Skocz do zawartości


Zdjęcie

UPTEJD SZTIMA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 BLOW

BLOW

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 03:07

Raczej nie :)


  • 0

"Nie ograniczaj się do bycia lepszym od rówieśników i poprzedników. Staraj się być lepszy od samego siebie."


#42 DEER HUNTER

DEER HUNTER

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 05:37

Co do spadających FPS:

sv_lan_rate 25000
rate 25000
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 100
ex_interp 0.01
gl_ansio 0
gl_vsync 0
fps_max 99


Jeżeli nie słyszysz wiekszość ludzi:

Wchodzimy w Steam/SteamApps/common/half life <--- usuwany całą zawartość folderu

Pobieramy paczkę i wrzucamy do tego samego folderu z którego poprzednio usuwaliśmy zawartość:

Steam/SteamApps/common/Half life <-- Do tego folderu wrzucamy zawartość pobranego pliku

Link do pobrania: http://www.speedysha...nter-strike.rar


Aby nie bugowały się tekstury do komendy startowej (biblioteka --> Prawy przycisk myszy CS 1.6 --> właściwości --> parametry startowe) wpisujemy komendy "-nofbo, -nomsaa"

Blow, powiedz mi co ustawienia rejtów mają wspólnego z poprawą fps?


  • 0

#43 BLOW

BLOW

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 09:12

Moze jednak cos mają skoro to ludzie robią i pomaga :)


  • 0

"Nie ograniczaj się do bycia lepszym od rówieśników i poprzedników. Staraj się być lepszy od samego siebie."


#44 DEER HUNTER

DEER HUNTER

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 09:21

nie... nic nie mają:)) uwierz mi:D


  • 0

#45 newka

newka

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 06:47

Panowie Przede wszystkim ogarnijcie FPS monitora do FPS w grze ;] np masz monitor 60 fps to nie wyciagnie ci wiecej w grze ;] po drugie komendy na obnizenie fps itp nie zawsze sa zgodne np z esl. No i zmiencie rozdzielczosc w grze na mniejsza. Ostatecznie moge zapodac linka do dobrego CFG na ktorym gralem esl ap etc etc


  • 0

#46 zPa

zPa

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 86 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 20 lutego 2013 - 07:30

udało mi się odpalić cs-a po staremu tak jak było opisane czyli przed aktualizacja :) wszystko jest okej jeśli jestem sam ale jak wybiegnie mi wróg i muszę zacząć strzelać to powodzenia;p tnie jakbym na pegazusie w tego cs-a grał;p

mam ustawione te komendy:

sv_lan_rate 25000
rate 25000
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 100
ex_interp 0.01
gl_ansio 0
gl_vsync 0
fps_max 99

cała paczka plików co była wyżej podawana zgrana... jakieś pomysły?;d


  • 0

#47 knp

knp

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 08:21

cześć.

Świetny updejt zapewnił mi brak wyświetlania jakichkolwiek okienek, wszystkie są białe, nie widzę obrazków z modelami broni, czy też modelów tt, bądź ct. Tak samo nie wyświetla mi się test na 32 bity, jakieś rady? (właściwie to ten test jest teraz zbędny)

na screenie widać, w ogóle mi się okienko nie wyświetliło.

Załączone pliki

  • Załączony plik  16 bit.JPG   51,12 KB   15 Ilość pobrań

  • 0

#48 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 08:27

Trochę poczytałem więc się trochę wypowiem ;)

Ogólnie polecam wszystkim zainstalować sobie Steama na świeżo wraz z CS'em. Nie wgrywać tych starych CFG, ustawić wstępne opcje, poczytać potem jak coś nie pasuje zmienić. Generalnie ustawić wszystko pod siebie i stworzyć nowe cfg od nowa. Dzień roboty a na pewno się opłaci ;)

NOWOŚĆ! :D

Podobno przed chwilą ok. 20:30 była nowa aktualizacja, polecam uruchomić steama jeszcze raz i pobrać aktualizację. Legenda głosi, że poprawia wiele aktualnych problemów :)


Użytkownik w0rms.dll edytował ten post 20 lutego 2013 - 08:30

  • 0

#49 knp

knp

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 09:02

pobrałem updejt, ale dalej biało. skoro już nie można ustawić 16bit to test jest zbędny.

