Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grand Derbi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 11:08

Na forum jak i na świecie dzisiejszy mecz przeszedł bez większego echa, no może w Hiszpanii bardziej przeżywali, ale nie były to GD jakie znamy i kochamy.

Sam mecz był spokojny, chociaż wiele fauli żółtych kartek i Polski sentyment, ponieważ na początku meczu piłkarze uhonorowali tragedie w Rosji minutą ciszy, a przypomnijmy Prezydent Lech Kaczyński sam chciał wziąć udział w Gran Derbi, lecz odwołał wizytę w środku tygodnia, by polecieć na uroczystości rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

1 mecz tych drużyn na Camp Nou zakończył się 1:0 dla Barcelony, lecz wydawał się ciekawszy pełen życia. Dziś na Santiago Bernabeu było 2:0 dla Barcelony, lecz nie czuło się tych emocji co zawsze. Miejmy nadzieje, że następne GD będą ciekawsze i nie w cieniu jakiegoś innego dramatu, bo aż płakać się chce, bo człowiek nawet nie może się meczem nacieszyć tylko co chwile zastanawia się co?, jak?, dlaczego on/oni?...
  • 0

#2 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 11:28

Co do minuty ciszy to dziwny zwyczaj mają w Hiszpanii, że podczas jej puszczają jakąś muzyke ( przypominała troche "Barke")

A mecz to ogólnie mało emocji ( oglądałem na ang stacji, bo jednak brak głosu komentatora to nie to samo). Geniusz Gutiego się ukazał w drugiej połowe i szkoda, że nie było kontaktowej bramki. Mecz był na remis, bo Barca nie grała wyśmienicie. Szkoda, że Krystyna się napalał tak na bramkę, bo miał dwie sytuacje gdzie trzeba było gościa zawinąć i strzelać z innej nózki.
  • 0

#3 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 11:55

Tak, bo to była Barka... trochę dziwne, bo w tym momencie akurat ma ona mało wspólnego z wypadkiem O.o
  • 0

#4 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 11:40

na 100% to nie była barka tylko jakiś konkretny utwór idealnie pasujący do sytuacji, kibice to uszanowali - bardzo fajny gest. Byłem zdumiony, gdyby nie Dudek to tego by nie było, ale to było bardzo miłe.

Co do meczu to nic pisać nie będę, bo prawie usnąłem na nim..
  • 0
Dołączona grafika

#5 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 11 kwietnia 2010 - 11:56

Tu chyba nie do konca o Dudka chodzilo, bardziej o to: http://futbolnet.pl/...m-na-gran-derbi
  • 0

Dołączona grafika

#6 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 12:00



nuta z minuty ciszy, genialny Morricone!!
  • 0
Dołączona grafika

#7 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 12:03

Mecz był nudny, Real nie zasłużył na porażkę 0-2. C.Ronaldo za bardzo chciał się pokazać, udało mu się kilka efektownych zagrań, ale bramek to nie przyniosło. W 1 połowie Marcelo zepsuł albo przystopował ze 2-3 akcje, z których mogło coś być, szkoda sytuacji Van der Vaarta. Barcelona ? Xavi dwoma podaniami otworzył drzwi Srarcelonie do zwycięstwa. Na szczęście do końca zostało chyba 7 spotkań, więc Real ma szansę dogonić rywali.
  • 0

#8 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 12:27

Bloo ja już pisałem na początku o wizycie prezydenta na meczu, ale na pewno gest był ukłonem w stronę Dudka, bo jak wiemy nie wszyscy gracze grali z czarnymi opaskami na rękach np. nie grał Xabi Alonso. Messi nie pokazał geniuszu jak się przyzwyczailiśmy, że gwiazdy nie świecą w ważnych meczach, bądź wielkich meczach, jak Ronaldo nie świecił w ManUtd z Chelsea tak Messi nie świeci w GD. Pedro mógł tam o wiele więcej bramek zdobyć, gdyby Xavi częściej mu podawał, a nie Leo.
  • 0

#9 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 12:49

Mecz był nudny, Real nie zasłużył na porażkę 0-2. C.Ronaldo za bardzo chciał się pokazać, udało mu się kilka efektownych zagrań, ale bramek to nie przyniosło. W 1 połowie Marcelo zepsuł albo przystopował ze 2-3 akcje, z których mogło coś być, szkoda sytuacji Van der Vaarta. Barcelona ? Xavi dwoma podaniami otworzył drzwi Srarcelonie do zwycięstwa. Na szczęście do końca zostało chyba 7 spotkań, więc Real ma szansę dogonić rywali.


