Skocz do zawartości


Zdjęcie

IO Vancouver


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 22 lutego 2010 - 07:07

igrzyska w zaawansowanej fazie, a żadnego tematu na forum?

Kto wypadł nieoczekiwanie dobrze, a kto zawiódł po całej linii? Jaki przebieg mają wasze ulubione konkurencje? Co sądzicie na temat postawy Polaków (właśnie leci drużynówka w skokach)?
  • 0
Dołączona grafika

#2 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 22 lutego 2010 - 07:14

Właśnie czy tam zaraz.... ale mniejsza o to.

Nie ma co. Wybuch formy Adasia co za tym idzie niezły suprajs... Jakby nie było słabe wyniki Kowalczyk, która deklasowała te biegaczki z którymi teraz biega ;/. Dziwne znajdowanie astmy u zawodniczek tuż przed IO (dzięki temu zawodniczki mogą brać używki 'leki' z czarnej listy sportowca, coś w stylu steryd). Dużo zamieszania, przepraszam, że aż tak brzydko powiem, ale gówniane przygotowanie techniczne tras i ich zabezpieczeń, nie mówię tu tylko o śmierci saneczkarza Gruzina, ale też wypadek Majdić i parę innych.

Porażka Polski ?
Ciężko to określić. Nie bylismy faworytami oprócz pewnych złotych medali Kowalczyk co buchnęło równocześnie z pierwszymi biegami/biegiem.

Niespodzianka?
Na pewno biathlonistki Polskie :)

Oczywiście jeszcze ciesze się, że poza Polakami medale zdobywa jakby nie było historia, troszkę skandalista i mój ulubieniec Bode Miller w narciarstwie alpejskim :D.

3mamy kciuki za skoczków drużynowych, bo brąz/srebro do zdobycia na luzie :D.
  • 0

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 22 lutego 2010 - 07:23

skoczkowie w drużynie jak będą top5 to będzie życiowy sukces.

co do tego leku na astme to nie jest jak steryd tylko poszerza pojemność płuc, wiem co to jest, bo kiedyś miałem takie problemy zdrowotne i różne inhalatory brałem.

Justyna na poziomie, jej koronna dyscyplina jeszcze przed nią i oby tam ustrzeliła złoto.
  • 0
Dołączona grafika

#4 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 22 lutego 2010 - 09:35

Co do skoczków to miałem taką cichą nadzieję że są wstanie powalczyć o ten brązowy krążek , naprawde mamy bardzo dobrą drużynę , a co najważniejsze równo skaczącą, jednak dzisiaejszy konkurs był bardzo mocny i wyrównany, 5 drużyn ponad 1000 pkt no i nam zabrakło 4 pkt do tej magicznej liczby :P. Nasi skakali bardzo dobrze, jednak inni również oddawali bardzo długi skoki, sukcesywnie zwiększając nad naszymi chłopakami. Cóż widać było że Nasi dali z siebie wszystko, no może Kamil Stoch za bardzo chciał skoczyć w tym pierwszym skoku no i nie poleciał tak jak byśmy oczekiwali :)
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#5 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 22 lutego 2010 - 09:51

nie wiem, ale ja jakoś nie czuje tych igrzysk, z 2002 r. więcej pamietam z USA jak z Kanady. Co za tym idzie? nie wiem, może dziadzieje się i już nie jestem takim fanatykiem jak kiedys ;)
a co do Polaków to oczywiście śledziłem wszystko i muszę powiedzieć, że miejscami Adama jestem zaskoczony. Może nie zgodzicie się ze mną, ale Adam już nie ma tego błysku co kiedyś, teraz dzięki przygotowaniu tylko do IO Adam jest systematyczny i tym zdobyl 2 srebra. Chwała mu za to, lecz chciałbym aby skończył za rok kariere, bo niedługo 'kochający' rodacy zmieszają go z gównem a na następne igrzyska powinniśmy przygotować młodszych, bo dla nich cięzko jest skakać pod presją godnego następcy Małysza i nie bedzie łatwo, choć im wczesniej Adam odejdzie tym lepiej dla młodych. Ale oglądając drużynówke i wywiad tego pseudoreportera, który dołował chłopaków po (nawet dobrych) skokach, że bez Adama byłoby gówno w tym konkursie to dla mnie zachowanie tego gościa to amatorka i nie mówi się takich rzeczy do zawodników w trakcie zawodów.

