Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 21 marca 2011 - 11:48

Witam a więc przyszedł czas abym wymienił mojego 7-latka który już coraz bardziej narzeka.
Mam na ten cel 2300-2500 złotych, nie zdecydowany jestem jeszcze w jedna stronę także i podam 2 rodzaje wymagań.
Przede wszystkim większośc funduszy chcę dac na procesor+płyta główna+zasilacz albowiem resztę sobie w tym wypadku będzie można potem wymienic.
Myślałem o jakimś Core i7, płyta główna tu nie wiem, ram 2-4giga, zasilacz oj tu też jak najlepszy za rozsądna cenę, i karta graficzna tutaj chciałbym dla porównania z geforce 9500-9800, oraz drugi zestawik z lepszą kartą, napęd dvd, dysk wystarczy 500 i jakaś tania obudowa,
myślałem jeszczę nad karta dźwiękową ale ja dokupię w wakacje.Tego geforsiki podałem ponieważ kartę można zmienic,
a wolałbym nie oszczędzac przez nią na procku, głównej czy zasilaczu.

Użytkownik Bez!o edytował ten post 21 marca 2011 - 11:49

  • 0

#2 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 21 marca 2011 - 12:08

Bezio jesli duzo pracujesz na jakis programach, to procek bardzo wazny.Jedna jesli bardziej nastawiasz sie na granie, to dwurdzeniowy wysoko taktowany procek jest lepszy od 4 czy wiecej rdzeniowego!
Polecam zainwestowac w dobre ramy np. DDR3, płyte główną oraz lepszą grafe!
zamiast GF zastanow sie nad Radkiem! mniej prądu zbiera, a taka 5670 czy cos wiecej, bedziesz mial na dlugo:)
Tu ci podaje fajną stronke do porownania:
http://www.benchmark...wienie_gpu.html
i patrz przyszłościowo, co mozesz pozniej wymienic, aczkolwiek nie ma juz takiego postępu w technologii jak to bylo 10 lat temu:D
pozdrowionka



  • 0

#3 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 21 marca 2011 - 01:02

To ja podam tak czysto teoretycznie :)

RAM: OCZ na heatpipe'ie, a MHz to już sam sobie dobierz, chyba, że nie wiesz to też mogę doradzić
Zasilacz: Tagan, Chieftec, Be Quiet. Sam miałem tagana, drogi cham, ale nie słychać kompa potem w ogóle :P
Karta graficzna: tutaj również jak mój przedmówca polecę Radeona, ale jakiejś lepszej firmy, żeby dobre chłodzenie było w nim zamontowane :)
Płyta główna: zależy od procesora i chipsetu jaki zechcesz mieć :) Blood Iron- taką ma mój znajomy, ale podobno na niej dobrze się 'kręci' osiągi. Zatem nie sądzę by taką byś potrzebował.

Wypowiedz się dokładniej czy korzystasz z jakichś programów, np.: Photoshop czy coś, co może ściągać dużo zasobów z ramu i procesora, a będziemy mogli Ci lepiej doradzić :)

Użytkownik endo edytował ten post 21 marca 2011 - 01:03

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#4 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 marca 2011 - 01:10

Chcesz do i7 dać GF 9800? :blink:
Za taką kwotę najbardziej opłacać się będzie I5 Intela.
Podkręcasz? Jeśli tak to ten zestaw będzie dobry, jeśli nie, to możesz wziąć I5 2500 (bez K), i dolożyć do Radeona HD6870.

GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3 INTEL P67 LGA 1155
PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHZ LGA1155 BOX
GIGABYTE ATI RADEON HD6850 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (820/4200) (WER. OC)
SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH
GOODRAM DDR3 4096MB PC1600 DUAL 2 X 2048 CL9
DVD-REC SAMSUNG SH-S223C SATA CZARNY BULK
ZASILACZ AEROCOOL E80-500 (500W) 80+
OBUDOWA TACENS PRIOR LIMITED EDITION - CZARNA

wychodzi koło 2500zł, podzespołów szukaj na www.kombo.krakow.pl, lub esc.pl. W tym pierwszym na pewno wszystko jest, ten drugi złoży ci PC'a za darmo. A jeszcze ewentualnie gral.pl

To tak na szybko, bo muszę spadać

PS Tit, endo, co wy się na te Radeony uparliście? HD5670? Toż to ledwo nowe gry odpali w HD.
PPS jeśli wolisz Geforca, to weź GTX460, tylko go już obowiązkowo trzeba podkręcić. :P

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 21 marca 2011 - 01:13

  • 1
Dołączona grafika

#5 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 21 marca 2011 - 04:04

Bo Radeon owni system :P
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#6 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 21 marca 2011 - 05:05

Tam dałem przykładowo i7 oczywiście nie jest konieczny, a do czego komp no do wszystkiego, różne programy w tym photoshop, silniki binarne gier, adobe after efect i wiele wymagających programów. Będę oczywiście podkręcał. Diablo ciekawy zestaw tylko jedno mnie trapi, ram ma max taktowanie 1600 a karta obsługuje DDR3 1333/1066/800 MHz. Wiec czy to nie strata ramu, nie znam się świetnie dlatego się pytam. Nie mam żadnych preferencji co do tego czy karta to bedzie radek czy forsik, i jak będe podkręcał ten zestaw to dokupic jakies dodatkowe radiatory i wentylatorki czy na tym pociśnie na dobrych temperaturach.

