Skocz do zawartości


Zdjęcie

EURO 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 02 grudnia 2011 - 07:15

Dzisiaj odbyło się losowanie grup na EURO

Grupa A
1.Polska
2.Grecja
3.Rosja
4.Czechy

Grupa B
1. Holandia
2. Dania
3. Niemcy
4. Portugalia

Grupa C
1. Hiszpania
2. Włochy
3. Irlandia
4. Chorwacja

Grupa D
1. Ukraina
2. Szwecja
3. Francja
4. Anglia

Zdecydowanie najciekawszą grupą jest B. Tzw "grupa śmierci" w której szanse na wyjście z grupy ma praktycznie każda drużyna. Nie mniej ciekawsza jest grupa naszych współgospodarzy mistrzostw. Dla Ukrainy z pewnością nie było to udane losowanie, w tej grupie również każdy ma szanse na awans. O wiele więcej szczęścia mieli Polacy, którzy trafili do grupy marzeń. Do takiej, którą większość piłkarzy i sztab szkoleniowy chciał wylosować. Polska dostała szansę od losu i trzeba ją wykorzystać. W tej grupie także dosyć ciekawy zestaw zespołów, o w miarę wyrównanym poziomie więc walka o awans też będzie ciekawa. Grupa C to wydaje się zdecydowanie najłatwiejszą grupą, z której powinny awansować Hiszpania i Włochy. Jednak mistrzostwa rządzą się swoimi prawami i nie zawsze faworyci wygrywają.

Użytkownik abras edytował ten post 02 grudnia 2011 - 07:24

  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#2 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 02 grudnia 2011 - 07:55

Niby grupa marzeń, ale Rosjanie i Czesi na wcześniejszych imprezach czy to Euro czy MŚ pokazali, że potrafią wygrywać i to nie z byle jakimi drużynami. Ciekaw jestem co się będzie działo w grupie B, Niemcy i Holandia grają bardzo skutecznie, Portugalia moim zdaniem ma bardzo silny skład i jeśli uda im się to wszystko "poukładać" to inne drużyny będą miały problem :D W C nie skreślałbym Chorwacji, mogą ostro namieszać.
W sumie, to ja bym się tak nie podniecał. Losowanie się udało, ale nikt za darmo nie odda nam 3 pkt. Trzeba zacząć dobrze grać w piłkę i wygrywać, ale jak Reprezentacja ma osiągać dobre wyniki, skoro nie ma obrony, a na skrzydle biega Peszko. Piszczek to za mało, przecież Głowacki(który już zaliczył mnóstwo wpadek), Jodłowiec, Wojtkowiak są za słabi, Wawrzyniak też gra bardzo nie równo, a Boenisch nie grał tyle miesięcy w piłkę. Pozostaje mieć nadzieję, że chłopakom uda się wyjść z grupy ;)
  • 0

#3 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 03 grudnia 2011 - 10:36

Ruskich trzeba pilnować, żeby sztucznej mgły nie rozpuścili nad murawą albo jakichś laserów czy magneSu nie użyli.

Na miejscu Smudy to nie wiem czy cieszyłbym się z takiej grupy czy nie. Według rankingu fifa i tak jesteśmy w tej grupie najgorsi, (btw. w innej grupie jest ktoś niżej od nas?) ale z tego co wszędzie słychać to optymizm aż kipi. Jakbyśmy trafili na najsilniejsze drużyny to wytłumaczenie z porażki byłoby banalne a w tym przypadku jeśli skończy się po 3 meczach to co Smuda powie? Jeden miał katar, drugiego uciskały buciki, a trzeciemu odnowiła się dawna kontuzja?

Na niektórych portalach losowanie nazywane jest już cudem, niedługo spodziewam się info o tym, że prezes Lato miał ze sobą relikwie (może pożyczył te co ocaliły ludzi w boeingu). To by dużo tłumaczyło.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#4 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 03 grudnia 2011 - 10:40

Polska jest 28 drużyna w europie z tego co gdzieś czytałem ;] nie ma gorszej drużyny od nas ^_^ jak będą tak grać jak w ostatnich meczach, tylko będą skuteczniejsi to ja wierze, że przy odrobinie szczęścia wyjdą z 1 miejsca
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#5 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 03 grudnia 2011 - 11:50

Polska jest 28 drużyna w europie z tego co gdzieś czytałem ;] nie ma gorszej drużyny od nas ^_^ jak będą tak grać jak w ostatnich meczach, tylko będą skuteczniejsi to ja wierze, że przy odrobinie szczęścia wyjdą z 1 miejsca


ha ha ha :]

jeszcze zapomniałeś dodać,jeśli nauczą się kopać w obronie, bo poza Piszczkiem i Wasylem nie mamy obrońców. Szkoda, że jedna pozycja, a i jeszcze przydałoby się żebyśmy pomocników mieli, tych takich bardziej ofensywnych, bo Obraniak bez gry w klubie i Murawski d*py nie urywają, a z Mierzejewskiego skrzydłowego częściej się robi, Błaszczykowski, który częściej w reklamach biedronki wychodzi na boisko niż w borussi, Peszko, który raczej w lekkoatletyce powinien robić- nie w piłce, bo jak każdy zauważył biegać potrafi-strzela celnie raz na dekadę. Co prawda defensywnych pomocników odrobinę lepszych mamy.

