Skocz do zawartości


Zdjęcie

Freelancer Discovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 aeger

aeger

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lutego 2011 - 01:33

Jak w temacie.

Czy ktoś może gra w Freelancer Discovery mod?

Ja kiedyś się bawiłem, ale zapomniałem o grze, straciłem swoje konto (po miesiącu na rp24 chyba je czyszczą) - w sumie, nic strasznego, bo i tak nie miałem za bardzo z kim grać. A myślałem o tym, żeby wrócić do Freelancera. Ta gra coś w sobie ma.

Użytkownik aeger edytował ten post 06 lutego 2011 - 01:34

  • 0

#2 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 06 lutego 2011 - 01:45

tylko i wylacznie Tyro
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 06 lutego 2011 - 01:47

witaj, podejrzewam, że po 'boomie' u nas na FL entuzjazm zaniknął zupełnie. Jedyna osoba, która jest zorientowana to Tyro i najlepiej skieruj się do niego na PW ;p

chociaż może znów ukształtuje się jakaś garstka graczy i będzie to trwało nieco dłużej niż ostatnio.. :)

pzdr!
  • 0
Dołączona grafika

#4 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 07:28

Jestem jedynym disco-maniakiem tutaj.

tak i owszem grywam, zresztą jedyna gra w którą grywam.
na Discovery jest trochę Polaków. Trudno ich od razu wyłapać, bo tam jest źle widziane obnoszenie się ze swoim pochodzeniem, nie wolno stosować nazw wskazujących na pochodzenie, nie ma klanów narodowych, dozwolony jest tylko angielski - nieistotne jest kto jest z jakiego kraju. Ale Polacy są i grają.

Discovery to jest przede wszystkim Role Play, chociaż ostatnio sporo jest graczy nastawionych wyłącznie na strzelanie się.
Można się strzelać na serwerze, albo uprawiać politykę na forum, albo wszystkiego po trochu. Jest mnóstwo frakcji i grup, które pomogą na starcie. Serwer ma 200 slotów i jest zawsze pełny o naszej porze grania. Tak jak Tawerna.
Wszyscy czekamy niecierpliwie na nową wersją, która od roku jest w fazie - SOON™, wkrótce. :)

Służę radą i pomocą jakby ktoś był chętny, zacząć. Dla zaufanych mogę zorganizować "szybki start".
  • 0

#5 aeger

aeger

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 10:42

Jak wspominałem, przez chwilę bawiłem się w Discovery, ale samemu to niestety żadna zabawa. Dorobiłem się nawet największego traina, ; ). Głównie na transporcie diamentów czy plutonu. No, niestety, teraz to wszystko szlag... Nie wiem, czy jestem "zaufany', nie wiem też, czy dobrze rozumiem "szybki start", ale za wszelką pomoc byłbym wdzięczny ; ). Pierwsze pieniądze się zarabia najgorzej, bo jak łowić ryby bez wędki... Za pożyczkę byłbym wdzięczny ; ).

Mówisz, że grają jacyś Polacy, co mnie już trochę cieszy. Dużo nas tam jest? Pewnie rozsiani po różnych frakcjach? Ty w której jesteś : )?

Z angielskim całkiem nieźle stoję, ale forum jedynie czytałem. Chciałem raz nawet dołączyć do sił policyjnych Liberty, ale ostatecznie odpuściłem sobie... Jakby nie patrzeć, role-play to chyba jednak jedyny sens tej gry. Oprócz tego, niewiele jest tam do roboty...

Fajnie by było, jakbyśmy umówili się na jakąś godzinę i zagrali razem. Zainteresowany?

Pozdrawiam : )
  • 0

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 09:07

Mówisz, że grają jacyś Polacy, co mnie już trochę cieszy. Dużo nas tam jest? Pewnie rozsiani po różnych frakcjach? Ty w której jesteś : )?


tak, są rozsiani. jedyną czysto polską grupą jest/była Pioneer Corporation - PC, ale rzadko ich teraz widuję.
ja jestem przede wszystkim administratorem jednego z Freeportów, poza tym Corsairs Benitez oraz IDF Shipping. No i parę luźnych postaci. Miałem dużo, ale pokasowałem bo nie mam czasu na granie nimi.

