Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#41 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 03 lipca 2010 - 01:20

tak do normalnej jazdy po ulicy czy jakims lekkim lasku spoko

ale jak ostrzej pojezdzisz to zaraz sie poniszczy...
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#42 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lipca 2010 - 01:24

a 75 ? chociażby właśnie do jazdy po lesie szybszej ?Nie żaden downhill tylko tak po prostu

Użytkownik Blood edytował ten post 03 lipca 2010 - 01:24

  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#43 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 03:29

Ja mam XCM- 100mm, ale mało mi :P Chciałbym mieć coś większego, jakiegoś RockShox czy coś :D Ale to zależy jak bardzo będziesz chciał szaleć na tym rowerku. Ja na Twoim miejscu brałbym coś z 100mm skoku, większa pewność, że Ci nie dobije Dołączona grafika
  • 1
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#44 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 03 lipca 2010 - 04:33

endo ma rację - polać mu

lepiej weź sprzęt troche na wyrost, szybko nauczysz się go wykożystywać i zobaczysz że będzie Ci zaraz brakowało skoku...

najbradziej optymalnym rozwiązaniem byłby RockShox Psylo XC 130 mm skoku, tłumienie olejowe, komora powietrzna i sprężyna - dodatkowo regulacja skoku w zakresie od chyba 70 mm do 130 mm ale to wydatek ok. 1500 zł

może lepszym rozwiązaniem będzie zakup rowerka na sztywnej ramie (bez przedniego widelca amortyzowanego) i dokupienie czegoś z wyższej półki ale używanego...

temat rzeka... można gadać i gadać
  • 1

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#45 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 07:05

Blind to już sobie poleciałeś z tym amorem :D i to ostroooo :P Uważam, że Tora byłaby wystarczająca :) Rock Shox oczywiście :) Ma on opcję zmiany skoku w serwisie na 80 lub 130, standardowo jest 100mm.
Osobiście sam jakiś czas temu wynalazłem Marzocchi-ego Corsa Air, ma te 100mm skoku, ale tarczę można włożyć już 203 :D Uważam, że jak dla Ciebie Blood, to 100 Ci wystarczy, jeżeli będziesz jeździł po mieście, lesie- NIE SKAKAŁ! Bo do skakania, to rower całkiem inny :P Jako przykład mogę podać Kross-a, model Panic DS. Myślę, że jak dla Ciebie by wystarczył. Jest jedno ale, ten rower to kategoria gravity / dual jest, więc do wypraw na dalekie podróż rowerkiem odpada z tego względu, że się zamęczysz Dołączona grafika Może rozjaśnię Ci co nieco, rowerowi do skakania nie tylko potrzeba dobrego amora, to nie załatwia sparwy. Ludzie skaczą i na sztywnych widelcach. Prawda jest taka, że skok amora też musi być odpowiedni do ramy, bo można połamać rowerek :D Dobra, kończę, bo sądzę, że i tak już wystarczająco zmoatałem Dołączona grafika Na koniec powiem tyle. Do jazdy po mieście, bezdrożach czy lesie- 100mm wystarczy.
  • 1
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#46 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lipca 2010 - 07:15

Dobra, to według tych wymagań, nie mam nic na celowniku. Może określę Wam dokładnie czego szukam, to będzie łatwiej.

Szukam roweru do jazdy po ulicach oraz czasem po lesie. Cena to maks 1k zł ( 1000 zł, najlepiej gdyby wliczyć to również koszt dostawy, bo reszte hajsu mam zamrożoną ;/ ), dobrze by było gdyby miał hamulce tarczowe, fajnie gdyby wyglądał nietuzinkowo. Nie musi być żaden super pro elo high do niewiadomo czego, byleby był dobrze złożony i mało awaryjny. Ja szukałem i nie znalazłem, ale fakt, że za bardzo się w tym nie orientuję.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#47 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 07:49

Oto moje propozycje:
http://www.allegro.p..._sram_sx_5.html

http://www.allegro.p...ki.html#gallery

http://www.allegro.p...na.html#gallery

http://www.allegro.p...sl.html#gallery

http://www.allegro.p...is.html#gallery

http://www.allegro.p...lo.html#gallery

Tyle na allegro wynalazłem, co się w miarę nadaje. Co do tarczówek, nie kupisz roweru z niczym dobrym, weźmiesz jakiś chłam co nie będzie hamować. Zresztą potem możesz sobie zmienić z v-brakeów na tarcze.
Osobiście poleciłbym Ci tego shwinn-a z pierwszego linku, jest zrobiony na sramie, amor rock shox-a, hample tektro, korba truvativa. Zresztą co będę Ci mówił. Obejżyj, a potem jeszcze powiedz jaka rama dla Ciebie chłopcze :P Ile masz wzrostu?
  • 1
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#48 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 lipca 2010 - 09:42

no jestem troszkje wysoki - 187 cm
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#49 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 04 lipca 2010 - 01:10

endo dobrze gada... znowu :D

wez tego Shwinna, jest naprawde fajnie złożony i za bardzo dobre pieniądze. Później możesz go łatwo rozbudować.
  • 1

