Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mapcykl wg. mapchoosera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 08:29

nie wiem czemu tak jest, że to ja zawsze muszę zaczynać tematy o mapach. dostaję komentarze na gygy na temat mapcykla, a nikt nie zakłada tematu.

są głosy, że obecny system zamiast sprzyjać graniu nowych map powoduje, ze grane są tylko d2, nuke, inferno, train, cbble.

patrząc statystycznie, częstotliwość grania d2, nuke, inferno i traina wcale się nie zmieniła.
przedtem był mapcykl nocno-dopołudniowy, wg. niego grane były tylko te mapy.
obecny system powoduje, że czasem pojawiają się dziwne mapki, które normalnie nie miałyby szans. a jednocześnie całkiem zniknęły niektóre np. piranesi, czy chateau, vertigo.

są głosy mówiące, żeby jakoś zwiększyć szanse nowych map na wybór poprzez zmianę siły głosów w mapchooserze. nie ma takiej mozliwości ponieważ nie ma takich ustawień. wygrywa ta mapa która ma ilościowo najwięcej głosów i tego się nie da zmienić.

jedyne co mozna zrobić to zmienić listy map do wyboru, tzn:
- dodać do mapcykla - opcja 4 - jakieś inne mapy, tylko trzeba wziąć pod uwagę noc...
- wyrzucić z listy mapchoosera z opcji wyboru 1 i 2, te mapy, które nie mają szans na wybór - chateau, vertigo,
- ewentualnie zlikwidować opcję 2, czyli zrobić wybór między jedną mapą z mapcykla i jedną z mapchoosera, co ograniczy podział głosów, ale też ograniczy wybór.

piszcie co o tym sądzicie otwarcie na forum, bo tylko tak można coś ulepszyć....

Użytkownik tyro edytował ten post 07 stycznia 2008 - 08:32

  • 0

#2 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 07 stycznia 2008 - 09:00

nie rozumiem was... nie podoba się wyjśc z serwera... napewno znajda się osoby na wasze miejsce ;x


Tak jak jest jest dobrze ...
  • 0

#3 M jak Martyna

M jak Martyna

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 87 postów
  • Ską…d:e£dEzeT

Napisano 07 stycznia 2008 - 09:34

Tak jak jest jest dobrze ...


i gra sie w koło 5 map, gdy jest się dłużej na serwerze, staje sie nudne a od pewnego czasu już monotonne.
  • 0

#4 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 07 stycznia 2008 - 09:40

to fakt czasami tak bywa, chociaz tez ostatnio z chlopakami kolo 17 gralismy stalingrad :O co mnie bardzo zdziwilo i w sumie ludzie byli zadowoleni ale nie wiem kiedy sie to powtorzy a mapa jest swietna !

btw - na kupie juz graja stalingrad...
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#5 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 07 stycznia 2008 - 10:38

No świetna i sprzyja CTkom :D

-

Fakt, że powtarzają się jedynie klasyki, ale pamiętam, że wczoraj przy full serwerze cpl_fire wygrało chyba z nuke (co zabawne sam dałem na cpl_fire, bo wiedziałem, że i tak będzie nuke :D )

I Quit ma rację i Martyna...

Ja to zrobiłbym tak, że leciałyby na przemian nowa mapka - stara mapka - nowa mapka - stara mapka ...

Użytkownik MilczaR edytował ten post 07 stycznia 2008 - 10:41

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 10:50

to fakt czasami tak bywa, chociaz tez ostatnio z chlopakami kolo 17 gralismy stalingrad :O co mnie bardzo zdziwilo i w sumie ludzie byli zadowoleni ale nie wiem kiedy sie to powtorzy a mapa jest swietna !

btw - na kupie juz graja stalingrad...


którą wersję? oryginalną czy naszą?
  • 0

#7 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 07 stycznia 2008 - 12:46

No robi się żle nie powiem...każdy wybiera tylko 4 a wiadomo co sie kryje pod 4 ...najlepiej zrobić głosowanie z 2 mapek do wyboru:)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#8 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 07 stycznia 2008 - 01:28

czasem jest dobrze czasem zle ;] ja zawsze bylem za mc i naprzemian dac mapki standardowe z niestandardowymi :) ale jezeli juz ma zostac mapchooser to najlepiej by bylo zeby do wybrania byly raz mapki standard a raz niestandardowy ale chyba sie tak nie da :(
  • 0

Dołączona grafika

#9 AtonsioN

AtonsioN

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 02:09

A może dać opcje nominacji zaczyna się mapa no i 3 minuty po jej rozpoczęciu można nominować poprzez napisanie na say nazwy mapy np: de_inferno i ten system skonstruowany jest tak że później wyświetla 5 nominacji map które dali gracze no i jest vote na końcu mapy a gracze spośród tych co nominowali wybierają tą którą zagrają. Po drugie mapa która była grana nie może powtórzyć się w przeciągu 5 najbliższych map ponieważ system nominacji nie dopuści tego i nie wrzuci go do nominowanych na koniec map :) Co wy na to ??
  • 0
Dołączona grafika