Z angielskim całkiem nieźle stoję, ale forum jedynie czytałem. Chciałem raz nawet dołączyć do sił policyjnych Liberty, ale ostatecznie odpuściłem sobie... Jakby nie patrzeć, role-play to chyba jednak jedyny sens tej gry. Oprócz tego, niewiele jest tam do roboty...


angielski jest potrzebny do zrozumienia świata, zasad, reguł oraz do komunikacji w grze. nie ma wymogów, żeby to był perfekt. mój jest kiepski a daję radę, ważne żeby inni zrozumieli o co nam chodzi.
roboty tam jest sporo, praktycznie nieograniczone możliwości RP. oczywiście musi to być zgodne z zasadami serwera i tzw. lore, czyli ogólnie pojętym stanem wszechświata Discovery. chociaż ostatnio to jest traktowane dość luźno, jako, że mamy mnóstwo dziwolągów: jakieś gadające koty i inne stwory z anime, indian, duchy, maszyny, nawet jakieś spore, superbohaterów i inne cuda nie ze świata discovery. ale ja to uważam za lame. na końcu całego tego RP jest zazwyczaj strzelanie się, bardzo często duże bitwy, gdzie nie wiadomo do końca kto jest kto. ale PVP nie jest must.

Jak wspominałem, przez chwilę bawiłem się w Discovery, ale samemu to niestety żadna zabawa. Dorobiłem się nawet największego traina, ; ). Głównie na transporcie diamentów czy plutonu. No, niestety, teraz to wszystko szlag... Nie wiem, czy jestem "zaufany', nie wiem też, czy dobrze rozumiem "szybki start", ale za wszelką pomoc byłbym wdzięczny ; ). Pierwsze pieniądze się zarabia najgorzej, bo jak łowić ryby bez wędki... Za pożyczkę byłbym wdzięczny ; ).


"zaufani" są ludzie, których znam stąd lub stamtąd. Fikus jakby chciał dostanie statek handlowy albo inny jaki będzie chciał - ofc. na start. Capships are off limits. Jeżeli chodzi o ciebie, sam rozumiesz 2 posty na forum. Ja czasem pomagam tam ludziom, nieznajomym udzielam wskazówek, czasem pożyczałem statek, żeby zarobili jakąś kasę na początek. Ale to jest trudna sprawa, zdarzają się kradzieże.

Są tam banki, które dają pożyczki, są frakcje, które dają statki na początek. Wystarczy, że zaczepisz jakiegoś handlarza z oficjalnej frakcji, że chciałbyś się zaciągnąć, jeżeli będziesz wiarygodny i pokażesz że stać cię na przyzwoite RP, to ci pomogą. Dadzą statek, powiedzą co i jak. Tak jest najlepiej zacząć. Nie ma się co bać wstępowania do frakcji to nie cyrograf, jak ci się nie spodoba to przestaniesz z nimi latać.
Poza tym, najłatwiej zdobyć kasę będąc górnikiem. Jest tam tzw. mining mod, złoto, niobium czy silver, jest tak ustawione, że można zarobić 60mil/.h. Tak teraz wszyscy robią kasę.

:)


EDIT// jezeli grasz w CSa na Tawernie i jesteś znany adminom, to mogę co pożyczyć kasę.

EDIT2// za każde 10zł dotacji dla Tawerny TP dam ci 10mil SC na discovery. :P
  • 0

#7 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 08 lutego 2011 - 09:38

Ile czasu zajęłoby przeciętnemu graczowi na ogarnięcie świata discovery? Jak za pierwszym razem u nas na forum był boom na freelancera, to ja nawet z Wami nie zagrałem. Znaczy się później z Shatanem sobie polatałem po świecie na naszym serverze. Zabawa była fajna, ale nie we dwójkę na cały wszechświat. :D Więcej chyba singla przechodziłem.

