Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Rademenes

Odnotowano 19 pozycji dodanych przez Rademenes (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-czerwca 23 )


Sortuj według                Sortuj  

#89371 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 03 stycznia 2012 - 06:26 w Dyskusja ogólna

lekkie grave digging, ale mam powód

31 grudnia ukazała się nowa wersja moda Freelancer Discovery 4.86
czekaliśmy na nią 3 lata, owiana była tajemnicą. plotki głosiły, że to mit i zwyczajna ściema.
jednakże w końcu się ukazała.
link do instalki i opisu instalacji http://discoverygc.c...howtopic=115036

nie mam bladego pojęcia co się zmieniło, ponieważ nie miałem czasu grać. wszystko przez ten zakichany Minecraft.
ale obiecuję sobie, że w końcu zacznę grac ponownie.
w każdym razie, nowy mod jest, co przedłuży agonię tej świetnej gry. w ostatnich czasach liczba graczy znacznie spadła i oficjalny serwer nie jest oblegany jak kiedyś. ja nie gram od ponad pół roku i niedawno zrezygnowałem z funkcji i frakcji do których należałem.
o upadku świadczy fakt że przez tak długi okres nieobecności, wciąż mnie trzymali jako administratora stacji, bo nie było nikogo innego.

nie liczę oczywiście na nikogo z bywalców forum. piszę o tym bo się przypadkiem natknąłem na ten dział...


Hohoho

Ja gram cały czas , prawda dawno cie nie widziałem w Om-41.
Nowy mod jest ale na razie dużo bugów.
Pozmieniali sporo w uzbrojeniu, ładowności i prędkościach statków.
Niestety Corsarze zostali osłabieni :( , osłabili Tizony i Colady.
Sporo zmian w ID , nie ma już Guardów , jest pare nowych.
Gallia została rozbudowana do granic absurdu , a graczy tam nie ma.



#89370 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 03 stycznia 2012 - 06:17 w Dyskusja ogólna

NIe jestem tego taki pewny :/

Tyro a da rade tam grać ze słabym angielskim ?


Nie bardzo.
Ale możesz spróbować :rofl:



#84784 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 02 lipca 2011 - 07:20 w Dyskusja ogólna

Dalej masz kłopty z Vistą ? (u mnie FL chodzi na Viście bez kłopotów.)


Dice  - to gra w kośći , pewnie mial na myśli jakiś rodzaj hazardu ( z piratami nigdy nic nie wiadomo).
Jeśli lata bomberem to lepiej sie zgadzaj na wszystko i płać , jak jest myśliwcem mozesz próbować ucieczki



#84653 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 27 czerwca 2011 - 07:06 w Dyskusja ogólna

Siemanko. Ja z pytaniem. Gralem w FL jak był jeszcze global. Teraz znów mi się zachciało. Zrobiłem wszystkie kroki z instalacji. Ale znajduje tylko popsute serwery, same "czaszki". I kiedy biorę LAN i INTERNET.



A w jakiego moda chcesz grać?



#81214 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 25 lutego 2011 - 12:04 w Dyskusja ogólna

Latam od godziny i nigdzie nie widać Feekusa w super Spatialu :D



#81167 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 24 lutego 2011 - 05:24 w Dyskusja ogólna

ja od poniedzialku zajecia mam. co prawda zaczalem semestr juz od tego poniedzialku, ale jeszcze nie widzieli mnie na uczelni - przedluzenie ferii.

jutro od rana mam czas jak coś, w sumie 10-14 moge byc o kazdej porze jak tylko sie umowimy - najlepiej z wodnym, bo chyba nikt wiecej nie gra... moze na serwie kogos sie spotka... wystarczy post/sms i moge byc, bo dzis popoludniu nie mam czasu za bardzo.




Jak to nikt nie gra. JA GRAM ! jutro rano tez mam czas coś między 11-14.
Ostatnio wieczorami ciężko sie wbić na serwer.

Miner cały czas czeka w Omega -7, tylko nie ma komu minować :)
A i cargo 5k tez jest.



#81018 Grupa GC?

Napisano przez Rademenes w 20 lutego 2011 - 02:39 w Dyskusja ogólna

Troche kasy mam na koncie tylko nie wiem teraz w jaki armor zainwestowac... na razie to moge wyleciec w powietrze w czasie samego miningu (wlatujac na bombe). Gdzie kupic jakiegos dobrego shielda? (teraz mam shield klasy 5)


A po jaką cholere latasz w takie rejony ? gdzie sa pola minowe , przecie podalismy co rejony gdzie można cos zarobić np.Omega -7.

Odpuść sobie złoto w Dublin !!!

