Skocz do zawartości


Zdjęcie

moviemaking?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 15 września 2010 - 05:26

siema, załatwiłem sobie sony vegasa 9.0 platinum ;D chciałem się troche z nim pobawic i mam pewien problem. sciagnałem sobie dla proby demo z hltv, ale fragi są co jakis czas, np co 5 sekund.. jak przyspieszyć daną część klipu zeby ladniej bylo?
jak zły dział czy coś to prosze przeniesc i z gory sry

e; prosze nie odsylac mnie do netmovies itd, bo na forum nie ma nic wspomniane a sama strona nie działa.. na googlach tez suzkalem.

Użytkownik haaze edytował ten post 15 września 2010 - 05:27

  • 0

#2 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 15 września 2010 - 05:52

nie pamietam jak sie ta opcja nazywa bo kompletnie z d*py jest nazwana:X

ale zaznaczasz czesc klipu prawym i ktoras z opcji :X

niepopolsku pisze;(
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#3 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 września 2010 - 06:02

Po prostu zaznaczasz część filmu, klikasz po jego prawej stronie na brzeg zaznaczenia i przesuwasz w lewo.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#4 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 15 września 2010 - 06:08

Shrinking?
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#5 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 15 września 2010 - 06:11

blood wtedy ci obetnie;/
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#6 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 września 2010 - 06:13

Nie e, mam właśnie vegasa odpalonego i w ten sposób po prostu skracam czas trwania pewnego klipu, czyli tym samym przyśpieszam jego odtwarzanie. Mam Sony Vegas 9.0c Pro x64 i tak u mnie działa
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#7 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 15 września 2010 - 06:16

ja mam to samo tylko x86 i jak zaznaczam i tak robie to mi obcina:D
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#8 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 września 2010 - 06:20

lol hahahaha :D dobreee

a nie, sory, to jest 10.0, na 9,0 faktycznie tak nie działa ...

Użytkownik Blood edytował ten post 15 września 2010 - 06:25

  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#9 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 15 września 2010 - 06:45

no fajny programik, bawie sie teraz kolorami, fajnie jest, no ale to nieszczesne przyspieszanie... bo wiecie o co mi chodzi, chciałem sobie nagrac filmik just awp ;D no i np mam akcje 5 gosci poszło, ale najpierw zabijam dwóch, później 3 sek zabijam kolejnego, pozniej skacze se bhopem , skanuje sratytaty i dopiero pozniej zabijam dwoch pozostałych, i jakby całe miało być to by nie ten tego wyglądało ;//

no a jak kliknep rawym na klik to opcje mam takie ;


open in trimmer;
select in project media list;
media fx;
video event pan / crap
video event FX
cut, copy , delete
reverse
selects evend to end
switches
take
group
stream
synchreonize
properties


i co dalej? :<

Użytkownik haaze edytował ten post 15 września 2010 - 06:46

  • 0

#10 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 15 września 2010 - 06:52

crop? Bo crap ma całkiem inne niezbyt miłe znaczenie... :D
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#11 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 15 września 2010 - 06:55

crop? Bo crap ma całkiem inne niezbyt miłe znaczenie... :D


no crop sory ;d

a takie jeszcze niby nie do tematu pytanie;

jakiś program macie do NAGRANIA dema na format avi? w sensie ze np biore frapsa nagrywam w csie i mam juz gotowy pliczek .avi i sobie go daje do vegasa, ale pozostaje ten napis "fraps.com" a to jest dopiero niezbyt miłe..
  • 0

#12 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 września 2010 - 07:01

Zrób to tak, jak robią to wszyscy film makerzy - kup frapsa :D

A tak na poważnie - odpalasz demko, w momencie od którego chcesz zacząć wpisujesz w konsoli startmovie. Gdy chcesz zakończyć demko, wpisujesz endmovie. Potem odpalasz sobie vegasa i z miliona obrazków, robisz film :D Przy otwieraniu zaznaczasz tylko pierwszy obrazek i klikasz na dole coś tam sequence coś tam. Jest to jedyna opcja na dole, więc raczej znajdziesz :P Z tego tworzysz sobie film. Na koniec pozostaje tylko zgrać dźwięk i dołączyć do sklejonego wcześniej filmu.

