Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 sławomirovsky

sławomirovsky

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 09:32

Witam, mój tatko chce kupić mi samochód i ja mam sam go sobie wybrać, bo ja będę nim jeździł, a nie on (tak powiedział właśnie mój tata i jaki wybiorę, takim będę jeździł). Niestety za dobrze nie znam się na samochodach, można powiedzieć nawet, że w ogóle się nie orientuję.

- koszt samochodu nie ma przekraczać 7.000 zł
- wszystkie marki możecie podawać, bo na razie to nie mam do żadnej wstrętu
- jak dacie coś, to możecie też opisać dlaczego tego (oczywiście, jak będzie Wam się chciała)

Sam zastanawiałem się nad paroma pojazdami i mam parę propozycji:
- Ford mondeo mk2, zdjęcie
- Honda civic coupe, zdjęcie
- Volkswagen Golf 3, zdjęcie

Może coś być z tych 3 samochodów?
  • 0


#2 CappoDiTuttiCappi

CappoDiTuttiCappi

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 12:15

Hmm mam forda mondeo mk2, juz kilka lat i jeszcze nic mi sie w nim nie zepsuło ;) mondziaki są dobrymi mało wadliwymi samochodami, ale osobiscie teraz bym wolał jakąs małą honde civic z butem ;) ,
  • 0

#3 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 16 listopada 2010 - 12:16

z tej trójeczki to polecil bym honde ale oczywiscie wazne jest jaki tam bys miał silnik bo są róznice:)
wiem jest ich sporo ale krótko i na temat z oznaczen to polecil bym VTEC sa one poprostu silniejsze od zwykłych wersji oraz VTEC-eco te natomiast mało spalaja jeszcze z tej generacji zaczeło wychodzic type-r no z tym silniczkiem jestes królem szos:D ale nie kupisz za 7000 napewno:/ do tych VTEC bedziesz tez musiał cos dołozyc ale naprawde warto..
  • 0

#4 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 listopada 2010 - 12:22

właśnie jest podstawowe pytanie, chcesz spokojne wygodne auto z ekonomicznym silnikiem czy jakieś szybkie zwinne auto ?
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#5 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 16 listopada 2010 - 01:00

Witaj, to zależy chcesz na benzynkę samą ?
Ja osobiście mam Toyotę Paseo i śmiga od roku bez żadnych problemów
Polecam jeszcze Audi 80 starszy ma i kilka razy jechałem bez problemowe (z tego co wiem to się nie skarży i jeździ non stop)
A tak to jak poprzednicy Hondę Civic aczkolwiek Ford też niczego sobie.

Użytkownik mJm edytował ten post 16 listopada 2010 - 01:02

  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#6 fantazja

fantazja

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 254 postów
  • Ską…d:okolice Bstoku

Napisano 16 listopada 2010 - 01:31

osobiscie woze sie golfem 3 1.8 w benzynce, robie okolo 1000-1500 km ( duzo ? malo?)
zalety:
tani w serwisowaniu (sporo czesci lezy przy wiekszych zakretach :) )
sztywne zawieszenie (wersja GT)
elastyczny silnik i dosc ekonomiczny w trasie ok ok 7-7.5 przy 120-130 km/h
bardzo dobry silnik do montazu najtanszej instalacji gazowej




wady
duzo pali w miescie ale to jak kazdy samochod w korku
slabe blachy , ale blacharke tez sam wymienilem :)
baaardzo popularny ( nie raz zdarzylo mi sie probowac otworzyc drzwi do cudzego , no ale to noc i 10 cm sniegu na samochodzie:)
  • 0

#7 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 listopada 2010 - 02:33

ja bym kupil x6, cala reszta gowno warta ==>nic sie tu nie dowiesz bo za tyle pieniedzy mozesz kupic perełke, albo trupa w którego bedziesz ladowac kupe forsy... predzej to drugie. Dlatego przy zakupie znajdz osobę ktora zna się porzadnie na mechanice... koniec konców marka mało ważna.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#8 sławomirovsky

sławomirovsky

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 12:06

Spokojne auto mi wystarczy. Niby niedawno zdałem prawo jazdy, ale jakoś nie ciągnie mnie do szybkości. Chce po prostu dojechać cało z miejsca na miejsce. W sumie to obojętnie na co będzie samochód, za co wlewać będę miał - z tym problemu nie będzie. Ogólnie to fajna jest ta Twoja Toyota mJm :-)
  • 0


