Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft 1.8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Minecraft 1.8 (12 użytkowników oddało głos)

Co robimy po ukazaniu się wersji 1.8

  1. Głosowano zostawiamy serwer w wersji 1.73 do czasu ukazania się pluginów do 1.8 (5 głosów [38.46%])

    Procent z głosów: 38.46%

  2. przechodzimy do wersji 1.8 od razu, bez pluginów, które dodamy stopniowo później (8 głosów [61.54%])

    Procent z głosów: 61.54%

Głosuj

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 04 września 2011 - 09:39

Poniżej macie link do tematu, w którym omawiane są szczegóły nowej wersji gry - 1.8.
Według niepotwierdzonych informacji ma się ona ukazać 8 września.
W porównaniu do poprzednich update'ow 1,6 i 1,7 ta wersja wnosi mnóstwo nowości.
Najważniejszą zmianą w stosunku do obecnej wersji jest sposób generacji krajobrazu.

Zmiana ta powoduje, że nasz świat i nasze budowle, przestaną prawdopodobnie istnieć w wersji 1.8

Link do tematu z opisem zmian.
http://www.minecraft...ost__p__7689921

Jestem zbyt leniwy i szkoda mi czasu na tłumaczenie. Większość sobie poradzi a reszta niech obejrzy filmiki
Dla mnie najważniejsza jest informacja o zmianie świata. Man nadzieję, że uda się przenieść najważniejsze budowle przy pomocy jakiegoś edytora.
  • 0

#2 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 04 września 2011 - 10:19

Nowe mobki- Endermany, mogą się teleportowac i atakowac, oraz podnosic klocki: dirtu, sandu, stone etc. Bardzo mroczna postac, która nieraz zapewne sprawi, że ze strachu popuscimy w gacie. :D

Do tego wspomniał cos o food barze i o punktach doświadczenia, które zdobywamy po zabiciu roznych mobków.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#3 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 04 września 2011 - 11:48

dodałem ankietę, proszę o głosy.
chodzi o to, że najpierw ukaże się gra w wersji 1.8, ale platforma Craftbukkit (coś jak AMXX w cs) w nowej wersji zapewne dopiero tydzień lub dwa później, a wszystkie pluginy: rangi, cuboidy, zabezpieczenia, teleporty - wszystko czego nie ma w podstawowej grze a jest u nas, ukażą się jakieś 2-4 tygodnie później,

Pytanie dotyczy sposobu przejścia na nową wersję. Czy przestawiamy serwer od razu nie czekając na Craftbukkit i pluginy, czy gramy na starej wersji dopóki podstawowe plugi nie pojawią się.
W pierwszym przypadku nie będzie rang i zabezpieczeń, sklepu, teleportów i wszystkich innych rzeczy. Dodając do tego nowy świat - który bez pluginów będzie pusty, bo nie będę mógł bez nich nic przenieść, w zasadzie zaczniemy od zera.
Wybierajcie.
  • 0

#4 Kajotos

Kajotos

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisano 04 września 2011 - 11:52

Jestem za przejściemm na wersje 1.8 :)
  • 0
Marzenia są po to, by niosły zawód...

#5 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 04 września 2011 - 03:16

Ja też
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#6 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 04 września 2011 - 04:22

To wtedy świat cały się od 0 buduje? :)

Jestem za, choćby nawet teraz miała zmiana być ;] trza przetestować nowości! ;)
  • 0

#7 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 04 września 2011 - 04:34

wygląda na to, że nowy generator świata nie będzie zgodny z poprzednimi, więc świat który się wygeneruje po uruchomieniu serwera, będzie inny niz też który jest teraz.
wiec tak. trzeba będzie zbudować wszystko od początku.
część rzeczy uda się poprzenosić.
  • 0

#8 Kajotos

Kajotos

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisano 04 września 2011 - 06:24

Powiedziałem dzisiaj o tym na servie i się dziewczyny buntować zaczęły ;pp
  • 0
Marzenia są po to, by niosły zawód...

#9 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 04 września 2011 - 07:41

a kto by tam zwracał uwage na baby ;)
  • 1
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 września 2011 - 03:10

Ukazał się trailer do Minecraft 1.8

http://www.youtube.c...h?v=tYoO9XkCCHg
  • 0

#11 Kajotos

Kajotos

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisano 06 września 2011 - 04:47

Dość słaby ;p, ale kilka ważnych informacji jest w nim zawarte. Między innymi możliwość biegania/celowania łukiem/wioski npc/enderman. Słyszałem jeszcze o ruinach, które mają powstać podczas generacji nowych światów.
  • 0
Marzenia są po to, by niosły zawód...

