Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Zeitgeist (2007) - koniecznie to zobacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lisu

Lisu

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Ską…d:Ropczyce

Napisano 23 października 2007 - 02:47

1). Boga niema
2). Zamach na WTC zlecił rząd USA
3). Długi długi długi?

Kolejny dokument, kolejne hipotezy, kolejne snute domysły. Po oglądnięciu do pierwszej części nie przywiązałem znacznej wagi, ponieważ moja wiara w „BOGA” jest znikoma. Zatrzymałem się i zainteresowało mnie ciekawe przedstawienie:, Dlaczego WTC się zawaliło, skoro było tak projektowane żeby przetrzymać uderzenia samolotów. To mi się wydaje prawdopodobne i możliwe, że rząd USA albo inni spowodowali zawalenie wieżowca. Więcej się mi nie chce pisać 
  • 0

Dołączona grafika
Dołączona grafika


One death is a tragedy
One million is a statistic


#22 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 24 października 2007 - 01:59

i teraz ta tarcza antyrakietowa u nas ma byc nie wiem na jaki ch**. Sku*** coś kombinuja. Nie wiem czy oni sie liczą z obywatelami. W "farenhajt 9/11" i "11 wrzesnia niewygodne fakty" bylo wiecej. Było np. że wywozili złoto z podziemi jakieś tego ranka albo dzien przed nie pamietam dokladnie. To wszystko smierdzi. Było o tym że oni prowadzili interesy z rodzina binladena, że rzad usa lize dupe szejkom tym najwiekszym. W arabskich lapach jest chyba ponad 15% gospodarki usa. nie wiem tam ekhh
Ta 3 czesc o bankach, finansach itd najciekawsza chyba z filmu^ cdn? ;p
  • 0
Dołączona grafika

#23 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 02 maja 2008 - 08:38

troche pozno bo zapomnialem o tym temacie ale lepiej pozno..
w zwiazku z tym ze nie chce mi sie pisac dlugich postow to wkleje tu taka fajna wypowiedz

przesłanie tego filmu jest zasadniczo inne niż tylko krytyka chrześcijaństwa, czy krytyka rządu USA, czy wreszcie krytyka światowej finansjery. Nie o to tutaj chodzi bezpośrednio. Być może twórcy tego filmu rozminęli się z prawdą w kwestiach dotyczących religii i np. religia chrześcijańska nie jest zmodyfikowaną formą starszych wierzeń egipskich czy innych. Dla podstawowej wymowy filmu nie ma to moim zdaniem znaczenia, czy chrześcijaństwo czerpało z wierzeń egipskich, czy z bajki o krasnoludkach i sierotce Marysi, czy wypracował swój własny, oryginalny system wierzeń (jestem ateistą, nie znam aż tak dokładnie historii religii).

Przesłanie tego filmu jest w moim odbiorze takie: w społecznościach ludzkich od tysięcy lat po czasy obecne powszechna i ugruntowana jest tendencja do ulegania ślepej wierze w coś: w prawdę objawioną, w dogmaty religijne, w słuszność działań tych co nami rządzą (zarówno władców monarchii jak i decydentów wybieranych w systemach demokratycznych), w mądrość autorytetów społecznych, w ukształtowane przez lata relacje, procesy i struktury społeczne. Ludzie bezrefleksyjnie przyjmują otaczającą rzeczywistość. Odrzucają racjonalny (oparty na nauce, myśleniu - krytyczny) sposób poznawania świata, wolą w coś wierzyć – w dogmaty religijne, w święte przykazania, w powszechnie uznawane autorytety. ?atwiej jest być wierzącym niż racjonalnym. Wiara nie wymaga wysiłku, jest prosta bo „podana na tacy” przez kogoś innego (albo „objawiona”) jest raz na zawsze ustalona, pewna, stabilna, dostarcza zazwyczaj nieskomplikowanych, klarownych i czytelnych odpowiedzi i nie trzeba jej zmieniać. Raz przyswojona wystarczy do śmierci. Dzięki takiemu podejściu ludzie zatracają zdolność do krytycznej oceny rzeczywistości. Ulegają uśpieniu. I o to chodzi tym którzy ją de facto tworzą. To jest środek do celu jakim jest manipulacja.