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#50 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 04 lipca 2010 - 09:08

Faktycznie bardzo ciekawe propozycje. Mam tylko nadzieję, że te aukcję będą później kontynuowane, bo widzę, że kończą się za 3 dni, a to za wcześnie ( będę mógł kupić dopiero od przyszłego poniedziałku ).

Bardzo dziękuję endo oraz bl1nd za pomoc, macie + :D W razie czego, będę jeszcze pisał :)
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#51 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 04 lipca 2010 - 12:05

daj sobie aukcje do obserwowanych, jak nie będzie nowych to poprostu zadzwoń i powiedz że taki rower chcesz, ja tak robiłem wiele razy i się udało :)
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#52 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 12:39

Jest tylko jeden ból z tym Schwinn-em. Rama to 19" Może być dla Ciebie za mała, ja sam mam 180cm wzrostu i mój romecik to również 19", wystarcza mi na styk, poza tym mój ma inną budowę niż typowe mtb czy xc. Ale dla Ciebie to najlepiej 20 lub 21 cali rama i będzie ok :) Tak więc napisz do tej osoby, która wystawia tego Schwinna i zapytaj czy ma rozmiar 21" Nie gwarantuję Ci, że na 19" będzie Ci się dobrze lub źle jeździło. Jeżeli masz możliwość, to poproś znajomego, który ma rower z ramą 19 calową, żeby dał Ci się przejechać- wtedy zobaczysz czy na 19 się mieścisz czy nie. Mam na myśli jak będziesz się czuł na rowerze, czy kolanami nie będziesz dotykał kierownicy oraz jak będą się miały nogi do pedałów, mianowicie, jak noga Ci się wyciąnie gdy będziesz pedałować- czy będziesz pedałował palcami u nóg, czy może bez problemu piętami. Tak więc musisz się przejechać i ocenić :)

Użytkownik endo edytował ten post 04 lipca 2010 - 12:42

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#53 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 04 lipca 2010 - 05:23

Kozak.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu rowerku, ale też nie wiedziałem za czym się rozejrzeć.
Mówicie, że te rowerki z linków są dobre na takie jeżdżenie po ulicy, lasku i lekkim kruszywie?
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#54 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 04 lipca 2010 - 07:20

ta, są w sam raz na Warszawe :)
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#55 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 08:49

Do jazdy ogólnie, nawet bardziej ekstremalnej, byle nie do skakania, bo może się połamać :P Szerokie oponki i po lesie czy szutrowych ścieżkach można śmiało śmigać Dołączona grafika

EDIT: Milczar, zależy jeszcze ile możesz na rowerek przeznaczyć :)

Użytkownik endo edytował ten post 04 lipca 2010 - 08:50

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#56 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 lipca 2010 - 10:26

Ehh ... ten 1 rower faktycznie jest bardzo interesujący, lecz gościu niestety nie ma tego rowerku z ramą 21' ;/ tylko 19
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#57 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 10:33

Blood, a próbowałeś się przejechać na jakiejś 19" ? Być może dla Ciebie wystarczy, albo pójdź do jakiegoś sklepu i zapytaj, jaką ramę dla Ciebie by zaproponowali :) Najprościej, oni się znają. Możesz powiedzieć jaki rower masz na oku, w sklepie powinni wiedzieć o jaki chodzi :P Jeżeli trafisz na kogoś kompetentnego oczywiście :D
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#58 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 lipca 2010 - 10:51

Ta, ja już znam tych 'specjalistów' w niektórych sklepach :D ale przejdę się i sprawdzę gdzieś.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#59 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 lipca 2010 - 01:45

Gościu z aukcji mi odpowiedział i stwierdził, że rama 19" na 100 % będzie za mała. Polecił mi za to ten rower -> http://allegro.pl/it...enie_879zl.html
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#60 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 08 lipca 2010 - 02:17

ile masz wzrostu ? ten z linka sobie odpuść... :D
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0