Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta Graficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 19 października 2009 - 08:17

Niestety moja stara karta graficzna wydała ostatnie okrzyki i padła więc jestem zmuszony kupić nową.
Mój sprzęt to:

Intel Celeron 3,06GHz
Ram 1 gb
Zasilacz FSP 350W

Postanowiłem ulepszać po woli tego złoma i kupić lepszą kartę. Ale teraz pojawia się pytanie czy mi to wszystko uciągnie jakąś porządną?

miałem na oku tą: http://www.komputron...B_DVI&HDMI.html


Doradźcie, bo nie mam o tym zielonego pojęcia xD
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#2 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 19 października 2009 - 08:20

powiem tyle.... poczekaj do swojej 18nastki :) i pozbieraj juz na caly sprzet ,a nie polepszasz swojego grata


ps: polecam http://www.ceneo.pl/2361724

Użytkownik wodny edytował ten post 19 października 2009 - 08:20

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#3 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 19 października 2009 - 08:21

a najwazniejszego nie podales plyty glownej , nie oplaca ci sie inwestowac w ten pc lepiej juz kupic nowy niz pakowac kase w bloto.
  • 0

Dołączona grafika


#4 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 19 października 2009 - 08:42

Jeśli bardzo zależy ci na czasie to kup coś słabego na teraz, a jak wymieniać to cały komputer. Do twojego PC nic lepszego niż to, nie połaca się wstawiać. Mozliwe, że nawet ta karta będzie za mocna.
Jak się domyślam po procesorze karta na AGP. :rolleyes:

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 19 października 2009 - 08:43

  • 0
Dołączona grafika

#5 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 19 października 2009 - 08:57

Nie no akurat PCI-E. A możecie mi poradzić przy okazji (nie będę już tworzył nowego tematu) takiego dobrego kompa w granicach 1400-1800zł.
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#6 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 19 października 2009 - 09:17

Ja miałem pezed tem takeigo kompa jak ty
Celerona 3,06

1 GB ram

katra graficzna GeForce 6600gt ddr3 128 mb
ale na tej karcie grałem 2,5 roku i wszystko działało, oprócz GTA 4

Mam ją do sprzedanai jaęsli są chętni pisac :D

A kompa za 1700 kupisz dobrego nawet z prockiem 4x...

http://www.allegro.p...drw_9800gt.html
Ten komp jest świetny :D

W sklepach juz kupisz za taką cenę :)

Użytkownik Ex^it edytował ten post 19 października 2009 - 09:17

  • 0
Dołączona grafika

#7 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 19 października 2009 - 09:33

tak szczegolnie ta plyta glowna , ten zasilacz a i ten super swietny procesor. Ten komp z allegro to sie na zlom co najwyzej nadaje.
Nigdy nie kupuje sie gotowcow ><

Użytkownik crazyJump3r` edytował ten post 19 października 2009 - 09:36

  • 0

Dołączona grafika


#8 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 19 października 2009 - 10:06

Złom nie jest poszczególne podzespoły są dobre tylko karta graficzna ale za taka cenę kupisz z kartą 1 gb

Ale mjm nie powiedzał czy skladany czy gotowiec :D
  • 0
Dołączona grafika

#9 h8u

h8u

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 69 postów
  • Skype:chciałbyś podrywaczu xD
  • Ską…d:ŁcT

Napisano 19 października 2009 - 10:23

Radeon hd4850 tani i wydajny ;)
  • 0
Dołączona grafika

#10 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 19 października 2009 - 10:27

[quote]takiego dobrego kompa/quote]

a nawet ja wiem, że gotowce są do kitu. Nastawiliście mnie żebym kupił coś nowego to teraz tylko muszę poszperać co :O
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#11 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 października 2009 - 01:02

Powinno wyjść poniżej 1800zł.

CPU: AMD Phenom II X3 720
MOBO: Gigabyte MA770-UD3
RAM: 2 x 2GB OCZ Vista Upgrade 800MHz CL4 
GPU: HIS HD4850 512MB DDR3 FAN 
HDD: Samsung 500GB F3 (HD502HJ)
DVD-RW: Samsung SH-S223B
PSU: AmacroX Warrior AX450-PNF 
CASE: Cooler Master Elite 33x


PS Nie kupuj gotowców!
  • 0
Dołączona grafika

#12 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 20 października 2009 - 01:48

Ale mi nie chodziło zeby gotowca kupił tylko podałem przyklad kompa jaki bylby w tych granicach cenowych(nie gotowca)
  • 0
Dołączona grafika

#13 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 października 2009 - 02:12

@up

Wiem, ale ktoś napisał, że ten gotowiec z allegro co podałeś jest dobry, więc wolałem się upewnić
  • 0
Dołączona grafika

#14 FAKE

FAKE

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 10:19

Nie bede zakladal nowego tematu na podobne pytanie.




Czy ktokolwiek z Was orientuje się czy można gdzieś jescze kupić lub czy będzie można kupić ( a jak tak to kiedy?) karte Sapphire radeon 4890 1gb VAPOR-X ??? (jak dla mnie odpadaja wszystkie aukcje na allegro wole mieć w razie co szybki serwis i pewny) wiec cos takiego jak komputronik czy male sklepy mnie interesuja.

Zostalem niemile zaskoczony wraz z dniem kiedy poszedlem kupic karte poniewaz tego samego dnia zostala ona wycofana ze sklepow z racji tego ze na rynku pojawil sie nowszy model radeona.

