Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
150 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 sierpnia 2011 - 09:59

Dołączona grafika

FILM O SERWERZE

Ulegając sugestiom Owiego postanowiłem na próbę udostępnić publicznie serwer Minecraft, który jakiś czas temu stworzyła grupka młodych ludzi, i którym administruję.

Serwer w wersji 1.7.3 z Craftbukkit 1000 oraz online-mode = false (czyli nie trzeba miec konta na minecraft.net)

Aktualnie serwer stoi na Progamers.

Pluginy: PermissionsBukkit, xAuth, CommandBook, WorldEdit, WorldGuard, iConomy, ChestShop, Lockette, Stargate, MobArena, Flight, Appleseed i inne.

Grupy/Rangi:

  • - guest - brak taga, kolor biały. każdy wchodzący na serwer nowy gracz ma tą rangę. wszystkie uprawnienia są wyłaczone.
  • - newbie - brak taga, kolor zielony. podstawowe uprawnienia jak na zwykłym niemodowanym serwerze.
  • - miner - [Miner], kolor błekitny, bazowa ranga dla graczy. wszystkie uprawnienia przeznaczone dla graczy niefunkcyjnych.
  • - senior - [Senior], kolor fioletowy. uprawnienia minera plus, niektóre uprawnienia admina. teleport, karanie graczy. ranga podobna do junior admina na TP.
  • - moderator - [Mod], kolor zółty, uprawnienia admina z wyłaczeniem edycji świata.
  • - admin [Admin], kolor czerwony. wiadomo.
oraz specjalne
  • - [Szeryf] - RP. indywidualne uprawnienia na poziomie seniora.
  • - [BadRobot] - RP. indywidualne uprawnienia na poziomie minera/seniora. ześwirowany android, który poluje na ludzi.
Światy:
  • world - podstawowy świat
  • nether - piekło, pod normalnym światem
  • skyland - niebo, ponad normalnym światem
  • ocean - specjalny swiat, pusty ocean.
  • oraz swamp - bagno, mały ograniczony, prywatny świat.
Wstęp wolny dla gości. Można zwiedzać, ale budowanie jest dla gości wyłączone.

Jest to okres testowy, w wyniku którego serwer może stać się Tawerna Minecraft, albo zostanie sprywatyzowany i zamknięty dla publiczności.

Dynamiczna Mapa Świata

(z zaznaczonymi regionami/cuboid)

Dołączona grafika


  • 0

#2 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 15 sierpnia 2011 - 11:09

Poza Omayem ktoś gra? Patrzyliście chociaż jak to wygląda i o co tam chodzi? na 1 rzut oka widać, że nie ma kosmicznych wymagań zatem może zepniemy poślady i wejdziemy w to? za ciosem idąc rozreklamować jak wszystko będzie gotowe?
  • 0
Dołączona grafika

#3 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 15 sierpnia 2011 - 11:15

moj brat i siostrzeniec graja na serwie, ale niewiem jakie forum im podac.Do tego jeszcze kilku ich znajomych w mlodym wieku.
dajcie jakies rozszerzenie do tematu :)
  • 0

#4 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 15 sierpnia 2011 - 11:31

https://www.youtube...._embedded#at=60

Tu zalaczam Filmik dla zainteresowanych :)
Plus troche opisu:
Minecraft – sandboksowa gra komputerowa, która pozwala graczowi budować konstrukcje z sześciennych kostek w otwartym świecie 3D. Inspiracją dla autora gry, Markusa Perssona były gry Infiniminer, Dwarf Fortress oraz Dungeon Keeper.[2] Gra dostępna jest w dwóch wersjach – Beta oraz Classic. Wersja Classic jest bezpłatna, bazuje na najwcześniejszej wersji gry i nie jest obecnie rozwijana. Ogranicza się ona wyłącznie do budowania przy nieograniczonej liczbie dostępnych bloków. W wersji Beta gracz samodzielnie pozyskuje materiały do budowy, a rozgrywka jest uzupełniona o przeciwników, licznik zdrowia oraz wiele innych możliwości i przedmiotów. Obie wersje posiadają tryby gry jednoosobowej i wieloosobowej.
Historia:


Classic była pierwszą wersją deweloperską gry wypuszczoną 17 maja 2009 – dawała jedynie możliwość stawiania i usuwania sześcianów. Gracz startował z pełnym ekwipunkiem klocków, był nieśmiertelny i nie mógł stworzyć żadnego przedmiotu – w tej fazie rozwoju projektu nie były zaimplementowane żadne inne elementy znane z późniejszych wersji. Classic nie jest już rozwijana – "Notch" (twórca gry) planuje wycofać ją z rynku, chociaż nadal daje możliwość grania w nią za darmo przez stronę minecraft.net z poziomu przeglądarki.
Survival Test była wersją testową przed wypuszczeniem trybu gry Survival działającym w wersji Classic.
Indev (ang. In Development) było późniejszą wersją testową trybu Survival. W wersji Indev gracz rodził się w tzw. Indev House, który zbudowany był ze 119 desek, 49 bloków kamienia i 2 pochodni. Był to pusty w środku prostopadłościan o wymiarach 7×7×4 klocków z wolną przestrzenią o wymiarach 1×2 na jednej ze ścian służącą jako wejście. Dom mógł zostać zniszczony, a materiały użyte ponownie. Wcześniej Indev House budowany był z kostki brukowej.
Infdev (ang. Infinite Development) dostępny był jedynie dla pojedynczego gracza w trybie Survival. Infdev zastąpił Indev po stworzeniu systemu generowania nieskończonych map. Była to też główna cecha wersji Infdev – stąd też Infinite (ang. nieskończony) w nazwie. Infdev generował kawałek świata dookoła gracza po jego pojawieniu się, a w późniejszej fazie gry teren rozrastał się w sposób dynamiczny w chwili, gdy gracz szedł w stronę niewygenerowanego kawałka terenu. Teoretycznie świat tworzony w wersji Infdev mogł mieć powierzchnię ośmiokrotnie większą niż powierzchnia Ziemi[3].

Gra w wersji alpha
Alpha zastąpiła Infdev i poprzedzała Betę. Jedynym grywalnym trybem w Alpha był Survival. Wersja ta była wielokrotnie modyfikowana przez liczne łatki, poprawki i dodatki do gry. Od 29 maja 2010 "Notch" poświęcał grze cały swój czas, a później w celu zapewnienia jej ciągłego rozwoju założył przedsiębiorstwo[4]. Uaktualnienia do gry wypuszczane były regularnie, średnio raz na tydzień, często poprzedzone wpisami w blogu deweloperskim – czasami jednak nie były zapowiadane, a wprowadzone zmiany pozostawały tajemnicą dopóki nie odkryli ich gracze.
Beta jest obecnie rozwijaną fazą deweloperską Minecrafta. Zapowiedziana została 11 grudnia 2010 i wypuszczona 9 dni później. Zmieniona została w niej treść licencji, z której zniknął zapis: "wszystkie przyszłe dodatki dostępne będą za darmo" a cena gry wzrosła z 9,95€ do 14,95€. Aktualna wersja, Beta 1.7.3, została wydana 8 lipca 2011.
Materialy pozyskane w Wikipedia.pl

Użytkownik Titallmighty edytował ten post 15 sierpnia 2011 - 11:35

  • 0

#5 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 06:51

moj brat i siostrzeniec graja na serwie, ale niewiem jakie forum im podac.Do tego jeszcze kilku ich znajomych w mlodym wieku.
dajcie jakies rozszerzenie do tematu :)

Widziałem paru ludzi na serwie tawernianego pochodzenia.
Ostatnio jest pusto, większość stałych graczy jest na wyjazdach wakacyjnych. Niedługo wróca i mam nadzieję, że wrócą na serwer.