Racjonalnych stosunek do świata to zupełnie inna jego percepcja. Wymaga wysiłku myślenia, ciągłego zadawania sobie tych samych czasem pytań, modyfikacji – zmiany wcześniej przyjętych poglądów w toku rozwoju nauki, przyznawania się do nieuniknionych ludzkich błędów także w myśleniu (wiara jest nieomylna).

?atwiej jest powiedzieć: „ja wierzę”, że tak jest (i nie musze już tego udowadniać) niż „ja wiem” bo wiedza wymaga wytłumaczenia dlaczego rzeczy są takimi jakimi je postrzegamy, dlaczego tak a nie inaczej uważamy. Poznawanie oparte na racjonalnym/ naukowym stosunku do świata to wysiłek, coraz większy w miarę rozwoju wiedzy. Czasem bardzo ciężki i przynoszący odpowiedzi, które są trudne do przyjęcia dla zwłaszcza dla człowieka wychowanego w kulturze opartej na chrześcijaństwie. Nauka może dostarczać wiedzy, która niekoniecznie musi podnosić ludzi na duchu. Nauka ma być tylko obiektywna – nic więcej, nie jest legendą, mitem, opowieścią ku pokrzepieniu serc. Wiara natomiast może i często pełni taką właśnie rolę. Ma dawać ludziom nadzieję, siły do życia. To oczywiście dobrze – nie znaczy to jednak, że jest dzięki temu prawdziwa. Byś może prawda o świecie w którym żyjemy jest straszna. Może np. sensem życia jest tylko replikowanie się genów, ale to nie znaczy, że to nieprawda bo dla większości ludzi jest to zbyt przerażająca wizja.

Do czego jednak zmierzam w kwestii wymowy filmu. Wiara, religia prowadzi zazwyczaj, w przypadku większości ludzi do utraty zdolność do krytycznej oceny rzeczywistości, uśpienia ludzkiej czujności - „wyłącza” im zdolność do racjonalnego i samodzielnego myślenia. To zjawisko – powszechne wśród większości ludzi potrafią wykorzystać z kolei inne jednostki – jak najbardziej racjonalne w swym działaniu. Nie jest to z pewnością proste, ale jeżeli uda się stworzyć mit, dogmat, rodzaj powszechnego przekonania, opinii o czymś, i zazwyczaj dzięki sprzyjającym okolicznościom historycznym, zaszczepić to przekonanie ludziom jako niepodważalne, to wówczas jednostki tworzące ten przekaz docierający do szerokich kręgów społecznych, mogą nimi sterować, manipulować, często dla własnych korzyści: władzy pieniędzy, poczucia dominacji. Kreowanie autorytetów służy często umacnianiu pewnych - jedynie słusznych poglądów społecznych. A przy odpowiednich narzędziach władzy wyżej wspomniane „sprzyjające okoliczności historyczne” można nawet samemu wykreować – co film Zeitgeist jednoznacznie sugeruje (zamach 9/11 wykreowany medialnie jako akt wszechogarniającego światowego terroryzmu, naprawdę jednak zamach rządu USA na społeczeństwo, pozwalający rozbudować system państwowej kontroli nad obywatelami).

