Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odstresowanie need help


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 05 września 2011 - 08:22

Potrzebuję czegoś na odstresowanie, ale tak serio. Śpię po 2-3h dziennie, czasami mniej, cały czas chodzę wk***iony, zestresowany, zamyślony i wybity z tropu. Jakie są wasze sposoby? Meliski i te sprawy? Piszcie, może pomożecie człowiekowi w potrzebie.
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#2 Micro

Micro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisano 05 września 2011 - 08:38

Zadzwoń sobie na błękitną linię (0 800 102 102), zawsze pomaga.
  • 0

#3 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 05 września 2011 - 08:53

A ja słyszałem, że trzeba naprawdę ostro się zmęczyć. Idz do kogos na siłownie sie skatuj, w jakiś worek pokop. A jak nie to najzwyczajniej idz pobiegaj aż ci nogi z d*py bedą wyłazić. Będziesz spał jak baranek a i siły nie bedziesz miał na nerwy :D
  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 05 września 2011 - 08:58

Kup sobie Magnez w tabletkach. http://www.domzdrowi...0-tabletek.html

Edit:

Masz odbiornik radiowy w pokoju? Znajdź częstotliwośc RMF Classic, muzyka klasyczna, spokojne tony, działają odprężająco i wyciszająco, późnym wieczorem gdzies po 22 puszczaja taką spokojniejsza muzyczke, zeby ululac sluchacza ;d

Użytkownik wodny edytował ten post 05 września 2011 - 09:07

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 SOLAR

SOLAR

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 391 postów
  • Ską…d:NMB

Napisano 05 września 2011 - 08:59

Zmęcz się, uprawiaj sport, próbuj regularnie kłaść się spać, ogranicz kawe itp. Znajdź sobie przyjaciela lub jakąś dziąche :)
  • 0

#6 CappoDiTuttiCappi

CappoDiTuttiCappi

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:04

ja jem magnez caly czas hehe. Najlepszy sposób to igraszki z kobietą ;)
  • 0

#7 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:06

wodny jak zielarka doradzi :D ale faktycznie popieram magnez ;) jedno z jego działań to uodparnianie na stres ^_^

//sam biorę, jestem oazą spokoju xD

Użytkownik endo edytował ten post 05 września 2011 - 09:06

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#8 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:07

Dołączona grafika

masz na odstresowanie :(
  • 2
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#9 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 05 września 2011 - 09:12

Zadzwoń sobie na błękitną linię (0 800 102 102), zawsze pomaga.

bardzo śmieszne, nie masz nic ciekawego do powiedzenia to siedzisz cicho, sam takich porad udzielasz to się stosuj.



sport właśnie cały czas, biegam przed snem kilka km w terenie (ach ten Gdańsk), wracam biorę prysznic i dalej nic, o tym jakiś czas już temu rozmawiałem z Fikusem ale nadal nie mogę się wymęczyć. ;) Magnez? Nigdy jakoś nie wierzyłem w te rzeczy, ograniczam palenie maksymalnie, kawy w ogóle nie pijam już ani nic z pseudo kofeiną (cola pepsi szmetsi i inne tigery), czasami słabe herbatki w pracy. I w ogóle dziołchę jeśli już ;]

dupas wariacie ;)
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#10 Micro

Micro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:17

bardzo śmieszne, nie masz nic ciekawego do powiedzenia to siedzisz cicho, sam takich porad udzielasz to się stosuj.

Poważnie pisałem :)
  • 0

#11 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:21

Wyeliminuj przyczynę stresu zamiast zajmować się skutkami. Chyba, że się nie da, np. pracy z dnia na dzień nie zmienisz. 3 h snu bo nie możesz usnąć czy dlatego, że się budzisz za szybko? Jak to pierwsze to pewnie dlatego, że przed snem w głowie masz jedynie myśli o tym "problemie". Trochę ponad pół roku temu miałem to samo, leżysz w łóżku o 2 w nocy ze wzrokiem wbitym w tył własnych powiek. Przed snem zacząłem sobie słuchać audiobooki, skupiałem się jak najbardziej na tym co czyta lektor, żeby myśli nie uciekały i po 30 min już spałem. Rano wstajesz i znowu jesteś wkurzony, ale przynajmniej wyspany. Brałem też magnez i czasami takie ziołowe śmierdzące tabletki i niby coś pomagało.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#12 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 05 września 2011 - 09:29

tzn inaczej, po dużym przemęczeniu mam kryzys i zamykam oczy na dosłownie 3 minuty, potem otwieram i jestem znów wypoczęty dziwnym trafem. Nie mogę doprowadzić organizmu do wycieńczenia, tydzień temu nie spałem przez 4 doby non stop (nie licząc sekundowych zamknięć oczu) i nadal nie mogłem zasnąć. Wieczorem, tak jak na przykład teraz, jestem zmęczony cholernie bo od 5 rano na nogach, 10h w pracy, przyjeżdżam do domu i idę biegać, wracam i nie mogę spać. Wstaje też za szybko, potrafię zasnąć o 3 a ocknąć się po 4 czyli godzinę przed budzikiem. Nic mnie nie boli, nie ma niczego konkretnego co by mnie od tego snu odsuwało ale nadal nie mogę, k**wa, spać. :/
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#13 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 05 września 2011 - 09:30

