Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popychamy Tawerne o 1 krok dalej.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 lutego 2009 - 03:13

ehh Tyro cóż za sceptyzm. Przecież wiadomo, że na początku jakby to wypaliło to byłaby to liczba dość niewielka by sprawdzić jak nakład się wyprzeda, a później ewentualnie albo złożyć ponowne zamówienie. Można też przed zamówieniem zbierać zapisy z zaliczką - wszystko na temat. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że potępiasz tą inicjatywę, dlaczego?
  • 0
Dołączona grafika

#22 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 03:22

ależ nie! ja popieram każdą inicjatywę mającą na celu podtrzymanie/ożywienie Tawerny. w tym przypadku "jestem za, a nawet przeciw"

co jednak nie zmienia faktu, że jestem dość sceptyczny powodzenia tej akcji. Owi nie pierwszy raz próbuje coś zrobić, niestety sam długo z tym nie pociągnie i obawiam się, że wyjdzie jak z cod4.
  • 0

#23 mentos

mentos

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 541 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 03:28

No Owi jak byś coś wykombinował z tym dedykiem to byłą by przepiękna sprawa :) , koszulki i kubki też dobry pomysł ale tak jak blind czy tam ktoś napisał kupią tylko ci co płacą na serwa i pewnie nieliczni gracze.. ( jak będą to kupię na pewno ) . Jeszcze jedno nie możemy na to patrzeć od jak najgorszej strony tylko od jak najlepszej . Pomysł z pisaniem poradników itd. też dobra sprawa tylko ktoś musi się za to wziąść i jeszcze jedno więcej serwerów=więcej ludu na forum(tylko najpierw jakoś trzeba by było wypromować takie serwery , ale to nie problem byle by serwery były to i ludzie się znajdą). Moim zdaniem gdy trochę więcej wzięlibyśmy się do pracy na forum , a nie tylko siedzeniem na serwie i traceniem nerwów(nie kiedy) , to wyniki było by widać( może nie od razu ale po jakimś czasie) w postaci nowych gier , nowych twarzy , nowych pomysłów , większych funduszy itd.
  • 0

Pamiętam nie zapomnę nie zapomnę pamiętam
O wszystkich dobrodziejstwach i o wszystkich przekrętach
Co w życiu mnie spotkało a na co jeszcze czekam(...)
Wszędzie po trochu zawsze tam gdzie pożądany
Nie wpycham się jak chamy nie wchodze gdy niechciany
Wole solowe stany przy płytach zajarany (...)
Nie kozaczę jest wj** to nie płaczę(...)

Śmiejesz się? to zgadnij kto się będzie śmiał ostatni!


#24 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 03:37

Koszulki i kubki sa fajna sprawa oczywiscie. Jezeli chcecie ja moge zaczac promowac Tawerne w l2 na serwie na ktorym aktualnie gram poprzez zrobienie klanu. Jakby Kornik zaczal czesciej ze mna grac to rowniez byloby fajnie :D Online na tamtym serwerze wynosi 3000 osob, zainteresowanie klanami i takimi badziewami sa ogromne. W klanach znajduje sie nawet 50 osob jezeli sie rozwinie oczywiscie tylko potrzebne bylby mi osoby do pomocy takie jak dumbass ktore maja pojecie o l2. Potem mozna byloby nawet zrobic caly alliance tam :D Tylko oczywiscie jezeli by sie rozwinelo potrzebne by bylo jakies male subforum l2 :D Ale to zalezy od Was czy chcecie abym to zaczal robic.