Co do Justyny to norma, przypomina mi Małysza z USA 2002, kiedy w Pucharze bił wszystko, a na IO przegrał złoto, choć mam nadzieje, że na swoim koronnym dystansie wygra i będziemy miło wspominać te igrzyska (warto dodać, że ta trasa nie odpowiada jeździe Justynie, dlatego nie ma pewnych wygranych).

Największym rozczarowaniem dla mnie jest Tomek Sikora, myślałem, że ukąsi jakiś medal a tu tylko 7 miejsce, którym można się pochwalić.
  • 0

#6 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 22 lutego 2010 - 09:55

zaczeło sie od tego pieprzonego deszczu na sprincie u Sikory, akurat jak doleciał do strzelania to zaczeło lać, widoczność była fatalna, a i warunki do biegu to totalna klapa.

Ja mam takie same odczucia co do tej IO - wolałem oglądać Lige Mistrzów w środę z Fabianem w roli głównej niż Justynę jak biegnie po medal :D nie wiem dlaczego tak jest, może po prostu bardziej letnie dyscypliny mi odpowiadają.
  • 0
Dołączona grafika

#7 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 10:56

mam podobne odczucia do waszych ;) też jakoś do gustu bardziej przypadają mi letnie igrzyska :) co do polaków
Justyna hmm od początku słychać było o tym, że trasy tam nie są takie jakie ona lubi co za tym idzie i tak powinniśmy być dumni z tego, że zdobyła te 2 jak że cenne medale :)
Adam biorąc pod uwagę to, iż swoje 5min już miał (nie oszukujmy się ale każdy tak uważa nawet nie wiedząc o tym) to i tak dobrze wypadł zdobywając te 2 srebra. Nie okłamujmy się ale gdy ktoś zdobył coś tak ważnego jak Małysz a potem już szło jak szło to powinien skończyć karierę. On niestety dalej chce skakać, no wiadomo lubi skakać albo inaczej kocha to ale przeżył swoje trzeba dać szanse innym czyż nie ? Musi on dać szansę młodym wybijającym się w górę polskim skoczką którzy niestety w cieniu Małysza nie zabłysną zbyt mocno.
Tomasz hmmm nie oczekujmy zbyt wiele od niego:) Jest on już na skraju swej kariery :D zdobył w życiu wiele niestety teraz mu się nie udało chodź miał szansę i to wielką ale nie miejmy do niego pretensji zrobił co mógł :)

Ogólnie reasumując Polska nie wypadła najgorzej zdobywając te 3 srebra i 1 brąz :) Zwłaszcza, że nadal mają szanse na medal nie możemy oczekiwać zbyt wiele możemy mieć tylko nadzieję :) i ja taką mam i wierzę, że Justynie uda się zdobyć złoto :) a jeżeli nie to na pewno następnym razem :)
  • 0

#8 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 23 lutego 2010 - 11:05

Zacznę od złota Bode Millera i srebra Chorwata Ivicy Kostelicia, który startuje tylko w slalomach, super gigancie i superkombinacji. zaskoczenie, niby tak, bo przed slalomem Miller tracił aż 0,8 sec, Kostelic całą 1s. Cóż pokazali siłę walki, a Bode zdobywa 3 medal na IO.

Wracamy do Polek i sztafety.... Katastrofa, głównie Gwizdoń, która jakby nie było jeszcze 3/2 sezony temu była zawodniczką pierwszej dziesiątki. Pudłują jak szalone...

