Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wniosek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 12:07

Chciałbym poruszyć pewien bardzo ważny problem, który zapewne dotyczy albo i z czasem będzie dotyczyć każdego gracza Serwera Tawerna TP.. Często dochodzi, bowiem do sytuacji, kiedy gracz wchodzi w dyskusje z aminem np. broni innego gracza przed karą admina i sam w rezultacie dostaje karę. Powołując się tutaj na pkt 1 · Admin na serwerze ma zawsze racje. Wszelkie dyskusje z Adminem mogą zostać ukarane. (ban do 24h). sądzę, iż jest to nadużycie ze strony administracji.



Wyprzedzając wypowiedzi niektórych z aminów jaką zapewne ujrzałbym np. „jak Ci nie odpowiada to nie graj tutaj” albo „to wy….aj” bo są tacy co tak piszą np. w dziale o banach powiem, że serwer jest ok. ale administracja nie skłania się ku zwykłemu graczowi. Jednym słowem w danej sytuacji, którą opisałem powyżej macie zbyt dużą władzę a każdy może bronić własnych racji.



Proszę tylko o wypowiedzi z sensem i rozpatrzenie mojego wniosku odnośnie zmiany tego punktu regulaminu.


  • 0

#2 CappoDiTuttiCappi

CappoDiTuttiCappi

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 19 marca 2011 - 12:13

Jest piątek , 00.00 w nocy, idz na wódke. A gracze przewaznie dyskutują na tematy w ktorych nie mają w ogole racji. Np. "zmien mape bo ta to ujowa jest " albo "za co go wywalasz za co kickujesz albo banujesz?!?!?!?!?!" ,a nie widzi tego co gracz pisze na "nie przeklinaj tralalal tam dalej" i tak to wygląda. Nie wiem czy cos mądrego powiedzialem ale sie udzieliłem :D
  • 0

#3 Infinity

Infinity

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Ską…d:z respa

Napisano 19 marca 2011 - 12:27

pkt 1 · Admin na serwerze ma zawsze racje.

zgadzam się z Dr@co, ten punkt jest (bardzo lekko mówiąc) bez sensu i śmierdzi NS'teamowym regulaminem. Stary, wpadający w ucho i jednocześnie mało "demokratyczny" podpunkt stosowany by dać osobie decyzyjnej bezkarność (jeszcze brakuje czegoś w stylu: jak Ci się nie podoba patrz pkt 1 i będzie "super")

Odbiegam od tego czy botki piszą o zmianę mapy i czy na serwerze jest dobra administracja, czy zła (chociaż wg mnie jest ok) itd itp. Ale ten punkt w regulaminie powinien być usunięty/zmieniony, co sprawi regulamin bardziej wartościowym i obiektywnym

Użytkownik endo edytował ten post 19 marca 2011 - 02:01
poprawione

  • 1
Dołączona grafika www.hattrick.org

#4 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 19 marca 2011 - 12:33

First of all: Zobacz na realia, gdyby nie ten punkt w regulaminie, każdy gracz mógłby nas zamęczać bezkarnie w nieskończoność, wdawać się często w zbędne dyskusje itd... Nie ma tu nadużyć z naszej strony, a czemu? To my tworzymy ten serwer i umożliwiamy Wam grać na nim i mieć przyjemność z gry, a sami poświęcamy się i pilnujemy porządku na serwerze. A pilnowanie porządku nie jest łatwym zadaniem, często gracz nie znając do końca sytuacji wpitala się zaczyna dyskusje z admem często wulgarną, a nawet obraża admina i po to też jest ten punkt.

Secondly: Mamy nakład pracy często, po co obca osoba ma wiedzieć za co ktoś jest karany? Dyskusje są niewskazane, nie znasz realiów prawa np polskiego? Kto z Tobą będzie dyskutował, mandat jak się należy to dostaniesz, jedynie co to może winowajca dostać mniejszy lub się ledwo uratować z niego, a jak ktoś zacznie inny pyszczyć krótka piłka not ur bussiness.