Jak jest więc konkluzja – moim zdaniem taka – religia, wiara, autorytety, powszechnie ugruntowane przekonania społeczne (takie status quo) były są i pewnie będą potrzebne, przynajmniej niektórym ludziom w ich życiu. Można nawet powiedzieć, że odegrały znaczną rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej (chodzi mi o zwłaszcza o religie – ale to już mój osobisty pogląd nie znalazłem tego w filmie). Jednak mogą one również wyrządzać ogromne szkody społeczne, między innymi właśnie dlatego, że zakładają ludziom „klapki na oczy”. Systemy społeczne oparte na religii, wierze, dogmatach są szczególnie podatne na wynaturzenia (wiara w chrześcijańskiego boga – inkwizycja, krucjaty, wiara w faszyzm – II wojna światowa, wiara w komunizm – kolejny totalitarny system XX w. który pochłonął ofiary w ludziach). Systemy społeczne budowane na wierze, także religii (i to znów mój pogląd) mogły i zapewne odegrały znaczną rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej – „cywilizowaniu człowieka” w czasach pierwotnych, we wczesnym okresie człowieczeństwa, może jeszcze w czasach starożytnych, jednakże współcześnie nie sprawdzają się już. Powinny odejść do lamusa, lub przejść bardzo głęboką metamorfozę – jaką i czy w ogóle możliwą – nie wiem. Ale przyszłość człowieka, przyszłość ludzkości jeżeli nie ma być taką jaką wieszczy Zeitgeist, musi opierać się na zasadniczo innych systemach społecznych – budowanych w oparciu o obiektywną naukę, wiedzę, racjonalny stosunek ludzi do świata, odrzucenie dogmatów. Czy jest to możliwe, aby całość, czy chociażby większa część ludzkości przestawiła swój sposób myślenia na racjonalny i odrzuciła postrzeganie świata przez pryzmat wiary, religii, dogmatów? Nie wiem. Być może nie. Raczej jestem dziś skłonny przypuszczać, że nie – zbyt mało na to wskazuje. Może to tylko nierealna mrzonka, a ludzkość zmierza w stronę nieuchronnego końca. A Zeitgeistn to ostrzeżenie.
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#24 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 02 maja 2008 - 11:28

dokładnie zonk. dobry koment. własnie do tego kiedyś doszedłem tylko nie umiałem tego tak jasno dobrze wyrazić.

Użytkownik RahH edytował ten post 02 maja 2008 - 11:29

  • 0
Dołączona grafika

#25 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 03 maja 2008 - 08:00

lubie takie filmy, ogladalem juz kilka na ten temat ale tego jeszcze nie widzialem :D bede musial go sciagnac a i moim zdaniem to wszystko bylo zaplanowane przez Ameryke a nie jakichs talibow...
  • 0

#26 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 03 maja 2008 - 09:01

ten film mnie zszokowal. mowie powaznie. przedstawione w nim fakty sa poprostu nie do podwarzenia
  • 0

Dołączona grafika

#27 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 03 maja 2008 - 01:59

przylizali dupe binladenowi gość ma 90% heroiny na świecie, praktycznie ma wszystko.

Użytkownik KsR edytował ten post 03 maja 2008 - 02:01

  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#28 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 03 maja 2008 - 08:14

przez przypadek wpadlem na jakąs nową wersje tego filmu z pl napisami :O

http://video.google....432141700087937

aha i

Autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów, zamiast brania na wiarę tego co zostało w nim powiedziane


Użytkownik RahH edytował ten post 03 maja 2008 - 08:15

  • 0
Dołączona grafika

#29 parapa

parapa

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 maja 2008 - 11:47

1. Bog istnieje
2.USa zaplanowalo ataki na wTC by dobrac sie do ropy
  • 0

#30 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 04 maja 2008 - 01:03

1. Bog istnieje

udowodnij
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#31 laki

laki

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 312 postów
  • Ską…d:Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit

Napisano 04 maja 2008 - 01:27

E tam ja wole w Boga wierzyc bo jak by byl to przynajmniej cos z tego bede mial a jak umre to i tak co mi tam?
  • 0
:>

#32 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 04 maja 2008 - 08:41

E tam ja wole w Boga wierzyc bo jak by byl to przynajmniej cos z tego bede mial a jak umre to i tak co mi tam?

ale w jakiego Boga? Właśnie o tym jest ten film. Bóg jakis czy coś może gdzieś być ale NA PEWNO nie jest taki jakim sobie go wymyslili ludzie. pan z brodą siedzi w chmurach i was obserwuje?, za złe każe? to czyli wszystkie katastrofy to sobie ludzie sami na to zasluzyli? cool.
  • 0
Dołączona grafika