Teraz jak to tak wszystko czytam to mnie naszła ochota na spróbowanie jeszcze raz, ale na pewno nie samemu. Nawet na tym "oficjalnym" serverze - wolałbym z kimś stąd zacząć grać. :) Poza tym chyba nie mam już plików do tej gry. Mógłby ktoś mnie na nie nakierować?
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#8 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 lutego 2011 - 11:29

http://gamingcrew.pl...h__1#entry54236
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#9 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 12:14

Chyba widać to co jest w linku. Całe subforum o naszym umarłym serwerze Discovery jest w archiwum. Jeżeli bylibyście zainteresowani można je wyciągnąć. Jest tam wiele informacji.

1. Jeżeli ktoś zechce pograć na oficjalnym serwerze, radzę najpierw przetrawić zasady serwera, żeby nie popełnić błędu, za który można dostać bana. ->> http://discoverygc.c...?showtopic=4040
2. To jest serwer RP, ważne jest również zachowanie zgodności: ID postaci - statek - broń -->> http://spreadsheets....xbg&output=html i http://discoverygc.c...showtopic=56417
3. Ważne są również prawa obowiązujące w poszczególnych Houses, nie są to zasady egzekwowane przez adminów, więc nie dostanie się bana za ich nieprzestrzeganie, ale gracze będą je egzekwować na serwerze, niszcząc przestępców :P -->> http://discoverygc.c...showtopic=16216

Na ogarnięcie całości złożonego świata Discovery ze wszystkimi niuansami polityki i stosunków między frakcjami trzeba pewnie roku, ale dlatego gra jest ciekawa, ciągle jest coś nowego, ciągle się coś dzieje. Na rozeznanie się ogólne starczy miesiąc.

Ja jestem dostępny w godzinach wieczornych, czasem grywam wtedy - jeżeli uda się wbić na serwer, mogę wówczas pomóc.

W społeczności Discovery nie ma shouta na forum, cała komunikacja odbywa się w skypie. każda grupa graczy, frakcja ma swoją grupę. Możemy również założyć taki kanał, będzie łatwiej się umawiać, pytać, zasięgać rady co robić itp.

Jeżeli chcecie utworzyć grupę, podajcie ID to się coś utworzy.

EDIT zapomniałem o WIKI tam jest wszystko ->> http://discoveryfl.c...title=Main_Page
  • 0

#10 aeger

aeger

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 01:47

CS nigdy nie był moją dobrą stroną, więc nigdy też mnie jakoś nie zainteresował. Nie to, żebym we Freelancerze był dobry, ale jakoś spodobała mi się ta gra. Nie jestem kompletnie nowy - jak już mówiłem, przez jakiś czas grałem - więc mniej-więcej kojarzę, o co w tym wszystkim chodzi. Nie mam tylko do serca by czytać jego historię (Rheinland słaby, Kusari wygrywają z Bretonią, Gallia szykuje się do ataku... itd.). I trochę boję się RP, bo też nikogo nie znam.

To forum odkryłem szukając informacji o Freelancerze na polskiej arenie. Niczego niemalże nie mogłem znaleźć, tylko jakieś strzępki rozmów sprzed lat na forach poświęconych zupełnie innej tematyce. Smutna sprawa, bo gra jest bardzo dobra...

Hm, faktycznie, nie masz w sumie pojęcia czy możesz mi ufać, bo mnie nie znasz : P. No cóż, jakoś dam radę.

Poszukam jakiegoś banku, chociaż absurdem mi się wydaje, żeby pożyczyli mi tak pieniądze, jeśli jestem "nowy".

No nic, dzięki ; ).