Użytkownik ShataN edytował ten post 10 lutego 2009 - 03:38

  • 0

#25 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 lutego 2009 - 03:38

Tyro, wiadomo, że Owi ma największy wkład w to przedsięwzięcie, ja ze swojej strony zrobię wszystko co się tylko da, aby dobrze zorganizować wraz z Webberem Tawerna Team - są już dość poważne plany, wykładamy trochę kasy z własnej kieszeni. Szczegółów na razie nie ma co podawać, bo jest na nie za wcześnie, ale będziemy się starać o partnerów czy też sponsoringi. Opcja najpierw wpłacania zaliczki, lub całości kwoty za gadżety ? Wydaje mi się, że to byłoby super pomysłem, bo nikt nie oszuka, nikt nie będzie miał pretensji. Zrobić tylko jakiś ciekawy projekt i porównać ceny producentów. Skoro (przynajmniej z wypowiedzi to widać) popyt jest, to dlaczego nie zaspokoić konsumentów, graczy? Jeśli tylko przedmioty zaoferowane do kupna będą w rozsądnych cenach, to jestem przekonany, że dobra ilość się sprzeda (co wystarczy do utrzymania serwera),a może nawet uda się coś rozwinąć, ale na to za wcześnie. Osoby chętne do współpracy lub które chcą wziąć udział w tej sprawie powinny pogadać w takim gronie i przedyskutować kilka spraw.

Sprawa kolejna, trzeba promować serwer gdzie tylko się da (np. na stronce portfolio mojej siostry jest link do Tawerny :] ).

Młodzi chodzicie do szkoły, zaproponujcie na stronach szkoły umieszczenie jakiegoś banera Tawerny - w końcu osoby najbardziej w takim wieku są zainteresowane esportem (licea, technika, zawodówki, gimnazja czasem i też studia). Jeśli chęci nie zabraknie tylko, to w jakimś stopniu sukces osiągniemy. Czy w większym, czy w mniejszym to się okaże. Ja jestem dobrej myśli i na pomoc z mojej strony możecie liczyć jeśli tylko będę w stanie czegoś dokonać.
  • 0
Dołączona grafika

#26 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 lutego 2009 - 03:51

z koszulkami to bardzo dobry pomysl jeest u mnie w szkole duuuzo ludu gra w cs'a z kilkoma gadalem, znaja Tawerne :O. ale wiadomo ze do wszytskich nie dotre wiec taka koszuleczka gdzie na klacie bym mial napis TAWERNA-cs.org to zaj**isty pomysl nie ma co. kubka tez nie mam to bym chodzil z nim do sklepiku w szkole po herbatke :X.

mamy zayebisty team w CS:S i naprawde mamy szanse w lidze tylko musimy sie do tego jakos zmusic :X kurka wodna.



Shatan apropo tego l2..... moge kupic ta gre i zaczac grac, z checia pomoge

Użytkownik wodny edytował ten post 10 lutego 2009 - 03:53

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#27 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 04:33

Jak juz to sciagnac. To jest MMORPG. Ten serwer na ktorym gram jest serwerem prywatnym w kronice hellbound ale dobra koniec offtopu.
  • 0

#28 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 lutego 2009 - 04:34

Widzę, że temat zamiast pójść w odpowiednią stronę ( raczej sponsorów ) to schodzi na tę stronę koszulek itd. Zauważcie, że koszulki, kubeczki i inne gadżety to rzecz raczej jednostkowa. Kupi to pare, parenaście osób i koniec, a sponsor jest na dłużej. Mam parę stron ze sklepami, które mogłyby sponsorować, ale potrzebuję dokładnie wiedzieć, co Wy ( pytanie do Owiego/tyro ) jako Tawerna macie do zaoferowania.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#29 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 05:18

Wszystkiego nie czytałem ale sporo, dla mnie pomysł N1 oczywiście taki bajer jak kubek i koszulka napewno sobie sprawię a jak pisał Owi ja oczywiście jakiś tutek mogę pyknąć to nie problem jeżeli chodzi o sponsora to coś pomyślę :D
  • 0

#30 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 06:05

Mam parę stron ze sklepami, które mogłyby sponsorować, ale potrzebuję dokładnie wiedzieć, co Wy ( pytanie do Owiego/tyro ) jako Tawerna macie do zaoferowania.