#9 virnik

virnik

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 12:52

Ja to bym Ci polecal dwa kola ale jak chcesz puche to bierz honde, najlepiej w vtec'u tak jak fasi pisze, bardzo dobre opinie maja te silniki. Za 7 tys bedziesz mial dopieszczonego civica V generacji, na nowsze generacje ta suma jest troche za mala. Ogolnie celuj w japonce, moze jakas almera? Co do tej toyoty paseo to pewnie bedziesz mial lipe z czesciami, raczej nie bierz egzotykow, moga miec jakies nietypowe rozwiazania w silniku i nie kazdy mechanik Ci to dobrze zrobi.
  • 0

To fathom hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic.
________________________________________________________________


#10 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 17 listopada 2010 - 12:55

Ja Ci powiem tak, przed kupnem sprawdź przede wszystkim tarcze i klocki hamulcowe, byś nie musiał od razu wymieniać, trochę to kosztuje, dowiedz się jaki olej wlewany był, czy były jakieś wspomagacze do silników z stp czy tam np modyfikator plus, jak tak to +, w jakim stanie są filtry wszelakie (paliwa, oleju, powietrza) bo owe też kosztują, jak będzie klima to czy była dezynfekowana bo to też kosztuje :D Najlepiej też by samochód miał łatwy dostęp do żarówek przednich, byś sam mógł wymieniać, a nie płacić jakiemuś mechanikowi za wymianę. Do tego dobry silnik by Ci za dużo nie palił. A samochód jaki? Taki który spełni te wymogi w jak najlepszym stopniu :P
  • 0

#11 virnik

virnik

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 01:34

Jesli chodzi o filtry to nie ma to za bardzo znaczenia, bo takie rzeczy + olej + pasek rozrzadu powinno sie wymienic od razu po zakupie. Szczegolnie w przypadku paska, jesli dawno nie byl wymieniany i Ci strzeli to poza pogietymi zaworami w skrajnych przypadkach moze uszkodzic glowice, walki rozrzadu czy tloki. Takze nie ma co wierzyc na slowo ze niedawno byl wymieniany, bo tak Ci powie wiekszosc sprzedajacych. Co do tarcz hamulcowych to dobrze byloby to sprawdzic ale to trzeba zdjac kolo i zmierzyc grubosc mikrometrem. Najlepiej to odpalic stowke mechanikowi i niech jedzie z Toba ogladac.
  • 0

To fathom hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic.
________________________________________________________________


#12 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 17 listopada 2010 - 01:59

przy kupnie zasada jest prosta, zmieniasz olej paski filtry. To są koszta wliczone, masz swój licznik i mierzysz kilometraż. Dlatego właśnie ludzie sprzedając wózki nie zmieniają tego bo i tak wskazana jest wymiana. :) bo jak mówi Virnick, jak głowica strzeli to masz po silniku więc dwa razy kupujesz. Wymiana pasków w autkach tych roczników to ok 150zł robocizna, razem z olejami filtrami więcej jak 250 nie powinien wziąć.

w większości przypadków zasada jest taka: kto mało płaci, dwa razy płaci :wink:

jeśli patrzysz autka rocznikami 95-00 to blachy deko zgnite mogą być, to już czas (broń Boże nie francuzy! to znaczy że walony był)
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#13 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 08:11

ja bym kupil x6, cala reszta gowno warta ==>nic sie tu nie dowiesz bo za tyle pieniedzy mozesz kupic perełke, albo trupa w którego bedziesz ladowac kupe forsy... predzej to drugie. Dlatego przy zakupie znajdz osobę ktora zna się porzadnie na mechanice... koniec konców marka mało ważna.

true true, a tym bardziej po powodzi jest teraz dużo super mega okazji ;] Ja bym szukał jakiegoś seicento, albo golfa do jazdy po mieście. Te wszystkie japońce i fau teki :) odpadają, no chyba ze masz kase na utrzymanie samochodu.
  • 0

#14 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 17 listopada 2010 - 09:39

nic odkrywczego nie powiem jak dodam ze jak masz 7k to nie kupuj samochodu drozszego niz 6, ale to chyba oczywiste
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0