Po wejściu na serwer, każdy dostaje rangę gościa, która pozwala jedynie na zwiedzanie. Aby grać aktywnie trzeba mieć co najmniej rangę Newbie. Żeby ją dostać trzeba się zgłosić na forum, czyli tutaj. Serwer nie ma innego forum. Nigdy nie było potrzebne, jako, że grali na nim znajomi ze szkoły i orlika, i wszystkie problemy były rozstrzygane w realu.
Więc, trzeba napisać jakiś post. Chciałbym co nieco wiedzieć o graczu, kim on jest tutaj na Tawernie, jakie ma doświadczenie w minecrafcie. Oczywiście jaką nazwę ma w minecrafcie, bo muszę do czegoś rangę przypisać. takie tam parę słów.

Poza Omayem ktoś gra? Patrzyliście chociaż jak to wygląda i o co tam chodzi? na 1 rzut oka widać, że nie ma kosmicznych wymagań zatem może zepniemy poślady i wejdziemy w to? za ciosem idąc rozreklamować jak wszystko będzie gotowe?

pierwszy rzut oka jest mylny, to niestety ma spore wymagania. niesprecyzowano minimalnych wymogów, ale na pewno mogę powiedzieć, ze znacznie większe niż cs czy freelancer, myślę że gdzieś na poziomie MW1. Znalazlem w sieci takie wymagania:

Minimum:
OS: Windows XP/Vista/7
OpenGL: 1.4
Processor: 2.0 MHz (Single Core)
RAM: 1 GB(XP), 1.5 GB(7), 2.0 GB(Vista)
Hard Drive: 80 MB Free
Video: 128MB RAM


Recommended:
OS: Windows XP/Vista/7
OpenGL: 2.0
Processor: 2.5 MHz (Single Core)
RAM: 2 GB(XP), 3 GB(Vista/7)
Hard Drive: 256 MB Free
Video: 128MB RAM

Should Run On
NVIDIA GeForce FX Range
NVIDIA GeForce 6 Range
NVIDIA GeForce 7 Range
NVIDIA GeForce 8 Range
NVIDIA GeForce 9 Range
NVIDIA GeForce 100 Range
NVIDIA GeForce 200 Range
NVIDIA GeForce 300 Range
NVIDIA GeForce 400 Range
ATI Radeon R300 Range
ATI Radeon R400 Range
ATI Radeon R500 Range
ATI Radeon R600 Range
ATI Radeon R700 Range
ATI Radeon Evergreen Range

Wg. mnie to należy brać pod uwagę recommended jako minimalne jezeli chcemy grać bez ścinek. Przy czym grafika nie może być laptopowa ze współdzieloną pamięcią. Musi być oddzielny układ z własną pamięcią. Sprawdziłem to, gra pójdzie ale raczej jako pokaz slajdów.

Ogólnie, nie oczekuję raszu na serwer. To jest gra w układanie klocków lego, nie jest to dynamiczna zręcznościówka czy shoter. Gra jest spokojna, do kombinowania.
Może tam być trochę akcji również. Jest PvE. Mamy na serwerze arenę na której się walczy z potworami jak gladiator. Jest na specjalny mod, więc tam się dzieje. Dozwolone jest PvP, jedynym ograniczeniem jest zdrowy rozsądek i konieczność zapowiedzi z podaniem przyczyny. Taki element role play. Minimalny regulamin można zobaczyć po wpisaniu komendy /rules.

wszelkie pytania i problemy zgłaszać tutaj.
  • 0

#6 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 sierpnia 2011 - 08:17

Gram w minecrafta od jakiegoś czasu, bardzo spodobała mi się prostota tej gry i ogrom jej możliwości. Trochę pograłem na różnych serwerach multiplayer i muszę powiedzieć, że jest to też bardzo ciekawa rozgrywka jak na singleplayer.

Jeśli chodzi o rozkręcanie naszego biznesu to będzie ciężko. Istnieje serwer rozreklamowany filmikami, poradnikami na youtube pewnego gracza, który cieszy się bardzo dobrą oglądalnością, jednak regulamin tego serwera jest bardzo rygorystyczny i dziennie bana perm. dostaje tam minimum 30 osób. Dodam, że liczba zarejestrowanych użytkowników forum tego serwera podchodzi pod dziewiąty tysiąc mimo, że powstał parę miesięcy temu. Jest kilka takich serwerów minecraftowych, które cieszą się sławą, a także prowadzą własne portale poświęcone tematyce minecrafta, które też zdobywają kolejnych miłośników tej gry.


