Skocz do zawartości


Zdjęcie

Carolux Rex Game


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Starwars508

Starwars508

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 828 postów
  • Skype:gornx500
  • Ską…d:Miasto Stumostów (A.K.A Łask)

Napisano 12 lipca 2012 - 08:53

Ostatnio przekopywałem sięprzez fejsa i znalazłem to : http://www.joemonste...arolus_Rex_Game (wodniak już w to koxi :D).Gra jest jak ryzyko mamy do wyboru 4 nacje : Polish,Russians,Swedes i Holy Rome Empire,a rozgrywka toczy się w Europie :).Jak dla mnie najlepszy + tej gry to oprawa dźwiękowa (wszystko co pojawiło się na Carolus Rex,chyba nie ma tylko bonusa z amerykańskiej wersji - In the Army Now)
Napiszę tu strategie jak czym gram :)
Ruscy - Tu jest najłatwiej,na północy naszym celem będzie dobycie Norwegii i Finlandii,a po co?Gdyż z tej strony najbardziej zagraża nam Szwecja.Jeśli Norwegia jest za mocno obwarowana a sąsiedzi są niezbyt zachęcający konieczne będzie obwarowanie Rosji.Na południe od Finlandii są 3 małe państewka,w nich powinniśmy zebrać ok. 12-20 jednostek i ruszyć na podbój (wcześniej ograniczyć się do obrony,ew. odbijania utraconych pozycji).Kiedy zawojujemy całe południe (Szwedów trzymamy na deser ;) ) atakujemy Szwedów od strony Wysp i od stolicy,armiami największymi z możliwych.
Holy Empire - Jednostki na początku rozkładamy po równo,zajmujemy Francję i Wyspy Brytyjskie ( przynajmniej południe).Jeżeli sytuacja jest kiepska przenosimy całe wojsko i atakujemy Skandynawię lub południe (zależy gdzie mniej jednostek ma wróg).Zbieramy armię powyżej 25 jednostek (chyba że przeciwnik ma dużo więcej,nigdy nie atakujcie z mniejszym wojskiem).
Polacy - Niestety ale my mamy sytuację do ch... i z trzech stron mogą nas zaatakować ze stolic pozostałych państw,więc na początku gramy defensywnie.Gdy zbierzemy proporcjonalne jednostki do wroga możemy myśleć o podbojach (ważne żeby trzymać rezerwy na Prusach).Proponuję szybką inwazje na Holy Empire i przejęcie Brytanii,potem podbój Szwedów.Ruscy na koniec.
Szwedzi - podobnie jak u polaków kiepsko,ale utrzymanie stolicy,Norwegii i Finlandii i ustawienie tam obrony (ok. 5 jednostek) to priorytet.Potem lecimy od lewej do prawej (na początku Brytania i utrzymać dam obronę,aby mieć zapewnione bezpieczeństwo na swoim terenie)Przy odpowiednio wysokiej ilości wojska wygrana to tylko formalność ;).



jak wam nie pomogłem to piszcie do wodniaka,on jest specem :D
  • 0
Dołączona grafika

#2 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 12 lipca 2012 - 08:54

za moich czasow nazywalo sie to ryzyko:X i byla to gra planszowa:X
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#3 Starwars508

Starwars508

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 828 postów
  • Skype:gornx500
  • Ską…d:Miasto Stumostów (A.K.A Łask)

Napisano 12 lipca 2012 - 08:55

no wiem :>
tylko to jest wersja dla gimbusów,jak im nie starcza po kupowaniu żelków w szkole i rachunku za internet :D
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0