Apropo audiobooków, daleko szukac nie musisz. Ludzie nagrywaja setki vlogow na yt, w których opowiadaja o duperelach. Ja tak robiłem, Wynajdywałem jakiegos vlogera, wsłuchiwałem sie w jego historyjki, nawet takie głupie mowienie o oryginalnych grach, ktore posiada, usypiało mnie. Znajdź sobie jakąś kobitke na yt opowiadająca o modzie czy o innym gownie (jest sporo takich osob), taka paplanina uspi natychamiast. ;d
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#14 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 05 września 2011 - 09:30

jak juz ulti w koncu dowie sie o czym jest ksiazka to zasypia :D dobre ;)

no a dla mnie to jest to co mowi ulti tylko i wylacznie. Dopoki nie wyeliminujesz tego co Cie stresuje to cala reszta to pic na wode fotomontaz. Jezeli sie nie da z tym zyc to idz do lekarza (powaznie) to powinien pomoc rozwiazac problemy,
To ze ktos sie upije, nacpa, wybiega, nalyka tabsów czy strzeli z krzyza nie rozwiąże problemów.


No chyba ze stresujesz sie z byle powodu wtedy 10 kabli na gołą dupe i przejdzie. Chcesz to przyjedz to wylecze
  • 1
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#15 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 05 września 2011 - 09:33

próbowałem, alkohol pomagał świetnie ale skończyłem terapię w tym kierunku. ;) a wpierdoł wpierdoł żebyś wiedział że pomógłby



co do vloggera - nigdy kuźwa nigdy, mój współpracownik (36 lat, kawaler, okulary nerdy) nagrywa codziennie po pracy. nie daje rady ;)

Użytkownik Amciek edytował ten post 05 września 2011 - 09:34

  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#16 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 05 września 2011 - 09:35

widzisz a ja Cie proszę na ten przykład przekroczyłem 6tys postów i nie wiem "kurka wodny" kiedy... I Ty mowisz ze masz problemy....

Mowie Ci... kablem od prodiża... 100% satysfakcji :]

Call me the doctor :connie_he-moose:
  • 1
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#17 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 05 września 2011 - 09:53

Dwa sposoby: 1. Napij się, schlaj się jak zwierze i rób co chcesz aż ci na następny dzień wstyd będzie wyjść z domu. 2. Zrób coś zaje*** trudnego coś z czym sobie nie radzisz, napisz skrypt. Zrób coś o czym masz jakieś pojęcie ale za mało aby to szybko ogarnąć :D Mi pomagają :P
  • 0

#18 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 05 września 2011 - 10:02

wormsik z doswiadczenia wiem ze pisanie czegokolwiek przed spaniem jest bardzo siusiakowate;/

przewaznie jak sie polozysz wymyslisz rozwiazanie problemu...;/
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#19 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 05 września 2011 - 11:05

Najlepszy sposób to igraszki z kobietą ;)

++

Na pewno przed snem nie siedź przed kompem/nie oglądaj telewizji - kolorowe i jasne obrazy pobudzają mózg, przez co trudniej jest się potem "wyłączyć", odpłynąć.

Dawniej (za czasów jak trzeba było lektury czytać) doskonałym usypiaczem była książka do łóżka. Monotonna czynność, czyli skakanie oczami po jednolitej kartce z jakimiś znaczkami sprawiała, że mózg zaczynał się wyłączać i potem budziłem się rano z twarzą w książce.

Bywa że po kilka godzin nie mogę usnąć, ale wypracowałem sobie sposób - leżąc "normalnie" w łóżku większość mięśni mimowolnie napinamy. Staram się je wtedy na siłę rozluźnić, tak wtopić się w powierzchnię łóżka, jakbyś miał się w nią zapaść, potem zamykam oczy i odrzucam wszystkie myśli z całego dnia (na to ponoć pomaga joga - narzeczona się w to bawi :P ) i myślę tylko o czymś przyjemnym co pozwoli "jednostce centralnej" odpłynąć. Czasem mi to pomaga :P

Ogólnie najlepiej jest się kłaść na boku, tak żeby serce nie było dociskane - lepsze dotlenienie organizmu, mózgu, szybciej się odpływa.

No i jeszcze z takich rzeczy co już stricte na mnie działają to zimna poducha pod głowę - z ciepłą nie zasnę :D

Może coś z tego i Tobie pomoże - powodzenia!
  • 0

#20 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 06 września 2011 - 11:18

przyczynę tego wszystkiego wyeliminowałem, ale nadal są "powikłania" ;) zespół pourazowy można by rzec :D a na napinanie mięśni to też coś mam, moja opcja to drążek, zakleszczam nogi i pół minuty wiszę napięty maksymalnie z rękoma kilka cm nad kolanami, takie 3 serie co 30min ale tymczasowo przerwałem po tym jak się po ludzku wywaliłem, no cóż 65kg nie utrzymał (żenada).

pływa ktoś regularnie na basenie?
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0