Last but not least, powiedz mi którzy admini mówią wy***** albo coś w ten deseń to osobiście ich przetrzepie, po za tym od takich sytuacji jest forum dział skargi i zażalenia, tam wszelkie nadużycia admów są zgłaszane, często przez graczy składane niesłusznie bo myślą "kim to ja nie jestem" itd.
  • 0

#5 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 12:22

Prawda jest taka czy to w Państwie, czy na serwerze: władza została stworzona po to aby utrzymać porządek i aby społeczeństwo nie wpadło w chaos jednakże w nieodpowiednich rekach prowadzi do zaspokojenia własnych potrzeb a także do własnego widzi mi się ( co będziesz mi tu mówić, jestem adminem i nie masz nic do gadania). Już uzasadniam.
Gram tylko na waszym serwerze i jak dobrze wiecie, a może i nie, bo macie rezerwację slota, niekiedy trzeba czekać 15 minut, a jak slot się zwolni i już wbijasz okazuje się, że ktoś jednak Cię ubiegł i znowu czekasz. W końcu udało wbić się na serwer i co się okazuje? Masz większy ping niż inni dajmy na to 85 bo ma się sieć WI-FI i co słyszysz od admina ? Ogarnij lagi bo kick... Nadmieniam, że temu adminowi (nie pamiętam już nicku) słabo szło tego dnia jak i mnie, i miałem nawet słabsze staty od niego i jakoś trzeba się wytłumaczyć, że taki słabiak jak on mnie bije to zwrócę uwagę. Tylko ten admin jakoś trafić nie mógł, a co śmieszniejsze ja gram tylko Scoutem (to jest wstyd że awp przegrało z taką bronią 2 razy z rzędu). Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie i tak też dochodzi do nadużyć. Gdyby mój ping byłby za duży, to zostałbym usunięty automatycznie. Moim zdaniem ten zapis regulaminu prowadzi do nadużyć.
Ponadto

KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Art. 54.

  • Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Użytkownik endo edytował ten post 19 marca 2011 - 02:00
poprawka

  • 1

#6 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 19 marca 2011 - 01:05

Niestety ten pkt pojawia się na większości serwerów, tutaj jest o tyle lepiej, że zaznaczone jest "na serwerze". Chodzi o to, że uważasz, gdy admin robi coś źle (nie musi to być w stosunku do Ciebie) to nie marnujesz czasu na serwerze wdając się w dyskusje, tylko przychodzisz z taką sprawą na forum (to, że prawdopodobnie żadne konsekwencje nie będą wyciągnięte to już inna bajka). Serwer jest od grania, forum jest od załatwiania takich spraw. Faktem jest, że ten pkt brzmi bardzo niefajnie, a jeszcze gorzej jest jak trafia się admin, który nie do końca rozumie jego znaczenie. Z drugiej strony trafiają się bardzo upierdliwi gracze, którzy pierwszy raz weszli na serwer, ale są przekonani, że to oni zawsze mają rację i podważają każdą decyzję admina. Zbanujesz albo wywalisz takiego to przyleci na forum i będzie się awanturował, że w regulaminie nie ma nic takiego za co on został zbanowany. Jedyne co można zrobić to zmienić ten pkt, żeby nie robił z admina na serwerze księcia na tronie.

Użytkownik endo edytował ten post 19 marca 2011 - 01:57
poprawka

  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#7 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 19 marca 2011 - 01:15

Wtrącę swoje 3 grosze. Ten punkt jest jak najbardziej na miejscu i nie powinien być usuwany, imho. Admin powinien się wykazywać zdrowym rozsądkiem. Ten punkt nie jest po to, by można było sobie go nadużywać...admin na serverze jest dla graczy, a nie po to by być fajniejszym. Jeżeli jakiś człek nadużywa nadanych mu w zaufaniu naszego społeczeństwa funkcji - nie wahaj się, pisz skargę na forum. Konsekwencje na pewno będą wyciągane.
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#8 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 01:23

Konsekwencje są tak wyciągane, że wypowiada się admin, którego ta sprawa dotyczy, a później nawet przedłuża bana i myślę, iż takie zachowanie nie jest słuszne. Nie skupiajcie się tylko na banach, ale na takich sytuacjach jak opisałem powyżej; nie było to niczym uzasadnione. Gra jest po to żeby się bawić, a nie np. że muszę się stresować bo admin mi grozi, bo ping odstaje od reszty.