A pod jakim nickiem grasz w Discovery?
  • 0

#11 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 02:24

napisz tam temat z prośbą o pożyczkę ->> http://discoverygc.c...hp?showforum=56, daj mi potem link to odpowiem. jak będzie to oficjalnie to jest chronione przez adminów. nie oddasz to ci zabiorą :P


EDIT // spróbuj napisać podanie o przyjęcie do OSI, wiem że szukają rekrutów. w porzadku goście. nie należę do nich ale robię z nimi biznes. http://discoverygc.c...showtopic=74847
  • 0

#12 aeger

aeger

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 02:50

http://discoverygc.c...showtopic=91380




Może byłem bezczelny z wielkością pożyczki, ale im więcej pożyczę, tym więcej zarobię, żeby oddać : D.

Dzięki za link : ).


  • 0

#13 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 lutego 2011 - 08:55

Mr. H.Tower otrzymał pożyczkę, nie taką jak chciał, ale myślę, że wystarczająca na początek biznesu.
Kończąc temat, mam dla Was propozycję:

"Każdy" tawerniak chętny zagrać w Role Play Space Shooter Game może otrzymać ode mnie pomoc w postaci nieoprocentowanej pożyczki na łatwy start. Przy zachowaniu pewnych warunków Role Play może to być bezzwrotna pomoc. Udzielę również porad dotyczących samej gry, tworzenia postaci, możliwości, zasad, tras handlowych, uzbrojenia, frakcji itp.

Konkretnie :

- 30 mil pożyczki na zakup statku - wystarczy na porządny statek handlowy (3000 cargo), statek górniczy, lub dobrze wyposażony statek bojowy, jeżeli ktoś zechce być np. łowcą nagród lub najemnikiem lub poszukiwaczem klopotów. Radzę jednak posiadać jedną postać handlarza lub górnika, tzw money machine.

albo

- 30 mil dotacji na zakup statku handlowego
, jeżeli osoba zdecyduje się pracować dla stacji, którą administruję. Nie jest to trudna praca, trochę zasad RP, w zasadzie tylko handel, trochę kontaktów z piratami, okoliczni są pryjaźni, można zarobić 10mil / godzinę latania. Postać może być neutralna wobec wszystkich "normalnych" frakcji, Dobra robota na start. Mozna latać wszędzie i poznawać świat gry. Dopóki ktoś będzie pracować dla stacji, nie musi zwracać dotacji. Mogę również utworzyć postać ze statkiem i przekazać ją chętnemu gotową do działania.

Serwer Discovery RP ma 200 slotów i jest zazwyczaj pełny, są miejsca spokojne, ale są również takie, gdzie ciągle wrze. Można tylko grać, a można również tworzyć RP postaci przy użyciu forum oraz uczestniczyć w świecie Discovery. Pełno jest oczywiście n00bów, którzy psują grę, ale ich jest pełno wszędzie i nie ma się co przejmować.

Zapraszam.

tyro
  • 0

#14 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 lutego 2011 - 10:52

może temat nie do końca poprawny do moich takich hmm, wątpliwości, konkluzji, ale wątek gry jakiś czas temu 'umarł' tutaj, a ja mam kilka znaczących pytań.

Otóż..

tak, swego czasu czytałem zasady RP - skłamałbym jeśli powiedziałbym, że przeczytałem wszystko od deski do deski i pamiętam jakim trzeba być wobec kogo itp itp, ale po kolei...

na Tawernie początki były bardzo fajne - wspólne wyprawy po helium z Omajem, Dumbasem i Amćkiem - w razie ataku piratów (botów) oni byli bez szans, gdy byliśmy w stadku. Jak np. latałem sam, bo nikt nie grał wtedy to niejednokrotnie musiałem palić wroty i uciekać czym prędzej, bo miałem słaby statek, słaby armor, marne uzbrojenie.. Kontynuując wątek, pożyczyłem jakąś kasę od kpt. Kirka, trochę od Omaya, miałem pokaźniejszy stateczek, zwiedziałem inne planety? światy? nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o przelatywanie przez te strefy do wkraczania na kolejne odsłony.

