Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmiana hostingu - konkrety


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 16 kwietnia 2008 - 10:58

Jak wiadomo 12 maja konczy sie czasna jaki zostala wykupiona tawerna.

A wiec jezeli chcecie zmienic hosting jest to w zasadzie jedyny okres w ktorym mozemy to zrobic
Wiem ze jest temat inny o zmianie hotingu ale tutaj zamieszczamy tylko konkrety

Podajemy:
-nazwe hostingu
-przykladowe serwery
-cene za slota (plus ewentualnie inne ksozta czy tam dodatkowe udogodnienia)
-oraz uzasadnienie

jezeli do 5 maja nie wylonimy hostingu na ktory chcielibysmy zmienic to zostajemy przy shooters
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 17 kwietnia 2008 - 07:43

-GamesNet
-SERWERY DEMO
-CENNIK
-Solidne serwery z pingami 10-30 rzadko zdarzają się jakiekolwiek awarie, dużo fps na serwerze
sprzęt:
# 2x Intel Quad-Core Xeon 2.66Ghz 12MB L2
# 12GB RAM DDR2 ECC FB-DIMM
# Dyski SAS 15k Obr./min.
sprawdź PING

u mnie ping do warszawy nie wynosił więcej niż 16

to chyba wszystko ;-]
  • 0

#3 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 11:09

to jest dobra oferta...
  • 0

#4 Jaro dNb

Jaro dNb

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 94 postów
  • Ską…d:?ódź

Napisano 17 kwietnia 2008 - 11:32

chcialem przypomniec ze pingi zaleza od ilosci graczy i lacza, ja bym proponowal tez game net bo to nie watpie ze jest dobra firma ale ja wolalbym tawerne nie 20slotowa ,jest gorsza niz kiedys jak bylo 14 czy tam 16 slotow i taniej wyjdzie

Użytkownik Jaro dNb edytował ten post 17 kwietnia 2008 - 11:33

  • 0

#5 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 17 kwietnia 2008 - 11:59

dokladnie jaro. dobrze bylo by zmniejszyc ilosc slotow do 16 tak jak bylo kiedys. ale ogolnie zmiana hostingu znowu wiarze sie z tym ze trzeba bedzie zmienic IP a co za tym idzie szukac nowych graczy :/ i to wlasnie teraz kiedy powoli wszystko zaczyna wracac do normy :/

PS. tu mialy byc same konkrety :P
  • 0

Dołączona grafika

#6 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 17 kwietnia 2008 - 12:21

Gamepad
http://www.gamepad.p...?menu=publiczne (ip serwerów)
Cennik serwerów gier - opłata miesięczna za jeden slot:
Publiczny
PL - Gdańsk
8 zł 7,5 zł slot

DE - Köln
7 zł slot

Zaleta to niska cena, ale nie wiem najważniejszego, czy są pingi i czy czasem nie ma chokeów i lossów.
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#7 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 12:44

ale ogolnie zmiana hostingu znowu wiarze sie z tym ze trzeba bedzie zmienic IP a co za tym idzie szukac nowych graczy :/ i to wlasnie teraz kiedy powoli wszystko zaczyna wracac do normy :/


dlatego decyzję o ewentualniej zmianie trzeba podjąć jak najszybciej.
jeżeli zamierzacie to zrobić, trzeba wykupić nowy serwer co najmniej 2 tygodnie przed upływem terminu obecnego. dać wszędzie info o zmianie, żeby ludzie wiedzieli.
na co najmniej 7 dni przed zamknięciem obecnego serwera trzeba uruchomić nowy serwer i udostępnić go do grania.

im wcześniej się to wszystko zrobi tym łagodniej przejdzie zmiana. ostatnio było z dnia na dzień z zaskoczenia i dlatego wyszła hooyoza.

więc musicie podjąć decyzję. czy zmienić, jeżeli tak, kto wykupi nowy serwer, ile ma mieć slotów.
ciężka sprawa.

ps. gamepad raczej odpada. niepewna firma. mały prywatny serwer - tak, ale publik rangi Tawerny - nie.


EDIT: jest jeszcze sprawa HLTV... też się kończy ok. 11 maja. przedłużać czy nie? coś mi się jarzy, że na gamesnet można mieć hltv na tym samym serwerze ale nie jestem pewien. obecnie jest to 2 slotowy serwer prywatny za 12zł/mc.

Teamspeak 2 albo BNC5 gratis. Wybierz sam!

Do każdego serwera, wykupionego na okres minimum 3 miesięcy, dodajemy GRATIS, na taki sam okres czasu, komunikator głosowy TeamSpeak 2, z taką samą ilością slotów co serwer! W przypadku serwera z minimum 10 slotami możliwe jest zamienienie darmowego Teamspeak 2 na BNC5, także na okres 3 miesięcy. Promocja dotyczy tylko lokalizacji polskiej.

HLTV oraz dodatkowy slot gratis

Do każdego serwera Counter-Strike, Condition Zero oraz Day of Defeat z minimum 10 slotami dodajemy GRATIS serwer HLTV do nagrywania dem. Co więcej, slot pod to HLTV dostaniesz także GRATIS! Promocja dotyczy wszystkich lokalizacji.


