Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z procesorem/radiatorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 grudnia 2012 - 08:45

Witam was pooo długiej przerwie, wracam z problemem bo nigdzie nie mogłem znaleźć pomocy.

Wymieniłem ostatnio sobie procesor z AMD Athlona ii 425 x3 na AMD Phenom ii x4 965 BOX, wsyzstko wydaawało się dobrze do momentu w którym nie zacząłem grać w BF3 czy Lol'a, bo wtedy obroty mojego radiatora dochodzą do 6000RPM, a nawet 6200RPM, i jak dochodzi do takich obrotów zaczna mi się telepać ekran, a jak wyjde z gry to po minutce, dwóch obroty spadaja coraz bardziej do 5500 RPM a jak tylko na necie siedze to do 4200RPM i temperatura procesora też nie jest jakaś duża by groziła jego wybuchem bo podczas gry w granicach 53stopni max a nie korzystania i takiego siedzenia 43stopnie.

Wymieniłem również karte grał z radeona hd4850 na radeona hd7870 ale to nie jego wina bo temperatura jej jest w granicach 30 stopni około i ma dual fan z obrotami na poziomie 1000-1300 RPM.

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P

Zasilacz XFX 550W (też nowy od wczoraj razem z kartą zakupiony graf i procesorem).


  • 0

#2 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 17 grudnia 2012 - 05:59

do pomierzenia napięcia na procesorze/radiadorkach i wszędzie gdzie się da - jak dla mnie zasilacz za słaby


  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#3 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 grudnia 2012 - 08:37

Udało mi się uregulować te obroty programem po prostu i wszystko działa dobrze. i nie ma też tego z tym ekranem, ale nie wiem nadal czemu ten program AMD OverDrive nie wykrywa mi procesora.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0