Skocz do zawartości


Zdjęcie

Level up! - zasady i zapisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boko

Boko

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 232 postów
  • Skype:mateusz.kaleta51
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 08:27

Level Up! Jest grą forumową o prostych zasadach, wymagająca odrobinę taktyki, współpracy i umiejętności.
Jedyne wymagania to wysłanie codziennie jednej wiadomości prywatnej z jednym nickiem do prowadzącego grę.

Cel gry: Celem gry jest pozostanie ostatnim żyjącym graczem. Żeby to osiągnąć, musisz uniknąć eliminacji i eliminować innych dzięki głównemu punktowi gry: levele.

Rozgrywka: Gramy w rundach. W każdej rundzie wszyscy gracze muszą wysłać wiadomość do prowadzącego grę przez PW (Prywatną Wiadomość). W tej wiadomości gracz musi umieścić kogoś nick (może być jego własny).
W czasie rozgrywki gracze są zachęcani do prowadzenia dyskusji (na forum, bądź prywatnie).

Zdarzenia: Zdarzenia są generowane według wiadomości odbieranych każdej rundy. Możliwe zdarzenia: Łańcuch i atak.

Łańcuch : Występuje, gdy gracze napisali swoje nicki tak, że sformowało się zamknięte koło, np.: Osoba A napisała B, B napisała C, C napisała A. Najmniejszy łańcuch jest jednoosobowy, gdy dana osoba napisze swój własny nick.
Gdy łańcuch jest uformowany, wzrastają poziomy graczy: poziom każdej osoby podnosi się do poziomu największego z jego sąsiadów, po czym poziom każdej osoby wzrasta o wielkość łańcucha (ilość graczy w kole).
Przykład: A (lvl 0), B(lvl 2), C (lvl 3), D(lvl 2) uformowali łańcuch A-B-C-D-A. Wtedy A podnosi się na 2lvl, B na 3, D też na 3. Potem lvl każdego podnosi się o 4. Na koniec A ma lvl 6, B,C,D - 7.

Atak: Atak występuje zawsze, gdy nie ma łańcucha, czyli jedna osoba wybierze kogoś, kto nie uformował z nim łańcucha.
Przykład: A wybiera B, B wybiera C, C wybiera D, D wybiera siebie samego.
Wtedy A atakuje B, B atakuje C, C atakuje D.
W czasie ataku rozróżniamy dwie sytuacje:
- jeśli atakujący i broniący się są tego samego poziomu, to nic się nie dzieje.
- jeśli nie są tego samego poziomu, to ginie osoba z niższym poziomem. Zginąć może zarówno atakujący, jak i broniący. Wygrany dostaje +1 poziom.

Kolejność zdarzeń: Kolejność wysyłania wiadomości nie jest ważna. Zdarzenia są tworzone w następującej kolejności:
1. Wszystkie łańcuchy.
2. Ataki.

Z tego powodu możliwe jest, że gdy zaatakujecie kogoś o niższym lvlu, ta osoba utworzy łańcuch, dzięki czemu podniesie swój lvl i możesz przegrać.

Koniec gry: Wygrywa ostatnia żywa osoba. Gdy zostają dwie, bądź 3 osoby i nie da się dokończyć gry, dodajemy liczbę zabić do lvlu każdego gracza, po czym wygrywa ten, który ma największy poziom.

Niewysłanie pw: pierwsze niewysłanie pw = -1 poziom. drugie = kick z gry.


-------------------------------
Oryginalne zasady by Zombo (administrator międzynarodowego forum o pen spinningu :O):
http://h1.ripway.com...o/levelupv4.pdf (dead :P)

Tłumaczenie od Rarki, które sobie pożyczyłem ;) (długopisowy machacz, straszny kocur w pen spinningu :O):
http://forum.penspin...opic.php?t=2127

Jak zasady są niejasne, to proszę pytania kierować tutaj.

Ode mnie dodam, że najlepszym sposobem na wygrywanie jest formowanie z kimś łańcuszek - 2-3 osoby. Ty go dymasz, wybierasz do rundy swój nick, masz +1lvl, tamten Cię atakuje i jako, że ma mniejszy lvl, on ginie, a Ty zyskujesz 1. Albo też dołączanie do kliku łańcuszków na raz, wybieranie swojego nicku i wtedy to już w ogóle +100000000000lvl :)
-------------------------------
Startujemy z zapisami. Myślę, że na rozgrzewkę czekamy na 10 osób. Jak dobrze pójdzie to i pierwsza 20 wejdzie. Ja nie biorę udziału z prostych przyczyn. Tak więc teraz czekamy na odpowiednią liczbę osób i daję info, kiedy zaczynamy. Wpisywać się w tym temacie!
-------------------------------
Pierwszą edycję mogę pociągnąć ja, ale jak będą chętni, to ktoś musi ze mną na zmianę chociaż poprowadzić :P.
  • 0
Dołączona grafika

#2 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 31 grudnia 2010 - 10:56

Zapisuje sie :D Kto się ze mna zmierzy? :bb: :bb2: :aggressive:

Użytkownik abras edytował ten post 31 grudnia 2010 - 10:57

  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#3 Boko

Boko

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 232 postów
  • Skype:mateusz.kaleta51
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 maja 2011 - 03:55

abras wygrał
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0