Skocz do zawartości


Zdjęcie

stan gazu

gaz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 aqa

aqa

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Ską…d:Ostrowie Św

Napisano 20 listopada 2012 - 08:52

Witam. Kupiłem ostatnio auto fiata ale to nie ważne i mam założony ten stary gaz na przełącznik z benzyna, tam świecą się trzy czerwone kropki, a moje pytanie brzmy czy te kropki pokazują stan gazu (3=luss 2= juz mniej 1= "rezerwa") czy przełącznik?(np: czy jest teraz na gazie czy benzynie ?) Chce sobie jakoś ogarnąć ile mi zostało żeby mi nie padł na ulicy, ale w sumie musze mieć też troche benzyny, ale jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź, z góry dzięki.
  • 0

#2 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 20 listopada 2012 - 10:07

siema, tez mam gaz w samochodzie z takim samym przelacznikiem i u mnie kropeczki pokazuja, ze czerwona to benzyna (przelacznik ustawiony na benzyne), pomaranczowa to gdy przelacznik mam ustawiony na srodku to gaz sam sie przelaczy gdy sinik sie troche nagrzeje i kolejna "kropeczka" gdy przelacznik ustawie od razu na gaz czyli od razu mi przelacza z benzyny na gaz (nawet na zimnym silniku). Co do stanu paliwa to raczej nie sugeruj sie tymi wskaznikami bo one nic nie daja, u mnie brak gazu objawia sie brakiem mocy i gasnieciem samochodu. Najprościej to zatankuj okreslona ilosc gazu, zresetuj licznik i zobaczysz ile km zrobisz, oczywiscie zawsze trzeba miec benzyne do startu i dojazdu do stacji ;p
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#3 aqa

aqa

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Ską…d:Ostrowie Św

Napisano 20 listopada 2012 - 11:33

no tak tak trzeba mieć. Ale ty masz czerwoną diode i pomarańczowa a ją same czerwone jutro zobacze jak to działa. Dzięki
  • 0

#4 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 21 listopada 2012 - 08:47

jesli nie masz sekwencji tylko gaz 1 generacji to on nie pokazuje stanu gazu. Tak jak pisal stoper czerwona to paliwo, zielona to gaz. Ten model instalacji nie przelacza sie od temperatury tylko od obrotow silnika. Na tym sterowniku jest stylu mala srubka ktora mozna przekrecic w zaleznosci przy jakich obrotach ma sie zmieniac.Ilosc gazu pokazuje miernik na butli, wiec nic prostrzego jak sciagnac z baku kopulke i masz wszystko jak na widelcu
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0