Użytkownik Blood edytował ten post 15 września 2010 - 07:02

  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#13 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 15 września 2010 - 07:14

dobra kurcze mniejsza juz z tą reklamą..
pozostaje kwestia przyspieszenia i mam andzieje ze ktoś bawił sie tym i pomoze..

a jeszcze mnie drugie coś zaciekawilo, jest cos takiego że mogę przybliżyć obraz tylko na nicki zabic ;d w sensie tam na prawy gorny rog. zapisuje ten preset czy jak to sie tam nazywa i nadal jest tak jak było wczesniej. lipa :( wyglada na to ze bede sie musiał sporo pomeczyc zeby cos wyszlo..
  • 0

#14 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 15 września 2010 - 07:46

Skoro coś blood napisał o klatkach, które łączysz w film to po prostu by przyspieszyć pewien fragment usuń co 3 klatkę z tego fragmentu. :D
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#15 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 września 2010 - 09:04

haaze -> google.pl + Sony Vegas tutorial naprawdę nie boli :) Na ten temat znajdziesz nawet tutoriale wideo na yt, wystarczy poszukać :) Już nie jeden materiał na takie tematy widziałem
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#16 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 15 września 2010 - 10:00

Boty z was jak nic...

Kleisz ten filmik mimo że tam są luzy potem ten klip już wrzucasz do Vegasa i tam jak masz tą ścieżkę z klipem to jedziesz do momentu aż robi się nudno naciskasz na ten klip w tym miejscu gdzie robi się nudno i naciskasz klawisz S (dzielisz w ten sposób klip) potem jedziesz powoli dalej po tym klipie i aż do momentu gdzie przestaje być nudno i znowu naciskasz S w ten sposób z jednego klipu robisz trzy który dzieli sie na 3 części:

NIE NUDNO - NUDNO - NIE NUDNO

Potem naciskasz na ten klip nudno i trzymając klawisz CTRL zwężasz go sobie, czyli łapiąc go za koniec i trzymając CTRL zbliżasz się ku początkowi klipu. Pamiętaj że pracujesz ciągle na klipie nudno, zwęż ten klip o połowę góra o 2/3 bo jak jest za duża przerwa to potem moze zrobić się chaos i na koniec podjeżdzasz klipami do siebie aby się spikneły końcami ze sobą i z bani :P

Jak nie kumasz to ci jutro na filmiku wytłumaczę, i nie słuchaj się tych pokemonów wyżej bo z tego co czytam to oni mają tyle pojecia o MM co piekarz o malarstwie :D:D:D
  • 0

#17 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 września 2010 - 01:54

Boty z was jak nic...

Kleisz ten filmik mimo że tam są luzy potem ten klip
już wrzucasz do Vegasa i tam jak masz tą ścieżkę z klipem to jedziesz do momentu aż robi się nudno naciskasz na ten klip w tym miejscu gdzie robi się nudno i naciskasz klawisz S (dzielisz w ten sposób klip) potem jedziesz powoli dalej po tym klipie i aż do momentu gdzie przestaje być nudno i znowu naciskasz S w ten sposób z jednego klipu robisz trzy który dzieli sie na 3 części:

NIE NUDNO - NUDNO - NIE NUDNO

Potem naciskasz na ten klip nudno i trzymając klawisz CTRL zwężasz go sobie, czyli łapiąc go za koniec i trzymając CTRL zbliżasz się ku początkowi klipu. Pamiętaj że pracujesz ciągle na klipie nudno, zwęż ten klip o połowę góra o 2/3 bo jak jest za duża przerwa to potem moze zrobić się chaos i na koniec podjeżdzasz klipami do siebie aby się spikneły końcami ze sobą i z bani :P

