Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wieczorek map niestandardowych #3 - 20 stycznia

mapy ligowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 15 stycznia 2012 - 11:41

Kolejny wieczorek odbędzie się w piątek 20 stycznia od godziny 19:00. Tym razem będą to mapy grane w różnych ligach i będzie ich dziesięć.
Server: csmix.gamingcrew.pl:27020

Mapcycle:
  • de_sgl_stone
  • de_lite
  • de_ugs_ware
  • de_cevo_concrete2
  • de_gbgl_refuge
  • de_comrade_3rdroute
  • de_inferno_cs15
  • de_czl_arsenal
  • de_russka
  • de_xpl_rust
Wszystkie mapy, które wymagają pobrania są umieszczone w mappacku - Pobierz
Na serwerze będzie FastDownload więc również ze spokojem można będzie pobrać.

Dołącz do grupy na steam! - Zapraszam :)
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#2 relax

relax

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Ską…d:Katowice

Napisano 16 stycznia 2012 - 02:05

Przydało by się jakieś wieksze info, bo zawsze przeczytam ten temat ale i tam mi się zapomina.
  • 0

#3 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 09:54

Bardzo dobrą strategią, myślę, byłoby, aby każdy gracz wieczorka obiecał zabrać ze sobą trzech - czterech znajomych. Jeśli choć część naszych dedykowanych fanów przyłoży się do zadania i postara się dokonać wszelkich starań, by taki cel sobie postawić i go wypełnić (by chociaż weszli na chwilę), to problemów z frekwencją być nie powinno :D.

Przewodnik po mapkach tym razem też będzie :D, ale trochę później.

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 16 stycznia 2012 - 09:59

  • 0

#4 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 17 stycznia 2012 - 11:47

Dawać spinać się, żeby teraz full było oll tajm :D

Dzisiaj opisy mapek się pojawią jeszcze ;]
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#5 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 18 stycznia 2012 - 12:00

dałoby radę by wieczorek był 21 stycznia :)? Ładnie proszę mam egzamin w sobotę rano i zaliczenie zaraz potem :x akurat bym wrócił na 19,00 Ładnie prosze :D
  • 0

#6 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:12

Nie da rady, piątek wydaje się lepszym terminem. A zresztą już trochę za późno żeby to zmieniać.
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#7 susel-Reggae Fan

susel-Reggae Fan

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • Ską…d:Zagań

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:30

Super ~! wieczorki zawsze są zajefajne będę na pewno :)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika

#8 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 01:04

A tym razem opiszę wszystkie, bo mam taki gest :D.

de_sgl_stone

Dołączona grafika

Mapa grana w brytyjskiej lidze SGL. Wygląda bardzo oldschoolowo i jest też bardzo fajna - układ BS-ów jest taki, że gdy bomba można je bronić na wiele sposobów, takowoż dynamicznie je odbijać. Ogólnie walka w różnych częściach mapy jest ciekawa - mamy płaszczyznę "góra - dół", okienka, bramy, granaty spod i znad bram, pochylnie, schodki i miejsca, gdzie można sobie poskakać. Mój faworyt chyba - i to już na początku

de_lite

Dołączona grafika

Mapa z amerykańskiego ESEA, znana chyba większości. Nowocześnie tu i fajnie, ale między BS-ami odległości do biegania bardzo duże.

de_ugs_ware

Dołączona grafika

Mapa z rozgrywek amerykańskiego UGS, autorstwa Colina "Brute'a" Volrata, twórcy m.in. de_tuscan. Profesjonalnie tu i bardzo "ligowo", na wieczorku też powinno być fajnie.

de_cevo_concrete2

Dołączona grafika

Znów dość popularna chyba i ogólnie znana amerykańska (z amerykańskiej ligi, acz od szwedzkiego mappera) mapa. Otwarte przestrzenie, trochę niczym na D2 czy Mill-u. Fajni tych dwóch mogą ją polubić.

de_gbgl_refuge

Dołączona grafika

Mapa z brytyjskiej ligi GBGL. Bardzo duża i też z duzą ilością elementów, które w codziennej grze nie będą raczej wykorzystywane (jak np. schody ewakuacyjne, które nie prowadzą nigdzie). Mi się to bardzo podoba. I na publicznym serwerze taki rodzaj map moim skromnym zdaniem powinien być preferowany, bo sprawdza się najlepiej.

de_comrade_3rdroute

Dołączona grafika

Jedna z pierwszych map stworzonych specjalnie pod rozgrywki ligowe, autorstwa Narby'ego, twórcy między innymi de_inferno i de_aztec. Jest bardzo ładnie, klimatycznie, acz obawiam się, iż Comrade jest też trochę takim rajem dla kamperów. Za sprawą trudności terenu - pochyłe wzmocnienia przy ścianach, otwarte przestrzenie, brak elementów, gdzie możnaby zrobić unik, czy, będąc w większej grupie, szybko się schować - kamper zyskuje wyjątkowo dużą przewagę nad graczem "zaskakiwanym". Może być z tym ciężko.

Grana m.in. w amerykańskim CAL.

de_inferno_cs15

Dołączona grafika

Inferno w wersji z CS 1.5, mapa grana w ligach właśnie za czasów CS-a 1.5 - wariant pośredni między de_inferno_cs11 a Inferno dołączanym standardowo do CS-a dziś. Z wersją z 1.1 łączy je tylko kolorystyczny motyw, zaś przejścia ma z grubsza te same, co Inferno z 1.6.

de_czl_arsenal

Dołączona grafika

I kolejna mapa autorstwa Brute, twórcy znanego dość powszechnie de_tuscan - tym razem z ligi "CZL". Nie miałem nigdy okazji potestować dłużej, więc również ciekaw jestem, jak sprawdzi się w praktyce.

de_russka

Dołączona grafika

I znów pozycja od Brute. Tym razem chyba wszystkim doskonale znana. Russka grywana była (i chyba nadal grana jest) m.in. w rozgrywkach amerykańskiego CEVO
.
de_xpl_rust

Dołączona grafika

Ostatnia mapa wieczorku to również ostatnia mapa z repertuaru Brute. Znana z rozgrywek XPL.