Wszystko co jako strona/forum/serwer moglibysmy miec do zaoferowania - czyli bannery (buttony) plus reklama w grze. Jezeli to jest sklep z czesciami dla graczy mozna by bylo pomyslec o wstawieniu jakiegos produktu z ich oferty zeby sie losowo u nas wyswietlal na stronie glownej.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#31 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 10 lutego 2009 - 06:12

1) serw dydykowany - juz jakis czas temu poruszalem ten temat, przy ilosci serwerów gier 2> jest to bardzo oplacalny zakup nawet na jakims hostingu internetowym oprocz ceny liczy sie tu przede wszystkim stabilnośc i to , ze tak naprawde mozna na taki serwer wszystko wrzucic nie tak jak na gn gdzie tylko niezbedne rzeczy idzie umiescic nie daj boze uruchomic jakiegos bota :)np.

2) kubki, koszulki - pomysł ciekawy, ale podobnie jak kilku osobom tutaj zdaje mi sie, ze o kant d*py sie rozbije , bo kupia to ludzie co wplacaja zwykle kasę na serwer( chociaż z drugiej strony kupujac taka rzecz ma sie poczucie ze ta kasa nie do końca poszła w pole, bo płace i coś w zamian dostaje, wiadomo ze na serwer pójdzie z max 40 % kasy ze sprzedazy kubka czy koszulki reszta na materialy, ale z sms'ów wysylanych na serwer idzie też bodajrze 50% a co dostajemy w zamian??)

Odnośnie rozrostu witryny ja chętnie się pisze( tematy na lajcie życiowym z 3-4 razy w tygodniu moge sie rozpisac o sportach, hip-hopie/rapie , ewentualnie o filmach, pomocy w konfiguracji różnych bzdór, lub już w skrajnych przypadkach ponajeżdżać na sprawy, które wk***iają w obecnym świecie polityka/społeczność serwerowa itp)

rozumiem, że serwer ten na uczlni Owi chcesz wykupic, pytanie jak ze stabilnością zdalnym dostepem do takiego serwera i przepustowości w przypadku gdy serwer jest obciążony mocno.

Ja jestem na xf jak cus.

co do reklamy to jak wróce do Polski to też popytam

i jeszcze jedno zeby ten pomysł o kant d*py sie nie rozbił to musi być spora liczba osob zaangazowanych w to, aby nie było tak jak z codem np, bo kilka osob tego nie udzwignie i mimo szczerych checi moze sie posypac.( nadzieja w tym, że cs'owcy ktorzy swiata nie widzą poza tą grą w pełni się zaangazuja:) )

Użytkownik plaj edytował ten post 10 lutego 2009 - 06:18

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#32 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 10 lutego 2009 - 06:13

ja moge dac baner na moja strone www.wiedzmini.pl i pogadam tez ze szwagrem siostra tez ma kilka stron taki ze pisze wypracowania dla mlodzierzy/maturzystow ale to z nimi pogadam
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#33 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 10 lutego 2009 - 06:17

Do dedyka sie z Tyrem przymierzam pare razy w roku. Juz od dawna mielismy plany lecz zawsze wiazalo sie to z kosztem okolo 200zl za mbit a my potrzebujemy ich az okolo 8-10. Teraz mam okazje zalatwic to troszke taniej, ale znowuż nie za darmo. Zobaczymy.