Barcelona musiala byc sie potknac w 2 meczach, a Sreal wszystko wygrac, wiec jest to malo prawdopodobne :<
  • 0

#10 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 01:14

Nie pisz Sreal - to Srarcelona zyskała 50% kibiców gdy grać zaczął Ronni, a potem Messi :sleep: Mają do rozegrania mecze z takimi drużynami jak Sevilla , Villarreal czy Deportivo, tak więc ich 2 remisy są jak najbardziej realne :happy: Dodatkowo mają do rozegrania ciężkie mecze w LM. Piłka nożna nie raz zaskakiwała.

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 11 kwietnia 2010 - 01:15

  • 0

#11 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 11 kwietnia 2010 - 01:18

jeszcze derby z Espanyolem ;]
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#12 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 01:43

Nie pisz Sreal - to Srarcelona zyskała 50% kibiców gdy grać zaczął Ronni, a potem Messi :sleep: Mają do rozegrania mecze z takimi drużynami jak Sevilla , Villarreal czy Deportivo, tak więc ich 2 remisy są jak najbardziej realne :happy: Dodatkowo mają do rozegrania ciężkie mecze w LM. Piłka nożna nie raz zaskakiwała.


SREAL SREAL, a raczej CReal, polowa ludzi kibicuje realowi bo maja stare tytuły, a druga dlatego, bo chca byc fajni jak CR.

Deportivo na CN, wiec nie ma szans.
Sevilla, nie gra tego co kiedys.

A co do LM, to naprawde myslicie, ze nie wytrzymaja tego fizycznie/psychicznie? TO NIE REAL, dziekuje dobranoc.
  • 0

#13 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 02:05

Wierzysz, że Barca bez problemu pokona "The Special One" jak tak to się mylisz :). Inter jest zdeterminowany na LM w tym sezonie. W lidze im nie idzie, ale na LM potrafią się zmotywować i mogą pokonać Barcelonę. Zresztą pozostaje jeszcze finał z Bayernem/Lyon, chociaż Bayern będzie trudniejszym przeciwnikiem niż Lyon na dzisiejszy czas, po 3 nie zapomnijmy gdzie odbywa się finał Santiago Bernabeu kolejny punkt na niekorzyść Barcelony, nocy mogą spokojnie nie przespać :D... eee tam takie gadanie i tak wiadomo że łatwo nie będzie :P, nie mówimy hop póki nie przeskoczymy.
  • 0

#14 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 11 kwietnia 2010 - 02:31

polowa ludzi kibicuje realowi bo maja stare tytuły

A ty skąd takie rzeczy wiesz? Niby skąd ma się wyłonić najpierw sympatia do danego klubu, a potem coś więcej? Oczywiście ty się urodziłeś z flagą klubu FC Barcelona. Wyłącz komputer i się nie ośmieszaj. Czytając twoje posty w tym temacie udowadniasz... Nie w sumie to nic nie udowadniasz, jedynie to, że jesteś dyletantem i kimś za kogo Barcelona się powinna wstydzić jeśli się uważasz za kibica Barcy.

Deportivo na CN, wiec nie ma szans.
Sevilla, nie gra tego co kiedys.

:laugh1: Znawca futbolu, buahaha. Wrzuć może ktoś terminarz do końca sezonu i niech kolega zweryfikuje szanse innych klubów w meczu z Barcą.
Publicznie się wypowiadasz to trochę szacunku i dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz, bo widzisz.. Nie ma to jak bycie z klubem na dobre i na złe. Strasznie wali od Ciebie takim gównem jakim jest bycie sezonowcem. Nie wiem, oświeć mnie i udowodnij, że tak nie jest.

a druga dlatego, bo chca byc fajni jak CR.