Użytkownik endo edytował ten post 19 marca 2011 - 01:55
poprawiona wypowiedź + znaki przestankowe

  • 1

#9 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 19 marca 2011 - 01:28

od pingu jest plugin, wyrzucający gracza z opóźnieniem powyżej 100ms. Sam jak byłem zagranicą, grałem z pingiem ~80 i nikt mnie nie ruszał. Jeśli ktoś Cię stresuje to powiedz kto.. Prędzej bym zajął się tym, że momentami notorycznie siedzisz afk ;)
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#10 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 01:44

Myślę iż stwierdzenie, że siedzę afk momentami notorycznie nie jest uzasadnione i nie do końca wykonalne; bo albo notorycznie, albo momentami. Moment każdemu się zdarzy, choćby jak przyjdzie się z pracy siada do kompa i je obiad w przerwie jak zabiją. Poza tym przeważnie gram o takich godzinach, że Ciebie nie ma, wiec proszę nie zarzucaj takich rzeczy. Ponadto odbiegliśmy od tematu gdyż jest on o >>>nadużyciach admina<<< I nie radzę stosować zasady "najlepszą obroną jest atak", gdyż poza jednym banem za którego odbyłem karę jak się okazało zgodnie z regulaminem słuszną ( a była tylko dla tego, że nie zapoznałem się z regulaminem) nic na mnie nie masz :rolleyes: Czitów też nie używam i w miarę możliwości staram się żeby innym grało się ze mną tak dobrze jak mi z nimi. ;)

Użytkownik endo edytował ten post 19 marca 2011 - 01:54
poprawiona wypowiedź + znaki przestankowe

  • 1

#11 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 19 marca 2011 - 01:52

nie no kolego ja nic nie zarzucam bo z tego co widzę, jest już okej 0 o afk to chodzi mi sytuację z paru tygodni wstecz, bo tak Cię zapamiętałem ;) teraz to jesteś Pan Scout :D
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#12 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 02:03

Jeśli ktoś Cię stresuje to powiedz kto..

Nie za bardzo można cokolwiek udowodnić w sytuacji kiedy prawie wszyscy mają micro a nie mam zamiaru nagrywać każdej gry...
  • 0

#13 Infinity

Infinity

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Ską…d:z respa

Napisano 19 marca 2011 - 02:26

dla mnie ten podpunkt to powiedzenie normalnemu graczowi "modra w kubeł, jestem adminem mam zawsze racje" albo "tutaj ja mam racje, jak Ci się nie podoba to idź na forum". Pewnie niektórzy admini pomyślą, że to nie prawda, ale 7/10 player'ów chyba przyzna mi rację, kiedy dostają bana i są odsyłani do pkt1 regulaminu. Jesteśmy ludźmi, każdy się myli, więc pisanie, że ktoś ma ZAWSZE racje jest z góry nieprawdziwe.

Dam 2 przykłady oparte na tym "wspaniałym" punkcie, które umożliwiają nieprzyjemne sytuacje:
1. Admin z jakiegoś powodu zbanował innego admina/VIP'a, Jeden bardzo wku...y ale przecież w regulaminie wychodzi na to, że na serwerze admin ma ZAWSZE rację. Potem trzeba załatwiać wszytko na forum lub prywatnie. Niepotrzebny problem.
2. Dość skrajna sytuacja, ale analogiczna. Załóżmy, że politycy w danym kraju napiszą w konstytucji "Polityk w państwie ma zawszę racje" albo "Policja w polskim Państwie ma zawszę rację". Opcja co najmniej beznadziejna.

A teraz konkrety:
Regulamin w takiej postaci jest do zaakceptowania przeważnie tylko przez adminów, bo jakoś nie wierzę, że normalny user bez żadnego zastanowienia przyjmie to, że admin ZAWSZE jest nieomylny. Ktoś kto czyta taki regulamin i nie zgadza się już z 1 punktem raczej do kolejnych podchodzi już lekko zniechęcony.