A tak poza tym, to nawet jak będą grali piłkarze nie tampkarze, to wciąż mamy po ok jednym klasowym zawodniku na każdą pozycję- przynajmniej z tych co bierze puki co Smuda.

A tak ogólnie, biorąc pod uwagę wyczyny turniejowe naszych gwiazdorów(nie mówię tu o sparingach) to wypadamy blado na tle naszych przeciwników, co zresztą widać po rankingach.

Także sumując will'u ponosi Cię wielki optymizm .
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#6 Inkwizytor

Inkwizytor

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 337 postów
  • Ską…d:Z nienacka

Napisano 03 grudnia 2011 - 11:51

Grupa wręcz idealna, ale co by nasi za luźno nie podeszli, że maja łatwą grupę i wyjdą na pewno. Jak przyłożą się w przygotowaniach, włożą serce i walkę to będzie dobrze :)
  • 0

W ręku ostry miecz,lśniąca zbroja na ciele...To Inkwizycja nadchodzi.Nikt, kto zarabia na życie przy pomocy magii czy sztuczek Chaosu nie może spać spokojnie, gdy Inkwizytor pojawi się.

narodowe-_qqppnxr.jpg

 

 

 

 

 


#7 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 03 grudnia 2011 - 12:46


Także sumując will'u ponosi Cię wielki optymizm .

bo ja to optymista jestem i trza wierzyć w swoich :D poza tym jak na poprzednie mundiale jechaliśmy jako pewniacy do wyjścia z grupy tak teraz jest odwrotnie więc może wkoncu sie uda ^_^
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#8 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 03 grudnia 2011 - 01:18

Trzeba też pamiętać, że zapewne każda z drużyn chciała być w grupie z Polską. Wiadomo presja bedzie, że z tej grupy musimy wyjść, ale taką samą presję będą miały inne zespoły bo dla nich to też grupa marzeń. Jak wyjdziemy z grupy to wszystko będzie cacy, gorzej jeśli z takiej grupy nie wyjdziemy, bo porażka np z nimcami, danią, szwecją czy portugalią o wiele mniej boli i łatwiej ją wytłumaczyć, żę rywale byli poza naszym zasięgiem.
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#9 start the dance

start the dance

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów
  • Ską…d:Marienburg

Napisano 06 grudnia 2011 - 12:02

pesymistycznie:
1. mecz o punkty
2. mecz o wszystko
3. mecz o honor

polowie druzyny brak JAJ

optymistycznie i to bardzo z dobrym bramkarzem jednym srednim obronca , 2 pomocnikami i napastnikiem to bedzie cud wyjscie z grupy
  • 0

#10 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 06 grudnia 2011 - 12:14

dance to bylo
mecz otwarcia :D
mecz o wszystko
mecz o honor
ale posumowywujac to polacy bedą grac na wlasnych stadionach, kibicow bedzie pelno ;) wiec zawsze jest nadzieja. Mowiac o zawodnikach to ja bylbym za wpuszczaniem mlodziezy a nie rutynarzy, wiadomo trzon zespolu musi grac(ludzie ktorzy kreują gre) ale lepiej miec ambitnych uzdolnionych ludzi niz pozniej narzekac, ze to byl blamaż polskiego zespolu.
  • 0

#11 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 grudnia 2011 - 05:44

Co by nie mówić, to mamy szanse na wyjście, w ostatnim meczu towarzyskim(fakt towarzyskim), zremisowaliśmy ze zwycięzcami turnieju EURO 2004 w Portugalii, a z Rosją, dawno nie graliśmy jakby nie było, a z Czechami, będzie trudno, klasowy bramkarz i jest szkielet drużyny.