Załączone pliki


Użytkownik knp edytował ten post 20 lutego 2013 - 09:02

  • 0

#50 Inkwizytor

Inkwizytor

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 337 postów
  • Ską…d:Z nienacka

Napisano 20 lutego 2013 - 10:52

Po zainstalowaniu csa od nowa wszystko śmiga bez problemu. Wszystkich słyszę normalnie :)


  • 0

W ręku ostry miecz,lśniąca zbroja na ciele...To Inkwizycja nadchodzi.Nikt, kto zarabia na życie przy pomocy magii czy sztuczek Chaosu nie może spać spokojnie, gdy Inkwizytor pojawi się.

narodowe-_qqppnxr.jpg

 

 

 

 

 


#51 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 11:29

Nie wiem czy ktoś zauważył to wcześniej ale Steam wziął chyba sobie do serca umiłowania graczy tak więc jeżeli chcemy grać na "starych" tradycyjnych modelach postaci CS wystarczy w opcjach wideo odznaczyć punkt "Alllow HD models (if available)" czy jakoś tak i mamy swoje stare modele CS bez ściągania niczego ;)

PS. Po dzisiejszym update fps spadło mi maksymalnie do 100 jakiejkolwiek komendy bym nie użył :/


  • 0

#52 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 12:04

Napisałem na boardzie to i tu napiszę :P

Nikt w tym temacie o tym nie wspomniał więc może dodam:

- Jeżeli chcemy grać na "starych" modelach postaci (te które wiele osób wgrywa) wystarczy w opcjach video odznaczyć "HD Models" i od razu bez żadnego wgrywania plików będziemy je mieli (Steam jednak liczy się z upodobaniami społecności)

- cl_min_ct "X" i cl_min_t "X" - Są to komendy odpowiedzialne za to jaki skin będą miały modele w danym team (np. w CT pod liczbą 4 jest GSG czy jakoś tak, liczby nie idą po kolei). Żeby wcześniejsze komendy zadziałały najpierw musimy użyć komendy cl_minmodels 1 (Ujednolica ona wszystkie skiny do jednego w danej drużynie)

- Po ostatniej aktualizacji (8.6 MB) w grze miałem max. 100 fps (nawet po zmianie developer 0/1), jednakże znalazłem jeszcze inną komendę: fps_override 0/1, po zmianie której miałem nawet do 250fps. Ktoś kto się bardziej zna mógłby się temu przyjrzeć

To by było na tyle kapsztyle ;)Nikt w tym temacie o tym nie wspomniał więc może dodam:

- Jeżeli chcemy grać na "starych" modelach postaci (te które wiele osób wgrywa) wystarczy w opcjach video odznaczyć "HD Models" i od razu bez żadnego wgrywania plików będziemy je mieli (Steam jednak liczy się z upodobaniami społecności)

- cl_min_ct "X" i cl_min_t "X" - Są to komendy odpowiedzialne za to jaki skin będą miały modele w danym team (np. w CT pod liczbą 4 jest GSG czy jakoś tak, liczby nie idą po kolei). Żeby wcześniejsze komendy zadziałały najpierw musimy użyć komendy cl_minmodels 1 (Ujednolica ona wszystkie skiny do jednego w danej drużynie)

- Po ostatniej aktualizacji (8.6 MB) w grze miałem max. 100 fps (nawet po zmianie developer 0/1), jednakże znalazłem jeszcze inną komendę: fps_override 0/1, po zmianie której miałem nawet do 250fps. Ktoś kto się bardziej zna mógłby się temu przyjrzeć

To by było na tyle kapsztyle ;)


  • 1

#53 newka

newka

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 07:26

A mi po ostatniej aktualizacji 8,6 mb cos sie popsulo tzn gra sie bardziej zaczela ciąć a przed ta aktualizacja bylo wszystko OK , plus to ze ta akceleracja myszki czy cos sie sama wlaczyla (ta opcja RAW MOUSE INPUT) ale nie jest juz jakos tak samo.


  • 0

#54 zPa

zPa

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 86 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 05 marca 2013 - 03:47

normalnie jak stoje w miejscu mam 100.5 fps, jak zacznę biec lub strzelać to spadają lub wahają się miedzy 80-100 jak leci HE lub wybucha to już totalnie nie da się grać bo tnie jak nie wiem i jak włączę latarkę to spadają ze 100 na 30fps... ktoś coś wymyśli żeby to ogarnąć??


  • 0

#55 Biały ^^

Biały ^^

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów
  • Ską…d:Słupsk

Napisano 07 marca 2013 - 07:41

cześć.