@Furai. Właśnie ten punkt brzmi jakby dawał wolną rękę adminowi. To, że oczywiste jest dla Ciebie, że nie jest do nadużywania to nie jest oczywiste dla każdego. Admini to osoby decyzyjne i powinny przestrzegać regulaminu, ale (litości) bez takich punktów. Można wszystko napisać w odpowiedni sposób, który będzie wręcz ułatwiał adminowi pracę.

@Zwierzak.
Jeżeli jakiś bot wchodzi na serwer i zaczyna narzucać swoje zasady to trzeba stworzyć taki punkt w regulaminie, który umożliwia ban takiego gościa. Można napisać, że admin ma obowiązek upomnieć gracza, a jeżeli nie poskutkuje, ma prawo go zbanować wg własnego uznania. Brzmi to lepiej, nie sądzisz? Wszelkie inne tego typu sytuacje, można zawrzeć w regulaminie w odpowiedni sposób, unikając felernego pkt1.
Ten przykład z mandatem jest nietrafiony. Jeżeli np. polskie prawo jest złe to tak samo ma być wszędzie? Może właśnie stworzyć co wyjątkowo dobrego i sprawiedliwego w swej postaci, hmm?

Dodam jeszcze od siebie, że nie piszę tego aby wywoływać jakiejś wojny, ale by osiągnąć konsensus miedzy graczami, a adminami. Bo jest to możliwe, by stworzyć regulamin w pełni do zaakceptowania przez graczy jak i adminów.
  • 1
Dołączona grafika www.hattrick.org

#14 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 02:40

Nie założyłem tego tematu, żeby robić Administracji pod górę, lecz po to aby zmniejszyć dystans między Adminem a graczem oraz ukrócić procedery. muszę przyznać, że pięknie to wszystko ująłeś Infinity. :)

Użytkownik Dr@co edytował ten post 19 marca 2011 - 02:41

  • 0

#15 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 19 marca 2011 - 02:45

A teraz konkrety:
Regulamin w takiej postaci jest do zaakceptowania przeważnie tylko przez adminów, bo jakoś nie wierzę, że normalny user bez żadnego zastanowienia przyjmie to, że admin ZAWSZE jest nieomylny. Ktoś kto czyta taki regulamin i nie zgadza się już z 1 punktem raczej do kolejnych podchodzi już lekko zniechęcony.


Ale przecież ten punkt nie mówi o tym, że admin jest nieomylny. Ma to po prostu wyeliminować zbędne kłótnie na serwerze.

1. Admin z jakiegoś powodu zbanował innego admina/VIP'a, Jeden bardzo wku...y ale przecież w regulaminie wychodzi na to, że na serwerze admin ma ZAWSZE rację. Potem trzeba załatwiać wszytko na forum lub prywatnie. Niepotrzebny problem.


Co zmieni wyrzucenie tego punktu z regulaminu? Nawet bez niego admin może uważać się za pana serwera i robić co mu się podoba. Takie sytuacje są i będą a forum jest właśnie od tego, żeby je wyjaśniać. Jeśli wszyscy będą uważać, że wejście na forum to niepotrzebny problem to ten temat w ogóle nie ma sensu. Samowolki na serwerze nie da się wyeliminować jeśli nie będziecie nas o tym informować.

Przeczytajcie jeszcze raz post ultiego :)

Użytkownik sk z3ro edytował ten post 19 marca 2011 - 02:47

  • 1
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#16 Dr@co

Dr@co

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Bolszewo

Napisano 19 marca 2011 - 04:32

Może i się całkiem nie wyeliminuje ale ten zapis, jest jakoby jawnym przyzwoleniem...
  • 0

#17 Inkwizytor

Inkwizytor

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 337 postów
  • Ską…d:Z nienacka

Napisano 19 marca 2011 - 07:10

Zapis jak zapis. Punkt regulaminu. Mi on nie przeszkadza. Jest forum od skarg i zażaleń. Punkt powinien zostać bo z kilkuletniego doświadczenia adminowania wiem jak upierdliwi potrafią być gracze. Zawsze od bana można się odwołać. Złożyć skargę :)
  • 0

W ręku ostry miecz,lśniąca zbroja na ciele...To Inkwizycja nadchodzi.Nikt, kto zarabia na życie przy pomocy magii czy sztuczek Chaosu nie może spać spokojnie, gdy Inkwizytor pojawi się.

