Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup cyfrowki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 01 października 2008 - 10:41

Niebawem chce zakupić sobie aparat cyfrowy kompaktowy miałem okazje (dokładnie tydzień) pobawić sie Canonem sx100is spodobał mi sie opanowałem go dosyć szybko kumpel który jest jego właścicielem opowiadał mi o nim chwalił go itd. mówił tez ze najlepsze firmy jakie robią aparaty to Canon Lumix i Nikon Canon mi sie spodobał cena tez to jest około 600 zł na allegro przeczytałem kilka recenzji ludzie pozytywnie sie wyrażali o tym cudeńku ale chciał bym zapytać o opinie was może macie jakieś inne propozycje uwagi własne doświadczenia
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#2 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 01 października 2008 - 11:15

mam ten aparacaik i z opini i testow jest lepszzy od lumixa tej samej klasy(przede wszystkim szumy sa mniejsze) , co do wygladu prezentuje sie tez dobrze sa male luzy przy obiektywie ale to jak w wiekszosci cyfrowek:) za taka kase a nawet do 900 zl lepszej cyfrowki nie kupisz . Polecam
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#3 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 01 października 2008 - 11:48

a nie lepiej canon sx110is
http://allegro.pl/it...0_is_super.html musial bym troszku dluzej czekac ale moze lepszy ?? wiecej pikseli ma i cos tam jeszcze
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 października 2008 - 02:51

ja Tobie proponuje Fujifilm S1000 10 megapixeli i oczywiscie ubóstwiana przezemnie opcja Macro i Super Macro no poprostu cudo aparacik :D no i cena 800 w media markt ale pewnie gdzies beda tansze :P.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 01 października 2008 - 03:03

sorry ale fuji to nie jest dobra firma ;x zdecydowanie wole canona
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#6 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 października 2008 - 07:42

widze ze sie nie znasz kolezko ;x fujifilm to jest pierwsza firma ktora zaczela swoje badania nad cyfrowkami i samymi aparatami produkujac je na globalna skale w Polsce firma ta zaczela swoja dzialalnosc w 1989 r :O no ale jezeli wolisz zabulic za 8mp niz dac te 150 zl wiecej za 10 mp no to juz Twoja sprawa....np taka lustrzanka Canon EOS 1000D ma tyle samo mp co moj fujifilm za ktorego dalem 800 zl a nie 1600 jak za ta canona lustrzanke a ten caly zintegrowany system czyszczenia matrycy to taki pic na wode -_0 i tak trzeba chodzic do serwisu i dbac o ten aparacik.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#7 blEEE

blEEE

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 01 października 2008 - 07:58

IMO to miedzy 8mp, a 10mp nie ma zbyt wielkiej różnicy chyba, ze masz zamiar wywolywac zdjecia w jakis kosmicznych rozmiarach :X
  • 0
Dołączona grafika

#8 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 01 października 2008 - 08:13

przepraszam nie napisalem o jakim aparacie sie wypowiadam canonsx100is polecam ci konio w 100% mam 1.5 roku cud miod
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#9 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 01 października 2008 - 08:18

przeca o tym aparacie mowa plaj ;x

blee,wodnis zdjec nie mam zamiaru wywolywac ... chodzi mi o dobry aparat twoj fuji kosztuje na allegro 625 zl a wytlumacz mi w czym on jest lepszy od canona SX100 IS albo od canon SX110 IS ?

edit: bo porostu sie nie znam
edit 2 zrobilem porownania macie tu
http://www.optyczne....a...59&add1=603
wazne tez zeby byla stabilizacja obrazu czego twoj fuji nie ma ;x

Użytkownik KoNiO edytował ten post 01 października 2008 - 08:25

  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#10 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 października 2008 - 08:25

dla mnie i tak najwaznejsza jest funkcja makro i super makro :P wiec to jest najwaznejsza te fujifilm moj ma 12x zoom tez fajny gadzet ale jak juz wspomnialem makro makro i jeszcze raz super makro :P
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#11 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 02 października 2008 - 12:20

jezeli nie zajmujesz sie fotografowaniem profesjionalnym bo tak bije to lepszy jest canon stabilizacja robi swoje macra tez przyzwoite roznica 2x zoma jest w aparacie i wygladu. ja polecam canona bo uzytkuje i stabilizacja rewela jest :)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#12 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 07 października 2008 - 08:02

w tym albo w przyszlym kupie tego canona sx100 booo mam hajs
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#13 doktorek_tomi

doktorek_tomi

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 35 postów
  • Ską…d:Serock

Napisano 08 października 2008 - 06:31

kup sobie lustrzanke ja kupilem... ;] ja to mialem stycznosc z lumixem i powiem ze mi sie bardzo podobal.. nie patrz na mpx
  • 0
Dołączona grafika

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 08 października 2008 - 07:09

nie mam tyle kasy ;x juz postanowilem nie chwiej mojej decyzji :P
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1