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 18 stycznia 2012 - 01:05

  • 0

#9 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 18 stycznia 2012 - 08:30

Nie da rady, piątek wydaje się lepszym terminem. A zresztą już trochę za późno żeby to zmieniać.


No to na mnie nie ma co liczyć niestety =/ a szkoda
  • 0

#10 virnik

virnik

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:05

Ja swój głos oddaję na niedzielę. Piątek, sobota jeszcze czasem się gdzieś wychodzi na miasto tudzież inny melanż.
  • 0

To fathom hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic.
________________________________________________________________


#11 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:13

Na pewno nie ma mowy o tym, by zmienić termin najbliższego Wieczorku. A co do takiego ogólnego - najprościej, myślę, byłoby sprawdzić ogólną liczbę graczy na polskich serwerach w weekendy i te trzy dni w tym kontekście ze sobą porównać :D. Wynik będzie właśnie tym, co średnio, przeciętnym graczom pasować powinno. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
  • 0

#12 virnik

virnik

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:21

Nie no ten to wiadomo niech zostanie jak jest. Sondę można by zrobić, dać trzy odpowiedzi piątęk, sobota, niedziela.
  • 0

To fathom hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic.
________________________________________________________________


#13 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 10:36

Przecież sonda:
  • nie uwzględni głosu tych, którzy na Wieczorki wpadają, a w życiu tego forum nie biorą udziału,
  • najpewniej nie uwzględni też wielu paradoksów (patrz: np. paradoks Condorceta), do których takie głosowanie demokratyczne prowadzi,
zatem jeśli uwzględnić reprezentatywność takiego wyniku, to będzie on znacznie gorszy niż ogólna metoda badawcza nad ruchem na serwerach. Z tym ostatnim w przypadku CS-a jest jeszcze o tyle prościej, iż nie mamy konkurencji jako takiej - liczba serwerów (ogólnie) nie zmienia się prawie w krótkich okresach czasu :D. A może się mylę?

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 18 stycznia 2012 - 10:36

  • 0

#14 virnik

virnik

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 11:06

Jak będzie mało głosów i rozłożone prawie po równo to można olać sondę i zrobić jak Ty mówisz ale jeśli zagłosuje większa liczba graczy ze zdecydowanym wskazaniem na konkretny dzień to myślę że trzeba by to wziąć pod uwagę.
  • 0

To fathom hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic.
________________________________________________________________


#15 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 11:32

Po odwiedzinach Banid wyraźnie widać, że najwięcej graczy gra w weekend, przy czym sam stożek odwiedzin jest zawsze w niedzielę (choć to pewnie też dlatego, że do statystyk wlicza się sobota po 23:59, czyli nocne weekendowe mixy :P)

Ogólnie wykres grania można przedstawić wzorem: |sin(x)|+1, gdzie "dołek" reprezentuje najmniejszą ilość odwiedzin i swoją kulminację ma przeważnie we wtorek/środę, zaś te szczyty reprezentowane są przez sobotę niedzielę, gdzie sobota jest punktem poprzedzającym szczyt :D

:connie_he-moose:
  • 0

#16 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 12:01

Problem tylko taki, że nas interesuje przedział czasowy od godz. dziewiętnastej, zaś na sobotnią i niedzielną sumę odwiedzin składają się takie bardziej równomiernie rozłożone z całego dnia. Moim zdaniem sprawa rozbija się o to, by znaleźć dobre źródło do takiej analizy.

Żeby nie było - też jestem za niedzielą, choć mając do wyboru piątek i sobotę, wybrałbym piątek. Acz tu okazać się może, iż z tych dwu to właśnie sobota zdobyłaby więcej głosów wśród pozostałych głosujących. Co za tym idzie, korzystniej w takim przypadku byłoby mi obstawiać drugi wybór, czyli piątek. To jest jeden z paradoksów głosowania właśnie. I także jeden z powodów, dlaczego (oprócz oczywistego faktu, iż w CS-a w większości grają chorobliwi wręcz komformiści i wszelkiego kryterium niziny społeczne) w rozgrywkach dominują dziś cztery, a w zasadzie nawet już dwie, dość przeciętne mapki. A może się mylę? :D
  • 0

#17 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 stycznia 2012 - 08:40

frekwencja jak zwykle mierna
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#18 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 20 stycznia 2012 - 09:52

bo dalej uparcie grajcie na innym serwerze.. :) pisalem juz nie raz, ze na tp mozna to zrobic tak jak robilismy to dawniej - wtedy to nikomu nieprzeszkadzalo i teraz bylo by tak samo. no ale ze Wy wiecie lepiej to juz tam wasz wybor, badzcie dalej uparci i grajcie 3v3 przez caly wieczor ;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#19 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 09:58

Gość ma rację, polać mu wódki. Rozkręcenie nowego serwera, nawet taki okazjonalny Wieczorek to w dzisiejszych czasach zadanie prawie niemożliwe. A już na pewno nie w wariancie tylko dla graczy ze steam.

A co do mapek, to nie grałem Refuge wcześniej i chyba byłem jedyną osobą, której się ona bardzo podobała. Jest świetna wręcz :D.

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 20 stycznia 2012 - 10:00

  • 0

#20 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 03:43

Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0