Ps. jeszcze mi 2 tyg zostało bo będe kupował w kwietniu, a już mi sie posypało na starym chłodzenie karty graficznej ;p
Ps2. Możliwe patrzyłem na gigabyte i taką informacje znalazłem ale może źle

Użytkownik Bez!o edytował ten post 21 marca 2011 - 05:10

  • 0

#7 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 21 marca 2011 - 05:07

Obsługiwane typy pamięci DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz
  • 0

Dołączona grafika


#8 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 21 marca 2011 - 05:50

Diabo, wg mnie RAM to ten OCZ Reaper DDR3, nie wiem czemu wciskasz Goodram :D OCZ jest prawdopodobnie najszybszy w tej chwili ^_^

Ponadto, ten RAM posiada własne chłodzenie, pasywne to pasywne, ale ma :)

Użytkownik endo edytował ten post 21 marca 2011 - 05:51

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#9 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 marca 2011 - 06:10

Radeony odradzam na wstępie gdyż są łatwopalne :P Ile miałem ja ile znajomi tyle praktycznie się zjarało.

Co mogę dodać:
procki fajne są phenoma sam mam 4 rdzeniówke 3,2 ghz i śmiga cudownie. Do procka polecam chłodzenie scythe katane, genialne chłodzenie (około 100 zł raptem)
Karty GeForcy, ja mam GTX 460, świetna, 1giga.

Obudowa i tu polecę Ci coś na co mnie stać nie było, jest jedna firma, która bije wszystkie na łeb na szyję, jest to Fractal może i obudowa kosztuję około 300 zł, ale ma wyciszanie hałasu, filtry na kurz i wiele innych udogodnień, jest prześwietna, warto wydać 25 zł na dodatkowe pasywne chłodzenie do obudowy :) (chyba o tą firmę mi chodziło :P)

Na reszcie się nie znam :P

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 21 marca 2011 - 06:12

  • 0

#10 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 21 marca 2011 - 09:00

obudowa to musi byc ladna co by sie z meblami dobrz ekomponowala :wub:
  • 3
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#11 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 marca 2011 - 12:20

@endo to spójrz na ceny tych OCZ, a na goodrama. Goodram spokojnie pójdzie na 1800+Mhz,. Poza tym, OCZ nie robi już takich pamięci jak kiedyś... :(
@Zwierzak Phenom II jest ok. ale biorąc budżetowy zestaw. I5 intela, niestety, zjada Phenomy II. Scythe katana nie jest dobrym wyborem bo ma zagięte heat pipe'y, przez co traci na wydajności. Jeśli chodzi o chłodzenie procesora poleciłbym np. SilentiumPC Spartan, do tego 2 wentyle i będzie ok, albo używanego Mugena II.
A obudowa, to już kwestia gustu, ja wolę kupić użyteczną, a nie ładna... ale udało mi się kupić i użyteczną i ładną. :P Ale Bezio nie ma kasy na taką obudowę, ani takowej nie chce. Chłodzenie warto w przyszłości dokupić i kręcić ile się da tego 2500K, a da się naprawdę dużo.

@dumbasss, ja myślę, iż będzie podkręcał. Ale jak na to wpadłem to już tajemnica. ;)

I nie offtopować mi tu!

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 22 marca 2011 - 12:44

  • 1
Dołączona grafika

#12 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 22 marca 2011 - 12:29

ale jak mozna nie chciec ladnej obudowy przeciez ona brzydko bedzie wygladac:( ladna obudowa to podstawa dobrego sprzetu :(

a tak btw myslicie ze jak sie pyta o cokolwiek to bedzie w ogole myslal o oc i instalowaniu jakiegos innego sprzetu niz stock?
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#13 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 22 marca 2011 - 08:02

patrz na radeony i amd procki.. nie ma co wyrzucać kasy na intele i geforcy jak i tak masz ograniczony budżet, a wydajność na podobnym poziomie w obydwóch przypadkach, wróce ze szkoły to spróbuję coś Ci złozyć, pozdro
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#14 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 marca 2011 - 03:33

Bartas, nie zgodzę się tu. Intel przewyższa Phenomy od AMD znacznie, zarówno w grach jak i w syntetykach. Przed podkręceniem o 20-50% w zależności od testu, a po to już całkowicie zostawia Phenomy z tyłu. Te nowe I5 32nm kręcą się do 4,5GHz na powietrzu (oczywiście wersje K, czyli z odblokowanym mnożnikiem).