Użytkownik tyro edytował ten post 17 kwietnia 2008 - 01:37

  • 0

#8 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 17 kwietnia 2008 - 12:48

Gamepad
http://www.gamepad.p...?menu=publiczne (ip serwerów)
Cennik serwerów gier - opłata miesięczna za jeden slot:
Publiczny
PL - Gdańsk
8 zł 7,5 zł slot

DE - Köln
7 zł slot

Zaleta to niska cena, ale nie wiem najważniejszego, czy są pingi i czy czasem nie ma chokeów i lossów.

gówniana firma jedna z najgorszych jak nie najgorsza...
coś podobnego do:
gradobicie.pl
hitme.pl
whiterabbit.pl ( nie piszcie mi że dobre bo wiem jakie serwery mieli 2 lata temu a jakie teraz mają )
suu.pl
i wiele innych

shooters.pl dobre serwery stawia tylko znajomym ^^ zobaczcie serwery esport.pl. na tawernie choke 10-100 a na esporcie 0
  • 0

#9 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 17 kwietnia 2008 - 03:27

Quit masz racje co do tego, ale white rabbit jest dobry dalej, przynajmniej ja mam 0 lossow i 0 choke i ping <20, w przeciwieństwie do shooters. ALe oczywiście dragie jak hooy. Z gamesneta mam z kolegami prywatny, NAPRAWDE POLECAM, solidna firma, hltv i tsa dali gratis, pingi <25 , choke i loss 0, czasem do 1 podskoczy :P . Tylko cena większa niż szuters :/
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#10 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 17 kwietnia 2008 - 03:37

Quit masz racje co do tego, ale white rabbit jest dobry dalej, przynajmniej ja mam 0 lossow i 0 choke i ping <20, w przeciwieństwie do shooters. ALe oczywiście dragie jak hooy. Z gamesneta mam z kolegami prywatny, NAPRAWDE POLECAM, solidna firma, hltv i tsa dali gratis, pingi <25 , choke i loss 0, czasem do 1 podskoczy :P . Tylko cena większa niż szuters :/

whiterabbit kiedyś miał ping 10-15 a teraz 20 i skacze do 40-60

loss i choke zależy tez od konfiguracji serwera, jeżeli znasz się na tym to nie ma problemu :-]
  • 0

#11 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 kwietnia 2008 - 04:30

Może to przypadek, ale zawsze napotykałem na serwery WhiteRabbit z 10 - 12 slotami. Może właśnie ze względu na zbyt wysoki ping przy większej ilości slotów, a może dlatego, że drogie :]

Tak w ogóle to ja się na tym nie znam.
W każdym razie jeśli mam wybierać między 16 a 20 slotów, to wybieram 20. Lubię kiedy jest ciasno :]
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#12 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 04:40

w tym momencie to najlepsza firma jest chyba gamesnet shooters leci czasem w hoia i olewa czasem ludzi..

gamepad? hahha co z tego ze tanie jak pingi 60+ przy 12 osobach na serwie?

w ogole to najlepiej bylo by zostac przy tych szotersach bo ip sie nei zmieni ale waly kreca a gamesnet jest elo wiec jak sie w czas zareklamuje to bedzie gicior;x
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#13 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 17 kwietnia 2008 - 04:58

loss i choke zależy tez od konfiguracji serwera, jeżeli znasz się na tym to nie ma problemu :-]


Czyli chcesz przez to powiedzieć, że tawerne da sie lepiej skonfigurować ? Jeśli tak to daj znac owiemu ;]
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#14 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 17 kwietnia 2008 - 06:15

cps tam na pewno da sie poprawic. Glowny konfig tawerny w kwestiach lacza nie zmienil sie od tamtego roku (pazdziernika bodajze), a zmiany w laczach shootersow i serwerach nastapily nie raz wiec cos tam podregulowac mozna...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#15 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 17 kwietnia 2008 - 06:26

Nie znam sie na tym, ale ma byc 20 slotow
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#16 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 18 kwietnia 2008 - 11:00

20 = 18 dla graczy + 1 dla admina + 1 dla HLTV, czyli tak jak teraz to najlepiej wg mnie.
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#17 bJszop

bJszop

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 381 postów
  • Ską…d:Bialystok

Napisano 18 kwietnia 2008 - 03:24

na te 20 slotów trzeba miec kase
  • 0
Bądź dumny jesteś POLAKIEM

#18 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 09:08

hmmm.. i? postanowili zescie cos? bo narazie widze ze rozmowa stanela w miejscu ^^

Moim zdaniem w gre wchodzi tylko; przedluzenie szotersow albo nowe ip na gamesnecie;>

za szotersami stoi to ze sie nie zmieni ip serwera i nie trzeba bedzie od nowa go reklamowac

ale tez szotersi coraz czescie leca w ch**a i to jest ryzyko...

za gamesnetem stoi to ze wszyscy sobie go chwala, pingi sa niskie, serwy nie padaja zbytnio i nie ma z nimi narazie zadnych problemow.

nie wiem czy FF se tam u siebie juz postanowilo co i jak ale jak tak to moglo by tak reszte tu poinformowac o tym;)
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#19 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 26 kwietnia 2008 - 09:15

Za gamesnet
  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#20 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 26 kwietnia 2008 - 09:34

ja tez jestem za gamesnet
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0