Nasza reprezentacja się dość średnio prezentuje szczerze jak chodzi o rozegranie, nie mówił o skrzydłach, bo nawet dobrze nam tam idzie. Ale jak to mówią "eksperci" trzeba wymienić środek pola, bez tego nie mamy większych szans, bo Ojgen nie jest wszystkim jak i Ludo co mamy do zaproponowania, mamy sporo młodych ciekawych graczy jak Borysiuk i Możdżeń. Może trzeba zacząć budować reprezentacje a nie robić z niej klub "nie dostałem się do swojej reprezentacji to w sumie mam pradziada polaka to tam sie złapie"
  • 0

#12 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 07:49

Imho widzę 3 opcję:

opcja realna - zdobywamy 1 pkt - remis z czechami
opcja optymistyczna - zdobywamy 4 pkt - remis z grecją, wygrana z czechami
opcja patriotyczna(najmniej realna) - wygrywamy z czechami,grecją, remiusjemy z rosją

Jak dla mnie najbardziej realne oczywiście 1 jest ;P
  • 0

asdasdas


#13 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 grudnia 2011 - 08:07

No sorki, ale to z Grekami będzie najłatwiej nam się wiodło zapewne, bo z nimi tak naprawdę jako z jedynymi, będziemy mogli grać "akcja za akcje", a pozostałe dwa to kontra.
  • 0

#14 pijany marins

pijany marins

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 08:09

Juri żeby wogóle któaś z tych opcji wypaliła :D Moja wyglada tak : przegrywamy z czechami , Mecz ostatniej szansy przegrywamy z Rosja i o honor gramy z Grecją gdzie wygramy i wrócimy do domu :D
  • 0

#15 Omay

Omay

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 06 grudnia 2011 - 09:34

nie zagłębiam się zabardzo w to wszystko, ale jedna z gazet która ostatnio mi się przewinęła przez dłonie i jej tytułowa strona fajnie oddaje to, jak dla nas będzie wyglądało euro 2012 :D

Załączony plik  angora_cover.jpg   51,91 KB   26 Ilość pobrań

Użytkownik Omay edytował ten post 06 grudnia 2011 - 09:34

  • 0

#16 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 07 grudnia 2011 - 11:24

sie zdziwicie ;)
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#17 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 07 grudnia 2011 - 12:31

Grecja gra z kontry, a nasi nie mają zupełnie stylu. Wyobrażacie sobie reprę w ataku pozycyjnym i wymiana podań jak Espana? Nie bardzo. Grecja mega silna w stałych fragmentach plus na pewno nastawią się na szybkie ataki po stracie naszych, których będzie multum. Hellada jest znacznie lepszą ekipą, udowadniają to regularnością po wygranym EURO, dobre kwalifikacje i skład ograny ze sobą w sposób perfekcyjny. Spójrzcie realistycznie na potencjał drużyny, mieli fajny mecz z Niemcami, ale to tylko sparing. Francja B? Argentyna D? Włochy zagrały słabo i spokojnie wygrali, zgaście nadzieje, bo awansu i tak nie będzie ;)
  • 0
Dołączona grafika

#18 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 08 czerwca 2012 - 10:09

Dobra ja sem zaczne ;]

Polska - Grecja 1:1
Meczu opisywał nie będe, kto widział ten widział. Bohaterem meczu Tytoń i Lewandowski. Swietna obrona karnego pozwoliła na zdobycie jednego punktu.
Zdecydowanie antybohaterem Smuda (nie zmieniam, bo po c***). W drugiej połowie, zdecydowanie brakowało świeżości w naszej drużynie i aż prosiło się o zmiany. Wejście Grosickiego i Wolskiego/Mierzejewskiego, napewno pozwoliłoby na przyspieszenie w ataku i stworzenie większego zagrożenia.Nie wiedzieć czemu zmian nie było, a szczytem było już przygotowanie zmiany na czas w 92 minucie...
Szczęsny według mnie też się zbytnio nie popisał. Przy bramce napewno mógł się lepiej zachować i zabrakło komunikacji. Później ten karny i czerwona.

Rosja - Czechy 4:1
Meczyk pierwsza klasa, zleciał bardzo szybko. Niesamowite przyspieszanie gry przez Rosjan, wynik mogłby być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie zmarnowane kilka świetnych sytuacji przez Kierzakowa. Jest to faworyt grupy A i potwierdzili to zdecydowanie. Te mistrzostwa mogą należeć do rosjan, bo ich ataki są bardzo groźne. Strach pomyśleć, co będzie w meczu z Polską, na pewno bez zmian po przerwie w naszym składzie, zostaniemy przez rosjan zjedzeni.

Oby więcej takich meczy! W ogóle jak może być sesja w czasie mistrzostw...

Zachęcam do komentarzy, bo w uja lecicie :D
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#19 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 08 czerwca 2012 - 10:57

ruskie nas zjadą masakrycznie i potem pewnie nasze kibole zrobią niezły burdel na ulicach ale mniejsza o to

jedyne na co możemy liczyć to na wygraną z Czechami i na to że Grecja z czeskimi zremisuje wtedy wyjdziemy z 2 miejsca ale to bardzo optymistyczna wersja wydarzeń i nie sądzę aby tak było

raczej z czeskimi remis i to Grecja z Rosją wyjdzie
  • 0

#20 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 czerwca 2012 - 12:18

Polska z Rosją wyjdą z grupy. Remis z Rosją i 2:1 z Czechami zapewni naszym wyjście z grupy na drugim miejscu.

Pozdrawiam, wróżbita wodny.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0