Świetny updejt zapewnił mi brak wyświetlania jakichkolwiek okienek, wszystkie są białe, nie widzę obrazków z modelami broni, czy też modelów tt, bądź ct. Tak samo nie wyświetla mi się test na 32 bity, jakieś rady? (właściwie to ten test jest teraz zbędny)

na screenie widać, w ogóle mi się okienko nie wyświetliło.

Ja nie widzę tylko tego testu ;/ Pomoże ktoś ?


  • 0

#56 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 19 marca 2013 - 01:06

- Po ostatniej aktualizacji (8.6 MB) w grze miałem max. 100 fps (nawet po zmianie developer 0/1), jednakże znalazłem jeszcze inną komendę: fps_override 0/1, po zmianie której miałem nawet do 250fps. Ktoś kto się bardziej zna mógłby się temu przyjrzeć


Znam się trochę i nie polecam. Pow. 100 fps zmienia się tzw. „movement” i nagle się okazuje na przykład, że trik z zeskakiwaniem z rusztowania na skrzynki bombside'owe na Nuke'u (www.youtube.com/watch?v=G7pI443wTa8) nagle przestaje nam wychodzić.

Co do spadających FPS:

sv_lan_rate 25000
rate 25000
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 100
ex_interp 0.01
gl_ansio 0
gl_vsync 0
fps_max 99


Nie no, banialuki :-D. Pierwsza to komenda serwera, zresztą z nieprawidłową wartością, druga też tak sobie prawidłowa, reszta okej, choć jedynie ostatnie trzy mają tutaj związek z fps-ami. Po ostatnich aktualizacjach chyba lepiej ustawiać "99.5". Tu masz dość dobry tekst o różnych komendach i takich tam (również tyczy się aktualizacji): www.vaginatown.org/showthread.php?t=1836.

Sam osobiście wszystkim polecam m_rawinput "1" - eliminuje wszystkie chyba problemy z myszką i nawet fixów już więcej nie potrzeba instalować.

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 19 marca 2013 - 01:07

  • 0

#57 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 19 marca 2013 - 01:19

udało mi się odpalić cs-a po staremu tak jak było opisane czyli przed aktualizacja :) wszystko jest okej jeśli jestem sam ale jak wybiegnie mi wróg i muszę zacząć strzelać to powodzenia;p tnie jakbym na pegazusie w tego cs-a grał;p

mam ustawione te komendy:

sv_lan_rate 25000
rate 25000
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 100
ex_interp 0.01
gl_ansio 0
gl_vsync 0
fps_max 99

cała paczka plików co była wyżej podawana zgrana... jakieś pomysły?;d


Mówisz o tym: www.vaginatown.org/showthread.php?t=1837? Ja bym się na Twoim miejscu upewnił, czy na pewno masz tę starą wersję zainstalowaną poprawnie i działającą. Być może coś zrobiłeś źle i tylko Ci się wydaje, że masz CS-a sprzed aktualizacji :-D.

"rate 25000" nie działa na starej wersji, przed ostatnimi poprawkami maksymalną wartością było "20000". Zaś "gl_ansio" i "gl_vsync" w ogóle przedtem nie było.

Spadki wydajności mogą też wynikać z aktualizacji steama, które pojawiały się równolegle do akutalizacji CS-a. Jeśli myszka laguje, no to właśnie przez to. Dobrego rozwiązania tutaj nie ma, jedynie z takich bezkosztowych rzeczy to optymalizacja systemu, by ten wyciskał ze sprzętu więcej wydajności.

P.S. Jakaś dobra duszyka mogłaby mi to skleić w jednego posta i wywalić środkowego całkiem, gdzie to jest tylko sam cytat (#57). Nie zdążyłem przed czasem z edycją. Byłoby miło, w każdym razie. I porządek taki, milej dla oka :-D.

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 19 marca 2013 - 01:21

  • 0

#58 zPa

zPa

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 86 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 19 marca 2013 - 06:47

mam nowego cs-a jesli mozna go nowym nazwac;p po aktualizacji wszystko pieknie sie zainstalowalo itd i fpsy spadaja strasznie i przy granatach az klatkuje;p to samo jak włączę latarke;p


  • 0

#59 La scatola magica

La scatola magica

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 20 marca 2013 - 12:04

A może nagle CS zaczął korzystać ze zintegrowanej karty grafiki? Może masz dwie?

Użytkownik La scatola magica edytował ten post 20 marca 2013 - 12:05

  • 0

#60 zPa

zPa

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 86 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 20 marca 2013 - 04:56

mam dwie i wątpię żeby tak nagle korzystał z zintegrowanej ;p można jakoś ustawić żeby tylko z normalnej karty korzystał? ;p


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0