał dobrze w LECHU ale w Niemczech moim zdaniem nic nie zdziała.

Polska piłka ''tworzy'' rezerowowych do innych lig...tyle powiem.

Użytkownik Strik3R edytował ten post 11 czerwca 2010 - 05:58

  • 0

#37 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 22 lipca 2010 - 11:19

nawiazujac do wczorajszego meczu w LM, trzeba napisac to tutaj.

jak mamy walczyć z europejskimi gigantami skoro Abrasowe lodówki funduja nam taki blamaż na Bułgarskiej. Tak, to był blamaż, porażka z Azerami to na pewno jest powód do wstydu. Pierwsze 10 minut tylko rozegrali dobrze, poza tym nic. 2 zawodników tylko wyróżnić można, Wichniarek i Stilic. Reszta baaaardzo daleko. Wejście Kiełba = jedno wielkie nieporozumienie. Jak miał okazję po golu dla Interu to zamknął oczy i zaj**ał z całej siły, amatorka. Djurdjevic i Injac przeszli obok meczu, Peszko sie starał, ale nic nie zrobił. O reszcie nie warto wspominać. Sparta sprowadzi na ziemie polski optymizm. Genialny Matejovski będzie dzielił i rządził w 2 linii Czechów i to ich zobaczymy w fazie grupowej.

Do LE Amica też nie wejdzie, odpadnie w 4 rundzie i tyle z pucharów wejdzie. Wisła ma łatwego rywala, powalczą też w 4 rundzie, reszta outttt.

Użytkownik Fikus edytował ten post 22 lipca 2010 - 11:20

  • 0
Dołączona grafika

#38 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 12:55

Fikus 100% racji. Jak różnica goli z dwumeczu będzie nie większa niż 2 to lech będzie miał powody do dumy :D

Użytkownik Juri edytował ten post 22 lipca 2010 - 12:55

  • 0

asdasdas


#39 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 29 sierpnia 2010 - 05:59

Jaga - Lech 2-0
Powodzenia w Lidze Europejskiej z Juve i Man City :happy:
  • 0

#40 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 13 września 2010 - 12:04

http://www.youtube.c...h?v=I8YY2Hlh1cU
Smuda jednak woli swoich piłkarzykuf z lecha poznan.
btw w koncu podoba mi sie tabela, "wielka trojka" gra wrecz fantastycznie, wiselka 5 miejsce, lech 7, legia 10. Polonia tez juz zlapala zadyszke ;]
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0