#33 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 04 maja 2008 - 09:39

tez tak sadze, aczkolwiek jestem katolikiem i wierze w Boga, nie widzialem go nigdy ale wierze i nie mam zadnej pewnosci ze go nie ma ani czy tez jest, nie wierze tez w to, ze siedzi i patrzy na nas jak to RahH napisal, nie wierze w pieklo i niebo jak to ludzie pisza, mikolaja i inne rzeczy, aczkolwiek sie boje tylko Boga :)
  • 0

#34 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 04 maja 2008 - 09:48

only God can judge me...
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#35 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 04 maja 2008 - 02:44

O to chodzi, żeby wierzyć nie widząc Go i nie mając żelaznych dowodów na istnienie Boga.
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#36 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 04 maja 2008 - 06:24

najbardziej śmieszy mnie fakt, iż Maria urodziła Jezusa, lecz jest dziewicą..
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#37 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 04 maja 2008 - 06:29

moze poszla do banku nasienia?;x;] a tak powaznie to chyba metafora taka <_< zreszta nie ma sensu rozkminiac co pisze w bilbli to to moze byc bajka ktora ktos napisal iles tam set/tysiecy lat temu i jakos to przetrzepal ze do dzis ludzie w to wierza;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#38 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 04 maja 2008 - 06:37

znalazlem jeszcze cos takiego:

"O czym 90% katolików nie wie"

III wiek. Az do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie slyszeli o wieczystym dziewictwie Maryji. Ewangelia Mateusza informuje , iz Jozef "nie zblizal sie do Maryji, az porodzila syna"."Zblizenie sie" oznacza w Biblii malzenskie wspolzycie.
(Fakt wspolzycia Jozefa z Maryja po narodzinach Jezusa bedzie oczywisty dla kazdego, komu koscielne dogmaty nie zakazuja logicznego wnioskowania.)

312 r. Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrzescijanstwo staje sie jedna z religii panstwowych Rzymu. Powstanie Instytucji Kosciola Katolickiego. Poczatek przesladowania i mordowania przedstawicieli innych wyznan.

319 r. Cesarz Konstantyn ustanowil prawo zwalniajace kler od placenia podatkow i sluzby w armii.

321 r. Cesarz Konstantyn nakazuje swiecic niedziele zamiast dotychczasowej soboty.

325 r. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "swietego" i "dwojce swieta" awansujac Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastapic dotychczas czczonego Mitre.
-Narodziny Boga Mitry przypadajace na dzien 25 grudnia, staja sie data przyjscia na swiat Jezusa.
-Wniebowziecie Mitry w okresie rownonocy wiosennej staje sie chrzescijanskim swietem wielkanocy.
-W Rzymie na Wzgorzach Watykanckich, chrzescijanie przejmuja swieta grote Mitry, czyniac z niej siedzibe Kosciola katolickiego
-Wystepowanie wyraznych podobienstw do mitryzmu, ojcowie chrzescijanstwa tlumacza dzialanoscia diabla.

330 r. Wprowadzenie zwyczaju czczenia zmarlych ("swietych") i ich relikwii

355 r. Biskupi zostaja uwolnieni spod nadzoru sadow swieckich.

360 r. Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniolow

381r. Do obowiazujacej dotychczas konstantynskiej "Dwojcy Swietej" cesarz Teodozjusz dolaczyl trzecia osobe tzw."Ducha Swietego". Dzialo sie to na soborze w Konstantynopolu

391 r. W Aleksandrii Chrzescijanie spalili najwieksza na Ziemi biblioteke, w ktorej przechowywano okolo 700 000 starozytnych zwojow. Zamknieto starozytne akademie, skonczylo sie nauczanie kogokolwiek poza murami kosciolow.

431r. Wyrazenie "Xristo Tokos" - Matka Chrystusa - zostalo zastapione na "Teo Tokos" - Boga Rodzica.

539 r. Ustanowiono wladze papiezy oraz ofiare mszy swietej.

- Na soborze w Macon biskupi glosowali nad problemem, czy kobiety maja dusze.

593 r. Papiez Grzegorz I wprowadzil wiare w czysciec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaz odpustow od kar czyscowych.

600 r. Wprowadzono lacine do liturgii.

715 r. Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz swietych.

726 r. W Rzymie zaczeto czcic obrazy.