Szukanie gateway'ów (tak to się nazywa dokładnie?) z Amćkiem to była super sprawa, niby w encyklopedii Freelancera było napisane, w którym to jest obszarze na mapie (np. B4), ale i tak nie łatwo było to znaleźć. Domyślam się, że zabawa na dobre się nie zaczęła nigdy, bo maksymalnie nas było 8-10 osób i każdy był rozrzucony po całej mapie.

Po dość długim wstępie sentymentalnym kieruje konkretne pytania (wreszcie!:P):

- jakie są możliwości rozwoju w tej grze, wciągnięcia się w nią jeszcze bardziej?

- jaki jest cel zdobywania tych pieniędzy, jak pisałeś wyżej - 10mln na godzinę nawet..? Nie orientuje się cenowo, ale załóżmy, że osiągniemy najlepszy możliwy statek danej specjalizacji - np. policyjny, handlowy... co dalej?

- czy na serwerze jest aż tylu oponentów, którzy polują na Ciebie co tworzy grę aż tak ciekawą? czy każdy lata sobie nie wiadomo gdzie i 'sobie rzepke skrobie'...?

- tak wiem, że to doskonałe połączenie gry i forum - u nas była tylko namiastka tego, może ten klimat trzeba poczuć?

- czy przy Twojej pomocy nie byłoby zbyt łatwo osiągnąć zaawansowany level w tej grze (tak wiem, nikt nie każe mi przecież z niej korzystać, ale z małym cargo to wiadomo jak to wygląda...)?

gra była naprawdę konkretna, grałem w nią do samego końca na Tawernie, ale ludzie nie dopisali. Przygotowane było wszystko perfekcyjnie - tu nie ma dwóch zdań, ale o tym już pisałem. Bardzo chętnie bym polatał znów i możliwe, że już zaraz ruszę na poszukiwania gry po raz kolejny... Pewnie będę chciał przekonać Furaia czy Macieja, że to dobry pomysł czasem pośmigać sobie..

Znasz mnie i wiesz, że totalne no offence z mojej strony. Może Twoje odpowiedzi zainteresują innych userów i ludzie dołączą do nas? Może po prostu potrzebuję sam siebie przekonać, że na pewno chce pograć jeszcze?

Pozdrawiam!

Użytkownik Fikus edytował ten post 09 lutego 2011 - 10:55

  • 0
Dołączona grafika

#15 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 09 lutego 2011 - 10:55

Coś wspominałeś ostatnio, że jest nieco jakaś samowolka w tym RP. Administratorzy zaczęli być pobłażliwi w banach, że można spotkać tych "n00bów"? Czy poziom rozgrywki jest zawsze ten sam? :)
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#16 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 09 lutego 2011 - 02:18

AmCIEk is back in the game!
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#17 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 lutego 2011 - 04:06

na Tawernie początki były bardzo fajne - wspólne wyprawy po helium z Omajem, Dumbasem i Amćkiem - w razie ataku piratów (botów) oni byli bez szans, gdy byliśmy w stadku. Jak np. latałem sam, bo nikt nie grał wtedy to niejednokrotnie musiałem palić wroty i uciekać czym prędzej, bo miałem słaby statek, słaby armor, marne uzbrojenie.. Kontynuując wątek, pożyczyłem jakąś kasę od kpt. Kirka, trochę od Omaya, miałem pokaźniejszy stateczek, zwiedziałem inne planety? światy? nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o przelatywanie przez te strefy do wkraczania na kolejne odsłony.

Szukanie gateway'ów (tak to się nazywa dokładnie?) z Amćkiem to była super sprawa, niby w encyklopedii Freelancera było napisane, w którym to jest obszarze na mapie (np. B4), ale i tak nie łatwo było to znaleźć. Domyślam się, że zabawa na dobre się nie zaczęła nigdy, bo maksymalnie nas było 8-10 osób i każdy był rozrzucony po całej mapie.