W ogóle to super sobie podzieliłeś kibiców Realu .A jaki to CR jest fajny? Sugerujesz, że w raz z przyjściem CR przyszło też dużo sezonowców? To jeszcze raz Ci napomnę, że ty jesteś chyba ich odpowiednikiem.Z resztą widać to gołym okiem, że ludzie wolą wspierać klub, który jest na topie, a widać, że twoja znajomość rywalizacja Realu z Barcą jest mierna. W ogóle nie raczej o czym dyskutować.

Użytkownik dudson edytował ten post 11 kwietnia 2010 - 02:32

  • 1

#15 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 03:33

A ty skąd takie rzeczy wiesz? Niby skąd ma się wyłonić najpierw sympatia do danego klubu, a potem coś więcej? Oczywiście ty się urodziłeś z flagą klubu FC Barcelona. Wyłącz komputer i się nie ośmieszaj. Czytając twoje posty w tym temacie udowadniasz... Nie w sumie to nic nie udowadniasz, jedynie to, że jesteś dyletantem i kimś za kogo Barcelona się powinna wstydzić jeśli się uważasz za kibica Barcy.

:laugh1: Znawca futbolu, buahaha. Wrzuć może ktoś terminarz do końca sezonu i niech kolega zweryfikuje szanse innych klubów w meczu z Barcą.
Publicznie się wypowiadasz to trochę szacunku i dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz, bo widzisz.. Nie ma to jak bycie z klubem na dobre i na złe. Strasznie wali od Ciebie takim gównem jakim jest bycie sezonowcem. Nie wiem, oświeć mnie i udowodnij, że tak nie jest.

W ogóle to super sobie podzieliłeś kibiców Realu .A jaki to CR jest fajny? Sugerujesz, że w raz z przyjściem CR przyszło też dużo sezonowców? To jeszcze raz Ci napomnę, że ty jesteś chyba ich odpowiednikiem.Z resztą widać to gołym okiem, że ludzie wolą wspierać klub, który jest na topie, a widać, że twoja znajomość rywalizacja Realu z Barcą jest mierna. W ogóle nie raczej o czym dyskutować.


Barcelonie kibicuje od czasow Kluiverta, Ronaldo etc. pewnie nie wiesz, ze wtedy Barcelona, byla w kryzysie i troche musialem czekac na wyniki tego zespolu.

Wejdz na rm.pl i zobacz komentarze ludzi twojego pokroju. To ze Deportivo dostanie na CN jest pewne jak to, ze Real 1/8 az po grob :D


Slonko na SB Puyol 2x z rzedu podniesie puchar LM takze 3maj sie pozdrawiam cieplo.
  • 0

#16 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 11 kwietnia 2010 - 03:48

Barcelonie kibicuje od czasow Kluiverta, Ronaldo etc. pewnie nie wiesz, ze wtedy Barcelona, byla w kryzysie i troche musialem czekac na wyniki tego zespolu.

Aha, miałes 3,4 i zacząłeś kibicowac Barcie. Huehue, nie mam pytań.
Rzuciłeś pierwsza lepszą datą odkąd to niby mogłeś zacząć kibicować i kolejny raz się ośmieszyłeś.

Wejdz na rm.pl i zobacz komentarze ludzi twojego pokroju.

Oświeć mnie jacy to ludzie mojego pokroju? Rozmawanie o takich typu sprawach to nie jest twoja mocna strona, więc lepiej nie zaczynaj proszę.

To ze Deportivo dostanie na CN jest pewne jak to, ze Real 1/8 az po grob

Wyznaczasz tak straszy niski poziom dyskusji (teraz sobie uświadamiam, że komentarze na rm.pl to kilka półek wyżej niż twój poziom), że nie powinieneś w ogóle się odzywać w tym temacie. nawet nie umiesz sensownie teoretyzować. Śmiem twierdzić, że nawet zawodnicy Barcelony, która według mnie jest teraz najlepszym klubem na świecie nie są tak kvrewsko zarozumiali i nie wykazują takiej pychy jak ty. trochę więcej się po tobie spodziewałem. Może nie pisz już nic bo sam się pogrążasz.