Na początek sami pograjcie trochę w minecrafta, obejrzyjcie filmiki z poradnikami na youtube, poczytajcie trochę wiki-minecrafta http://pl.minecraftw...t/Strona_główna

Później pomyślimy o rozkręcaniu serwera na skalę światową ;d.

Byłem na serwie, trochę po nim pochodziłem, mam swoje pomysły, ale nie będę marnować teraz klawiatury i czasu na nie. Muszę powiedzieć, że jest to doskonała ZABAWA i sposób spędzenia wolnego czasu w domu, jeśli się nie ma innych planów. Także podejdźmy do tego z pewnym luzem, a nie zapałem.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#7 Omay

Omay

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 08:20

te te te:D ja nic nie pisałem więc skąd tutaj moje cytaty:D haha:D Grałem, nie bardzo wiedziałem gdzie się mogę budować, nigdzie nie mogłem kopać nic nie mogłem robić, nie było niestety nikogo żeby mnie oprowadził :X wszystko na serwerze wygląda ciekawie, rzeczy z którymi nie spotkałem się na normalnym singleplayerze bez żadnych modów itd typu kupowanie/sprzedawanie przez te skrzynki, te areny ... ciekaw jestem, czy świat został przez Was pobrany, może to jakaś paczka startowa, czy sami go budowaliście? brat na laptopie z procesorem 1.6 gdzieś, jakaś karta zintegrowana nie dużo ramu i tnie mu dosyć gra..da się grać, ale kwestia przyzwyczajenia. Pozatym tyro nie wiem czy tylko ja miałem takie odczucie, ale miałem problem z walką z potworami które spotkałem, było lekkie opóźnienie, ja uderzałem a on za tam jakiś minimalny czas dostawał.. czy to normalne, mam się przyzwyczaić czy poprostu ja miałem lagi ? :P

Użytkownik Omay edytował ten post 16 sierpnia 2011 - 08:23

  • 0

#8 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 sierpnia 2011 - 09:06

i wszystkie problemy były rozstrzygane w realu.


Dołączona grafika


hahah nie moglem sie powstrzymac ;)
  • 3
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#9 braciszek

braciszek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 11:33

Witam mam na imie Konrad. Chcialbym pograc na waszym serwie moj nick to pat123
namiary na serwa dostalem od mojego brata TiTa.
z gory dziekuje za odblokowanie serwa :)
  • 0

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 02:55

Później pomyślimy o rozkręcaniu serwera...
(...) Także podejdźmy do tego z pewnym luzem, a nie zapałem.

ten serwer nigdy nie miał ambicji bycia światowym. do dobrej zabawy wystarczy jak będzie na nim 10 graczy wieczorkiem, a podchodzimy do tego z WIELKIM luzem.

te te te:D ja nic nie pisałem więc skąd tutaj moje cytaty:D haha:D Grałem, nie bardzo wiedziałem gdzie się mogę budować, nigdzie nie mogłem kopać nic nie mogłem robić, nie było niestety nikogo żeby mnie oprowadził :X wszystko na serwerze wygląda ciekawie, rzeczy z którymi nie spotkałem się na normalnym singleplayerze bez żadnych modów itd typu kupowanie/sprzedawanie przez te skrzynki, te areny ... ciekaw jestem, czy świat został przez Was pobrany, może to jakaś paczka startowa, czy sami go budowaliście? brat na laptopie z procesorem 1.6 gdzieś, jakaś karta zintegrowana nie dużo ramu i tnie mu dosyć gra..da się grać, ale kwestia przyzwyczajenia. Pozatym tyro nie wiem czy tylko ja miałem takie odczucie, ale miałem problem z walką z potworami które spotkałem, było lekkie opóźnienie, ja uderzałem a on za tam jakiś minimalny czas dostawał.. czy to normalne, mam się przyzwyczaić czy poprostu ja miałem lagi ? :P