Lec do omega-7 D-2 ( namiar na pole ) cobalt ore , możesz sprzedac w Munich - Inglostadt za 8600 , a to tylko 3 systemy dalej.

Shield to tylko AU-8 za 15 mil , daje 2,5 x armor, i zajmuje 20 cargo , sa lepsze ale kosztuja duzo wiecej i zajmuja 300 cargo.

A statek - zbieraj kase na coś porządnego np.Heron za 24 mil albo BWT za 40 mil, albo Kusari Dragon za 28 mil( ma 7 wiezyczek strzelajacych do przodu i 6 do tyłu)

Jak będę on -line to wyślij mi PM , nick Rademnes albo Gajowy.Marucha, albo KGHM-Miedz.S.A.



#80936 Grupa GC?

Napisano przez Rademenes w 18 lutego 2011 - 08:23 w Dyskusja ogólna

Tez juz mam lepszy statek. Postawilem na Ahoudori - T-833-GB Kusari Explorer wyposazony w zonerskie wiezyczki - nick w grze kaczy.
Zostawilem sobie Herona wiadomo po co :D

pozdro



A jakiś panczerzyk to masz ?



#80861 Grupa GC?

Napisano przez Rademenes w 17 lutego 2011 - 09:38 w Dyskusja ogólna

Capitanie Feekusie

Jak będziesz mial chwilkę to poczytaj sobie trochę :

http://discoverygc.c...hp?showforum=55

Aha i koniecznie zarejestrujcie sie na tym forum



#80860 Grupa GC?

Napisano przez Rademenes w 17 lutego 2011 - 09:32 w Dyskusja ogólna

Bounty hunters na terenie całej galaktyki czy w wybranych systemach?

Na terenie całej galaktyki ,(w Kusari moga być problemy)


Corsairs i Outcasts nie wiem czy nie mają zbyt zawężonego pola manewru - takie tylko odczucie, nie poparte żadnymi faktami.

Jako Corsair czy Outcast mozesz zajmowac sie szmuglem , handlem niewolnikami , piractwem, oraz mozesz toczyc wojny z innymi frakcjami



Skąd w ogóle pomysł, żeby być tymi złymi?:D

To twój pomysł

hmm a jakie korzyści z rozwalania piratów? pieniędzy chyba nie zarobimy na tym? czy tylko ponapierdalać i spokój? :)

Jak slusznie zauważyles robienie kasy jest nudne , i czyms trzeba sie zajać dla rozrywki czemu nie tym ?



a może jakieś ultra duże transportery i konwojowanie??

Ultra duże statki są zarezerwowane dla korporacji i frakcji , gracze z freelancer czy independent trader ID nie mogą ich używac



#80830 Grupa GC?

Napisano przez Rademenes w 17 lutego 2011 - 06:02 w Dyskusja ogólna

Może to być np. TMT ( Tawerna Mercenary Team )

Potrzeba do tego Mercenary ID i można np. nając sie zarobkowo jako bounty hunter , tak samo po stronie dobrych jak i złych trzeba tylko wybrac .
Jako Mercenary mozesz tylko używac cywilnych statków do , a jedynym cap.shipem jakiego mozna użyc to Ahoudori.Bronie tylko civilian i Codename,oraz Zoner

Albo:

Pirate ID - nie trzeba chyba wyjaśniać o co chodzi , statki takie same jak Mercenary i bronie tez


Bounty Hunters ID - poluja na piratów . Bardzo dobre statki (Manta , Bottlenose, Orca) oraz Capital Shipy (Pancerniki ,Krazowniki),oraz wlasne bronie

Corsair ID - Piraci walcza z Bretonia ,Rheinland i przede wszystkim z Outcastami ( własne statki od LF do Pancernikow, bardzo dobre bronie)

Outcast ID - Piraci walcza z Kusari i Liberty a główny wróg Corsairs,( Wlasne statki i bronie , czesto w sojuszu z Nomadami)

To narazie te najwieksze frakcje z duzym ZOI ( Zone of Interest)



#80822 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 17 lutego 2011 - 04:24 w Dyskusja ogólna

Latam sobie od chmurki do Erie i tak w kolko z tym hellium. Moze umowimy sie dzisiaj wieczor na jakies wspolne latanie? Przydalaby mi sie jakas kasa na stateczek, bym prosil ładnie o pomoc(jakas zbiorke charytatywna na mnie) :D


Helium to sprzedawaj w Philadelphia station  za 540 , a najlepiej w Allentown Base , Pennsylvania C-5 (namiar na baze) za 740



#80815 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 17 lutego 2011 - 02:55 w Dyskusja ogólna

E no dajcie spokoj
Powozisz Tyrowi towary do jego freeportu i bedzie git :)



#80671 Trasy dla handlarzy.