Użytkownik dudson edytował ten post 11 kwietnia 2010 - 03:50

  • 0

#17 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:05

możnaby z tonu spuścić koledzy?

wiadomo, że sezonowcy pojawiają się i nikt przyznawać się do tego nie lubi. Skoro sympatyzujesz z klubem to rób to normalnie, a nie napinacie się tak zbędnie, że to nie do pojęcia.

Mecz stanowczo zawiódł, Real był beznadziejny chociaż chciałem, żeby rozbili FCB. Dla mnie La Liga dla Katalonii, bo Real pogubi jeszcze troche pkt przy takiej dyspozycji.
  • 0
Dołączona grafika

#18 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:51

Aha, miałes 3,4 i zacząłeś kibicowac Barcie. Huehue, nie mam pytań.
Rzuciłeś pierwsza lepszą datą odkąd to niby mogłeś zacząć kibicować i kolejny raz się ośmieszyłeś.

Oświeć mnie jacy to ludzie mojego pokroju? Rozmawanie o takich typu sprawach to nie jest twoja mocna strona, więc lepiej nie zaczynaj proszę.

Wyznaczasz tak straszy niski poziom dyskusji (teraz sobie uświadamiam, że komentarze na rm.pl to kilka półek wyżej niż twój poziom), że nie powinieneś w ogóle się odzywać w tym temacie. nawet nie umiesz sensownie teoretyzować. Śmiem twierdzić, że nawet zawodnicy Barcelony, która według mnie jest teraz najlepszym klubem na świecie nie są tak kvrewsko zarozumiali i nie wykazują takiej pychy jak ty. trochę więcej się po tobie spodziewałem. Może nie pisz już nic bo sam się pogrążasz.


I co ze od 4 roku zycia kibicuje? W przeciwienstwie do ciebie nie zmieniam klubu co sezon, takze elo ;(
  • 0

#19 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 12 kwietnia 2010 - 10:48

O tak, teraz próbujesz mi na siłę jakoś dokopać i chyba ze swojej d*py to wyciągnąłeś, że zmieniam klub mimo że nawet mnie nie znasz. Nawet nie umiesz odpowiedzieć na kilka pytań, które zadałem i tworzysz jakieś bezsensowne zdania. Aż dziw bierze, że w wieku 4 lat zainteresowałeś się jakimś tam klubem, a przez upływ lat 14 nie zaliczyłeś chyba żadnego pogressu w swojej mózgownicy. Dobra, przynajmniej się utwierdziłem, że nie ma z tobą o czym więcej dyskutować.
Elo.

Mecz stanowczo zawiódł, Real był beznadziejny chociaż chciałem, żeby rozbili FCB. Dla mnie La Liga dla Katalonii, bo Real pogubi jeszcze troche pkt przy takiej dyspozycji.

Własnie wg mnie to jedne z najgorszych GD. Mecz nudny, obie drużny grały bardzo podobnie. Strasznie gęsto w środku pola i w fest uważnie w obronie, jak widać Barca w obronie zagrała troszkę lepiej. Generalnie to dobrze to ujął Valdano iż Real stwarzał sobie tylko sytuację "przedbramkowe" i spala się w najważniejszych meczach sezonu (Lyon, Barca2x no i Milan).

Użytkownik dudson edytował ten post 12 kwietnia 2010 - 10:51

  • 0

#20 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 10:22

Gran Derbi za nami, ale może warto zmienić nazwę tematu na lige hiszpańska ? Bo tak tutaj Ridlez się zapierał...więc chciałem dodać, że Barcelona już straciła pkt remisując z Espanyol 0-0 ;D Real nie będzie miał jutro łatwego zadania, ale muszą wygrać, jeśli myślą o mistrzostwie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0