Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Zielona Mila


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 15 czerwca 2008 - 05:35

W ogóle uważam, że warto polecić niemalże wszystkie filmy z Tomem Hanksem. To wyśmienity aktor. W czym nie zagra to hicior. Mam nadzieję, że "Anioły i Demony", które niedługo się pojawią, będą kozak.

Polecić mogę:

Tytuł: "Zielona Mila"
Gatunek: Dramat
Rok: 1999
Scenariusz i Reżyseria: Frank Darabont
Obsada:

Tom Hanks, David Morse, Michael Clarke Duncan ... (nie będę przecież wszystkich wymieniał, najbardziej znani wystarczą :P )

Film opowiada o wydarzeniach z zakładu karnego dla skazanych na śmierć. Owe wydarzenia wspomina sobie po wielu latach w podeszłym już wieku strażnik Paul Egdecomb (Tom Hanks), który kiedyś tam pracował. Wątek opiera się na pojawieniu pewnego skazańca w zakładzie, czarnoskórego John'a Coffey'a (Michael Clarke Duncun), oskarżonego o zamordowanie dwóch dziewczynek. Coffey jednak jest łagodnej natury, a także jest obdarzony zdolnościami parapsychologicznymi, uzdrowicielskimi. Jego wina jest wątpliwa. Paul Edgecom chce podjąć walkę o ułaskawienie skazańca.

Dołączona grafika


Wydzielilem te posty z poprzedniego tematu o Szeregowcu Ryanie. Pamietajcie ze nie oftopujemy i piszemy na temat - Owi
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#2 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 15 czerwca 2008 - 06:34

Zielona mila to jedyny film ktory wycisnal ze mnie łzy, cos pieknego, piekna historia, piekny film.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 16 czerwca 2008 - 07:10

zgadzam sie z wami... Green Mile to jest swietny film :) widzialem go juz chyba z 10 razy a dalej lubie go ogladac :)
  • 0

Dołączona grafika

#4 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 16 czerwca 2008 - 10:03

ja tak samo za Zieloną Milą !
świetny film
  • 0

:heart:


#5 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 30 października 2008 - 11:00

wspaniała. idealna.. Poruszyła mnie ta historia na tyle, że na ustnej maturze wykorzystałem tą pozycję.. bezkonkurencyjnie w moim rankingu najlepsze dzieło Kinga i najlepsza rola Hanksa!
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1