Jak nie kumasz to ci jutro na filmiku wytłumaczę, i nie słuchaj się tych pokemonów wyżej bo z tego co czytam to oni mają tyle pojecia o MM co piekarz o malarstwie :D:D:D


no nie kumam wlasnie.. byłbym wdzieczny jakbys jakos to wytluamczyl inaczej albo tym filmikiem co mowisz:)

AA STOP!

odrazu prosze o polaczenie postow, bo nie widze opcji edytuj a wczesniej byla oO
no i tak! skumałem już mniej więcej o co chodzi, zrobilem z tym ctrl to normalnie 10 sekundowa sekwencja zrobiła mi sie w 0,5 sekudnowa sekwencje, wiec bede musial nasiedziec sie zeby to przyspieszenie wyszło dobre.. ale teraz znowu mam taki problem ze fraps ma 30 sek a akcja ma 45 gdzieś cała, i jak wlaczam po 30 sekundach to jednak jest taka 'dziurka' ktora nie iwem czy by sie dało zamaskowac tym przyspieszeniem.
ale najwazniejsze. fraps mi nie odtwarza dziweku a record sound zaznacozne. zobvaczylem temat ze komus tez nie dzilalalo i byla odpowiedz zeby w miks stereo odznaczyc wyciszone, jam am tylko opcje miks stereo i mam ją odznaczana ale mi nie dziala, jakies pomysly?

Użytkownik will edytował ten post 16 września 2010 - 02:27

  • 0

#18 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 16 września 2010 - 03:05

Powiem ci tak "poszukaj" Frapsa który nie ma limitu nagrywania, a jeżeli chodzi o nagrywanie dźwięku to zaznać we Frapsie aby ci nagrywało, a wejdź w ten swój głośniczek na pasku autostartu, naciśnij na niego prawym lub lewym tak aby ten cały panel ci wyskoczył weź wybierz urządzenia do nagrywania czy jakoś tak (Ciężko mi powiedzieć bo mam Windowsa 7) i tam zaznacz ten stereo mix spróbuj jak najgłośniej i zobacz czy ci nagrywa :P
  • 0

#19 haaze

haaze

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 września 2010 - 04:13

Powiem ci tak "poszukaj" Frapsa który nie ma limitu nagrywania, a jeżeli chodzi o nagrywanie dźwięku to zaznać we Frapsie aby ci nagrywało, a wejdź w ten swój głośniczek na pasku autostartu, naciśnij na niego prawym lub lewym tak aby ten cały panel ci wyskoczył weź wybierz urządzenia do nagrywania czy jakoś tak (Ciężko mi powiedzieć bo mam Windowsa 7) i tam zaznacz ten stereo mix spróbuj jak najgłośniej i zobacz czy ci nagrywa :P


nie da rady nie mam wogole niczego takiego ;<

co do filmu;
czy ładnie bedzie wyglądało jak mam dema z hltv i na dole jest to takie ten caly pasek jakbym specowal kogos?
2; jak zobic cos rtakiego, ze przykladowo ubilem w 3 sekundy 5 ludzi. i po ubiciu chcialbym przeniesc ekran na prawy gorny rog zeby pokazalo zabicia(widzialem cos takiego na filmach i mi sie spodobalo:D ). wiem jak przeniesc ale jak przenosze to wtedy cała akcja jest na prawym gornym rogu a chce tylko koncowke, jak to uczynic?

ps; dzieki ze sie mna zajmujecie:D
  • 0

#20 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 16 września 2010 - 04:31

Ten pasek nie będzie wyglądał ładnie dlatego polecam HLTV Border Removal a jeżeli chodzi i przybliżanie to udaj się na swoim klipie do PAN/CROP i tam działasz na osi czasu :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0