- Kosciol rzymski z Dziesieciu Boskich Przykazan usunal drugie, ktore brzmi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani zadnej podobizny tego, co jest na niebie w gorze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, ktore sa w wodach pod ziemia. Nie bedziesz sie im klanial ani sluzyl"
- Otwarlo to droge do handlu obrazami, szkaplerzami, krzyzami, posagami itp. Przykazan jednak musialo pozostac dziesiec. Podzielil wiec kosciol ostatnie przykazanie, mowiace o niepozadaniu ani zony, ani osla, ani wolu, na dwie czesci i odtad katolicy maja tez Dziesiec Przykazan, tak jak i Zydzi.

783 r. Nastal zwyczaj calowania nog papieza.

813 r. Ustanowiono Swieto Wniebowziecia Maryji

993 r. Papiez Leon III zaczal kanonizowac zmarlych.

X wiek - Cala Europa znalazla sie pod panowaniem Kosciola.Zalamuje sie aktywnosc na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna sie mroczny okres w historii Europy.

1000 r. Ustanowiono Uroczystosc Wszystkich Swietych i Dzien Zadusznych.

1015 r. Wprowadzono celibat dla duchownych aby rozwiazac problem przejmowania spadkow przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli zony i dzieci).

1077 r. Papiez Grzegorz VII ustanowil "klatwe"

1095 r. Papiez Urban II wezwal rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolime. Zainicjowal w ten sposob pierwsza wyprawe krzyzowa.
Papiez oglosil, iz "Wyklety bedzie ten, kto powstrzyma swoj miecz przed rozlewem krwi".

Podczas pierwszych krucjat, chrześcijanie przejęli różaniec. Służył on poganom do odmawiania modlitw
ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios

1099 r. Masakra Muzulmanow i Zydow w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisal:
"Na ulicach lezaly sterty Glow, rak i stop. Jedni zgineli od strzalow lub zrzucono ich z wiez; inni torturowani przez kilka dni zostali w koncu zywcem spaleni. To byl prawdziwy, zdumiewajacy wyrok Boga nakazujacy, aby miejsce to wypelnione bylo krwia niewiernych."

XII wiek - Uczony i filozof, swiety Tomasz z Akwinu glosil, ze zwierzeta nie maja zycia po smierci ani wrodzonych praw, oraz ze "przez nieodwolalny nakaz Stworcy ich zycie i smierc naleza do nas".

1116 r. Sobor Lateranski ustanowil spowiedz "na ucho". Taka forma spowiedzi pozwalala na sprawowanie wiekszej kontroli nad ludzmi, oraz na "wywiad srodowiskowy".

1140 r. Ulozono i przyjeto 7 sakramentow swietych.

1204 r. Zaczela dzialac Swieta Inkwizycja. Sludzy kosciola zameczyli i spalili zywcem miliony ludzi. Spalanie ludzi, praktykowane w XX wieku przez nazistow, po raz pierwszy zastosowane bylo na skale masowa przez chrzescijanska inkwizycje.
Majatki "heretykow" przejmowane byly przez kosciol i inkwizytorow. Jak na ironie inkwizytorzy wybierani byli najczesciej sposrod dominikanow i franciszkanow, ktorzy slubowali zycie w ubostwie...
-Nawet w XXI w Watykan nie dopuszcza nikogo do archiwow dotyczacych inkwizycji.

"Encyklopedia katolicka" twierdzi,iz inkwizycja "duzo zdzialala dla rozwoju cywilizacji".

1208 r. Papiez Innocenty III zaoferowal kazdemu, kto chwyci za bron, oprocz boskiego zbawienia, rowniez ziemie i majatek heretyków. Rozpoczela sie Krucjata Albigenska, ktorej celem bylo wymordowanie Katarow. Szacuje sie, ze Krucjata Albigenska pochlonela milion istnien ludzkich, i dotknela wieksza czesc populacji poludniowej Francji. Przeor, dowodzacy wojskami krucjaty, gdy mu sie skarzono, ze trudno jest odroznic wiernych od heretyków, odpowiedzial: "Zabijac wszystkich. Bog ich odrozni".

