Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smutna sprawa: Kradzież


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 26 sierpnia 2012 - 06:33

Witam

Wczoraj zostałem pozbawiony mojego wirtualnego dorobku tj. zostało skradzione moje konto Steam na którym miałem takie gry jak: MW3, CS, CS:GO oraz parę innych gier. Całość wygląda tak że ktoś musiał znać moje hasło gdyż wraz z kradzieżą konta steam, zostały usunięte moje konta na Google i YouTube (na których miałem takie samo hasło a Gmail był połączony ze Steam'em)

Oczywiście nie mam mowy o zresetowaniu hasła bo zostałoby ono przesłane na mail którego niema gdyż mój adres email został również usunięty wczoraj, tak samo sytuacja wygląda z moim kanałem YouTube który również został usunięty.

Póki co to:
- Zmieniłem swoje hasła na wszystkich portalach itp, itd.
- Zgłosiłem kradzież na support steam (czekam na odpowiedź)
- Zgłosiłem kradzież na support google (Niestety mają za mało informacji aby cokolwiek zrobić) a tym samym konto na YT również tak wygląda

Macie może jakieś rady ?
  • 0

#2 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 26 sierpnia 2012 - 07:06

Jedyna rada to jest taka, abyś na przyszłość posiadał różne hasła do serwisów. Możesz używać do tego np. keepassa, albo sam wymyślać jakieś hasła.

Co do konta google, nie mam bladego pojęcia jak wygląda odzyskiwanie konta w takiej sytuacji, może jeżeli miałbyś przypisany numer telefonu do konta google to byliby w stanie to jakoś odzyskać, a tak to nie wiem.
  • 0

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 26 sierpnia 2012 - 10:31

ja tak miałem i odzyskałem maile na o2 i interii bezproblemowo. Zadzwoniłem na infolinię, przedstawiłem sprawę + kiedy miało to miejsce. Zapytano mnie o kontakty, które posiadałem, kiedy ostatnio się logowałem na pocztę/konto i jakie miałem wiadomości przeczytane, aby zweryfikować czy ja to ja. Co do steama to musiałem przedstawić zdjęcie z cdkey'em gry, a obok musiał być kod weryfikacyjny podany przez steam (do konkretnej sprawy). Jeśli masz jakiś dowód na posiadanie oryginału to możesz być spokojny (nawet screen z zakupu na allegro/ebay spokojnie daje rade), a jeśli nie masz jak udokumentować, że to jest Twoje to jesteś w problemie kolego.
  • 0
Dołączona grafika

#4 hajen

hajen

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 28 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 26 sierpnia 2012 - 10:52

Pisz maila do Valve ze szczegółowym opisem. Zresetują hasło i wyślą na starego maila bodajze. Próbuj! :)
  • 0

#5 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 04 września 2012 - 07:09

Udało się, odzyskałem Steama tak więc nie jest źle i powiem więcej konto nie jest nawet zbanowane :D Teraz zajmę się Google :D

PS. Wszelkie kontakty z mojego Steam zostały usunięte tak więc proszę znajomych o dodawanie mnie, mój login: xkaktusx ;)

Użytkownik w0rms.dll edytował ten post 04 września 2012 - 07:12

  • 0

#6 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 04 września 2012 - 08:24

Odzyskasz ;) Wejdź na support steama, stwórz tam konto. Napisz im ticket, obowiązkowo po angielsku z opisem sprawy. Jeżeli Ci odpiszą, to pewnie zechcą fotę jakiegoś cd/keya z dopisanym kodem wysłanym przez nich (miałem już tak w jednym wypadku). Potem powinieneś odzyskać konto :)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#7 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 04 września 2012 - 09:09

Przeciez on pisze o google ;)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#8 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 14 października 2012 - 11:38

google ma formularz zgloszeniowy. Orientacyjnie podajesz kiedy, w jakim okresie czasu konto zakładaleś, pytanie jakie miałeś ostatnio itd. Też kiedyś mi ukradli i po 3ech próbach udało się. Powodzenia!
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0