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 03:12

mapchooser ma opcję nominacji, ale jest wyłączona. obawiam się że nominowane byłyby wyłącznie d2, inferno, nuke...
i wówczas do wyboru byłyby d2, nuke, inferno z nominacji i train z mapcykla...

co do drugiego postulatu - teraz też tak jest, ze zapamiętuje ostatnie 5 map i nie powtarza ich.

raczej skłaniam się do tego co napisał KsR, zreszta myślałem o tym wcześniej. wybór tylko między dwoma mapami jedną z listy wyboru - mniej ograne mapy i drugą z mapchoosera - d2 itp. no i ofc. przedłużenie.
wtedy wybór wyglądałby np. tak:

1. de_tawerna

2. de_train

3. przedluz: de_prodigy

Użytkownik tyro edytował ten post 07 stycznia 2008 - 03:14

  • 0

#11 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 07 stycznia 2008 - 03:29

przyznam ze staje sie to juz troche monotonne, ciagle tylko 4 mapy, czasem wpadnie kabul albo prodigy, ale co zrobic jak mapczusera nie da sie tak wyregulowac jakby sie chcialo ;/ czasem wpadaja takie mapy, ze nikt nie patrzy tylko wybiera od razu opcje 4...

tyro to co napisales wyzej ma szanse sie sprawdzic ;]
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#12 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 07 stycznia 2008 - 03:54

Wiem że to niefajny pomysl ale moze bym wrócić do takiego stanu jak przed ok. 2 miesiacami, kiedy nie było żadnych votowan, tylko po 12 wygranych rundach zmieniala sie na okreslona w mapcyklu, wtedy czesciej byly grane swietne wg. mnie mapy : vertigo, cpl_strike , clan2_fire, cs(de)office i inne :D
A jak komuś sie mapa nie podoba to w 100 % zgadzam sie z quitem :

nie rozumiem was... nie podoba się wyjśc z serwera... napewno znajda się osoby na wasze miejsce ;x


Użytkownik Predator edytował ten post 07 stycznia 2008 - 03:57

  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#13 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 04:15

wtedy czesciej byly grane swietne wg. mnie mapy : vertigo, cpl_strike , clan2_fire, cs(de)office i inne :D


tyle, że poza vertigo tych map nie było w mapcyklu i nie były nigdy grane ;)
  • 0

#14 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 04:16

jest dobrze jak jest!! tylko można zastapić w mc cbble <-> piranesi
zresztą jak cbble jest to czsami udaje sie wybrac w votowaniu clan 2 fire zamiast tego gowna
  • 0
Dołączona grafika

#15 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 07 stycznia 2008 - 10:48

rahH ty tylko o jednym, o tym cbble. A piranesi to sobie wsadz hehe bo ja jej nie lubie :P

A może dwie nietypowe jako 1 i 2 a dalej jako 3 i 4 gramy nexta(mapcycle) i przedłużamy aktualną.
Wychodzą wtedy dwie opcje, albo mc albo coś nietypowego.
  • 0
Dołączona grafika

#16 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 07 stycznia 2008 - 11:07

taa, z miesiac temu otatnio piranesi gralem ;x cpl_fire z tydzien temu bo nie zgodzilem sie na zmiane mapy..
na poczatku bylo 'zamieszanie' i ludzie wybierali co popadlo dlatego byly inne mapy ;] teraz juz nauczyli sie ze jak czworeczke nacisna to bedzie podstawowa mapa i tak robia ;]
moze zrobic tak
1. inna
2. mapa z mc
3. inna
i jak wybiora z mc to zeby w natepnym vocie nie mogli wybrac 2
da rade?
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#17 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 08 stycznia 2008 - 01:03

nie.

1. inna
2. inna
n. inna
n. inna
....
n. przedłużenie
n. mapcykl

innych może być kilka. potem przedłużenie, albo puste. na końcu mapcykl - zawsze.

Atze - tak właśnie było cały czas.

Użytkownik tyro edytował ten post 08 stycznia 2008 - 01:04

  • 0

#18 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 08 stycznia 2008 - 04:30

Moze i tak, chociaz zdawało mi sie ze z tych 2 do wyboru była jedna z mc a druga niestandardowa, wczoraj na de_stalingrad przypatrzyłem sie vote dokładnie i były 2 nie z mapcycle, pomyślałem ze zmieniłeś bo i stalingrad i celtic jakis czas pozniej było, teraz widze de_clan2_fire :P
  • 0
Dołączona grafika

#19 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 08 stycznia 2008 - 04:43

To daj żeby były cztery różne mapy do wyboru lub 2.Oby dwa rozwiązania są dobre.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#20 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 stycznia 2008 - 12:35

za duzo nie może być bo wtedy głosy sie rozejda i będzie, że 4 osoby wybiora mapę.
mysle, że 2 z listy i 1 z mc,
albo 1 z lity vs. 1 z mc. i czy przedłużenie jest potrzebne? kiedykolwiek to przechodzi ?

może niech ktoś zaproponuje układ list. mapcykl i druga lista wyboru. mapy na listach nie mogą się powtarzać. w mapcyklu powinny być de_dushit2 itp.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0