Wszechświat Discovery jest to sector naszej galaktyki oddalony od nas o ok. 500 lat świetlnych. Składa się z ~150 układów gwiezdnych, połączonych ze sobą tunelami podprzestrzennymi: zbudowanymi przez ludzi - Jump Gate, oraz naturalnymi anomaliami - Jump Hole.
To co robiliście to jest pierwszy etap gry, każdy przez to przechodzi raz - exploration and discovering.

Po dość długim wstępie sentymentalnym kieruje konkretne pytania (wreszcie!:P):
- jakie są możliwości rozwoju w tej grze, wciągnięcia się w nią jeszcze bardziej?

wyobraź sobie wszechświat dostępny dla człowieka, składający się z 150 systemów gwiezdnych z niezliczonymi zamieszkanymi planetami i setkami stacji kosmicznych i tysiącami krążących wszedzie statków, podzielony na 5 legalnych tzw. Houses - krajów, państw, posiadających armie, policje, korporacje handlowe i górnicze, mafie, własne grupy pirackie. Każdy House ma odmienną kulturę, ustrój, cele. Dwie pary z nich toczą ze sobą oficjalną wojnę, a piąty zamierza na nich wszystkich napaść. Dodaj do tego dwa quasi House pirackie, które walczą ze sobą i ze wszystkimi innymi domami. Jeden z nich eksportuje narkotyk, nielegalny i porządany wszędzie, a drugi artefakty też zabronione. W każdym House są grupy pirackie, które walczą z władzami, korporacjami i między sobą. Jest też silna grupa outsiderów, neutralna do wszystkich ale ich nikt nie lubi, oraz 3 grupy Obcych bądź quasi obcych, którzy chca zniszczyć ludzi. Są też androidy, których nikt nie rozumie.
Postaw siebie jako jednostkę usiłujacą żyć w tym wszechświecie, która może być kimkolwiek (prawie).
Możliwości są limitowane tylko wyobraźnią i grą innych graczy. Są oczywiście zasady serwera, które regulują swobodę gry, żeby każdy mógł grać i było mniej więcej sprawiedliwie.
Twoja postać może być samotna lub należeć do zorganizowanej grupy - faction, która ma swoją strukturę dowodzenia, jak w realu. Sa polecenia rozkazy, patrole, zadania, polityka, dyplomacja między grupami. Mamy imperatora, króla, generałów, dowódców, żołnieży, "kierowców", łowców głów, najemników, agentów, prezesów korporacji, piratów, terrorystów, i zwykłe szumowiny. itp. granie konkretną postacią nazywamy Role Play i to jest to na co jesteśmy nakierowani.

długo się zastanawiałem jak na to odpowiedzieć. minęło właśnie 3 lata jak gram na serwerze Discovery, a jeszcze nie wypróbowałem wszystkich możliwości.

- jaki jest cel zdobywania tych pieniędzy, jak pisałeś wyżej - 10mln na godzinę nawet..? Nie orientuje się cenowo, ale załóżmy, że osiągniemy najlepszy możliwy statek danej specjalizacji - np. policyjny, handlowy... co dalej?


najdroższy, największy statek kosztuje z wyposażeniem jakieś 1.500.000.000.
generalnie każdy z graczy ma kilka różnych postaci jednocześnie i gra na zmianę, do utworzenia i utrzymania ich potrzeba kasy, a żeby mieć kasę trzeba ją zarobić. najprostsza postać kosztuje jakieś 30 mil. im większy lub lepiej wyposażony statek tym więcej kosztuje jego utrzymanie. Więc trzeba zarabiać. Więc każdy ma jakieś choć jedno źródło. Jest to zazwyczaj pierwsza postać, która jest traderem. Niektórzy grają traderów zawodowo.