Napisano przez Rademenes w 14 lutego 2011 - 05:30 w Pomoc

hmm a gdzie sprzedajemy ten Cobalt Ore? i ile czasu trwa wydobycie tych 3000 sztuk?




Wydobycie 15 min , a sprzedajesz  - Inglostadt Munich - 6-7 min

Do wydobywania minerałow musisz miec odpowiedni statek , sprzęt ,ID i IFF
Najlepszy bonus w wydobyciu cobaltu ma KRUGER Minerals,wiec trzeba miec Kruger ID i Kruger IFF ( bonus 4 )
Bonus oznacza to ze indy miner bedzie mial z jednej grudki 3 a ty 12

Jest tez Independent Miner ID ,  indy miner ma bonus do wszystkiegio ale tylko 1,5 ,tez musi miec statek i sprzet

Aha każdy gracz ma bonus 1 , nawet w mysliwcu mozesz sobie cobalt wydobywać

Wszystko jest dokładnie opisane na discoveryfl.com/wiki



#80519 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 12 lutego 2011 - 03:35 w Dyskusja ogólna

Restart rheinland jest najszybszym i najtanszym sposobem.
Neutralną reputacje można zrobic każdemu charakterowi , tylko zajmuje to duzo czasu i kasy na przekupstwa

Na jednym koncie możesz miec 5 charakterów , kase mozesz pomiędzy nimi przesyłac dowolnie  - komenda /givecash

Czy twój char jest po jakimś restarcie , czy od 5 poziomu zaczynałeś ?



#80506 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 12 lutego 2011 - 02:11 w Dyskusja ogólna

Dobra bede

Tylko kup sobie porzadnego tradera BWT na ten przyklad :lol:

A i repa sobie zrób , co by cie NPC nie szarpaly, i będziesz mógł latać wszędzie


Gajowy.Marucha



#80504 Trasy dla handlarzy.

Napisano przez Rademenes w 12 lutego 2011 - 02:00 w Pomoc

No tak VIP-y daja zysk 11500 na jednym , w ładowni masz 600 co daje 6.900.000 , w Munich z Planet Nuremberg bierzesz military vechicle i lecisz do Tau-31 battleship Macduff 11711 na sztuce z tym ze 1 pojazd zajmuje 5 cargo i masz nastepne 7.000.000.


Albo zacząc prace wydobywcze w omega-7 , i wtedy masz 1 cobalt ore - 8600 na szt. 1 szt zajmuje 1 cargo  - 3000x8600= 25.800.000


Tras jest cala masa , trzeba okreslic ryzyko i zyski.
Ja staram sie wozic tanie towary o duzym przebiciu , np super alloy  299 - 2752 , albo optronics 299 - 2300, i z tego mozna sobie utworzyc łancuszek i latac w kólko.

A i pamiętaj że nie kazdy Pirat chce 2-1 mil , niektórzy chca 3-5 i musisz dokladac do biznesu , a jak sie trafi jakis głup to cie rozwali dla zabawy , np.Xeno (gracz nie NPC)

Trasa dla freelancera , Honshu - California - Newcastle - Minnesota - Colorado - Honshu - przy 3000 cargo da to jakies 18mil


Rademenes



#80464 Freelancer Discovery

Napisano przez Rademenes w 11 lutego 2011 - 08:51 w Dyskusja ogólna

[quote name='Fikus' timestamp='1297440901' post='80454']
zaprosiłem na forum kolesia z serwera, ogarnięty bardzo ;)


No ja myśle że ogarnięty , po 9 miesiacach grania , haha.

Gra jest stara ale jara, SP przechodzilem ze 3 razy na różnych modach, Multiplayera zaczynalem na Hamburgu i Voidzie , ale Discovery jest najlepsze.

Jak macie jakieś pytania służe pomocą,



#80463 restricted commodities?

Napisano przez Rademenes w 11 lutego 2011 - 08:14 w Pomoc

Wszystkie towary możesz sprawdzic na discoveryfl.com/wiki , sa tam wyszczególnione wszystkie towary i warunki ich przewozu.
Restricted odnosza sie tylko do house space , oznacza to ze w Border , indepenedent i edge mozesz swobodnie handlowac .
Nie prawda jest tez to ze wszystkie towary sa tym objete , Kusari jest niestety wyjątkiem ,gdzie wiekszosc niestety jest.

Najlepsze trasy handlowe to te gdze musisz cos przeszmuglowac , np. Couterfeit Software 795 - 3674 zysk - 2879.

Dlatego jak ci dzis mówilem w grze , ja woze plutonium przez Border wordls i Edge wordls.

Pozdro

Rademenes vel Franek.Dolas