- Papiez Innocenty III twierdzi: "Kazdy kto probuje stworzyc wlasny wizerunek Boga niezgodny z dogmatem Kosciola musi byc bez litosci spalony".

1229 r. Papiez Grzegorz IX zakazal czytania Biblii pod sankcja kar inkwizycyjnych.

1231 r. Nakaz papieski zalecal palenie heretyków na stosie. Pod wzgledem technicznym pozwalalo to uniknac rozpryskiwania sie krwi.

1252 r. Tortury zostaja prawnie dozwolone przez Kosciol (zostaly ustanowione przez
papieza Innocentego IV)
- Tortury obejmowaly : lamanie na kole, wieszanie za rece z ciezarami u nog, sciskanie czulych czesci ciala, sadzanie na goracych weglach lub zelazie, wylamywanie stawow, gotowanie zywcem itp. Byla to "ludzka" - jak zapewnia kosciol - metoda badan.
-Na narzedziach tortur umieszczano motto: "Chwala niech bedzie panu"...

1263 r. Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postacia.

1264 r. Ustanowiono uroczystosc Bozego Ciala.

1275 r. Pojawily sie dyskusje na temat placenia daniny. W odpowiedzi papiez ekskomunikowal cale miasto, Florencje.

XIV wiek Wybucha epidemia czarnej smierci, Kosciol wyjasnial, ze wine za ten stan rzeczy ponosza Zydzi, zachecajac przy tym do napasci na nich.

1311 r. Papiez Klemens V jako pierwszy ukoronowal sie potrojna korona wladcy.

1326 r. Niezgodnosc przesadnie bogatej organizacji Kosciola z gloszonymi
przez nia ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadzila do ogloszenia bulli papieskiej "inter nonnullos", w ktorej uwazano za herezje twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostolowie nie posiadali zadnej wlasnosci w postaci dobr materialnych.

1378-1417 r. Dochodzi do tzw. "Wielkiej Schizmy". Wladza jest podzielona miedzy dwoch papiezy - jednego urzedujacego w Rzymie,
drugiego w Avignon. Spory nie dotyczyly religii, ale polityki i wladzy

1450-1750 r. Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zameczono setki tysiecy kobiet posadzanych o czary.
- Dzieci mozna bylo rowniez oskarzac o czary: dziewczynki po ukonczeniu 9,5 lat, chlopców po ukonczeniu 10 lat. Mlodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznan obciazajacych rodzicow. W procesach o czary brane byly pod uwage "zeznania" dwulatków
-Tortury obejmowaly : lamanie kolem, wieszanie za rece, biczowanie, przypiekanie, gotowanie w oleju, wbijanie kolcow w oczy,
wyrywanie obcegami piersi i narzadow plciowych.

1484 r. Papiez Innocenty VIII oficjalnie nakazal palenie na stosach kotow domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten byl praktykowany przez trwajacy setki lat okres polowan na czarownice.
- Wiara, ze zwierzeta sa posrednikami diabla, doprowadzila do zalamania sie naturalnej kontroli liczebnosci populacji gryzoni. Celem ataku gorliwych chrzescijan najczesciej byly koty, wilki, weze, lisy, i biale koguty. Poniewaz wiele z tych zwierzat polowalo na roznoszace choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogla wybuchy epidemii.

1492 r. Kolumb odkryl Ameryke . Inkwizycja szybko postepuje sladami odkrywcow.

1493 r. Bulla papieska uprawomocnila deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Poludniowej, ktore odmowily przyjecia chrzescijanstwa.

- Rozpoczela sie kolejna bestialska rzez w imie Boga.Wbijano ciezarne kobiety na pale, cwiartowano zywcem indianskie niemowleta, przywiazywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem, rozrywano ludzi przy pomocy koni, mordowano, gwalcono, ucinano rece, nosy, wargi, piersi.

-Jezuita Jose de Anchieta, twierdzil:"Miecz i zelazny pret to najlepsi kaznodzieje". Ten oto barbarzynca, zostal beatyfikowal w 1980 r. przez papieza, ktory nazywal go "apostolem Brazylii, wzorem dla calej generacji misjonarzy". Bandyta, ktory w bestialski sposob unicestwil tysiace ludzkich istnien, uznany zostal za swietego...

- Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, zylo tam okolo 11 milionów Indian, a po stu latach juz tylko 1,5 miliona. Slowo Boze zawiezione w tamte rejony "pieknie zaowocowalo".

- Podczas pobytu na tamtych ziemiach, papiez nazwal ta zbrodnie przeciwko ludzkosci "dzielem ewangelizacji i pokoju".

1563 r. Ustalono, ze tradycja Kosciola jest wazniejszym zrodlem objawienia od Slowa Bozego.

1572. We Francji 24 sierpnia zamordowano 10 000 protestantów. Papiez Grzegorz XIII napisal potem do krola Francji Karola IX: "Cieszymy sie razem z toba, ze z Boska pomoca uwolniles swiat od tych podlych heretykow"

1543 r. Kopernik publikuje teorie heliocentryczna.Jego dzielo trafia na koscielny indeks ksiag zakazanych i pozostaje tam az do 19 wieku. (Czyli az do 19 wieku kosciol uznaje, iz ziemia tkwi nieruchomo w centrum Wszechswiata).

1584 r. Giordano Bruno twierdzi iz gwiazdy sa innymi Sloncami, wokol ktorych moga krazyc inne planety, a na nich zyc inne istoty. Za swoje poglady zostaje spalony zywcem na stosie. Egzekucje opozniono o dwa lata z rozkazu papieza Klemensa VIII. Papiezowi zalezalo, by stos na Campo dei Fiori stal sie jedna z atrakcji dla pielgrzymow.

1633 r. Galileusz probuje rozpowszechniac teorie heliocentryczna. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycje i pod grozba tortur zmuszony do odwolania swych pogladow.Inkwizycja skazuje go na dozywotni areszt domowy.

- Poglady swietego Augustyna odzwierciedlaly "naukowe" podejscie Kosciola do swiata: "Jest to niemozliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali sie ludzie,
gdyz w Pismie Swietym nie ma wzmianki o takim rodzie wsrod potomkow Adama."

1854 r. Wprowadzono dogmat o Niepokalanym Poczeciu Najswietszej Maryji Panny.

1855 r. Sprzeciw Kosciola wobec Konstytucji Stanow Zjednoczonych. Kosciol glosil iz "wolnosc to bluznierstwo, wolnosc to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolnosc to mowienie klamstw w imie Boga".

1870 r. Wprowadzono dogmat o nieomylnosci papieza.

-Poczatek XX wieku - Papiez Leon XIII nadal udowadnia, ze najwyzsza kara daje sie uzasadnic nastepujaco: "Kara smierci jest niezbednym i skutecznym srodkiem dla osiagniecia celu Kosciola, gdy buntownicy wystapia przeciw niemu i narusza jednosc duchowa".

1917 r. Tortury byly prawnie dozwolone przez Kosciol od roku 1252, w ktorym zostaly ustanowione przez papieza Innocentego IV, az do roku 1917,
w ktorym to zaczal obowiazywac nowy Codex Juris Canonici.

1931 r. Papiez Pius XI wydaje encyklike "Non abbiamo bisogno", w ktorej jest mowa o wdziecznosci kosciola dla faszyzmu za zlikwidowanie wroga - socjalizmu.

1933 r. Hitler oswiadczyl, ze w chrzescijanstwie widzi "niezachwiany fundament moralnosci; dlatego "obowiazkiem naszym jest utrzymanie i rozwijanie
przyjaznych stosunkow ze Stolica Apostolska".W czasie II Wojny Swiatowej papiez Pius XII przyjmowal na codziennych audiencjach niemieckich zbrodniarzy wojennych, udzielajac im blogoslawienstwa.

1950 r. W petycji do Watykanu, katolicy prosza o dogmatyzacje fizycznego wniebowziecia Maryji. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzieciu Najswietszej Maryji Panny (w Ewangeliach nie ma slowa o tym).