SAMI WSZYSTKO ZBUDOWALIŚMY, żadne tam paczki czy gotowce.
serwer istnieje od kilku miesięcy, do tej pory na zamknietej liście miał ok 30 graczy. tereny w mieście są w większości zajęte lub zarezerwowane na jakieś ciekawe budowle, dlatego nie mogłeś budować, ale wystarczy wyjść trochę poza i można kopać i budować.
Mam parę działek koło miasta. Jak chcesz coś ciekawego zbudować, co pasowałoby do otoczenia, to daj znać.

gra potrzebuje minimum 1024kB ramu wyłącznie dla siebie, więc na lichsiejszym lapku sie będzie cięła.
w minecraft nie ma 1000fps, tikratów i tym podobnych pierdół z csa. zawsze jest pewne opóźnienie, często są lagi. wogóle lagi są wpisane w ta grę. albo z powodu neta, albo proca, albo mało pamięci. Poprzednio serwer był na dedyku, więc miał całe 4GB RAMU i 3GHz proca dla siebie, ale net lagował jak cholera. teraz jest wynajęty w Progamers, więc net jest ok, ale RAMu ma tylko 512kB więc tnie się z braku pamięci. Do tego stopnia, że jak robi backup to wywala niektórych z gry. Powinien mieć min 1024kB, ale to kosztuje 70zł/mc. dla pustego serwera, bądź 2 czy 3 osób nie ma sensu.

Witam mam na imie Konrad. Chcialbym pograc na waszym serwie moj nick to pat123
namiary na serwa dostalem od mojego brata TiTa.
z gory dziekuje za odblokowanie serwa :)

ok. podniose ci rangę, zebyś mógł coś robić.
pamiętaj żeby się zarejestrować, bo inaczej każdy będzie mógł wejść na twoje konto.
polecenie /register <hasło>
  • 0

#11 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 sierpnia 2011 - 06:51

Proszę o minera :D

Użytkownik wodny edytował ten post 16 sierpnia 2011 - 06:52

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#12 SOLAR

SOLAR

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 391 postów
  • Ską…d:NMB

Napisano 16 sierpnia 2011 - 07:22

Mozecie powiedzieć gdzie co i jaką wersje ściągnąć. Bo narazie doszedłem do singla w JAVie :D
  • 0

#13 Zielony Top

Zielony Top

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 08:12

hehehe co do zdj to ekipa jest jak by co :D
  • 0

#14 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 09:47

Proszę o minera :D

eeee, a jakis nick? :unsure:

Mozecie powiedzieć gdzie co i jaką wersje ściągnąć. Bo narazie doszedłem do singla w JAVie :D


najnowsza wersja gry - 1.7.3
mozesz pobrac ze strony producenta lub z innych źródeł.
  • 0

#15 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 sierpnia 2011 - 10:51

wodny91 ;)
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#16 Omay

Omay

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 10:29

znalazłem miejsce, zbudowałem dom wraz z Hebosem, mogę prosić o wydzielenie tego terenu dla mnie jeżeli to możliwe ? :P żeby mi nie wlazili ;>
  • 0

#17 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 sierpnia 2011 - 11:25

tzw cuboid omay, używajmy profesjonalnej nomenklatury :D


ps.: sprawdź jeszcze opcję /cprivate i zablokuj drzwi ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 17 sierpnia 2011 - 11:27

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#18 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 01:35

nie ma LWC więc /cprivate nie działa.
worldguard czyli cuboid zabezpiecza również drzwi (jak się da taką flagę),
jest też plugin Lockette, czyli tablica z napisem [private] przyklejona nad drzwi lub do skrzyni zabezpiecza je.

ps. Omay, podejdzie tam ktoś i to ogarnie potem. ;p
  • 0

#19 TheMeister

TheMeister

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 05:11

Witam.
Mam pytanie. Czy istnieje możliwość dania mi uprawnień na serwerze "Tawerna Minecraft" ?
Mój nick:TheMeister
  • 0

#20 tworzo

tworzo

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 05:11

Witam, chciałbym prosić o podwyższenie rangi/uprawnień tak bym mógł coś na serwerze zrobić.Mój nick to tworzo z góry dziękuje.

Użytkownik tworzo edytował ten post 17 sierpnia 2011 - 05:12

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1