Za wszystkie rady, wskazówki, alternatywy i odpowiedzi z gory dziekuje xD 


  • 0

#15 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 12:28

Dobra karta, sam ją mam. Ale nie podkręca się tak dobrze jak, chłodzenie na to wskazuje.
Wiem, że chodzi ci tylko o kartę, ale dobrze by było gdybyś podał nazwę procesora i jaki masz zasilacz. Jeżeli jesteś pewny, że będzie gut to spox.
http://bachcomp.pl/2...DDR5-PCI-E.html
http://www.esc.pl/pr...oducts_id=18906 tutaj nigdzie nie widzę czy karta jest dostępna czy nie, warto zapytać.
 
  • 0
Dołączona grafika

#16 FAKE

FAKE

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 05:56

Nie bede skracal jej zycia przez podkrecanie jej xD i tak jest ponad to co bede potrzebowal. Zmienieam calego kompa w 2 ratach (grafika zasilacz obudowa/ procesor plyta glowna ram)


na procka czekam z kupnem do stycznia bo i5 bedzie taniej a moze i wyjdzie cos nowego.... zasilacz be quiet 600 albo 750 jesli bede chcial polaczyc karty w crossfire.





No tak na esc tez znalazlem TYLKO zapomnialem wspomniec ze byloby dobrze jakby sklep byl w warszawie :P( moja wina) no ale jak nie bedzie dostepna w warszawie to bede musial sciagac skad indziej (co mi sie wcale nie podoba :( ). Mysle tez o tym samym radku tyle ze ze stajni HIS'a model z turbo tyle ze boje sie ze bede mial chodzacy traktor w obudowie :O to nie to co vapor-x. Dzieki Diabolicue ( btw co myslisz o tym samym radku tyle ze asusa gigabyte'a czy his'a ?? ) patrzylem na rozne testy itd i sapphire moim zdnaiem najlepiej wypada z nich wszystkich jednak jak nie bede mogl go dostac to bede musial cos wybrac...

jak ktos ma ktoras z tych kart badz moze cos ciekawego o nich napisac to czekam na wypowiedz :D




  • 0

#17 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 06:14

Jeśli nie podkręcasz (jeśli robi się to umiejętnie to nie skraca to żywotności :wink:) to najlepszym wyborem będzie właśnie ten vapor-x, HIS turbo będzie bardzo głośny. Referencyjne chłodzenie i podkręcony prawie do poziomu karty z vapor'em. Jeśli bardzo zależy ci na tym, żeby kupić kartę w Warszawie to poszukaj karty Nvidii GTX 275.
Nie wybrałeś zbyt dobrego momentu na kupno karty graficznej. Przed świętami ceny idą w górę, i dochodzi do tego fakt, że fabryki przestawiły się głównie na produkcję 40nm pamięci do kart graf. z którymi mają duże problemy.
Z referencyjnych Redeonów 4890 to bierz sapphire. :wink:

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 13 grudnia 2009 - 06:20

  • 0
Dołączona grafika

#18 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:03

z całym szacunkiem do wszystkich tu rad ale czy osoba która sie pyta tutaj jaka karte wybrac bedzie miala potem kiedykowliek jakiekolwiek pojęcie o jej podkręcaniu?
Skonczcie juz z tymi poradami ze jak ustawisz kompa pod kątem 45stopni to mozna podniesc o 10mhz taktowanie karty przy zastosowaniu okladania lodem...

wiadomo OC jest wazny i pozwala zaoszczedzic pare zl, ale czy osoba majaca problem z wyborem karty graficznej, najczęściej nie odróżniająca jednej od drugiej bedzie miala jakiekolwiek pojecie o OC?

Reasumujac - jakie to znaczenie ma dla takiej osoby?


Oczywiscie jak są pytania, które zaznaczają taki warunek jak OC wtedy stwierdzanie kóra karta się lepiej kręci ma sens. A tak ide w zakład ze 95% piszacych tu osob nie wie nawet jak dobrze podejsc do OC
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#19 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:07

Hmmmm..... 759 zł ten 4890 vaporx. Bierz 2x Radeon 5750 HIS 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E) , podrkęć je do 850/4800-5200 i masz o wiele lepsze niż ten 4890, tylko że za 1000 zł :D A tak na serio, to ten 4890 będzie dobrą karta ;p Ale na allegro taniej :D
  • 0

asdasdas


#20 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:11

dokladnie :ph34r:

pozatym zgadzam sie w pełni :D

zupelnie powaznie owi ma racje :X

Co do OC to jest tylko dokladanie nieuniknionego o pare mieiecy bo i tak moze czasami wzrost osiagów o te pare procent nie jest wart zuzycia sprzetu a takowe zawsze wystapi kiedy podniesiemy napiecie powyzej nominalnego. Watpie (moze ie myle jak tak to przepraszam) tez zeby ktos robil jakies porzadne OC poza wymiana chlodzenia na lepsze i przesunieciu suwaka na kolor czerwony, juz w ogole nie wspomne o podawaniu na zewnetrzengo zrodla zasilania na odpowiednie nozki. Juz mowie ja sie w to nie bawie bo wole wydac pareset zlotych wiecej i miec pewnosc ze sprzet przezyje a potrzebuje do wygody pracy a raczej/hobby/rozrywki naprawde mocna maszyne.
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2