Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta graficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 12:17

Witam mam taki problem że komputer mi się restartuje przy włączaniu filmów w allplayerze i jak włączam CS-a. Pokazuje się niebieski ekran i chciałem spytać czy jest to możliwe że ma z tym związek chłodzenie karty bo zauważyłem że wiatraczek przy karcie graficznej nie pracuje tak jak należy bardzo wolno się kręci.
  • 0

#2 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 14 grudnia 2011 - 12:21

Jeżeli masz podejrzenie o tego typu rzeczy, sprawdź temperaturę karty graficznej odpowiednim programem z googla. Najlepiej gdy karta jest w stresie. A przed, weź patyczek do uszu, wsadź do buzi ( nie śliń za dużo) i przeczyść wiatraczek (czynność powtórz aż cały syf wyciągniesz (z brzegów itd) tak samo z radiatorem od procka zrób. Gdy to uczynisz podaj temperatury. A no i jaka karta graficzna?

Odpowiedź na pytanie, gdy Ci się coś przegrzewa mogą się dziać różne dziwne rzeczy. Komputer może się wyłączać, zawieszać, restartować itd.

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 14 grudnia 2011 - 12:22

  • 0

#3 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 12:46

Geforce 8600 GT 512mb Procesor Graficzny ma temperaturę 48 a procesor ma 39 to jest przy normalnym używaniu bo nawet filmu nie mogę włączyć żeby sprawdzić bo komputer się zresetuje ale teraz lecą teledyski z yt plus kilka zakładek włączonych i parę programów na kompie jutro sprawdzę jak przeczyszczę ile będzie mieć
  • 0

#4 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 15 grudnia 2011 - 10:00

Temperatury wydają się być ok. Jaki masz zasilacz? -> bardzo ważne pytanie. Hmm z tego co pamiętam miałem dwie podobne sytuacje z kompem, w jednej pojawiał mi się blue screen co jakiś czas, aż doszło do sytuacji, że nie dało się włączyć kompa => tu pomogło uruchomienie przez wiersz poleceń oraz przywrócenie systemu. Może i u Ciebie będzie to pomocne. Drugi raz miałem tak, że się sam resetował, z tego co pamiętam próbowałem coś z tym zrobić, ale w końcowym rezultacie, naprawiłem, ale stwierdziłem, że forma się i tak przyda. Zrób tak:

-sprawdz kondensatory - czy nie są wybrzuszone / wylane - To najważniejsze, ale raczej wątpię, że to się mogło stać.
-Ściągnij Ad-Aware Se Personal 1.06 oraz ESET i zainstaluj dla wszystkich użytkowników - jakby się nie dało przez resety / błedy - zainstaluj przez tryb awaryjny

- Wejdź w tryb awaryjny - krok konieczny - u mnie złośliwy pliczek blokował wiele rzeczy i się all resetowało
-przeskanować kompa Ad-Aware Se Personal 1.06, czy nie masz czasem jakiegoś gówienka co to robi ( stary program, ale stare rzeczy doskonale wyłapuje) Jak gruntownie przeskanujesz to wywal wszystkie śmieci.
-przeskanuj kompa ESETem.

Na normalnym trybie:
-zobacz w ctr alt del czy nie masz procesu OSA9, jeśli masz -> wyłącz go -> ściągnij CCleaner najnowszy i wyłącz to w opcjach autostartu.

Tyle na razie pomysłów.
  • 0

#5 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 03:25

Skoro ma "blu-skriny" to najlepiej jest spisać kod błędu- nie sądzisz Futrzany? :)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#6 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 03:51

chciałem spisać ale jakoś szybko znika :P mam zasilacz 400W zrobiłem tak jak pisałeś narazie nie pomogło dalej resetuje się komputer i pokazuje blue screen tylko robiłem to normalnie nie przez tryb awaryjny bo nic się nie działo ale może trzeba jeszcze przez tryb awaryjny tylko powiedz mi jak ?:)
  • 0

#7 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 15 grudnia 2011 - 04:03

A ja zadam całkowicie inne pytanie - ile masz ramu? W 2 kościach czy 1?
2. Co pokazał skan Eseta?
3. Miałeś zainstalowanego jakiegoś antywirusa wcześniej?

Ja akurat bym polecał skan Rescue CD Bitdeffendera :)
  • 0

#8 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 15 grudnia 2011 - 04:19

hmm to rzuć okiem jaki .dll Cie wykrzacza albo inny plik :P Patrz do skutku :) Jeśli to znajdziemy, to rozwiązanie będzie gdzieś na necie. Endo mądrze prawi :)
  • 0

#9 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 04:26

przeczytałem kod błedu to jest STOP 0x00000A ( 0x000000016 0x00000c itp) mam 1,5 ramu w 2 kościach nie miałem antywirusa :) eset pokazał 3 virusy w systemie usunąłem nic się nie zmieniło a ten drugi program pokazał 6 błędów krytycznych usunąłem i też nic

@Edit: zawsze jak mi się tak działu to reinstal windowsa pomagał ale nie chce się tak bawić jak się da to wolę inaczej to rozwiązać zapomniałem dodać że ten zasilasz ma już z 9 lat :)

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 16 grudnia 2011 - 08:10

  • 0

#10 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 04:58

A STOP 0xA Message means that a process or driver attempted to access a memory section without permission, or at a kernel interrupt request level (IRQL) that was too high. This message is in most cases a sign of faulty hardware (I.E. Memory) or incompatible software(I.E. Drivers). ;)