#12 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 06 września 2011 - 06:40

Kajotos nie znasz się :D dobry trajler :D

Dochodzi możliwość długich skoków (z opcją "szybki bieg"), fajnie wyglądają te kaniony, dochodzą rzeczy - będzie co robić ;) :D
  • 0

#13 Kajotos

Kajotos

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisano 06 września 2011 - 06:45

Kretek, a jeśli ta wersja wejdzie w czwartek to na servie od razu będziesz próbował też zaktualizować?
  • 0
Marzenia są po to, by niosły zawód...

#14 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 września 2011 - 09:21

wygląda, że 1.8 nie ukaże się 8.09

https://twitter.com/...115064270004224

Ps. Kajotos

Po ukazaniu się 1.8, najpierw uruchomię serwer testowy i sprawdzę jak się sprawy mają z naszym światem.
Potem poinformuję was o procedurze 'przejścia'

w każdym przypadku proponuję zinwentaryzować swoje ruchomości i spieniężyć co się da, tzn sprzedać co się da.
z góry zapowiadam, że nie będę przenosił/odtwarzał waszych itemów zgromadzonych w skrzyniach. natomiast odtworzę stany kont jak tylko będzie to możliwe w kredytach lub złocie.
jeżeli chodzi o budowle, to każdy będzie miał prawo do "odzyskania" ciekawych budowli, które uznam za wartościowe dla 'krajobrazu' serwera, pod warunkiem, że będzie można je przenieść. np. wiatrak Julii owszem (jest zbudowany na powierzchni nie połaczony z niczym innym), ale zamek skrala czy pikusa, nie (ponieważ nie da się ich wyodrębnić z góry na której są zbudowane)
kształt / lokalizację nowego miasta/miast ustalę po 'obejrzeniu' nowego świata
  • 0

#15 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 września 2011 - 07:04

https://twitter.com/...473590112763905

najnowszą przypuszczalną datą wydania 1.8 jest poniedziałek 12.09

https://twitter.com/...488841302552576

z tej wypowiedzi wynika, że zwłoka jest najprawdopodobniej czasem na przygotowanie platformy CraftBukkit, co jest dobrą wiadomością dla nas.

http://twitter.com/#...685165054562306

definitywnie pracują wspólnie nad 1.8. z czego wynika, że 1.8 ukaże sie dopiero gdy będzie gotowe craftbukkit.
  • 0

#16 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 września 2011 - 06:19

Grałem wczoraj w 1.8

wersja 1.8 pre-release "wyciekła" do netu. ja jestem przekonany, że "wyciek" nie był przypadkowy. moim zdaniem Mojang potrzebował szerszych testów, a nikt lepiej nie przetestuje gry jak milion graczy.
jest to tylko minecraft.jar, bez nowych tekstur. czyli to taki mix gry 1.73 na silniku 1.8

niestety wersja ma maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasę błędów.
serwer -czyściutki, niemodowany, z czyściutką mapą- który wczoraj postawiliśmy na starym IP ze skralem, wywalał się średnio co pięć minut.

pomijając to jest miodnie. :)

czekamy na oficjalną wersję, mam nadzieję że stabilną
  • 0

#17 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 września 2011 - 08:25

A jak coś to zawartość portfela z poprzedniego serwera zostanie przeniesiona? :) Bo w niemiłosiernych lagach udało mi się wczoraj powyprzedawać większość rzeczy w agorze :P
  • 0

#18 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 września 2011 - 12:10

Kombinuję odpowiedni świat na nasze potrzeby. Nasz dotychczasowy SEED generuje zupełnie inny świat - zgodnie z zapowiedziami.
Sprawdziłem już tonę różnych Seedów. Myślę, że znalazłem odpowiedni.

Pieniądze zostaną przeniesione jak będą pluginy. Zrobię to ręcznie na żądanie. Również wtedy będzie możliwość przeniesienia niektórych budowli. Teraz mogę przenieść budowle w trybie Offline przy pomocy MCEdit. Zrobię to narazie z budynkami "publicznymi" : świątynia, agora, arena, labirynt, piramida, i takie tam, Będą one stały na pustyni, podobnie jak dotychczas, bo może tego teraz nie widac ale tam była pustynia.
  • 0

#19 Kajotos

Kajotos

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisano 12 września 2011 - 01:38

Pamiętam jak pierwszy raz na server się zalogowałem ;p Mój pierwszy dom stał w miejscu dzisiejszej agory....
  • 0
Marzenia są po to, by niosły zawód...

#20 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 września 2011 - 03:13

@Kajotos - pierwszy dom budowałeś koło zamku skrala.

Będzie chyba opóźnienie w wydaniu 1.8

Dołączona grafika

Jens Bergensten:
Ok the current status of 1.8 is that I'm trying to fix the reported bugs of pre-1.8. It's hard to say how long time this will take


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1