narodowe-_qqppnxr.jpg

 

 

 

 

 


#18 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 19 marca 2011 - 08:55

Ja powiem tak każdy ma rację w tym co piszę, tyle że każdy to mówi ze swojej perspektywy. Bardzo trafna jest wypowiedź zer0wca :P A z wypowiedzią Infinity po części się mogę zgodzić, ale na pewno nie z całością. Generalnie, standardowy błąd gracza jest taki, że zamiast przyjść na forum napisać skargę WEDŁUG WZORU (tak jest taki punkt w regulaminie też :P ), to wali on na serwerze i ciśnie po adminie, marudzi, zrzędzi wymądrza się. Najbardziej dobija mnie motyw jak ktoś coś zrobił i jakiś gracz z tekstem do mnie co mam zrobić... no ehm, jak taki mądry niech złoży podanie, ale tu odbiegam troszkę od tematu. Wracając, punkt ten jest bardzo przydatny i będzie na bank w regulaminie w takiej formie lub innej. Można wprowadzić poprawkę do punktu 1 na forum jak należy rozumieć ów punkt, jakby ktoś miał problem ( inteligencja się kłania :P Chociaż niektórym jej brakuje niestety w tych czasach, nazwiemy to niedługo dysinteligencja i państwo będzie płacić owym osobom 5 stów za głupotę...).

Podsumowując, tak jak mówił Sk, forum do problemów, serwer do gry. Widzisz, że admin robi źle, nie mów mu tego wprost, chyba że wiesz, że nie jest walnięty na łeb :D Ja chętnie wysłucham co źle robię, ale od razu będę chciał konkretne argumenty i przykłady, bo bezpodstawnie to ja mogę też dużo pogadać :) Druga rzecz admin też człowiek, jemu też dziewczyna może dać ostro w d*pę, życie może dokopać i będzie miał bardzo zły humor, może źle zareagować i od tego jest forum by wyjaśnić. Trzecia jak tu kiedyś ktoś mądrze powiedział, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Więc walcie na forum, mówcie jakie problemy widzicie i u kogo, nie koloryzujcie bo za to będą sankcje, nie obrażajcie i wszystko będzie dobrze.

P.s. Szary gracz nie musi wiedzieć za co zbanowali gracza innego, nie jego sprawa. Poszkodowany może na forum lub w amxbans zobaczyć może każdy.
  • 0

#19 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 19 marca 2011 - 09:57

A ja mam w d*pie ten punkt w regulaminie i chyba milion razy udowodnilem na forum ze admin nie ma zawsze racji. Dziekuje dobranoc :lol:
  • 2

#20 bOOrczymOOcha :F

bOOrczymOOcha :F

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 20 marca 2011 - 11:00

o jakie ożywienie :D

Ktoś tu bierze wszystko zbyt dosłownie, fakt faktem, że wydzwięk tego pkt. jest straszny, ale to chyba miało być poczucie humoru piszących? :P przecież wszyscy wiemy, że admini też czasem się mylą i przecież też mogą być pociągani do konsekwencji, jeśli ktoś złoży skargę, albo źle się zachowuja albo nadużywają uprawnień, no ale w sumie to ja nie wiedziałam, żeby nie dyskutować i nie rozmawiać z nimi, bo mogą mi dać bana, za sam fakt wykonywania tej czynności :D W każdym razie, rozumiem cele i o co chodzi, w sumie mi tam nic do tego i traktuje ten punkt z dużym dystansem, jednak jak widać nie każdy, i zawsze znajdzie się ktoś, kto się czepia... ale z konstytucja to już przegięcie :D Może zmieńcie ten punkt, żeby brzmiał bardziej konkretnie i po ludzku, jeśli są ąz takie problemy, może coś ala "Podczas rozgrywki na serwerze admin ma zawsze rację, niepotrzebna dyskusja na ten temat podczas gry może skuktować banem(do 24h), jeśli nie zgadzasz się z decyzją admina - do dyskusji zapraszamy na forum, dział skargi" czy coś takiego... no i już chyba każdy zrozumie o co chodzi :unsure: Ech, róbta co chceta, przynajmniej na forum ludki popiszą :rolleyes:


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0