Possible Stop 0xA Fixes:

  • Stop 0xA messages encountered when performing an upgrade to Windows XP, are most likely due to an incompatible driver. One solution in these cases is to remove non required device drivers and system services (such as virus scanners) prior to running setup. Once you have successfully upgraded to Windows XP, obtain and install new Windows XP compatible drivers for your computers related hardware.
  • Stop 0xA message encountered after installing a driver, service, or firmware. If the message lists a driver, you can remove or roll back the driver to attempt to correct the issue. If removing or rolling back the driver fixes the problem, you should seek an updated driver from the manufacturer of the device.
  • Stop 0xA messages can also be the sign of failing hardware. If the message lists any devices, try removing or replacing the hardware if necessary to determine if the device is causing the problem.
  • If the problem still occurs, your System Memory may be at fault. I've personally seen NEW Memory that was defective. You can check your system memory by using Memtest86+ . Simply burn the ISO to a CD or use This Version bootable from a USB flashdrive and boot your system from CD or USB to run the test.


    Masz opis błędu :D

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#11 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 05:23

a powiedz mi czego sterownik mam zaaktualizować ?

@Edit: to będzie sterownik od karty graficznej czy czegoś innego ?

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 16 grudnia 2011 - 08:10

  • 0

#12 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 grudnia 2011 - 10:43

Najlepiej chyba będzie jak sam się o tym przekonasz reinstalując te sterowniki.
Jeśli chcesz sprawdzić to wcześniej, to odpal ten program http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ i daj burn test, rozdzielczość obojętna.
  • 0
Dołączona grafika

#13 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 11:35

zrobiłem test tym programem przy 62 stopniach GPU. komputer się wyłączył na wszelki wypadek :) dołączam jaka temp się pokazała po włączeniu komputera

Załączony plik  bez tytułu.JPG   54,7 KB   15 Ilość pobrań


Edit: przeinstalowałem na najnowsze sterowniki kartę graficzną ale to też nie pomogło czyli zostaje mi prawdopodobnie przeinstalowanie windowsa na nowo ;/ chyba że ma ktoś jeszcze jakiś pomysł

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 16 grudnia 2011 - 08:10

  • 0

#14 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 16 grudnia 2011 - 08:09

weź, zrób formata, najszybciej pójdzie, żeby taki błąd naprawić musiałbym mieć przed sobą Twój komputer i na bieżąco robić kolejne kroki. Wgraj nówkę windowsa, poprawne sterowniki, z updatuj windows pomiń update z legalnością systemu, bo nawet przy oryginalnym windowsie jest upierdliwy, nie wiesz jak => Google. Zainstaluj everesta i sprawdź temperatury normalnie i w stresie, a i powiedz mi co robiłeś, że takie temperatury były (nic, czy stres)? Wiatraczki kręcą się z dobrą prędkością?

Jeżeli na procku np będzie Ci tak szybko rosnąć temperatura to polecam radiator scythe katana 3, koszt to mniej niż 100 zł, ale dobrze chłodzi.

@połączyłem zdublowane posty.

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 16 grudnia 2011 - 08:11

  • 0

#15 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 09:42

użyłem tego programu co diabolicue powiedział i wtedy zaczęło się wszystko grzać , według mnie źle pracuje wiatraczek na karcie trochę za wolno a jak patrzyłem na procek to dobrze pracował .
  • 0

#16 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 11:28

Nie wiem jak długo ten problem występuje, ale logicznym rozwiązanie może być przywrócenie systemu z przed tego wydarzenia. Możliwym jest, że zainstalowanie/odinstalowanie/modyfikacja czegoś spowodowała jakiś błąd w rejestrze i komp Ci świruje ;)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#17 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 grudnia 2011 - 04:30

Temperatury po włączeniu komputera to nam nic nie powiedzą, włącz jeszcze raz, rób screeny częściej, albo po prostu obserwuj temp procesora, płyty głównej i karty. Przypomnę, że te karty wytrzymują nawet 90-100*C, a już płyta o płytę martwił bym się przy 50-60*C, w zależności od modelu (jaki masz model płyty głównej?) i jaki masz procesor?
Ja zanim zabierzesz się za reinstalacje systemu kupiłbym sprężone powietrze albo jak wolisz nie wydawać 15zł to przedmuchaj i odkurz. (bo jeśli mówisz, że wiatrak za wolno się kręci, to pewnie masz tam pełno kurzu, więc i tak i tak coś z tym musisz w końcu zrobić)
  • 0
Dołączona grafika

#18 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 11:20

gigabyte m68m s2p płyta ma może z pół roku a procesor amd athlon 64x2 dual core 4200+ zapomniałem o jednej ważnej rzeczy jakieś 2 może 3 tyg temu dopiąłem pamięć ram 512 mb ale po tym nic się nie działo dopiero jakoś od kilku dni coś świruje
  • 0

#19 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 16 grudnia 2011 - 11:28

A myślałeś, żeby wyjąć ją :D? Ja kiedyś miałem tak, że komputer mi się resetował jak miałem podpiętą drukarkę.... głupie ale namęczyłem się przy tym :D
  • 0

#20 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 11:29

Heh. Sądzę, że to może być główna przyczyna Twoich niesnasek z komputerem :D Błąd ten wyskakuje również przy problemach ze sprzętem. Spróbuj wypiąć kość i spróbować bez niej. Poza tym ile masz ramu i jak rozłożony na szynach? ;>
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0