Na uczelni raczej na pewno nie postawię oficjalnie, a nieoficjalnie mnie nie za bardzo interesuje, zeby czlowiek w strachu zyl ze wylacza albo wywala z roboty. Tam jest lacze pare GBit tak a propos.;] W swoim pokoju mam 100download 100 upload;]
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#34 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 07:51

lol jakbym miał takie łącze u siebie to już dawno by tam z 15 serwerów było, niestety mam tylko gówniane DSL 2mb.
sytuacja do dupy Owi ma łącze, ale nie może, ja mógłbym zrobić ale nie mam łącza...

w dedyku jest jeden problem - łącze.
musi być min 3mbit gwarantowanego pasma plus po 2 mbit na każdy serwer. żeby to miało sens wychodzi 7-10mbit. nikt nie chce wynająć taniej niż 100zł za 1 mbit na miesiąc. jakby nie liczył zawsze wychodzi pareset zł / mc a w lepszych serwerowniach nawet ponad 1000zł na mc. czyli pomarzyć dobra rzecz.

była nadzieja, ze Owi coś załatwi na uczelni, ale widzę, że to nie będzie proste.
  • 0

#35 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 10 lutego 2009 - 08:46

z tego co widzę, to zainteresowanie "ożywieniem tawerny" jest spore. Udzielamy się, gadamy, dzielimy się nowinkami (np. nowe gry, sprzęt, dzieci ;D), śmiejemy się, doradzamy... gdyby nie podzieleni kablem powiedziałbym, że normalnie jesteśmy rodzinką :pleasantry: ^_^
... już to sobie wyobrażam: koszulka czarna z lekko rozmytą postacią CT z przodu/ tyłu, tuż nad barkami "ChriS", niżej "Tawerna TP", ech i wszystkie lachony moje :D
  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#36 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 10 lutego 2009 - 08:54

ja bym sie tak nie zapedzal. wydaje mi sie ze jezeli nie znajdziemy sposobu zeby postawic jakis serwer dedykowany to z tymi koszulkami/kubkami bedzie wiecej zachodu niz pozytku... oczywiscie pomysl jest dobry ale nie sadze zeby to nam pomoglo na tyle :(
  • 0

Dołączona grafika

#37 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 04:32

Hmm ... ja mam neta 10 mb, ale to niestety nie jest łącze symetryczne ;/ Lecz nie długo zmieniam neta na 20mb/s co będzie się równało Uploadowowi = 2mb/s co już jest całkiem wporządku.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#38 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 04:48

Tak sobie myślę że jak już mówicie o rozwinięciu działalności na różne platformy gier, reklamy i rozwinięcie forum (w te bajery jak artykuły poradniki itp) To ja propos tego ostatniego wiem że co prawda nic nie mogę w tym zakresie zaoferować bo PS u mnie kuleje ale warto by było zastanowić się nad nową szatą forum, nie mówię że ta jest zła czy co ale wyraźnie jej pierwotnym zadaniem nie było super odpicowanie forum lecz zastąpienie tradycyjnego stylu aby miało to tak zwane ręce i nogi.A i pewnie lepiej by się czytało artykuły, poradniki na ładnie wyglądającym serwisie.Nie wiem jak to działa na tym forum jak ze skinami ale miło by było gdyby wszystko miało w miarę jeden klimacik taki lekko modernistyczny (Takie tam pierdu pierdu Glossary efekt :P) Jak już bnapisałem ja w tym zakresie niestety nie mogę nic zaoferować
  • 0

#39 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 lutego 2009 - 05:37

ta skora nie jest podstawowa skora tylko skora przerobiona przeze mnie na nasze potrzeby. Ja osobiście nie widzę żadnej możliwości, aby obecna sytuacja została zmieniona. Do zrobienia pełnego custom skina potrzeba naprawdę genialnego grafika, a nie osób które robią sygnaturki w PS;]
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#40 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 lutego 2009 - 05:45

ta skora nie jest podstawowa skora tylko skora przerobiona przeze mnie na nasze potrzeby


To właśnie napisałem (Miałem na myśli) :P

jej pierwotnym zadaniem nie było super odpicowanie forum lecz zastąpienie tradycyjnego stylu aby miało to tak zwane ręce i nogi


Co do reszty domyślam się że nie jest to prosta sprawa i nigdzie tego nie napisałem aczkolwiek myślałem że będzie to bardziej wyglądać jak cięcie layera :P Teraz już wiem jak sprawa wygląda :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0