Spoiler


przy czym, GTX460 po OC zyskuje średnio 30% wydajności, a HD5850 koło 20-25%, więc tu wybór jest trudny. Można tez pomyśleć o HD6870, ale to jeśli ktoś nie kręci kart. Ogólnie polecam HD5850.
  • 1
Dołączona grafika

#15 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 22 marca 2011 - 04:42

No tak, Intel przewyższa, ale przy takim budżecie według mnie nie ma co się rzucać na intele, gdyż budżet jest średni, a nie ma co ładować sporej kwoty w procesor, gdzie możemy kupić taniej a także dobry procesor, który będzie w stanie wykorzystać pełną moc karty graficznej dajmy na to HD5850 czy 6850,
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 marca 2011 - 05:22

Tylko mi nie mów, że I5 2500K, jest zbyt dobry do tego zestawu (czyli karta za słaba). Według mnie taki będzie optymalny do gier, do tego nie wyjdzie najgorzej przy obróbce zdjęć itp.
Oczywiście, można złożyć zestaw z Phenomem II,dać lepszą grafikę, albo zaoszczędzić trochę grosza. Można też kupić np. Athlona X4 i oblokować cache L3, albo X2 i odblokować 2 rdzenie, przy odrobinie szczęścia, a później gdy wyjdzie Buldozer, zastanowić się nad modernizacją.
  • 0
Dołączona grafika

#17 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 22 marca 2011 - 06:37

Nie miałem tego na myśli ale spójrzmy inaczej wydajność/cena to procki AMD są według mnie bezkonkurencyjne. I patrząc przyszłościowo to z podstawką AM3 na pewno jeszcze sporo czasu komputer będzie na ' topie ' i będzie miał tą możliwość rozbudowy o nowsze procesory które w nie dalekiej przyszłości wyjdą. a Intel co rusz cośkombinuje z tymi podstawkami

w Phenom II x4 955 mozna by było zainwestować a do tego HD6850 no albo 5850 zasiłka z 550 W starczy a do tego z 4-6 GB ram DDR3 1333 CL7 starczą
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#18 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 22 marca 2011 - 06:42

Niestety musze cie zmartwić, nowa podstawka od amd nadchodziiiii.
  • 0

Dołączona grafika


#19 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 marca 2011 - 07:36

Krejzi, będą update biosów i większość płyt z podstawką AM3 będzie kompatybilna z AM3+.
  • 0
Dołączona grafika

#20 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 23 marca 2011 - 04:14

Po co marnowac kase na i5 jak lepiej phenoma II x4 zakupic:

AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition 455 zł
Gigabyte GA-880GMA-UD2H, AMD 880G, DDR3, SATA3, RAID, GBLAN, mATX, AM3 348zł
DDR3 4GB 1600MHz A-Data Gaming (2x2GB, DualDDR, CL9) 172zł
Samsung 1000 GB, 1TB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F3 185 zł
DVD-RW Pioneer DVR-219LB LabelFlash SATA OEM Black 81 zł
Radeon HD6850 Gigabyte 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E OC 820/4200 649 zł
CoolerMaster Elite 334 Black (bez zasilacza) 159zł
Zasilacz do obudowy ATX 500W OCZ StealthXStream 2 245zł

Razem:2294, gral.pl

Można płytę wymienić na ATX zwykłą, dokupić chłodzenie na proca i zrobić OC na jakieś 3.7-3.8 i jakieś wiatraki do obudowy dokupić czy cuś.

Scythe Katana to badziew Zwierzak, aktualnie są tylko dwa chłodzenia - Spartan za 70 zł i Mugen za 160 zł.
Geforców się nie kupuje bo:
-grzejniki
-pożeracze prądu
-drogie
-mało wydajne
Nie wiem niby jakie radeony się palą ?! Poza tym dzisiaj sprzęt elektorniczny się nie pali chyba że nagły skok temepratury/napięcia/natężenia. Jak ktoś sobie zdejmie nagle radiator + chłodzenie z procak albo karty niech się nie dziwi że się pali. Dziś procki co przekraczają temp ~65 stopni reset i powrót do ustawień default, podobnie z kartami tylko że gdzieś około 90 stopni bariera.

Co do karty to bierz HD6850 i kręć = wydajność 6870 lub lepsza. A dziś karty śmiesznie łatwo się kręci. Osobiście bym kupił tera 8gb ramu z 4gb ramu zrobił ramdisk i wsadził jakieś tempy czy swapa:P Ram śmiesznie tani a wykorzystać się go da na mase sposobów, albo wpakujesz sobie na niego jakieś tempy cache itp od jakiś tych programów co mówiłeś.

Endo:
Ocz w teorii skończył produkcję i support swoich pamięci ram, tera przechodzą tylko na SSD i Zasilacze, więc nie wiadomo jak będzie z gwarancją pamięci od OCZ.

Użytkownik Juri edytował ten post 23 marca 2011 - 04:23

  • 0

asdasdas





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0