- czy na serwerze jest aż tylu oponentów, którzy polują na Ciebie co tworzy grę aż tak ciekawą? czy każdy lata sobie nie wiadomo gdzie i 'sobie rzepke skrobie'...?

tak, i tak.
to zależy od ciebie. nie ma postaci, która byłaby wolna od interakcji z innymi. zawsze znajdzie się ktoś, kto ma coś do ciebie lub coś od ciebie chce (in RP, in character). możesz zrobić postać i tak grać, że nie będziesz wchodzić w interakcje z innymi, a możesz zrobić taką, która będzie w centrum wydarzeń. możesz więc być kimś, kogo ściga cały wszechświat i gdzie się nie ruszysz, tam będą na ciebie polować.

- tak wiem, że to doskonałe połączenie gry i forum - u nas była tylko namiastka tego, może ten klimat trzeba poczuć?

tak, od ciebie zależy czy dasz się wciągnąć. można grać tylko na serwerze, lub tylko na forum. najlepiej stosować mix obu. niektórzy się tak wciągają, że żyją tylko tym.

- czy przy Twojej pomocy nie byłoby zbyt łatwo osiągnąć zaawansowany level w tej grze (tak wiem, nikt nie każe mi przecież z niej korzystać, ale z małym cargo to wiadomo jak to wygląda...)?

nie. oferuję podstawowy level, z którego można wystartować prostą postać. najtrudniej jest zacząć od zera. jest to męczące, wymaga czasu i cierpliwości. latanie do znudzenia przez kilkadziesiąt godzin.
jest to żmudne i trudne. ja oferuję pominięcie tego nudnego trochę etapu i możliwość wejścia w świat gry bez wstępu.

Znasz mnie i wiesz, że totalne no offence z mojej strony. Może Twoje odpowiedzi zainteresują innych userów i ludzie dołączą do nas? Może po prostu potrzebuję sam siebie przekonać, że na pewno chce pograć jeszcze?


nie ma sprawy, pytaj, sam zaczynałem od zera, wiem jakie to na początku trudne i s
komplikowane, a światek discovery nie jest zbyt przyjazny, pytajcie, nie ma głupich pytań, na każde chętnie odpowiem.

Coś wspominałeś ostatnio, że jest nieco jakaś samowolka w tym RP. Administratorzy zaczęli być pobłażliwi w banach, że można spotkać tych "n00bów"? Czy poziom rozgrywki jest zawsze ten sam?


popatrz na Tawernę, poznasz odpowiedź. Admini robią co mogą, ale jak jest. czasem wystrzałowo a czasem do dupy.

AmCIEk is back in the game!


:D
ja używam skypa do pozaserwerowej komunikacji, bo tam wszyscy używają tego, jak masz i chcesz polatać, albo co, to daj znać na PW.
  • 0

#18 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 lutego 2011 - 11:23

heh nie mam słów do Ciebie, wyczerpująca ale jak i zadowalająca odpowiedź na każde moje pyt.

póki co mam male problemy z 'firma dystrybucyjna' gre, przez co musze czekac, zeby ja dostac jeszcze jakis czas..

może to i lepiej, bo bedzie mozna poswiecic wiecej czasu na przeczytanie nieco bardziej dokładnie konkretów tego RP.

A takie orientacyjne pytanie, ktoś poza Maćkiem planuje pograć stąd?

Furai, Omay, dmb? może ktoś jeszcze inny?

ja na pewno podejde do tematu dużo poważniej niż ostatnio, bo warto poświęcić jej więcej czasu..



nie mam pojecia dlaczego w jednym miejscu pisalem z pl znakami, a w innym bez :/
  • 0
Dołączona grafika

#19 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 09 lutego 2011 - 11:58

ja ! tylko musze sesyje ogarnać :D pozniej "zakupie" gre i bedziemy śmigać :D
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#20 aeger

aeger

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 12:04

Widzę, że mój post to prawdziwy kij w mrowisku świata Discovery ; ).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0