1962 r. Papież Jan XXIII wydaje dokument "Instructio De Modo Procendendi In Causis Sollicitationis" zakazujący ujawniania przypadków pedofilii wsród księzy pod groźbą klątwy. Dokument nakazuje skłanianie ofiar do milczenia, także pod groźbą klątwy. Innymi słowy, jeżeli rodzice zgwałconego dziecka chcą ujawnić przestępstwo, wówczas grozi im (oraz dziecku) klątwa i wydalenie z kościoła.

1965 r. Dopiero w 1965 roku kosciol niewaznil potepienie Galileusza.

1968 r. Papiez Pawel VI oglasza encyklike "Humanae vitae", z ktorej skutkami rodziny katolickie borykaja sie do dzisiaj. Jedynymi srodkami regulacji urodzin
dopuszczonymi przez kosciol pozostaje wstrzemiezliwosc plciowa i metoda kalendarzyka, a kazdy stosunek plciowy ma miec na celu poczecie zycia. Encyklika papieska nie przeszkadza jednak Watykanowi na posiadanie udzialow i czerpanie zyskow z produktow firmy "Instituto Farmacologico Serono", ktora wypuszcza na rynek niezwykle dochodowy srodek antykoncepcyjny o nazwie "luteolas".

1971 r. FBI wpada na trop sfalszowanych przez nowojorskich gangsterow papierow wartosciowych na sume 14 milionow dolarow.
Odbiorca okazuje sie Bank Watykanski. FBI ustala ze byl to zabieg probny przed docelowa operacja na kwote 1 miliarda dolarow.

1977 r. Papiez Pawel VI wyjasnia, ze kobieta ma zakazany wstep do kaplanstwa, poniewaz "nasz Pan byl mezczyzna".

1978 r. Papiezem zostaje Albino Luciani , czlowiek niezwykle skromny,postepowy i uwielbiany przez masy, ktorego pontyfikat trwal tylko 33 dni.
Zgadzal sie na stosowanie srodkow antykoncepcyjnych, dopuszczal kaplanstwo kobiet, sprzeciwial sie celibatowi.
Postanawia zniszczyc mafijne struktury watykanskich finansow, a nastepnie oczyscic Watykan i Kosciol z oszustow i
aferzystow. Sporzadza liste 121 purpuratow watykanskich do natychmiastowego zdymisjonowania. Tuz przed rozpoczeciem zaplanowanych czystek umiera 28 wrzesnia po "zjedzeniu niestrawnego posilku" (zostaje otruty). Nie przeprowadzono sekcji zwlok. Jego testament ginie w tajemniczych okolicznosciach.
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#39 Jaro dNb

Jaro dNb

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 94 postów
  • Ską…d:?ódź

Napisano 05 maja 2008 - 01:10

hoho widze ze omawiacie ten film ;d kiedy ja go widzialem ladne pare miechow temu ale kit z tym cos napewno nas stworzylo ale takiego boga jak kosciol przedstawia bardzo dobrze ukazal ten film BUJDA I TYLE nie ma tak jak TERRORYZM wymyslony przez usa smiech na sali hahaha a co do 3 czesci moze do tego te leszcze chca doprowadzic :> pozyjemy zobaczymy :D
  • 0

#40 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 15 czerwca 2008 - 10:43

jak dla mnie za bardzo sie wszyscy jaracie tym co tam pokazali.

Film bardzo mi sie podobal i uwazam ze maja sporo racji, ale...

trzeba do wszystkiego miec dystans i nie mozna po obejrzeniu takiego dokumentu stwierdzic "Od dzis nie ogladam tv bo przez to za 50 lat swiat bedzie rzadzony przez kilka osob, ktorzy beda obserwowac jak robie kupe przez satelite".

jakby wziasc na 100% powaznie to co tam mowia to zamykam sie w 4 scianach i czekam na smierc bo gdzie nie wyjde i czego nie zrobie pomagam jakims dupkom w przejmowaniu wladzy nad swiatem.

Mnie tez sie najbardziej podobala III czesc. I [bog] to sprawa indywidualna. II [wtc] to jest oczywiste i wszyscy o tym juz od dawna wiemy.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0