  • 0

#9 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 24 lutego 2010 - 09:09

Załączony plik  curling.jpg   56,78 KB   16 Ilość pobrań

nie moglem wytrzymac wczoraj jak zobaczylem norwerskich reprezentantów curlingu :D

//tępe to forum, nawet png nie umie otworzyć :D

Użytkownik Fikus edytował ten post 24 lutego 2010 - 09:12

  • 0
Dołączona grafika

#10 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 24 lutego 2010 - 01:13

Mały emblemat na prawym udzie strojów sportowych polskich reprezentantów w biathlonie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Niby nic ważnego, ale jednak może sprawić przykrość.

Mało kto zauważył, że od początku igrzysk polscy sportowcy rywalizujący w biathlonie, startowali w strojach, na których widniała flaga... Monako.

Na prawym udzie nasi zawodnicy i zawodniczki mieli emblemat z czerwono-białą flagą.

- Na prawym udzie miała być flaga Polski. Kiedy dziewczyny ubrały te stroje, od razu zwróciły na to uwagę. Na początku nie wierzyłam, a potem było mi trochę przykro - powiedziała Agnieszka Cyl po ostatnim starcie na trasach w Whistler Olympic Park.

- Mogłyśmy się czuć jak obywatelki Monako. Na szczęście nikt nie zwrócił na to uwagi. Nie mogłyśmy nic w tej sprawie zrobić - dodała.

Przyznała, że zwracano uwagę na błąd na strojach. Nikt jednak nie podjął decyzji o ich wymianie.

- Sygnalizowałyśmy problem, ale powiedziano nam, że to nie jest wina ludzi, którzy dawali nam te ubrania, tylko wina Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zatwierdził ten emblemat - przyznała Cyl.

Nie jestem zadowolona, że startowałam w barwach Monako. Ale kto byłby zadowolony. Jestem zła, choć staram się nie zwracać uwagi na to, jakie ubrania dostajemy. Nie zabieram zdania na temat tego, czy jest to nowy model czy nie, ale w przypadku, kiedy na stroju nie ma flagi Polski, której barwy reprezentuję, pozostaje niesmak - dorzuciła.

Na koniec przyznała, że zostawi sobie to ubranie na pamiątkę. Chyba rzeczywiście warto...

Z Whistler - Tomasz Kalemba, sport.onet.pl



Tylko u nas to możliwe :D

Użytkownik Fikus edytował ten post 24 lutego 2010 - 01:13

  • 0
Dołączona grafika

#11 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 24 lutego 2010 - 09:43

Właśnie się zastanawiałem czemu tu takiego tematu nie ma, ale widzę, że ktoś w końcu założył ;) Jak na razie wg mnie największe rozczarowanie to 12 miejsce biathlonistek, a nasz MAN OF THE IO to oczywiście Adam. Według mnie najlepszy sportowiec w historii Polski. Coś nieprawdopodobnego . Brawa też dla Justyny i szkoda trochę Sikory, ale cóż...
  • 0

#12 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 lutego 2010 - 10:28

jest w końcu wyczekiwane złoto :D

BRAWO JUSTYNA !!
  • 0

#13 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 10:29

Komu jak komu, ale Jej to sie naprawde nalezalo. Brawo :wink:
  • 0

#14 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 10:40

@up - 100% racji :)

walka była niesamowita do samego końca:)
  • 0

#15 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 27 lutego 2010 - 10:42

masakra znowu chrypie
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#16 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 27 lutego 2010 - 10:54

Fantastyczna walka do samego końca. Wielkie brawa dla Justyny.
  • 0

#17 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 lutego 2010 - 11:12

HEJ Justyna !!! Zrób mi syna !!!




gratulejszyn :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#18 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 27 lutego 2010 - 11:20

I kolejny medal, brąz! Brawa dla dziewczyn.
  • 0

#19 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 27 lutego 2010 - 11:24

szkoda, że z tymi japonkami w półfinale przegrały o te 0,19 sek.

Wielkie brawa za brązowy medal :) 6 medali na 1 IO, świetny wynik patrząc na to ile medali mieliśmy przed tymi IO :rolleyes:
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#20 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 11:26

nie wiem czy oglądaliście finał w którym japonki przez cały wyścig prowadziły a dopiero na końcu przegrały o 1cm ? może 2 :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0